IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    И ти си прав вероятно по тая програма за интеграция на ромите придобиваш документ ако си стоят там през целият период

    Аз се чудех що крети не продава на 650к евро и още сега да си бие камшика за Гърция а то трябвало да си изкара целият контракт

    Ех крети крети не ти ли обясниха какво подписваш та се цани аргатин на резаните карабини
    Добре че е програмата за него че иначе никакво жилище няма да види.В дойчланд на гъсарбайтерите не им дават много пари.

    Коментар


    • Здравейте,

      От време на време хвърлям поглед на темата и понеже виждам, че повечето коментиращи са на мнение, че имотите ще продължават да се качват, да ви питам каква според Вас ще е причината за това?
      Причините, поради които съм скептичен са, че България е с едно от най-бързо намаляващото и застаряващо население. Миналата година дори населението в София беше отбелязало спад от над 15 хил. души. Прави ми впечатление, че има куп имоти, които си стоят по сайтовете било то за продажба или за отдаване под наем не от месеци, а от повече от година.
      А и покрай новата реалност около Ковид, все повече хора предпочитат да се изнесат от големите градове. Или поне това са моите лични впечатления.
      Може би аз пропускам нещо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Дори който е имал малшанса да ковне на върха и после със спада и възстановяването е спечелил от наеми. Който е взел за собствено ползване е имал купил, не се знае пък после дали е щял да може да купи. За ползване и лични нужди се купува когато ти трябва, не гледаш тренд.
        Не знам що те е срам да говориш в първо лице - и без туй нямаш акъл да осъзнаеш грешката, да не си правиш сметка добре под предлог че 1. имаш самоучастие (т.е. си гориш кеша) и 2. било за собствено ползване (което пък не променя факта на куцата покупка).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Концепцията им да купят при низходящ тренд е потресаващо безумна

          Докато пазара, а и икономиката не ударят дъното и не тръгнат нагоре купуват само пишман инвесторите дето се опитват с голо дупе падащ нож да ловят
          с две думи ''умнико''

          не се купува на низходящ тренд
          купува се на сринал се пазар

          айде запиши си го и да знаеш че
          си го научил от Yandox
          хихихихи

          пс :
          сега няма да се учим и
          що е ''сринал се пазар''

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Концепцията им да купят при низходящ тренд е потресаващо безумна

            Докато пазара, а и икономиката не ударят дъното и не тръгнат нагоре купуват само пишман инвесторите дето се опитват с голо дупе падащ нож да ловят
            ама много си наивен

            че кой е казал че ще се купува и е добре да се прави
            при първите симптоми на срива който идва
            кой е казал че ще се спринтира към покупки още при първите -10%

            тук само ти говориш за това подпомагайки си глупавата
            набеждаваща теза със терминчета които оня ден си прочел
            ''в нета '' - падащи ножове , че и с ''голо дупе '' ги ловиш
            хихиххихихи

            защо непрекъснато пиша че ''глада за брокерите
            ще голям но затова пък продължителен''
            защо пиша че падането ще е дъъъъълго

            защото никой няма да скача да лови
            падащите ти ножове лед лампионе
            или ако има някоя овца със кътан кеш за ''само малко да падне ''
            това ще е незначително за масата тунеядци - брокерасти

            глад иде , глад
            хихихих
            Last edited by Yandox; 18.09.2021, 19:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              Ела да те изпитам на бридж.
              Некой друг път. Много си силен и требе да си прочета домашното да наваксам поне малко разликата :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Миналата година тук се смееха на панелките по 2К в Стрелбище и Гоцето.
                Сега купилите ги се смеят като гледат тези цени :-)
                Ела да те изпитам на бридж.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Първо не са само те. Много хора биха купили нещо стойностно при понижен тренд. Проблемът им е че си мислят че ще купят. Ще чакат още и още спад, нищо свястно няма да намерят, а кризата може да ги смачка та и с 50% надолу пак да не купят.
                  Ето, Песи отговори на ръба Янко, голем ръб неизпилим ...лакти, бутане. За нещо което си заслужава и е на добра за района цена.
                  Да не му казвам един как е искал преди мен, да ме изпревари бутайки шума в ръцете на брокера на продавача да захлупи. А долу чакаха още двамина. 2018 - Май месец.
                  Разбра ли бе, ръбчо, Янко инвеститора на каквото и когато трябва по много.
                  Концепцията им да купят при низходящ тренд е потресаващо безумна

                  Докато пазара, а и икономиката не ударят дъното и не тръгнат нагоре купуват само пишман инвесторите дето се опитват с голо дупе падащ нож да ловят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Наистина ли мислиш, че в София има някой който преди да продава да не е погледнал сайтовете за обяви ?
                    Точно гледането в сайтовете за обяви е най сигурният начин някой да продаде евтино като Бота

