IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    е значи си неутрален или в отбора на понижителите.
    по-добре да не идва голямото мяу, че сделките ще ни се струват 'кон за кокошка' в смисъл, че ще вземеш маломерка в момент, когато другите маломерки седят празни или наема не се събира редовно и доволно като стойност обем.

    мен лично настоящото висящо положение ми допада, но съм реалист ( знам и ти също) и си давам сметка, че няма да е още дълго време това положение.


    ПП и понеже няколко пъти ме бяхте сяли, че казвам кое що все в последствие (не е така, но нека приемем че не зая много силно и се губи в потока от заяждания) та да ви напиша една алтернатива на депозит с 0 лихва или наполеон с такса охрана и 0 лихва.


    трупащите планини от кеш и не намиращи имот може да погледнете една нова звезда, която ще изгрее на хоризонта - https://www.investor.bg/companies/IMP1/view/

    това не е нещо, което ще избухне като алтерко, НО аз лично съм убеден, че 100 000 вложени в тази позиция дългосрочно ще дадат много по-голяма доходност от 100 000 вложени в Софийски жилищен имот в настоящия момент.
    Сори, че требе да разяснявам Берти, ама Ратко се бъзика....:-)
    Не очаква МЯУ / иначе щеше да разпродаде маломерките /, а се НАДЯВА на МЯУ, че както той и Купата пишат многократно - положението се нетрае вече.
    В този аспект всички сме понижители - /искаме МЯУ/...Ама желаното и реалното не е едно и също....
    Хората, които инвестират в имоти генерално са нискорискови профили. И на този фон да даваш пример с акция в момент когато ако имотите са на върха, то акциите са около Бетелгейзе.... При тва с Българска. И да сигурно ще има много акции, които ще бият имотите в краткосрочен план въпреки това , ама не искаме да играем хазарт бре Берти...Толко ли не го разбираш :-)

    ПП Мисля, че не осъзнаваш причините за поскъпването на имотите. И от тук очакванията ти не се разминават със случващото се....
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.06.2021, 09:09.

    Коментар


    • "Надбягването" между купувачите - силен фактор за поскъпването на имотите у нас

      Цените на имотите в София са се покачили с над 20% от началото на 2021 г., отчитат от агенция "Явлена"

      https://www.investor.bg/bylgariia/45...-u-nas-330277/


      Шапка ти свалям Купа, ти единствен даде толкова смела прогноза. Евала и на доверения адвокат дет прииба жонката - направил е 20-30% печалба за по-малко от година!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        аз лично, чакам големото мяу.
        надявам се да е наблизо вече.
        е значи си неутрален или в отбора на понижителите.
        по-добре да не идва голямото мяу, че сделките ще ни се струват 'кон за кокошка' в смисъл, че ще вземеш маломерка в момент, когато другите маломерки седят празни или наема не се събира редовно и доволно като стойност обем.

        мен лично настоящото висящо положение ми допада, но съм реалист ( знам и ти също) и си давам сметка, че няма да е още дълго време това положение.


        ПП и понеже няколко пъти ме бяхте сяли, че казвам кое що все в последствие (не е така, но нека приемем че не зая много силно и се губи в потока от заяждания) та да ви напиша една алтернатива на депозит с 0 лихва или наполеон с такса охрана и 0 лихва.


        трупащите планини от кеш и не намиращи имот може да погледнете една нова звезда, която ще изгрее на хоризонта - https://www.investor.bg/companies/IMP1/view/

        това не е нещо, което ще избухне като алтерко, НО аз лично съм убеден, че 100 000 вложени в тази позиция дългосрочно ще дадат много по-голяма доходност от 100 000 вложени в Софийски жилищен имот в настоящия момент.
        Last edited by bertram; 25.06.2021, 08:16.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          аз лично, чакам големото мяу.
          надявам се да е наблизо вече.
          Амааа… гоУемото МЯУ може първо да доде при кеша. (знаеш че питащия е чул само за МЯУ-то, а не при кой актив)
          Я по-добре си купи напальони и си чекай спокойно, па като захлюпиш нещо с -40% дискаунт, ще наредиш банковия превод в напальони.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            въпрос към бони и останалите повишители (без левчо,защото е пич и си казва), а да и лордчето - той е перма-бик ама си казва чиека. към другите играчи

