IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
    Покачването на лихвата по кредита представлява веднъж спирачка за едни бъдещи купувачи и втори път може да изхвърли на брега изсилилите се текущи кредитополучатели, които нямат буфер. Просто лихвата е един от инструментите, които влияе на цените на имотите, не единственият разбира се.
    Ако някой ще се откаже да тегли ипотечен кредит това ще е заради високите цени на имотите, не на лихвите. Кредит от 200 хиляди лева с лихва от 6 процента е доста по-малко като месечна вноска отколкото кредит от 400 хиляди лева с 3 процента лихва.Така че,който се е навил да тегли ипотека най-малко лихвите ще го спрат, а който е теглил кредит надали заради 100 -200 лв в повече като вноска ще се лиши от жилището си.
    Аз се чудя какво толкова се дискутират тия ипотечни кредити при условие, че само 22 процента от жилищата се купуват с кредит. Високите цени на жилищата се дължат ЕДИНСТВЕНО на факта, че масово се купуват жилища като инвестиция. А докато мисленето на българите е такова,този процес няма да спре. Ако ще и ипотеките наполовина да намалеят цените няма да паднат, докато се инвестира в жилища.
    Ей го в София всяко трето жилище е необитаемо(т.е не е купувано с ипотека в повечето случаи)ама цените не падат. Щото другите купувачи продължават да купуват жилища като инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
      До 6 месеца лихвата по старите ипотечни кредити в лева може и да се вдигне, до 12 месеца може и да стане и с 1% по-висока. Представям си, как на жена ми кредита от 370лв. става на 410 и ще ме лиши от кило пармезан или бутилка вино. Важното е да не ну пука и да сме оптимисти, и това ще го преодолеем.
      Отчиташ ли драстичния спад на икономическата активност до какви други неща ще доведе ? Увеличението на вноската по кредита нищо не е

      п.с.прочети под мен.А цялата статия е в конкуретна медия
      Last edited by petrg5s; 07.06.2023, 09:57.

      Коментар


      • Cвeтoвнaтa бaнĸa: Иĸoнoмичecĸият pъcт в cвeтoвeн мaщaб щe ce зaбaви дo нeвиждaн oт 2008-a гoдинa тeмп

        Toзи тeмп нa pacтeж ce дoближaвa дo нaблюдaвaния пo вpeмe нa финaнcoвaтa ĸpизa oт 2008 г., въпpeĸи чe ceгa ce oчaĸвa pъcтът в paзвититe cтpaни дa бъдe пo-виcoĸ, oтĸoлĸoтo тoгaвa. Иĸoнoмичecĸият pъcт в paзвивaщитe ce пaзapи oбaчe щe бъдe пo-cлaб.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Тия сметки са правени при очакване на едни числа ,сега ти казват съвсем други ,и съвсем други срокове ,освен това какво ще кажеш за вноски от по 800,900 лева и нагоре ,теглени при нива на доходите ,почти на ръба ,спрямо месечните разходи ?
          Така е, света е шарен, някои ще имат проблеми, други не, и всеки кредитополучател се надява да не е той този, който не може да си плати вноската.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            БАКБ вече официално и тя е в депозитния гейм чейнджър.
            Депозита им растяща лихва която вече рекламират и в социалните мрежи е до 2%,12 месечен.
            Какъв беше лафа ,не позира,а депозирай,ха ха палачинката осезаемо се обръща ,а още не са обявили че спират с циклите на увеличение
            Къде може да се открие:

            В офисите на Банката.

            Абе тез за онлайната не са ли чували
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              До 6 месеца лихвата по старите ипотечни кредити в лева може и да се вдигне, до 12 месеца може и да стане и с 1% по-висока. Представям си, как на жена ми кредита от 370лв. става на 410 и ще ме лиши от кило пармезан или бутилка вино. Важното е да не ну пука и да сме оптимисти, и това ще го преодолеем.
              Тия сметки са правени при очакване на едни числа ,сега ти казват съвсем други ,и съвсем други срокове ,освен това какво ще кажеш за вноски от по 800,900 лева и нагоре ,теглени при нива на доходите ,почти на ръба ,спрямо месечните разходи ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                БАКБ вече официално и тя е в депозитния гейм чейнджър.
                Депозита им растяща лихва която вече рекламират и в социалните мрежи е до 2%,12 месечен.
                Какъв беше лафа ,не позира,а депозирай,ха ха палачинката осезаемо се обръща ,а още не са обявили че спират с циклите на увеличение
                До 6 месеца лихвата по старите ипотечни кредити в лева може и да се вдигне, до 12 месеца може и да стане и с 1% по-висока. Представям си, как на жена ми кредита от 370лв. става на 410 и ще ме лиши от кило пармезан или бутилка вино. Важното е да не ну пука и да сме оптимисти, и това ще го преодолеем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  ... че всички си представят как на нивите им се строят соларни паркове (още известно време ще имат надежди)...
                  ​​​​​Неминуемо е да мине и този хайп някога. Сега чакам нещо ново, какво ли ще е - няма значение.

                  Коментар


                  • Покачването на лихвата по кредита представлява веднъж спирачка за едни бъдещи купувачи и втори път може да изхвърли на брега изсилилите се текущи кредитополучатели, които нямат буфер. Просто лихвата е един от инструментите, които влияе на цените на имотите, не единственият разбира се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      купихте ли неко поляна с накавръчко
                      субсидийка да капе
                      тази година е трудно, че всички си представят как на нивите им се строят соларни паркове (още известно време ще имат надежди)
                      др. седмица чакам последна дума за едни 20 декара (да се разберат съсобствениците)
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        за момента банките все още удържат фронта на почти 0 лихви като предлагат фондове на големите си клиенти. Това с взаимните фондове не бута лихвите по кредитите.
                        купихте ли неко поляна с накавръчко
                        субсидийка да капе
                        препоръка е

                        Коментар


                        • На мен ми изглежда, че нещо подобно ще се случи:




                          Даже кривата ще да е и по-вертикална сега.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            БАКБ вече официално и тя е в депозитния гейм чейнджър.
                            Депозита им растяща лихва която вече рекламират и в социалните мрежи е до 2%,12 месечен.
                            Какъв беше лафа ,не позира,а депозирай,ха ха палачинката осезаемо се обръща ,а още не са обявили че спират с циклите на увеличение
                            за момента банките все още удържат фронта на почти 0 лихви като предлагат фондове на големите си клиенти. Това с взаимните фондове не бута лихвите по кредитите.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                              QUOTE=Laconic;n3958734]Здравейте продавачииии, ако не сте продали ще трябва да сваляте цените! Вече четвърта седмица и почивката започна да ми омръзва, но честно да ви кажа започнахте да ми липсвате!
                              Както се очертава, очаква се весела Есен и срив в цените на имотите, а спасител не се вижда на хоризонта!
                              Какво става, този човек лъжец ли е?
                              Ай, спри със спама, само едно и също качваш, не сме бавно развиващи се...

                              Коментар


                              • QUOTE=Laconic;n3958734]Здравейте продавачииии, ако не сте продали ще трябва да сваляте цените! Вече четвърта седмица и почивката започна да ми омръзва, но честно да ви кажа започнахте да ми липсвате!
                                Както се очертава, очаква се весела Есен и срив в цените на имотите, а спасител не се вижда на хоризонта!
                                Какво става, този човек лъжец ли е?

                                Коментар

                                Working...
                                X