IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    винаги е различно , но кризи е имало и ще има

    маслото за огъня както е в повечко може да се разлее и да запали сухите дърва...

    ПП имотите ще гръмнат, когато стане ясно, че сме прекалили с новото строителство платено на връх....а после чакаме от все по-малкото образовани и добре платени млади хора да ни плащат наеми, които да покриват нуждите ни при стандарт съизмерим с този, които сме имали, когато сме купували тези тухли 'пенсии'
    И с това съм съгласен, но има 1 детайл. Какво влияние на цените в Бургас имат 300-евровите оферти в Слънчака / след прекаляването/ ? Хората предпочитат ли ги пред тези по 1000 евро в Бургас ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
      Пандемията, предизборната обстановка и публичния харчлък през последната година изкривяват макроикономическите показатели и правят обоснованото прогнозиране трудно. Така че няма смисъл да гадаете.
      +100

      ако всичко беше толкова хубаво давайте да пускаме по един нов вирус убиец всяка година и да седим дома по 6м докато чаткаме по клавиатурите колко било сносно и хубаво и перспективно (другите колеги визирам)
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Гледал съм ги разбира се. Сега е различно.... Поне още 3-4 години няма мърдане у нас. Има много масло за поддържане на огъня....
        винаги е различно , но кризи е имало и ще има

        маслото за огъня както е в повечко може да се разлее и да запали сухите дърва...

        ПП имотите ще гръмнат, когато стане ясно, че сме прекалили с новото строителство платено на връх....а после чакаме от все по-малкото образовани и добре платени млади хора да ни плащат наеми, които да покриват нуждите ни при стандарт съизмерим с този, които сме имали, когато сме купували тези тухли 'пенсии'

        Last edited by bertram; 11.06.2021, 12:15.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          За да може спадът с 40% да се изравни със сегашното ниво, трябва първоначален ръст от 66%, не от 30%-40% както ти пишеш.
          1.66x0.6=1
          Математика за 4 клас драги.
          Гледай логиката , а не точно цифрите. Аз не споделям мнението на Ледчо за ръста и спада след това. Всичко ще е по-плавно.
          Обаче има 1 детайл, ако цените на имотиту паднат с 40% повечето хора няма да има какво да ядат и половината ще са с изцяло занулен кеш , а останалите 50% поне 40% ще са с кеш наполовина. За да има такъв имотен спад всичко друго ще е по-голям леш.... Осъзнаваш ли тази част ? Например акциите ще са двойно повече надолу, а койните 10 пъти примерно / т.е. под нулата/...облигацийте ще им взимаш по 5% ит.н.
          Нали не си фантазираш, че е възможно имотите да паднат с 40%, а в същото време доходите и спестяванията да растат и въобще всичко да цъфти....По-скоро мисли в обратната посока / Гърция 30%+ безработица и т.н./
          Относно по-голямото предлагане отново грешиш. От години ви пиша, че В София предлагането е ненормално високо за милионен град.... Ще има промо оферти за обекти от любимият тип на Бота / Акт 15 до 10 години, а А16 до 1 век/
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.06.2021, 12:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Значи твоят познат е пълен тъпак, защото на цена 2500 през 2017 е можел да купи на много по-добро място.
            Нищо не е "фейлнало", даже напротив.

            Виж, ако ти като брокер си излъгал приятеля си и си му пробутал двойно надценен имот в калпав квартал, значи съвестта трябва да тежи на твоя гръб, не на моя.
            Не се депресирай толкова. Просто има хора които не издигат в култ парите, а и получават повече от теб.

            Коментар


            • Пандемията, предизборната обстановка и публичния харчлък през последната година изкривяват макроикономическите показатели и правят обоснованото прогнозиране трудно. Така че няма смисъл да гадаете.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Прочети внимателно предният ми пост да не се чудиш защо са ти излезнали грешни сметките
                За да може спадът с 40% да се изравни със сегашното ниво, трябва първоначален ръст от 66%, не от 30%-40% както ти пишеш.
                1.66x0.6=1
                Математика за 4 клас драги.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Дори така да стане, поне ще има читави оферти. Помниш 2012 година какво беше предлагането и какво е сега. Аз сега дори и да искам да купя на тези цени, няма какво.
                  Апа 2029 какви оферти ще има ехееееее, ще ги раздават апартите в комплект с по 3 бастуна

                  Зарчетата да не забравите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Това че влизаме в балон го написах преди половин година - Също тогава Ви написах че тази година имотите ще скочат с 20% вие ми разправяхте че съм брокераст и тн

                    Също тогава ви разправях че балон няма - вие ми се лигавехте на члена

                    Хубаво е че си осъзнал очевадното от случващото се до момента

                    Сега просто трябва да приемеш и това което ти казвам че предстои да се случи

                    Надуване с още около 30-40% до към края на следващата година след което ще последва редукция с горе долу същият % но не веднага както ви се иска а както ти каза и Берто в рамките на 2-3 години

