IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Попе за какво ти е в Гръцката? За инвестиция или живеене? Тия квартали от които се интересуваш не са за инвестиция според мен.
    Ако е за живеене Бриз е добре понеже има къщички с панорама даже може и басейнче но там инфраструктурата е леш, даже по високото нямат канализация мисля.
    Долу до паметника на булеварда един приятел купи, цените са леш - 15к за подземен гараж(не място) и май са 1000+ евра с някой недомислици в сградата. На мен не ми харесва, хубавото е че си до паметника за разходки, но много шум от булеварда. Не ми и харесва как са вкопани там, мисля си че могат да имат проблеми с влагата след време на приземни и подземни етажи. Даже и като ходих имаше петна по стените на долните етажи, но да допуснем че е нещо в процеса. Почвата във Варна не е стабилна и си има драми с влагата. Забрави за нещо сносно под 100к ако е останало изобщо, а за такъв с панорама към морето абсурд. За тия пари които той изсипа аз лично щях да си купя къща в Бриз.

    Иначе според мен всичко след спортна зала посока Златни Пясъци близо до морската е ок, и то само заради това, че е близо до морската. И пак с условности къде точно. Гръцката е ужасно скапан квартал, по-зле е само колхозния пазар. Има също няколко сгради в морската но там нямам идея как е, и дали няма да се окаже, че притежаваш нещо незаконно след 1-2 години.

    Чайка е най-предпочитания и желан квартал нищо че е главно от панели, не знам какво правиш толкова време там и гледаш гръцката.
    Аз ти предлагах преди един многостаен панеляк с нескриваема панорама близо до икономическия във Левски за нещо в Банско ама ще изпуснеш влака.

    Има и друг филм - внимавай ако правиш бизнес какво правиш да не плащаш данък на едни здрави момчета, та разбери първо кой и за какво плаща - за целта може да се возиш известно време на таксита. Заради тези момчета всъщност града е така западнал. Не е като с джипсовете.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Ама има един панел, ако го искаш за 1050?
      Искам тулата му в Лазур. Панелът му в Бургас за да е 1050€ трябва да го видя и преценя. Може и 1060 да му дам, може и 700 да не му дам. Зависи.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Нали е купил тула, така разбрах.
        Ама има един панел, ако го искаш за 1050?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          амааа, ти още ли търсиш? Наскоро ходих до Гаритидж парк та минах през папурища 3 и 4, даже една биокамина купих от Папурище 3. Мале, мале каква бабангъза! Интересното е, че и там хора живеят.
          вече спя на перона.

          я снимай ти къде живееш.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            Ето нещо буквално без пари на топ-локация във Варна. Ако имах път натам, щях направо да го захлупя. Давам няколко хиляди само за картината над спалнята.
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gthar&f1=1
            Не е нещо което на всяка цена би искал да затиснеш с тези параметри. Тоест заслужава си риска да го изпуснеш отивайки и заявявайки че даваш 90К€ светкавично. И ако постигнеш около 120К€ макс да речем да го светнеш.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

              Ужаст!!! Локацията е ОК, квадратурата също но мебелите могат да си ги вземат, кухнята също, спалните също и да си изкъртят плочките. Абе направо да влиза булдозера и да изрине всичко.
              Въпрос на вкус. Мен пък каката, закачена над леглото ме кефи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                това лично впечатление ли е или по преразказ? м? Чул си нещо за гръцката махала и плещиш простотии. Както и изказът "център" ми то и в София има център и център. На Мария Луиза никой не ще, а е център (защо ли?) Те така и в Бургас, ма като нито си ходил, нито ги познаваш тия 2 града па затрай баре един път, че започваш да дразниш.
                +111111

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                  Ето нещо буквално без пари на топ-локация във Варна. Ако имах път натам, щях направо да го захлупя.
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gthar&f1=1
                  Ужаст!!! Локацията е ОК, квадратурата също но мебелите могат да си ги вземат, кухнята също, спалните също и да си изкъртят плочките. Абе направо да влиза булдозера и да изрине всичко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    джонка, питай го и за някоя маломерка, дали не продава.
                    амааа, ти още ли търсиш? Наскоро ходих до Гаритидж парк та минах през папурища 3 и 4, даже една биокамина купих от Папурище 3. Мале, мале каква бабангъза! Интересното е, че и там хора живеят.

                    Коментар


                    • Ето нещо буквално без пари на топ-локация във Варна. Ако имах път натам, щях направо да го захлупя. Давам няколко хиляди само за картината над спалнята.
                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gthar&f1=1
                      Last edited by ejonny2376; 10.03.2021, 23:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Абе не знам. Тристаен в Южния Парк (поне 120 квадрата по българските фалшиви мерки) с довършването и таксите ще излезят минимум едни 300к Еуро от раз. И то без паркомясто. Ако въпросните индивиди извадят незнайно откъде 30к самоучастие, при 30 годишен кредит и 3% лихва им иде вноска към 2200 лева.

                        Това ако са да речем едни максимум 30% от месечния доход (колкото е редно), би трябвало двамата да докарват барем едни 7к-8к общо месечно.
                        Бива, но ако мъжът е опитен Java програмист със 7к чисти (тоест реално в топ 5% от програмистите в БГ), а жената е касиерка в Била-Лозенец с 1000 лева чисти. И пак - трябва да имат баба да им даде 30к Еуро и идните 30 години заплатите да им растат повече от лихвите.

                        Средното софийско семейство изкарва около 3000 лева чисти на месец. 2000 Лева си му трябват само за едното ядене и пиене. С останалите 1000 лева могат да финансират максимум 140к апартамент. И то ако нямат деца (щото тогава 3000 лева не стигат за сметките само) и ако имат някоя баба да им даде 10% за самоучастие.
                        Ако пък решат да са разумни и да изберат срок от максимум 15 години, тогава падаме на 80.000 Евро - колкото за двустайка в Света Троица.

                        Чакам сега Бонка да се включи и да почне да спори как всеки клошар може да изплати собствено жилище с кредит щото било толкова евтини имотите и кредитите толкова достъпни. Реалността обаче е друга.
                        Всичко живо е задлъжняло до гуша и брои стотинките, само и само да остане за вноската по кредита. До кога ли ще е така?
                        Ама от коли, телефони, кръчми (у дома не е интересно може би), почивки по 4 пъти годишно и на всеки празник с повече от 2 дена почивни (плюс 3 от шапката им) не се отказват. Ама и жилище за 80К€ което пък не ни и устройва.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • джонка, питай го и за някоя маломерка, дали не продава.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Тоест искаш да купиш, а сега плащаш наем? Или си купил, но си го отдал?
                            Както и да е, ще питам баща ми и ще ти кажа.
                            Искам да купя. За себе си. Нали ти казах. . Айде Джони, моля те, прикоткай бащата. Знам че нито ти, нито той ще напуснете разумните граници
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Имам. Под наем. Искам гараж за себе си. Много ли искам?
                              Тоест искаш да купиш, а сега плащаш наем? Или си купил, но си го отдал?
                              Както и да е, ще питам баща ми и ще ти кажа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Ти нали си имаше гараж към апартамента на Шейново?
                                Ще разпитам бащата, всичко е дал под наем. Той се занимава с гаражите и с наематели.
                                Имам. Под наем. Искам гараж за себе си. Много ли искам?
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X