IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


    Избрах имоти неслучайно бъди сигурен в това. Правил съм лични анализи за всички алтернативи и за моята изходна позиция / съхраняване на активи, а не натрупване/. Това води само до ниско рискови варианти. Съжалявам , но ако някъде има балон то е на борсата.... и е много рисково, ама много. Знаеш ли каква е сумата гарантирана например ако посредника е лицензиран и се гътне ''случайно'' ? Колко пари са спечелили тези 200 човека от миналата седмица ? Попълваш ли си правилно данъчната декларация с всички сделки , акции и т .н. всяка година ? Всички неимоверно по-високи рискове при еднаква доходност в дългосрочен план / разбирай 25-50+ години/ Защо ми е това ?!
    И от мен да мине резултата от анализите ми беше че имоти и борса са на едно ниво исторически с детайла , че в индекса от преди 50 години 95% от компаниите са банкрутирали или изпаднали....След последните няколко години борсата вероятно е дръпнала малко пред имотите / анализите ги правих 2015-16/ като историческо представяне, но да ти кажа една тайна. Това е временно - те са скачени съдове. Като едното дръпне повече прелива в другото със забавяне и обратното....Та по този повод като сега си направил 25% от тях защо би се шокирал ако имотите поскъпнат с 25% за година ? С какво акциите са повече от имотите ?!
    Та така който е успял да направи от борсата добър процент последните години мога само да го поздравя. Особено ако го прехвърли в нещо реално и материално в подходящ момент купувайки повече от началото на броенето на проценти....Уви психологически се съмнявам , че някой който ''изкарва'' проценти на екрана ще бъде склонен да ги прехвърли в реалният свят....Почваш от 100К примерно, стават 200 след 3 години, тогава ще поискаш да станат милион и ще си кажеш няма проблем за няколко години и т.н.... няма излизане.... до зануляването....:-) Комар....Асака може да разкаже повече затва сигурен съм....
    Оставам с впечатлението, че ти е миш-маш малко в главата, не го казвам с лошо, но просто е нереално да се каже, че нямало други алтернативи освен имотите. Това, че за теб е така, не означава, че е нормално да го твърдиш като истина от последна инстанция. Едно е сигурно, такова твърдение не му е мястото в подобен форум. Правилното за един, не е общовалидна истина за всички. Повтарям, че твоето мнение е, че нямало алтернативи на инвестирането в НИ, пък акциите били измама. Не е сериозно това. Това за комара и борсата даже не е за коментиране.
    Ръстът в акциите глобално изобщо не е релевантен на ръста в цените на имотите в нашата страна. Не случайно обясних, че вече инвестирам само в акции извън нашия пазар, а инвестирането в имоти в Б-я е смешно да се сравнява с инвестиране на развити финансови пазари.
    Съжалявам да го кажа, но тука определено е място за избиване на комплекси на закупили имоти преди няколко години. Купили някакви чичаци по 2-3 апартамента и вече раздават акъл и се присмиват на т.н. перонци все едно четат вечната истина от амвона. Каквото и да станело, НИ само щели да растат. Ми хубо, ама защо тези чичаци от 3-4 години не купуват нищо? От както затриха темата, нивото на обсъждане е изключително ниско, мненията с някакъв смисъл са значително под 10 %. Честно казано, даже не знам защо пиша от време на време тук.

    Да допълня и че това за 95 % от банкрутирали и изпаднали акции е супер грешно мнение. Ето аз инвестирам на немския пазар. Виж там ДАКС индекса колко акции има, после провери първите 4 имена, сметни какъв процент са от всички и кажи дали са се появили последните 50 години. Повече нямам какво да кажа по темата.
    Last edited by nomche; 04.04.2021, 17:51.

    Коментар


    • Липсващите мнения са тук:
      https://forum.investor.bg/forum/%D0%...B8%D0%BA%D0%B0
      रादोस्त

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        бизнеса ти е хоби, но секи 3-4 месеца събираш наборите да местите кашоните..
        заплатка, поработи малко повече над сюжета.

        ето сега
        https://www.investor.bg/po-sveta/453...vlojat-324946/
        днес в щатите, утре....попчето да каже къде.
        Ми то не е изненада...Ако не се лъжа Ледчо или Шелчо беше писал , че търси да купи офис сграда и цените въпреки празното греда....Никой не продава на промо....
        В Щатите жилищните имоти бележат рекорди ръстове.... Няма причина това да не се разлее и при нас след година да речем....Затва бързах сега, ама няма какво просто....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Аз съм пенсионер отдавна. Бизнеса ми е само за хоби.
          Вярваме ти, но за всеки случай смени ника

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Аз съм пенсионер отдавна. Бизнеса ми е само за хоби.
            бизнеса ти е хоби, но секи 3-4 месеца събираш наборите да местите кашоните..
            заплатка, поработи малко повече над сюжета.

