IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените на оферти яко нагоре, очевидно е.

    В същото време как са наемте? Някой има ли наблюдения?

    Става далеч по - изгодно да си под наем. Давам пример с пройзволна обява: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...62429005421230

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Отново грешно мислене или абсолютно несвързана логика в дискусията. Никаква полза няма изказване от сорта почни да строиш. Това, че човек не харесва някакви практики или някакъв конкретен продукт, не означава, че трябва да почне да го произвежда, не сме всички Феручо Ламборгини. И това дали аз ще почна да строя или не също не променя факта дали имотиту е надценено или не. Ако си спомняш, разговорът почна кой колко искал за някакъв гараж с ехидна забележка какво съм бил търсил. На това е ясно какво отговорих, а именно, че на определени места се предлагат НИ на огромни суми, които рсзполагащите с тях вероятно няма да ги дадат точно за такъв продукт. И да, няма как да спра да заявявам очевидното, че цялата истерия с имотите е дело на алчини строители и пригласящи брокери за вечен ръст, което е жива проба измама. Да почна ли да изброявам какви лица, откровени мутри са в строителството или сам ще се сетиш или какви практики се ползват от ограничение на достъпа до пазара на нови строители, така неуместния ти пример да съм се захванал да строя? Да не споменавам изобщо наглите практики с общи части по 30% и такси поддръжки по 300-400 лв. Ами точно това си е пълнене на гуши. И ако някой го казва, няма общо с неудовлетворенист. В моя случай знам как съм си изкарал парите, включително и с рискове на финансови пазари, та не виждам логика да хукна да ги раздавам на тарикат-мутростроители, некадърни проектанти, мангало-зидари и неквалифицирани брокери. Това дали ти си много удовлетворен от ръста на пазара слабо ме интересува, няма да промени мнението ми. Само времето ще покаже дали аз ще се окажа прав, че е лудост да се даде 250-300 К за наличните по обяви коптори в споменатите квартали с невероятните недоразумения в строителство, жилищна среда и перспектива. Призовах те вече да покажеш имот в обява, който да си заслужава да се вземе, в моя случай аз гледам тристайни. Ако искаш аз да ти покажа пример за нереално оценен имот в посочените квартали. Един от проблемите е не дали се предлага нещо заслужаващо тези пари, а дали изобщо го има. Изключение от две-три сгради в квартал не е показателно. Нито това дали някой ги е дал тези пари.
      В заключение, странни са ми повишители, които не купуват, за да се възползват от вечния ръст, ами постоянно се заяждат на тема перонци към тези, които не виждат смисъл да купуват на тези цени. Аз съм казал, че имам НИ точно, за да не се налага да слушам подобни епитети и да обявя, че позицията ми е обективна.
      Nomche, безсмислено е да спориш с радио.
      ​​​​​​От всичките повишители единствено крушката/ако е реален ник, а не част от мултиакаунтър/ и лордя казаха, че са купили. Другите лауреати си дрънкат едно и също вече 8 години.
      Мисля, че всички участници ще се съгласят, че цялата ситуация е сбъркана и бяга от всяка икономическа логика. Пазара се движи само от напечатаните ковид трилиони. В един момент всички ще страдаме, дори и тези с по десет имота.
      ​​​​

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Тез хора не столят овреме че след 2035 няма да се произвеждат двигатели с вътрешно горене. Още ли да им подсказваме. Подсказва се на човек с инвеститорска визия, на консуматор на дребно можеш само да му посочиш наема прогнозно. Наемаш ли се? Аз не.
        Как ти се присмиваха навремето за твоя гараж… Сега няколко години по-късно, ако го пуснеш на цена х2, ще звучи като мега промоция. Опасявам се, че времето на Диска с гаражите приключи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Донякъде си прав, но само малко. Както си посочил след това с панелките няма проблем с размера. И понеже проблемните общи части се намират в примерно 20% от жилищата в София, а проблема се увеличава всяка година / 98, 2005 и 2010 е по-малък от сега/ като търсим средна цена е логично да завишиш с 5% средната цена , но дори и с 10% да го направиш картината не е много по-различна....
          Ако държиш на 30% корекция то тогава трябва да сравняваме само с жилища строени в последните 10 години в другите столици, които са пък 40-60% над средните цени за градовете.... Т.е. София е още по-изгодно място....
          Дай някакъв линк за имоти в чужбина където в две съседни сгради ново и старо строителство за еднакви по квадрати апартаменти цената на новото е 40- 60% по- висока, че ми стана интересно и даже ми звучи невероятно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