                    Да кажеме има гарсониера в Слатина - Отваря имот.бг вижда една торба фалшиви имоти на ниски цени да кажем 40к и ти казва цена подобна на тях - Ти го навеждаш леко и получаваш много добра цена

                    Проблема е когато се обади на агенция - Агента се среща с него и ако той може да продаде реално за 50к той му казва че без проблем ще му намери клиент за 55к та да го закачи за клиент

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Първо не са само те. Много хора биха купили нещо стойностно при понижен тренд. Проблемът им е че си мислят че ще купят. Ще чакат още и още спад, нищо свястно няма да намерят, а кризата може да ги смачка та и с 50% надолу пак да не купят.
                      .
                      така е Станчева така е
                      ей го твоя кофтор у банско с голямата съсобственост
                      50 % надолу и никой не иска да го купи

                      хихихихиххи

                      както каза - ще чакаме и още

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        На тех им е сбъркана целата постанвовка в главата щото нямат опит

                        Аз съм купил на върха 2008-ма обаче силно подценен имот

                        Те искат цените да паднат с 30% та да купели

                        Те не могат да вденат че ако паднат цените с 30% те пак ще купят на пазарна цена като всички останали към въпросният момент

                        Номерът е да намериш и да купиш подценен имот а не да чакаш да паднат цените та да купиш по евтино


                        Първо не са само те. Много хора биха купили нещо стойностно при понижен тренд. Проблемът им е че си мислят че ще купят. Ще чакат още и още спад, нищо свястно няма да намерят, а кризата може да ги смачка та и с 50% надолу пак да не купят.
                        Ето, Песи отговори на ръба Янко, голем ръб неизпилим ...лакти, бутане. За нещо което си заслужава и е на добра за района цена.
                        Да не му казвам един как е искал преди мен, да ме изпревари бутайки шума в ръцете на брокера на продавача да захлупи. А долу чакаха още двамина. 2018 - Май месец.
                        Разбра ли бе, ръбчо, Янко инвеститора на каквото и когато трябва по много.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Тук си прав, но не е лесна работа- трябва като брокерите да лепиш листчета по входовете" купувам апартамент в района" или по фейсбук групите и същеврененно да се надяваш, че собственика е достатъчно грамотен да може да си извади необходимите документи за продажба на имота...... с 2 думи трябва да хванеш имота преди да е стигнал сайтовете за обяви,или от обявите да имаш готов кеш, че хубавите предложения се отнасят за няколко дни
                          Не е лесна работа Митак, но това да не е хляб та да трябва да купуваш всеки ден

                          Аз обикновено купувам по един имот на година (като изключим тази година)

                          За една година кара вара все изпадне нещо, имам доста познати които знаят че купувам и като чуят че някой иска да продава ми казват, също ФБ групите въреха добра работа сега вече и там е трудно

                          Както правилно отбеляза тряба да имаш готов кеш да познаваш пазара и да реагираш бързо. Много често на случайни хора им попада добра сделка, но те просто не могат да го оценят и я пропускат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Има хора в нужда търсещи бърза продажба и склонни на добри отстъпки. Такива продават на хоум ту ю примерно за под пазарната цена. На мен ми е интересно друго- как 98% от продажбите на готови имоти са през брокери, почти не можеш да видиш обява на собственик
                            Добре има.... единични случаи, но това е наистина като да спечелиш от тотото, да имаш готов кеш и т.н.....
                            Пускал съм обяви за наем от мое име преди и трябва да ти кажа, че съм получавал макс 2-3 обаждания от хора искащи да наемат и нямам нито 1 оглед.... Нямаше да плащат комисионна ама не искат...., а в същото време съм имал десетки огледи през брокери....Странно но факт....
                            По продължението. Държат си парите на тухлен депозит и не бързат актуализирайки цената спрямо реалностите..... Когато тогава....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.09.2021, 18:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Има хора в нужда търсещи бърза продажба и склонни на добри отстъпки. Такива продават на хоум ту ю примерно за под пазарната цена. На мен ми е интересно друго- как 98% от продажбите на готови имоти са през брокери, почти не можеш да видиш обява на собственик
                              пусни обява и ще разбереш - 99% от обадилите се ще са секретарки/брокери
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Наистина ли мислиш, че в София има някой който преди да продава да не е погледнал сайтовете за обяви ?
                                Има хора в нужда търсещи бърза продажба и склонни на добри отстъпки. Такива продават на хоум ту ю примерно за под пазарната цена. На мен ми е интересно друго- как 98% от продажбите на готови имоти са през брокери, почти не можеш да видиш обява на собственик Другото нещо което ми е интересно е обяви стоящи по няколко години на които им се вдигат цените- какво ги кара да мислят, че щом 1 година не могатда продадат нещо за 100 лева след 1 година висене по сайтовете за обяви ще могат да го продадат за 150 лева
                                Last edited by mitko2848; 18.09.2021, 18:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X