            ето сега
            https://www.investor.bg/po-sveta/453...vlojat-324946/
            днес в щатите, утре....попчето да каже къде.
            Last edited by ratten; 04.04.2021, 17:08.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Добре де човек, защо повтаряш едни и същи мантри, не мога да разбера? Как така реши, че нямало добри алтернативи. Несериозно е това да се пише в инвеститорски форум. Дали ти разбираш от алтернативи или риск толерантността ти е ниска, не означава, че "няма добри алтернативи". При ръст постигнат лично от мен над 25 % след началото на кризата с чужди акции, последното нещо, което може да се каже е, че липсват алтернативи. И това без данъци и такси по нотариуси и брокери на НИ. И, BTW, рискът не е висок, има си инструменти за неговото минимизиране от стопове до хеджиране, при това аз далеч не се пиша за разбирч.
              Наиситина странна работа е тази тема дето повишителите не купуват, направо избова на подпиране на егото колко са добри инвеститро щото са имали възмжност преди 4-5 години да купят и сега едва ли не са върха на сладоледа.
              От теб точно такъв пост не съм очаквал :-) Многократно съм писал в темата, че не купувам защото доскоро бях на нулата / буквално на една заплата/ , кредити не искам. Сега се посъбра нещо, но не е достатъчно за тва дето искам , а и го няма на пазара /мога да си позволя претенции и да не взимам каквото и да е/. Его ?!?! Сериозно ли ? Да, не съм сгрешил много с имотите, но ако бях вложил в акции или койни по същото време щях много повече да съм изкарал. Та с какво да се гордея ?!
              Избрах имоти неслучайно бъди сигурен в това. Правил съм лични анализи за всички алтернативи и за моята изходна позиция / съхраняване на активи, а не натрупване/. Това води само до ниско рискови варианти. Съжалявам , но ако някъде има балон то е на борсата.... и е много рисково, ама много. Знаеш ли каква е сумата гарантирана например ако посредника е лицензиран и се гътне ''случайно'' ? Колко пари са спечелили тези 200 човека от миналата седмица ? Попълваш ли си правилно данъчната декларация с всички сделки , акции и т .н. всяка година ? Всички неимоверно по-високи рискове при еднаква доходност в дългосрочен план / разбирай 25-50+ години/ Защо ми е това ?!
              И от мен да мине резултата от анализите ми беше че имоти и борса са на едно ниво исторически с детайла , че в индекса от преди 50 години 95% от компаниите са банкрутирали или изпаднали....След последните няколко години борсата вероятно е дръпнала малко пред имотите / анализите ги правих 2015-16/ като историческо представяне, но да ти кажа една тайна. Това е временно - те са скачени съдове. Като едното дръпне повече прелива в другото със забавяне и обратното....Та по този повод като сега си направил 25% от тях защо би се шокирал ако имотите поскъпнат с 25% за година ? С какво акциите са повече от имотите ?!
              Та така който е успял да направи от борсата добър процент последните години мога само да го поздравя. Особено ако го прехвърли в нещо реално и материално в подходящ момент купувайки повече от началото на броенето на проценти....Уви психологически се съмнявам , че някой който ''изкарва'' проценти на екрана ще бъде склонен да ги прехвърли в реалният свят....Почваш от 100К примерно, стават 200 след 3 години, тогава ще поискаш да станат милион и ще си кажеш няма проблем за няколко години и т.н.... няма излизане.... до зануляването....:-) Комар....Асака може да разкаже повече затва сигурен съм....

              ПП Преди няколко месеца освежавах един апарт, та шпакловчика / изявен Швед/ ме питаше за съвет къде и как може да купи акции и койни.... №% бруто от наем не го интересуваха....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.04.2021, 17:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                заплатка, ти сега, последно бизнесмен ли си или пенционер?
                беше изтърсил една простотия за ддс-то, та категорично не си и чувал за него.
                какво остава?
                https://www.youtube.com/watch?v=vkLOvJxDMsA
                Аз съм пенсионер отдавна. Бизнеса ми е само за хоби.