            Отново грешно мислене или абсолютно несвързана логика в дискусията. Никаква полза няма изказване от сорта почни да строиш. Това, че човек не харесва някакви практики или някакъв конкретен продукт, не означава, че трябва да почне да го произвежда, не сме всички Феручо Ламборгини. И това дали аз ще почна да строя или не също не променя факта дали имотиту е надценено или не. Ако си спомняш, разговорът почна кой колко искал за някакъв гараж с ехидна забележка какво съм бил търсил. На това е ясно какво отговорих, а именно, че на определени места се предлагат НИ на огромни суми, които рсзполагащите с тях вероятно няма да ги дадат точно за такъв продукт. И да, няма как да спра да заявявам очевидното, че цялата истерия с имотите е дело на алчини строители и пригласящи брокери за вечен ръст, което е жива проба измама. Да почна ли да изброявам какви лица, откровени мутри са в строителството или сам ще се сетиш или какви практики се ползват от ограничение на достъпа до пазара на нови строители, така неуместния ти пример да съм се захванал да строя? Да не споменавам изобщо наглите практики с общи части по 30% и такси поддръжки по 300-400 лв. Ами точно това си е пълнене на гуши. И ако някой го казва, няма общо с неудовлетворенист. В моя случай знам как съм си изкарал парите, включително и с рискове на финансови пазари, та не виждам логика да хукна да ги раздавам на тарикат-мутростроители, некадърни проектанти и неквалифицирани брокери. Това дали ти си много удовлетворен от ръста на пазара слабо ме интересува, няма да промени мнението ми. Само времето ще покаже дали аз ще се окажа прав, че е лудост да се даде 300 К за наличните по обяви коптори в споменатите квартали с невероятните недоразумения в строителство, жилищна среда и перспектива. Призовах те вече да покажеш имот в обява, който да си заслужава да се вземе, в моя случай аз гледам тристайни.
            Аз съм го призовавал многократно за същото - да покаже една обява, която да си струва. Винаги се измъква. Твърди как имотите били подценени и леснодостъпни, същевременно предлагането било нулево, нямало нищо добро на пазара, всички коментирани тук обяви са за него надути и само при 40% дискаунт би се замислил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Едно е да споделяш и защитаваш мнение и позиция, друго е твоето изказване което повтаряш / за гушите/. Начи хем всичко си постигнал, хем нещо си неудовлетворен или просто завиждаш.... Проблема лесно се решава - правиш 1 проект в Гоцето и ние будалите ще пълним твоята гуша....
              Между другото не си купих от малините по 14 лева прецених, че цената им е неадекватна, а си взех череши хрущялки по 3.50.... Не се оплаквам от надценени малини и който иска да си ги яде....

