IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Акциите се облагат в момента на придобиването им, по пазарен курс към датата (ако са безвъзмездни). Третират се като част от трудовото възнаграждение. При преференциален курс за служителя се облага разликата между преференциалния и пазарния курс. Има няколко становища на НАП по въпроса.
    Доколкото знам е така, но когато в момента на придобиването акцията е 10$, а при продажбата е станала 1000$ плащат пак данък за разликата между двата курса.... Не съм задълбавал по темата сори...все пак не на мен ми дават акции....:-)

    ПП Не са им дали милион в акции все пак не са топ меринджеи, а бачкатори, но ръстовете се оказаха благоприятни и като не са ги продали станаха 7-цифрени към момента....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.05.2021, 00:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Поста ти сочи единствено, че не ти достигат доходите....всичко останало е желано, но недостижимо. Пачо-багериста, обаче ще си купи за твое съжаление
      ако ми покажеш багерист, който си купува такъв имот https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...l06&f1=1&fe7=1
      обещавам да вървя с метличка пред него и да мета там където той стъпва
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Разбира се че не крият нищо, нали би станало световен скандал буквално. Просто не са продали акциите за да им платят данъка...., но са доход....Когато ги продадат ще си платят допълнителният данък / взет им някакъв първоначално/
        Акциите се облагат в момента на придобиването им, по пазарен курс към датата (ако са безвъзмездни). Третират се като част от трудовото възнаграждение. При преференциален курс за служителя се облага разликата между преференциалния и пазарния курс. Има няколко становища на НАП по въпроса.

        Никой данъчен няма да те остави да ти подарят една милка в акции, а ти да платиш данък колкото леля Пена чистачката.
        Last edited by ejonny2376; 22.05.2021, 00:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

          аз лично мисля, че няма и 20 к с 10 к заплати .. само малко мастити бизнесмени могат да се пофалят с такъв нетен доход в бг, но те могат и с по голям .. страшно нисък е процента на работари с такива доходи ... това са доходи на магистрати във върховните .. и още някакви такива и подобни , но това не стига .. средната класа в бг е тънка като косъм .. възможно е богатите да са повече от средната класа в бг, но не много повече ...
          ресурса е в има няма 50 000 концентриран .. техните нужди от имоти са презадоволени .. вече търсят варианти да разкарат имотитепочват да им тежат ..
          не искам да се хваля, .....но работя с такива заможни и мастити бизнесмени ... много, ...... имам наблюдения и ситуацията се отразява и на тях .. преди няколко поста някой каза ... ще се появят интереси отвън .. като гледам на къде вървят нещата и какви фантастични цифри се въртят в главите на хората .. съм убеден, че ако наистина не се появи сериозен интерес отвън .. нещата ще свършат драматично и катастрофално за много хора, които са се хвърлили през глава и са скочили да купуват такива скъпи имоти или се изживяват като строители инвеститори с мерак за бърза печалба ... нема от де да дойдат тия пари у хората че да се харчи това строителство на тези цени. иначе кой не иска новичко, тухлено, с фасадата, с гранита и т.н. ама къв процент от българина тая цена му е по джоба ? много малък .. и друго .. тоя малкия процент има всичко нужно, той може да плаща и на по висока от тази цена, но няма нужда
          Поста ти сочи единствено, че не ти достигат доходите....всичко останало е желано, но недостижимо. Пачо-багериста, обаче ще си купи за твое съжаление

