IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Да, това е поевтиняването. Забавяне на растежа, защото иначе от цени свят щеше да се завие на понижителите. Лихвите ще озаптят този процес на брутално поскъпване. Кой купи купи. До истинския срив има още много време.
    БАКБ вече официално и тя е в депозитния гейм чейнджър.
    Депозита им растяща лихва която вече рекламират и в социалните мрежи е до 2%,12 месечен.
    Какъв беше лафа ,не позира,а депозирай,ха ха палачинката осезаемо се обръща ,а още не са обявили че спират с циклите на увеличение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

      Мислиш че когато ни наврат в тая схема, ще ни оставят по няколко апартамента да си разиграваме ли? Нали затова е цялата игра - за да не притежаваме нищо
      Ясно, но затова го пиша, че единственото ми притеснение е, че могат да използват ипотеката и като цяло дълговете за репресия в най-лош сценарий и ултиматум в най-добрия, а перфектния ще е цифровото евро да се проточи поне едно десетилетие докато се накумят кое как и паралелно да върви с фиатната измама. Имат още доста време докато изградят технологична инфраструктура, въведат закончета и оправят който където трябва, но съм повече склонен да живея с този риск, защото живота ми няма да се върти около някаква си ипотека, а ако е така както се подава информация до момента, от CBDC просто няма да има бягане, така че пак е win-win ситуация, защото поне ще съм хванал последния влак с кредитната система.
      Не се знае и как ще се обменя от едното в другото. Според мен курса ще е в позла на ипотеките. Такава поне е логиката. С техните камъни по тяхната глава докато това е възможно.
      Застраховка и буфер имам. Да му мислят прошляците, които не са мислили когато е трябвало и да се чудят откъде им е дошло.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

        Мислиш че когато ни наврат в тая схема, ще ни оставят по няколко апартамента да си разиграваме ли? Нали затова е цялата игра - за да не притежаваме нищо
        дишай, циклопчо
        те ще ни вкарват в схеми, ние ще ги избягваме
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Пу, пу... дано не

          Между другото правя една безотговорна прогноза, че федя ще дигат още, поне до 8-10 %. Смятам че ще се опитат да сринат каквото могат към края на 24та, началото на 25та в Щатите ( тамън за изборите), и това ще повлече крак в Европа.
          Не ме кефи, ама това е. Кавръка ще има поводи за радост поне откъм лихвени нива.. щото него това го вълнува.
          Това обаче няма да направи имотите много по-достъпни, дори след като паднат с 20-30%.
          Да, това е поевтиняването. Забавяне на растежа, защото иначе от цени свят щеше да се завие на понижителите. Лихвите ще озаптят този процес на брутално поскъпване. Кой купи купи. До истинския срив има още много време.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Ехееее, тука само от милионер нагоре сте се събрали, еваларка. И как без обезпечение?
            Ами, ей тъй, мога да докажа доход и имам изрядно кредитно досие с дългогодишни изградени отношения с банката. Даже вече и личен бакер май ще си имам.
            Last edited by Kris_; 07.06.2023, 11:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
              могат в някакво по-далечно бъдеще банката да привика в офиса си за преподписване с ултиматум до примерно седмица да се разплати с нея каквито задължения има, а ако ли не => преподписва се и новия дълг се конвертира в CBDC или цифрово евро в нашия случай. И тогава вече си е нашиване до гроб, ако променят индивидуално лихвата по цифровото евро, а то самото се обезценява още с пристигането си в сметката и му тече срок докога да се изхарчи.
              Мислиш че когато ни наврат в тая схема, ще ни оставят по няколко апартамента да си разиграваме ли? Нали затова е цялата игра - за да не притежаваме нищо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                Не знам защо ти го изтриха, а и беше леко несвързано, което си го писал, а пък кое да ме огрее като, ако намеря читаво го купувам, но трудно се намира, а банката оня ден ги питах да имам представа за колко мога да ги изгърбя максимално, и ми дават до почти милион ипотека без обезпечение.
                Единствената причина, която ме притеснява ипотеката особено голяма е, че могат в някакво по-далечно бъдеще банката да привика в офиса си за преподписване с ултиматум до примерно седмица да се разплати с нея каквито задължения има, а ако ли не => преподписва се и новия дълг се конвертира в CBDC или цифрово евро в нашия случай. И тогава вече си е нашиване до гроб, ако променят индивидуално лихвата по цифровото евро, а то самото се обезценява още с пристигането си в сметката и му тече срок докога да се изхарчи.
                Ехееее, тука само от милионер нагоре сте се събрали, еваларка. И как без обезпечение?