              ПП И какво ще изкара един брокер не разбирам та във всяко изречение ги плюете . Вярно е че повечето не стават за нищо и не заслужават комисионните, но парите отиват в строителите а не в брокерите....
              Отново грешно мислене или абсолютно несвързана логика в дискусията. Никаква полза няма изказване от сорта почни да строиш. Това, че човек не харесва някакви практики или някакъв конкретен продукт, не означава, че трябва да почне да го произвежда, не сме всички Феручо Ламборгини. И това дали аз ще почна да строя или не също не променя факта дали имотиту е надценено или не. Ако си спомняш, разговорът почна кой колко искал за някакъв гараж с ехидна забележка какво съм бил търсил. На това е ясно какво отговорих, а именно, че на определени места се предлагат НИ на огромни суми, които рсзполагащите с тях вероятно няма да ги дадат точно за такъв продукт. И да, няма как да спра да заявявам очевидното, че цялата истерия с имотите е дело на алчини строители и пригласящи брокери за вечен ръст, което е жива проба измама. Да почна ли да изброявам какви лица, откровени мутри са в строителството или сам ще се сетиш или какви практики се ползват от ограничение на достъпа до пазара на нови строители, така неуместния ти пример да съм се захванал да строя? Да не споменавам изобщо наглите практики с общи части по 30% и такси поддръжки по 300-400 лв. Ами точно това си е пълнене на гуши. И ако някой го казва, няма общо с неудовлетворенист. В моя случай знам как съм си изкарал парите, включително и с рискове на финансови пазари, та не виждам логика да хукна да ги раздавам на тарикат-мутростроители, некадърни проектанти, мангало-зидари и неквалифицирани брокери. Това дали ти си много удовлетворен от ръста на пазара слабо ме интересува, няма да промени мнението ми. Само времето ще покаже дали аз ще се окажа прав, че е лудост да се даде 250-300 К за наличните по обяви коптори в споменатите квартали с невероятните недоразумения в строителство, жилищна среда и перспектива. Призовах те вече да покажеш имот в обява, който да си заслужава да се вземе, в моя случай аз гледам тристайни. Ако искаш аз да ти покажа пример за нереално оценен имот в посочените квартали. Един от проблемите е не дали се предлага нещо заслужаващо тези пари, а дали изобщо го има. Изключение от две-три сгради в квартал не е показателно. Нито това дали някой ги е дал тези пари.
              В заключение, странни са ми повишители, които не купуват, за да се възползват от вечния ръст, ами постоянно се заяждат на тема перонци към тези, които не виждат смисъл да купуват на тези цени. Аз съм казал, че имам НИ точно, за да не се налага да слушам подобни епитети и да обявя, че позицията ми е обективна.
              Last edited by nomche; 27.06.2021, 10:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Понеже пускаш тази обява няколко пъти не знам какво искаш да покажеш ? Първо колегата кръчмар е решил да прави прИмоция от 600 на 320 ама само в неговата глава/ Дали е било някога 600. А колко квадрата е 600 или сто и нещо или тук е като с порциите в кръчмата / пържолата 500 грама е 150 реално//
                Та начи откога се живее в кръчмите ? Щото темата е за жилищни имоти, а не за бизнеси със западащи функции в неподходящи квартали. Това че хората ходят по-малко в кръчми напоследък не означава, че ще живеят също така по-малко в жилища помествайки се под моста или на Централна гара. Без кръчми може без жилище не....

                ПП Иначе ако е твое та го повтаряш толкова дано да успееш да го продадеш....Успех....
                Това е някакъв вид автопсихотерапия. Ровиш из всички обяви, харесаш някой намален шит, независимо в кой сегмент, след което почваш да се убеждаваш, че тренда, който ти се ще да се случва не е само в твоята глава. Казваш "Еврика" и гордо представяш "откритието" си на останалия перон и чакаш аплаузи. След това се успокояваш и отново си заравяш главата в мекия пясък

