IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    Стагфлация
    до кога ще продължи тази стагфлация? 2039? Или повече?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      Броя на сделките спада, но цените не. Има ли обяснение този феномен?
      Стагфлация

      Коментар


      • Щом на тези ниски лихви има спад на сделките, смятайте при "нормализирането" им кво ще стане.

        Коментар


        • Т.е. в София лихвите по ипотечните кредити са по-високи или... В лихвената стистика на БНБ (LOAN_NBF_HH) са отразени всички новоотпуснати кредити (ипотечни, потребителски и други) на домакинствата в BGN, EUR и USD, както и обемите им.
          Ипотеките в София са 53.72% от продажбите (2023.Q2), а не 94% каквато дезинформационна кампания провеждаха няколко профила във форума.

          Коментар


          • Броя на сделките спада, но цените не. Има ли обяснение този феномен?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

              Лихвена статистика на БНБ, таблица LOAN_NBF_HH.
              Не мисля, че може да съществуват по-точни данни от тези.
              Същата работа като твърденията ти, че понеже средно за страната само 20% от сделките са с ипотечен кредит, то същото се отнася и за София. Струва ми се, че се опитваш да манипулираш аудиторията?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Определено ме размиваш с това твое изказване. Дай реален пример, че аз имам коренно различна информация!
                Лихвите у нас по жилищните кредити обаче остават далеч по-ниски – към месец май средният лихвен процент е 2,59%, като тази стойност е много близка до тези от последните месеци, т.е. се наблюдава стагнация. Композитният индекс за лихвите по жилищните кредити в еврозоната е 3,58%, а траекторията от средата на 2022 г. е възходяща. Една от възможните причини за ниските лихвени проценти при жилищното кредитиране у нас е високата ликвидност в банковата система, която държи ниски лихвите по депозитите. Това съответно се отразява на лихвите по жилищните кредити, които често у нас се изчисляват на база тези по депозитите.

                https://www.pariteni.bg/novini/kredi...e-u-nas-246816

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Определено ме размиваш с това твое изказване. Дай реален пример, че аз имам коренно различна информация!
                  Лихвена статистика на БНБ, таблица LOAN_NBF_HH.
                  Не мисля, че може да съществуват по-точни данни от тези.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Поголовен срив на лихвените проценти по новоотпуснатите кредити:

                    Ипотечни кредити в BGN:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 2.60%
                    2023.06 2.57% (-0.03%)

                    Ипотечни кредити в EUR:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 3.70%
                    2023.06 3.56% (-0.14%)

                    Потребителски кредити в BGN:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 8.66%
                    2023.06 8.19% (-0.47%)
                    Еми, рефинансирай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Абе историята знае всякакви случаи

                      Утре ще го купи някой друг и ще го изгони от разработен обект

                      Щом му върви бизнеса и е доволен тегли кредит и с парите за наема си плаща вноските по кредита
                      Това е най=добрият вариант и аз мисля. Ако помещението го купи друг за 200К не знам дали ще гепи бизнеса, но със сигурност ще вдигне наема....
                      Това че има други наблизо на подобни наеми нищо не означава защото помещенията са на подобно място , но не същото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                        Коя година?
                        Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.
                        Определено ме размиваш с това твое изказване. Дай реален пример, че аз имам коренно различна информация!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                          Коя година?
                          Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.
                          Нищо, нищо. Това е временно. Глей кво стаа от Септември....2049 година.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Сега сме Август ,от Септември game over за БГ
                            Кво, от Септември ще рипнат нагоре ли? Каврък, познавам те, сам не вярваш в приказки с щастлив край. Що рутиш цените. Така постигаш обратния ефект.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Сега сме Август ,от Септември game over за БГ
                              Коя година?
                              Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                                Поголовен срив на лихвените проценти по новоотпуснатите кредити:

                                Ипотечни кредити в BGN:

                                Година/Месец: Лихвен процент:
                                2023.05 2.60%
                                2023.06 2.57% (-0.03%)

                                Ипотечни кредити в EUR:

                                Година/Месец: Лихвен процент:
                                2023.05 3.70%
                                2023.06 3.56% (-0.14%)

                                Потребителски кредити в BGN:

                                Година/Месец: Лихвен процент:
                                2023.05 8.66%
                                2023.06 8.19% (-0.47%)
                                Сега сме Август ,от Септември game over за БГ

                                Коментар

                                Working...
                                X