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ще зема уроци по Немски от теб....лесна работа....:-)
            Е, той ако знаеше немски, никога няма да го видим повече тук.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Наистина не знам дали са само 20К, а гадая и според мен са много повече иначе кой купува тези имоти ?! Парите трябва да идват от някъде....
              Относно ИТ-тата трябва да се гледа целият пакет който върви. Ти може да си изключение, че са ти дали да си КУПИШ дял от компанията, но на други места се ПОдаряват акции за определени неща/хора. Аз лично и конкретно имам 2-ма приятели / не познати/ мЕлеонери $ в акции от такива подаръци, а нет залатите им са 7-10К....под 10К ....синиъри, лийдове и архитекти са били .....отказват да са меринджеи.... не искат....
              аз лично мисля, че няма и 20 к с 10 к заплати .. само малко мастити бизнесмени могат да се пофалят с такъв нетен доход в бг, но те могат и с по голям .. страшно нисък е процента на работари с такива доходи ... това са доходи на магистрати във върховните .. и още някакви такива и подобни , но това не стига .. средната класа в бг е тънка като косъм .. възможно е богатите да са повече от средната класа в бг, но не много повече ...
              ресурса е в има няма 50 000 концентриран .. техните нужди от имоти са презадоволени .. вече търсят варианти да разкарат имотитепочват да им тежат ..
              не искам да се хваля, .....но работя с такива заможни и мастити бизнесмени ... много, ...... имам наблюдения и ситуацията се отразява и на тях .. преди няколко поста някой каза ... ще се появят интереси отвън .. като гледам на къде вървят нещата и какви фантастични цифри се въртят в главите на хората .. съм убеден, че ако наистина не се появи сериозен интерес отвън .. нещата ще свършат драматично и катастрофално за много хора, които са се хвърлили през глава и са скочили да купуват такива скъпи имоти или се изживяват като строители инвеститори с мерак за бърза печалба ... нема от де да дойдат тия пари у хората че да се харчи това строителство на тези цени. иначе кой не иска новичко, тухлено, с фасадата, с гранита и т.н. ама къв процент от българина тая цена му е по джоба ? много малък .. и друго .. тоя малкия процент има всичко нужно, той може да плаща и на по висока от тази цена, но няма нужда
              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Уморих се да повтарям - няма ипотечковци в последните 2 сгради където живея и аз съм вероятно най-бедният от всички....Среда....
                Стари сгради никога не съм гледал дори да са топ на топа точно поради тази среда. С какво да се разправям ? Пенсионери, бивши комунисти и агенти или реститути дето се скрънзяват 5 лева да дадат за поддръжка....? Аре по-добре не....
                Аз съм просто момче от село бре Джони..., искам да живея спокойно като на село и да няма драми за нищо свързано с битовизма покрай сграда/жилище.... Не може живота да ми е разправиите със съседите щото покрива протекъл и тези от първи етаж не искат да платят щото са били от ЦК-то. и са свикнали на готово и за нищо да не плащат...
                Преувеличаваш и то много.
                В Иван Вазов наскоро слагахме хидроизолация на покрива. Някакви 2500 лева мисля, които си се бяха събрали в касата, защото плащаме по 5 лева на месец за "фонд ремонт и обновяване" и не се наложи даже да се събират пари допълнително. Има май 3 апартамента, които не са плащали с години нищо - двата са на изчезнали по чужбините наследници, третият е на една луда бабка. Ами търпим ги и плащаме останалите - няколко лева месечно повече голям праз. Нищо чак толкова сериозно не е. Повечето семейства в тези райони са ако не богати то поне средна класа и са все разбрани хора. 1-2ма да създават проблеми при вход от 20-30 апартамента е нищо и се търпи.

                В панелката в Люлин или в ЕПКто в Света Троица ми е ясно, че нещата са трагични. Там обаче не ходим нито ти, нито аз да търсим.

                Мен пък при новото строителство ме дразнят разни млади келеши на по 30 с номера РК, КН и ВР, които масово живеят под наем или на които татко им е платил жилището, а дори името си не могат да кажат на книжовен Български Език.
                Last edited by ejonny2376; 22.05.2021, 00:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  +1 локацията е най- важната
                  Митко, евала! 27 години се занимавам с имоти. Това е най-важното