                Коментар


                • заплатка, ти сега, последно бизнесмен ли си или пенционер?
                  беше изтърсил една простотия за ддс-то, та категорично не си и чувал за него.
                  какво остава?
                  https://www.youtube.com/watch?v=vkLOvJxDMsA
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                    ратко, недей така бе синко! какви са тия +40%?! Стряскаш яко фауната. Те чакат -40% дискаунти след гоУемо МЯУ. Само аз съм им казал +30%, но моята прогноза не била обоснована. А това, че труд, данъци и материали наддават ежедневно, перонЯ не го интересува. Сещат се чак като идат у Бриколаж.
                    Попе, тия +40% ти се явяват допълнителен данък за притежаването на имот (на дребно, голмите бизнеси могат да икономисат със мащаб). Допълнителните данъци не оскъпяват имота а напротив. Ти вече от отчаяне се радваш на всичко дето има + знак отпреде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ами на база колкото един тристаен в нормален софийски квартал. Това достатъчно ли е?
                      Бива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                        25% но на каква база? Щото и в Лидъл можеш да изкараш 30% с купи 2 вземи 3, но мащаба е важен все пак.
                        Ами на база колкото един тристаен в нормален софийски квартал. Това достатъчно ли е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Как сладко си говорите днеска. Разходите на дребно за имоти ще растат. Данъци ще се плащат. Хвърлих днеска един глас за БСП и аз . Имотките как яко ще дадат нагоре. Гответе се за ляво управление, с доста ограничения да перат пари в България поне.
                          Наемите в София - Форум Инвестор.БГ (investor.bg)

                          добави си линка във фаворитите и не влизай в грешната тема.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            даваха по телевизията говорителя на нап на скоро.
                            та той обясняваше как да си спестим 200лв данък, като представим бележка от "майстора"
                            още преди да каже другото, вече се бях сетил.
                            и освен това, казва, ще можем да видим, кой работи частно и не плаща данъци

                            ще стане като по 'развитите" страни, за ремонт - само фирма, демек 30-40% поне по-скъпо.

                            промяна ще има, прав си.
                            ратко, недей така бе синко! какви са тия +40%?! Стряскаш яко фауната. Те чакат -40% дискаунти след гоУемо МЯУ. Само аз съм им казал +30%, но моята прогноза не била обоснована. А това, че труд, данъци и материали наддават ежедневно, перонЯ не го интересува. Сещат се чак като идат у Бриколаж.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Добре де човек, защо повтаряш едни и същи мантри, не мога да разбера? Как така реши, че нямало добри алтернативи. Несериозно е това да се пише в инвеститорски форум. Дали ти разбираш от алтернативи или риск толерантността ти е ниска, не означава, че "няма добри алтернативи". При ръст постигнат лично от мен над 25 % след началото на кризата с чужди акции, последното нещо, което може да се каже е, че липсват алтернативи. И това без данъци и такси по нотариуси и брокери на НИ. И, BTW, рискът не е висок, има си инструменти за неговото минимизиране от стопове до хеджиране, при това аз далеч не се пиша за разбирч.
                              Наиситина странна работа е тази тема дето повишителите не купуват, направо избова на подпиране на егото колко са добри инвеститро щото са имали възмжност преди 4-5 години да купят и сега едва ли не са върха на сладоледа.
                              25% но на каква база? Щото и в Лидъл можеш да изкараш 30% с купи 2 вземи 3, но мащаба е важен все пак.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Добре де човек, защо повтаряш едни и същи мантри, не мога да разбера? Как така реши, че нямало добри алтернативи. Несериозно е това да се пише в инвеститорски форум. Дали ти разбираш от алтернативи или риск толерантността ти е ниска, не означава, че "няма добри алтернативи". При ръст постигнат лично от мен над 25 % след началото на кризата с чужди акции, последното нещо, което може да се каже е, че липсват алтернативи. И това без данъци и такси по нотариуси и брокери на НИ. И, BTW, рискът не е висок, има си инструменти за неговото минимизиране от стопове до хеджиране, при това аз далеч не се пиша за разбирч.
                                Наиситина странна работа е тази тема дето повишителите не купуват, направо избова на подпиране на егото колко са добри инвеститро щото са имали възмжност преди 4-5 години да купят и сега едва ли не са върха на сладоледа.
                                чУек, тука е тема за туули, това с акциите не го разбират и се плашат от яко пропадане ала 2007 - БФБ.
                                Те иска да си запазят парите, белким капиталова печалба и малко наеми.
                                Това е, не моат те разберат, а човека се плаши от неизвестното.
                                Хеле пък ако новото гладно коалиционно правителство подгони нелегалните наемодатели, дето не обявяват рентването, ще има доста рев и продажби.

                                Коментар

                                Working...
                                X