                Коментар


                • Не знам защо ти го изтриха, а и беше леко несвързано, което си го писал, а пък кое да ме огрее като, ако намеря читаво го купувам, но трудно се намира, а банката оня ден ги питах да имам представа за колко мога да ги изгърбя максимално, и ми дават до почти милион ипотека без обезпечение.
                  Единствената причина, която ме притеснява ипотеката особено голяма е, че могат в някакво по-далечно бъдеще банката да привика в офиса си за преподписване с ултиматум до примерно седмица да се разплати с нея каквито задължения има, а ако ли не => преподписва се и новия дълг се конвертира в CBDC или цифрово евро в нашия случай. И тогава вече си е нашиване до гроб, ако променят индивидуално лихвата по цифровото евро, а то самото се обезценява още с пристигането си в сметката и му тече срок докога да се изхарчи.

                  Коментар


                  • Сега докато ги плашат колко било страшно с лихвените проценти е най-добрия момент за ипотеки, защото може да се възползвате от в пъти по-голяма покупателна способност на валутата, отколкото след няколко години, а и не се знае, в бъдеще може и да няма подобни промоции.
                    Като вкарат CBDC и като се започне да се плащат данъци и заплати с него => и ипотеките, което означава, че лихвите е много вероятно да се индексират според обезценката на валутата, и тогава вече задлъжняването ще хвърли в шах много хора.

                    Коментар


                    • БГ House Price Index
                      Дирижабъла с хелий е много нагорещен.Който е с парашут бива,останалите ..фира




                      https://i.imgur.com/sEGM7mO.png

                      Коментар


                      • Лихвите са с нищожно отражение в доминото от ипотеки, понеже трябва много други показатели да отидат в киреча преди това, а те все още не отиват, и няма да отидат, защото няма да го допуснат. За пример погледнете 80-те, цяло десетилетие с високи лихви по никакъв начин не се е отразило на имотите, а дори цената им е няколко пъти нагоре за периода. Лихвите се отразяват само на най-глупавите длъжници, които са задлъжнявали без буфер с непремерен и неумерен риск. Както и са пагубни за чуждестранните длъжници в $-ри, обаче ФЕД вече има линии специално изградени за тях.
                        В момента тези 5%-ни лихви в САЩ пълнят гушите на банките, защото месечно се равняват на около $11 млрд. свеж дъдж от влаута към банките всеки месец без да си мръднат пръста да правят други измами.
                        Джером им прави услуга с високите лихви, а отделно служат за форсирана консолидация на целия банков сектор.
                        Last edited by Kris_; 06.06.2023, 21:02.

                        Коментар


                        • И аз така ги чета нещата- покачване на лихвата с още 2-3 пункта на есен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            https://www.standartnews.com/biznes/...te-526409.html

                            Я виж тука какво казва човека днес на един форум.
                            Кокорчо ако ни вкара в еврозоната 2025 нищо чудно лихвите да са високи още ,тогава няма еврови и левове кредити .Шока от пренасянето на лихвите ще е голям
                            „Затягането на паричната политика на развитите икономики помогна много за борбата с инфлацията.”

                            Ей такива изречения обезсмислят четенето на подобни статии. Борба с нещо, което се артикулира, като че ли е уж някакъв външен проблем, все едно са ни нападнали скакалци.
                            Пусти и скакалци дето ядат парите и покачват цените!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                              Берти, ама ти съвсем не си наясно какво и как се случва
                              при положение, че не съм от финансовото задкулисие - напълно нормално е да не съм наясно

                              ти понеже си наясно
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                пред Фед няма много пътища
                                единия е да оставят инфлацията да отнесе всичко в обозриомо бъдеще
                                другият е да смачкат икономиката и тези с голям дълг, но да спасят долара

                                За мен вторият път е по-вероятен, но какво ще стане - решават господарите на ФЕД. Финансовото задкулисие едва ли ще иска да погребе долара.

                                Берти, ама ти съвсем не си наясно какво и как се случва

                                Коментар

                                Working...
                                X