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Представям си как проверяваш... трудно ми е, признавам си Ама ме разсмя отново.
                    Ще зема уроци по Немски от теб....лесна работа....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Подобни подаръци не са необлаеми - ако са декларирани съвестно, значи влизат в горните 20.000 души.
                      Сега, ясно ми е че голяма част от доходите се укрива. Но това са масово пак тези под 1% най-богати. Бай-Гошо дори да укрива по 2000 лева месечно, пак няма да стигне 9к.
                      Разбира се че не крият нищо, нали би станало световен скандал буквално. Просто не са продали акциите за да им платят данъка...., но са доход....Когато ги продадат ще си платят допълнителният данък / взет им някакъв първоначално/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Абе ти купи на ул. Оборище 33 стара тухла, пък после се оплаквай от съседите. Изобщо не може да се сравняват обитателите там с разни нагушени с кредити 30-годишни лекенца в Гоцето. Сегментацията е в пълна сила и тук.

                        Освен това - да изпуснеш някоя добра оферта (само защото не е ново-ново) в прилична сграда и готина локация е глупост.
                        Уморих се да повтарям - няма ипотечковци в последните 2 сгради където живея и аз съм вероятно най-бедният от всички....Среда и сегментация....
                        Стари сгради никога не съм гледал дори да са топ на топа точно поради тази среда. С какво да се разправям ? Пенсионери, бивши комунисти и агенти или реститути дето се скрънзяват 5 лева да дадат за поддръжка....? Аре по-добре не....
                        Аз съм просто момче от село бре Джони..., искам да живея спокойно като на село и да няма драми за нищо свързано с битовизма покрай сграда/жилище.... Не може живота да ми е разправиите със съседите щото покрива протекъл и тези от първи етаж не искат да платят щото са били от ЦК-то. и са свикнали на готово и за нищо да не плащат...
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.05.2021, 00:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Наистина не знам дали са само 20К, а гадая и според мен са много повече иначе кой купува тези имоти ?! Парите трябва да идват от някъде....
                          Относно ИТ-тата трябва да се гледа целият пакет който върви. Ти може да си изключение, че са ти дали да си КУПИШ дял от компанията, но на други места се ПОдаряват акции за определени неща/хора. Аз лично и конкретно имам 2-ма приятели / не познати/ мЕлеонери $ в акции от такива подаръци, а нет залатите им са 7-10К....под 10К ....синиъри, лийдове и архитекти са били .....отказват да са меринджеи.... не искат....
                          Подобни подаръци не са необлаеми - ако са декларирани съвестно, значи влизат в горните 20.000 души.
                          Сега, ясно ми е че голяма част от доходите се укрива. Но това са масово пак тези под 1% най-богати. Бай-Гошо дори да укрива по 2000 лева месечно, пак няма да стигне 9к.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Това е най-важното!
                            +1 локацията е най- важната

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Не е баш така - цитираните 20.000 души имат доходи над 108.000 годишно, като тук влиза абсолютно всичко декларирано - дивиденти, наеми, заплати, криптовалути и подаръци от тъщата (естествено без сивата част). Това за 2019 мисля, предполагам скоро ще излезе за 2020 година и очаквам нещата да изглеждат по-зле. Това е статистика на министерството на финансите - деклариран общ облагаем доход и не доход от работна заплата.

                              Дори в ИТ-фирмите заплата от 9000 лева получават само големите - те пак са под 3% от общия персонал. Какво остава за цялото население. 0,5% е някъде числото, един на 200 души.
                              Наистина не знам дали са само 20К, а гадая и според мен са много повече иначе кой купува тези имоти ?! Парите трябва да идват от някъде....
                              Относно ИТ-тата трябва да се гледа целият пакет който върви. Ти може да си изключение, че са ти дали да си КУПИШ дял от компанията, но на други места се ПОдаряват акции за определени неща/хора. Аз лично и конкретно имам 2-ма приятели / не познати/ мЕлеонери $ в акции от такива подаръци, а нет залатите им са 7-10К....под 10К ....синиъри, лийдове и архитекти са били .....отказват да са меринджеи.... не искат....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                . Не се сменя местоположението
                                Това е най-важното!

                                Коментар

                                Working...
                                X