            - какво НИ купихте за периода 2018-2021 (3.5 години)
            аз лично, чакам големото мяу.
            надявам се да е наблизо вече.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
              Защо някой иска да строи цяла къща без разрешително? Какъв е проблемът - да не се плати на нормални архитекти и такса лева/м2 на общината ли? Чакането е няколко месеца общо от "Добър ден" с архитектите
              по принцип искам както си му е реда, но от общината се запъват и не дават разрешително.
              а склобяеми къщи не харесвам.
              препоръка е

              Коментар


              • иначе цените на имотите растат знам
                ще има много такива

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...59604294895520

                искам да видя как се продава на 2500 евро когато има на 500 евро, което не се продава
                Last edited by marsianec1; 24.06.2021, 23:12.
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Ама какви глупости - да строели незаконно. Че те тия 4-5 хиляди които ще спестите от проект ще ви излезнат през носа после само за тока.
                  Те даже няма и времянка да ви пуснат от енерго дружеството, дори и да ви пуснат ще ви дерат на индустриални тарифи, и тия пари които сте спестили ще ги дадете само за 4-5 години и след това ще ви излезнат през носа.

                  Андрешковски истории.

                  Коментар


                  • то щото там всичкото къщи - били сделките 2, сега станали 3 хахахахаха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      А откъде кинта?
                      За висене на оферта зимат малко пари

                      Коментар


                      • въпрос към бони и останалите повишители (без левчо,защото е пич и си казва), а да и лордчето - той е перма-бик ама си казва чиека. към другите играчи

                        - какво НИ купихте за периода 2018-2021 (3.5 години)
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Може, ето:

                          Историята доказва, че при криза най-много поскъпват напАльоните, а имотите поевтиняват. Следователно, апартаментите в София сега струват по-малко напАльони, отколкото преди 12 месеца.

                          Йок. Охи. Нищо подобно, който се е преебал да си купи монети, вместо имот, сега ще го одерат двойно - хем безумни курсови разлики, хем по-скъп имот.

                          Ама в дългосрочен план златото пИчели, както от 5 години ни лъжат. Да проверим - за този период унцията е поскъпнала от 1100 до 1500 евро или 36%. Апартаментите в София са поскъпнали с 59%. Отделно жилището е донесло наем като приход, а съхранението на злато е донесло само разходи.

                          Ама за 10 години е различно. Напротив, пак апартаментът пИчели.

                          Ама за XYZ години няма да е така. Сигурно, но няма нито един доживял XYZ години.
                          - 2008 кило злато беше около 20к, сега е 50к.
                          - Имотите сега са колкото 2008.

                          Изводи:
                          1) Купилите имот през балона 2008 са се прецакали жестоко - никаква капиталова, несигурни наеми, сигурни разходи по поддръжка и ремонти/обзавеждане и твърде много разправии (най-големият минус)
                          2) Сега сме на върха на следващия балон - който купи кофтор сега, се прецаква още повече, защото 2008 поне имаше избор какво да купиш, а сега само боклук на пазара
                          3) Златото си е злато - който го има, оцелява. Който го няма, умира от глад. Гарантирам ти, че ако ида на пазара с 1 Наполеон, ще си купя с него 200 кила розав домат без проблем. Тухлите от своя страна не струват и 1 кило домати.

                          Коментар


                          • Защо някой иска да строи цяла къща без разрешително? Какъв е проблемът - да не се плати на нормални архитекти и такса лева/м2 на общината ли? Чакането е няколко месеца общо от "Добър ден" с архитектите

                            Коментар


                            • Над 60% ръст на сделките с къщи във Велико Търново от началото на 2021 г.:: Investor.bg
                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-06-24 181630.jpg
Views:	1
Size:	25.5 КБ
ID:	3775507


                              Last edited by X_Y; 24.06.2021, 19:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Вече станаха 6 - квадратите да не се объркате нещо или един кенеф
                                Седем. Недовършени селски прогимназии на една туба бензин от София. С тераси на цимент и кенеф на дупка.

                                Коментар

                                Working...
                                X