                    И след 4-5 години като купите на днешните цени да не забравите да ни кажете как сте направили мегасделката на живота си

                    До тогава обаче си купете повече зарчета ще ви трябват
                    Ма тя половината година свърши пък още сме на нива от паниката през окомври. Кога ще се събере 20%?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Tоест 2500*1,1*0,6=1650. Бива, значи ще чакаме 2025.
                      Прочети внимателно предният ми пост да не се чудиш защо са ти излезнали грешни сметките

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Това че влизаме в балон го написах преди половин година - Също тогава Ви написах че тази година имотите ще скочат с 20% вие ми разправяхте че съм брокераст и тн

                        Също тогава ви разправях че балон няма - вие ми се лигавехте на члена

                        Хубаво е че си осъзнал очевадното от случващото се до момента

                        Сега просто трябва да приемеш и това което ти казвам че предстои да се случи

                        Надуване с още около 30-40% до към края на следващата година след което ще последва редукция с горе долу същият % но не веднага както ви се иска а както ти каза и Берто в рамките на 2-3 години

                        И след 4-5 години като купите на днешните цени да не забравите да ни кажете как сте напарвили мегасделката на живота си

                        До тогава обаче си купете повече зарчета ще ви трябват
                        Дори така да стане, поне ще има читави оферти. Помниш 2012 година какво беше предлагането и какво е сега. Аз сега дори и да искам да купя на тези цени, няма какво.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Признаците на балон са описани отдавна:
                          - Рязък спад в предлагането
                          - Усилващо се търсене
                          - Покупните цени скачат с много по-бърз темп от наемите и доходите
                          - Приемане на силно завишените нива от някои купувачи, като се сключват сделки на цени, далеч надвишаващи реалната стойност на купеното

                          Ако допреди една година ръстът беше с по 5%-10% и евентуално беше близо до ръст на доходи и наеми, сега имаме пълен застой на доходите, падащи наеми и поява на оферти, които са 100% над средните за съответния район, при почти нулево предлагане на стойностни имоти и високо търсене заради нисколихвени кредити. Класически балон.

                          Когато такъв балон се спука, падането става много рязко.
                          Това че влизаме в балон го написах преди половин година - Също тогава Ви написах че тази година имотите ще скочат с 20% вие ми разправяхте че съм брокераст и тн

                          Също тогава ви разправях че балон няма - вие ми се лигавехте на члена

                          Хубаво е че си осъзнал очевадното от случващото се до момента

                          Сега просто трябва да приемеш и това което ти казвам че предстои да се случи

                          Надуване с още около 30-40% до към края на следващата година след което ще последва редукция с горе долу същият % но не веднага както ви се иска а както ти каза и Берто в рамките на 2-3 години

                          И след 4-5 години като купите на днешните цени да не забравите да ни кажете как сте направили мегасделката на живота си

                          До тогава обаче си купете повече зарчета ще ви трябват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                            Типичен argument from ignorance. На посочената улица в Гоцето познат купи 100кв за 250К през 2017. Факт => доказателството ти фейлна.
                            250К евро? Айде бе. И какво стана после след покупката можеш ли да кажеш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              След 2009-та трябваха 2-3 години - А ние в момента сме в 2007-ма

                              Тоест в най добрият случай изгодните имоти ще се появят след около 4-5 години

                              Чакащите да се запасят с карти и зарчета за табла щото като падне някое зарче между релсите в каманяка ходи го търси

                              И да може би 2025 ще има -40% оферти но те няма да се от днешните цени а от цените 2022 - после да не мрънкя някой че не е разбрал
                              Tоест 2500*1,1*0,6=1650. Бива, значи ще чакаме 2025.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                кризата обръща палачинката - особено на пазари с толкова много тъмни прозорци като нашият. това са бели пари за черни дни съхранявани в тухли, но съхранителите си дават малко смекта, че баш когато е криза и мазало тегленето на този 'депозит' става трудно, скъпо и неизгодно.

                                след 2009-та трябваха 2-3 години за да обърне палачинката и да има интересни имоти на добри цени.

                                всичко е на цикли.
                                След 2009-та трябваха 2-3 години - А ние в момента сме в 2007-ма

                                Тоест в най добрият случай изгодните имоти ще се появят след около 4-5 години

                                Чакащите да се запасят с карти и зарчета за табла щото като падне някое зарче между релсите в каманяка ходи го търси

                                И да може би 2025 ще има -40% оферти но те няма да се от днешните цени а от цените 2022 - после да не мрънкя някой че не е разбрал

                                Коментар

                                Working...
                                X