IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

    Това дали е истинска обява??
    Не е истинска.

    Готов съм на дебели облози (пишете на лично)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Колеги, чета ви и се мая. Някои ядат колкото кон, други обикалят света щото Каката свирнала и т.н. Явно повечето сте младежи дето не си спомняте 90те години.... Или пък дори 50-те години също / питайте някой дядо/. Вероятно не сте взимали и кредит никога и повечето ви е дошло на готово без собствени усилия....Нямате идея как се изкарват пари с работа. И не ги уважавате !
      Човек живее според възможностите си, и като човек минал през ипотечка , която исках да махна най-бързо щото поне тогава на всеки 6 месеца ми вдигаха лихвата без предупреждение се правят нужните компромиси докато проблема се реши. Та по този повод 1-2 години не съм ходил на море / каква Австрия какъв шопинг, какви 5000 калории на ден/ , Маах кренвирши за 2 лева килото от Кауфланд тогава в които сигурно имаше всичко друго без месо.... И така докато не погасих. Та тогава разхода не ми е бил 1500 , а може би бил 750 за 4-членно семейство / тогава бяхме по-малко/. Правиш каквото е необходимо !
      Как си мислите, че живеят хората в страната ? Не само в София ? Харчат по 3-4000 лева на месец ? И откъде ще дойдат тези пари в Тутракан примерно ? Айде слезте на земята и не съдете от позицията на разхистничество на лесно дошли пари и лесноп си отишли.
      Направо ме накарахте да се замисля за стратегията ми към чаветата ! Ако им оставя всичко наготово ще се превърнат във вас , без уважение към парите и труда за постигането им....... Ще трябва изглежда да преосмислям нещата....
      Песимисте ще се сетиш .
      Цяла провинция живее с по 1500лв макс за семейството (имат си имоти), а често са и само с 1000лв. И това са щастливи хора, които могат да вържат 2-та края. Естествено помагат си с домашно стопанство и ЯДЪТ ПО ЗДРАВОСЛОВНИ ХРАНИ.
      Знаеш ли колко мамини синчета/кифли на милионери са минали при братчеда в макдоналдс? Доста напълно неуспешно .
      Затова и трябва да има ЯКА криза за да видят младите изнежени търтеи не само 100 и да мечтаят за 1000+ без да си мръднат задника ами 2 и 200 ....
      Па и кризата баш тях УДАРИ и ще продължава да удря най-силно.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
        https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

        Това дали е истинска обява??
        Ако е истинска, значи положението става вече наистина шокиращо. Огромната разлика между продажна и наемна цена ще удари жестоко инвеститорите, тъй като единствено наемният пазар сигнализира за реалната необходимост от жилищна площ - останалото е спекула от страна на банки и брокери.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Защо да не е истинска- сега е малко кофти период за наемите.
          Много ниско ми се струва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
            https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

            Това дали е истинска обява??
            Защо да не е истинска- сега е малко кофти период за наемите.

            Коментар


            • https://m.imot.bg/details/2e161762402737815

              Това дали е истинска обява??

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                ".....Продава имота, като си получава разликата между продажната цена и остатъка по дълга. Ами ако беше под наем, какво щеше да получи? Един холем гуй........"
                А собственият капитал, налят в началото, дали ще си го избие? А риска имотът да бъде продаден от ЧСИ с 50% дискаунт и да остави дългове на децата си как го оценяваш?
                Добави и 7 процента такси( 3 брокерска, 3 придобиване, 1 нотариус) и при покупката и при продажбата- тоест още 11% разход( при продажбата нямаш такса придобиване)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Имаш нарастване на доходите, ако базовите ти продукти и услуги (поне те) нарастват с по-малко.
                  При храни, облекла, автомобили и горива, комунални сметки почти няма инфлация, при услугите тя гони споменатите 10% годишно, но реалното нарастване на доходите от доста време е значително. По този начин към средата/края на ипотеката всички ставаме с по 20 000 лв заплата и не я усещаме изобщо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Нека се опитам да обясня.
                    Нека и аз да обясня. Имаме два варианта:

                    1ви вариант - плащаме наем, като разликата с евентуалната месечна носка за същия апартамент инвестираме в широк индекс (не се налагат каквито и да било познания за инвестиране). Приемаме, че инестицията е за срока на ипотеката - 30 години, с доходност от 6%. Лихвата може да е много по-голяма, защото исторически СП500 се е качвал с около 10% всяка година, но приемаме да е 6%.

                    2ри вариант - взимаме ипотека, плащаме 705 евро месечно и живеем 30 години в апартамента.