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  За да си обективен махни 30 процента общи части в бг. обявите тоест добави 30 процента към цената на софийския квадрат и тогава го сравни с цените в останалите европейски столици.
                  Донякъде си прав, но само малко. Както си посочил след това с панелките няма проблем с размера. И понеже проблемните общи части се намират в примерно 20% от жилищата в София, а проблема се увеличава всяка година / 98, 2005 и 2010 е по-малък от сега/ като търсим средна цена е логично да завишиш с 5% средната цена , но дори и с 10% да го направиш картината не е много по-различна....
                  Ако държиш на 30% корекция то тогава трябва да сравняваме само с жилища строени в последните 10 години в другите столици, които са пък 40-60% над средните цени за градовете.... Т.е. София е още по-изгодно място....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.06.2021, 08:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                    колко процента "ръст" се наблюдава от 600 000 евро до 320 000 евро, че аз не мога да смятам ...
                    Понеже пускаш тази обява няколко пъти не знам какво искаш да покажеш ? Първо колегата кръчмар е решил да прави прИмоция от 600 на 320 ама само в неговата глава/ Дали е било някога 600. А колко квадрата е 600 или сто и нещо или тук е като с порциите в кръчмата / пържолата 500 грама е 150 реално//
                    Та начи откога се живее в кръчмите ? Щото темата е за жилищни имоти, а не за бизнеси със западащи функции в неподходящи квартали. Това че хората ходят по-малко в кръчми напоследък не означава, че ще живеят също така по-малко в жилища помествайки се под моста или на Централна гара. Без кръчми може без жилище не....

                    ПП Иначе ако е твое та го повтаряш толкова дано да успееш да го продадеш....Успех....

                    Коментар


                    • Здравейте коптораджии
                      Как е настроението при копторите. Очаква ли се ръст при влизане на еврото, като разплащателно средство

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                        Тез хора не столят овреме че след 2035 няма да се произвеждат двигатели с вътрешно горене. Още ли да им подсказваме. Подсказва се на човек с инвеститорска визия, на консуматор на дребно можеш само да му посочиш наема прогнозно. Наемаш ли се? Аз не.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Това им е в главите защото НЕ МОГАТ сами да купят. За да могат трябва да са в първите 5-10% по доходи, да живеят скромно може би десетина години, и да имат смелост евентуално за ипотечка / ама не 30 годишна, че това е следващото ниво след смелост- глупост/
                          В съвременното консуматорско общество за тях нормалното е дават по 1000 евро за Каки / моля те не се обиждай няма полова насоченост/ постоянно вместо да си купят сгодно жилище....
                          Разни хора, разни идеали, разна имотна собственост....:-)
                          Дават по 1 лв за каки, и това не могат, остави ме да ги разбирам от имрто на кака Дъри.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Ами ако съм от първите 10 % от доходи, значи трябва веднага да дам 300 К евра за копторите дето се продават във Вазов и Стрелбище ли? Това някаво обществено задължение ли се явява да се пълнят гушите на тарикат-мафиот строители, брокери и алчни собственици. Дай пример един апартамент, който според теб си заслужава да се купи на тези пари и тогава ще говорим на кой какво му е в главата. Иначе само си говорим за вечен ъп и как други смислени инвестиции нямало.
                            Това е столица пич, свиквай, писал съм го още 2014 ама ти си чакал тогава. Все още не се налага да броиш 300К€ за дупка от 30 кв. Мисли в перспектива.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Вместо да сте благодарни на абсолютно студения и безапелационен анализатор Купата който не влага чувства в прогнозите си, бил години наред навън далеч от инфо блатото в което сте затънали, нямащи база сравнение, само плочи и филми гледали и слушали и листещи вестниците и остарелите шедоьври на което са ви учили в пуца по пазари сте седнали да не се съгласявате в това което даже и вие разбирате ама нямате топки да признаете...че влака за имоти замина поне за 30 години.
                              Те това е моята прогноза...освен ако не сте част от сериозни потоци на кинти или лидъл касиерки. Само те ше купят.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Пероноочаквателите любители на спонтанно падащи звезди се увеличават в аритметична прогресия, ще предложа текст за песен, химн на пазара за недвижими имоти. Ако са толко отворени като при Бит коините ще разберат колко са бити след годинка.
                                https://youtu.be/nrmhAvwBfig
                                имам мечта...следвам я. Но в любовта.
                                Last edited by bulgarian lev; 27.06.2021, 05:27.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X