                    Приемам, че цялата сума е от ипотека и няма лична вноска. Крайният резултат няма да е много по-различен. Освен това, не включвам данъците и поддръжката на жилището, които при собствено жилище се плащат от собственика. И така - и в дата случая жиеем 30 години в жилище, но при двата варианта имаме различен резултат:
                    Средна цена на апартамент в ГД/Стрелбище ПРОДАЖБА (21 обяви), 90-100 кв. 166385 EUR
                    Средна цена на апартамент в ГД/Стрелбище НАЕМ (42 обяви), 90-100 кв. 413 EUR
                    Месечна вноска за ипотека за 30 години при 3,13% ГПР 705 EUR
                    Разлика между месечна вноска при ипотека и наем, умножено по 12 м.: 705-413х12 - годишно 3504 EUR
                    ВАРИАНТ 1 след 30 г. - 297 145 евро инвестиции (при 6% средна годишна лихва)
                    ВАРИАНТ 2 след 30 г. - 1 апартамент на стойност 166 385 евро
                    Last edited by BlackRock; 21.04.2021, 15:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      еми, дай да те копи трейдвам
                      Нищо не трейдвам аз. Толкова ти разбира главата. Просто като надвишавам застрхователните прагове на банките съм принуден да си гарантирам депозитите по друг начин.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Ясно, значи аз съм се объркал - мисля преди време постоянно говореше за "последните ми няколко апартамента" (което звучи все едно че имаш поне 10), за сгради с Шиндлери, само за нови строителства и тем подобни които си ги накупил по 800-1000 Евро на зелено и сега стрували по 2500.

                        Аз като казах, че съм купил 1 имот за 37 години живот, веднага ми се нахвърлиха, че лъжа разните Пешовци и Седларовци (които пък на дърти години нямат нито 1 качествен имот, но иначе самочувствие до небесата).

                        Впрочем Кауфланд България е създаден 2006 година, това само за протокола.

                        Дали пък няколкото брокера-повишители не объркахте никовете, от които пишете?


                        Ами какво друго мога да кажа освен - разкри ме :-(....
                        Асансьора мисля видя снимката... Няма да се излагаме в Радомир я ! Само най-доброто немско качество !
                        Не съм писал колко апартамента имам или нямам, а пък да пиша за цени на зелено АПСУРТ - то и тъщата не знае какви са ! Това че ти си въобразяваш някакви цифри по косвени признаци си е за твоя сметка .... Нищо общо с реалността или пък е едно към едно. Въображението всички знаем , че ти работи добре Не съм споделял и не смятам да го правя във форума ....Разбирай няма с какво да се похваля....

                        Впрочем преди да се стартира бизнес на дадено място особено голям се правят проучвания.... Понякога години, особено като информацията я нямаше толкова лесно достъпна както сега....
                        И за брокерството позна също. Откъде мислиш съм дочул за Кауфланд какво и кога са го правили Да си брокер е най-якото нещо и винаги съм мечтал за него :-)?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Един-единствен е истинският аргумент за покупка и той е нарастването на доходите с по 10% всяка година. Ако не дай боже това отпадне ще станат нулеваци
                          Имаш нарастване на доходите, ако базовите ти продукти и услуги (поне те) нарастват с по-малко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Писал съм къде слагам парите и защо - парични пазари, малко високодоходни фондове и други. От бизнес разходи няма смисъл в тази среда а данъците за доход са най-ниските които някога ще бъдат, още няколко месеца... Трябва да си малоумен да не се възползваш.
                            еми, дай да те копи трейдвам
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              къде отиват всички тия пари от бизнеса?!
                              заплатка, ти май и бизнес нямаш, нали?
                              Писал съм къде слагам парите и защо - парични пазари, малко високодоходни фондове и други. От бизнес разходи няма смисъл в тази среда а данъците за доход са най-ниските които някога ще бъдат, още няколко месеца... Трябва да си малоумен да не се възползваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                                Моето домакинство е от двама и 700 лв. на месец не ни стигат.

                                И не е до някакъв лукс невероятен - просто вместо олио ползваме зехтин, цитрусите са био заради отровните кори (но колко пък цитруси да ядем?!?), взимаме си шунка без консерванти и взимаме кисело мляко БДС по 1.19 лв. кофичката.

                                Не знам какво ядете за по 150 лв. на калпак на месец ... или ползвате помощ от нечия градина или мазе, или се прави компромис с качеството на храната, което намирам за изключително грешна стратегия в дългосрочен план.

                                Хубавата и качествена храна е здраве, лошата храна е болест, а за здраве пари не се пестят, поне мен така са ме учили.

                                А, уви, с изключение на някои зеленчуци, консерви и още няколко продукта, хубавата храна не е евтина. Хубавото кафе и шоколад - също. За хубавото вино и бира да не отварям тема.
                                Пак казвам - при необходимост може да се живее с 600 лв. само за домашна храна. С 20 лв на ден - това ти е едно кило пържоли+салата за вечеря и повече от хубава закуска. Че даже и ще останат. Планирането е по-скоро в посока не по-евтино нечитаво, а просто по-евтина стока. Ако ще ядеш риба, не си взимаш всеки път сьомга или фагри, а минаваш с намалена ципура/лаврак, скумрия, пастърва. Ако правиш скара, не взимаш блек ангъс....Разни салами и луканки са скъпи и вредни - не са необходими. Всички основни здравословни храни са с нормални цени - месо, риба, плодове, зеленчуци, боб, леща...
                                Това е при необходимост - ако семейството желае да се храни здравословно, но и да изплаща жилище или нещо друго. Естествено че с 1200 лв за храна ще се храни много по-добре, а с 2000 още по-добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X