IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Берити, именно затова, ти посочих че вижданията относно риска са субективни и че няма смисъл да спорим. Давам пример, за един комарджия рискът е желан и не е голям Т.е. безсмислено е да спорим, оценката е субективна.
    затова трябва баланс, а в България имаме лошия навик да залитаме в едно. основно се залита в тухли в момента - визирам народонаселението спестители, което налива огромни пари в мелницата на строители и банки, но това няма да в полза на спестителите в тухли, когато дойдат лошите времена.

    ще отговоря и на купата

    ясно беше, че се задава яху в НИ - по-скоро е по-голямо отколкото очаквах и по-дълго, но това не значи, че съм му противник....просто се качих във влака на една от първите гари, а докато се возя не спирам да си мисля, че някъде по релсите може да дерайлираме
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      когато купуваш нещо, което всички искат и СЕ ПРОИЗВЕЖДА , а го мислиш сякаш е ограничен ресурс.... рискът е сериозен и откъм скорост на отвързване при нужда и като стойност... защото хората спестяващи бели пари за черни дни в тухли не са наясно, че пазарът по време на черни дни е много по-труден от пазарът във добрите времена, когато са изкарвали кеша и са набивали в тухли

      идеята ми е да ти обясня, че тухлага не е панацея. във всичко има риск, а обявяването нещо за панацея обикновено убива лечебния му ефект за благосъстоянието на инвестиращите.
      Берти, старите телеграфи и телефоните с шайби вече не се произвеждат. А тухлата ти казвам аз - ПАНАЦЕЯ Е и баш сега виждаш че е така хората се юрнаха да спасяват кеша в какво???

      Коментар


      • Берити, именно затова, ти посочих че вижданията относно риска са субективни и че няма смисъл да спорим. Давам пример, за един комарджия рискът е желан и не е голям Т.е. безсмислено е да спорим, оценката е субективна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          златото ще стане пари когато; цените започнат да се обявяват в унции и карати, започне да носи лихва и централните банки се научат да го печатат.
          то също носи разходи, но за разлика от имота, не може да донесе приход.
          това, че било бързо ликвидно също го подлагам на съмнение.
          продавал ли е някой злато в равностойност на да речем двустаен да каже как точно става?
          А така ратко! Най-накрая се престраши да противоречиш не на кой да е. :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            Е добре де акциите не са ли ти по-рискови? Земята се съгласих с теб, обаче и ти обърнах внимание, че и тя е рискова. Виж всеки си преценява риска, който иска/може да поеме, затова всеки се различава във вижданията си за инвестиция. И няма смисъл да спорим относно субективни възприятия.
            когато купуваш нещо, което всички искат и СЕ ПРОИЗВЕЖДА , а го мислиш сякаш е ограничен ресурс.... рискът е сериозен и откъм скорост на отвързване при нужда и като стойност... защото хората спестяващи бели пари за черни дни в тухли не са наясно, че пазарът по време на черни дни е много по-труден от пазарът във добрите времена, когато са изкарвали кеша и са набивали в тухли

            идеята ми е да ти обясня, че тухлага не е панацея. във всичко има риск, а обявяването нещо за панацея обикновено убива лечебния му ефект за благосъстоянието на инвестиращите.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              ако имаш предвид сравнение наполеон с имот - нямат общо. първото е форма на пари (истински пари), а второто е дълготраен актив, който в един момент може да носи и пасив за собственика си ако е купен надценен и е недооценена доходността , която може да донесе като наем или като капиталова след ваденето на такси, данъци, подръжки за периода за който е държан + се преоцени на база инфлацията за периода.
              златото ще стане пари когато; цените започнат да се обявяват в унции и карати, започне да носи лихва и централните банки се научат да го печатат.
              то също носи разходи, но за разлика от имота, не може да донесе приход.
              това, че било бързо ликвидно също го подлагам на съмнение.
              продавал ли е някой злато в равностойност на да речем двустаен да каже как точно става?
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                ще си купя земя, машини и акции на определени дружества (имам и от трите)

                земята е като златото - вече не се произвежда.

                пък и я кълват главно фондове и големи риби и за нас малките остават разни трохи.
                Е добре де акциите не са ли ти по-рискови? Земята се съгласих с теб, обаче и ти обърнах внимание, че и тя е рискова. Виж всеки си преценява риска, който иска/може да поеме, затова всеки се различава във вижданията си за инвестиция. И няма смисъл да спорим относно субективни възприятия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Кое е нискорисково? Да загубиш 30-40% още при подписа ли? И после да чакаш да те спасяват през няколко години?
                  заплатка, хайде да не комуникираш с мен а? Ниска топка си и ще те направя за резил, а не си злобен. Обръщай се към други участници в темата, не към мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ако имаш предвид сравнение наполеон с имот - нямат общо. първото е форма на пари (истински пари), а второто е дълготраен актив, който в един момент може да носи и пасив за собственика си ако е купен надценен и е недооценена доходността , която може да донесе като наем или като капиталова след ваденето на такси, данъци, подръжки за периода за който е държан + се преоцени на база инфлацията за периода.
                    айде бе, ама сигурен ли си?

                    Можеш ли да отидеш в супера и да платиш с наполеони? наполеоните са точно толкова истински пари колкото и имотите. Наполеоните също могат да бъдат пасив и банките започнаха да го доказват баш сега. Ти скоро трезор наемал ли си? Знаеш ли колко струва?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Берти, малко дървен филосф си падаш. А са ми кажи, как точно ще си купиш физическо злато за 100к еуро и де ще го дъжиш, по чекмеджета ли?
                      ще си купя земя, машини и акции на определени дружества (имам и от трите)

                      земята е като златото - вече не се произвежда.

                      пък и я кълват главно фондове и големи риби и за нас малките остават разни трохи.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Берти, малко дървен филосф си падаш. А са ми кажи, как точно ще си купиш физическо злато за 100к еуро и де ще го дъжиш, по чекмеджета ли?
                        Казвал съм му го десетки пъти и не е малко, а доста. Ама се сърди. Научен е, че е най-умния и красивия и други опции няма.

                        Коментар


                        • Пич за ипотечка ли говориш? Щото аз не говоря ипотечка. Прави разлика между инвестиция и кредит. Кредитът не е инвестиция. Инвестиция е нещо дето е твое да го вложиш, иначе не инвестираш ти, а банката в твойта инвестиция с гаранция под формата на ипотека примерно. Парите дето ги немаш няма от каква инфлация да ги спасяваш!!! Но принципно при висока инфлация кредитите са изгодни, ако не ти променят лихвата
                          Last edited by pepe1234; 22.06.2021, 14:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                            А според теб имотите баш сега какво са.
                            Кое е нискорисково? Да загубиш 30-40% още при подписа ли? И после да чакаш да те спасяват през няколко години?
                            Last edited by X_Y; 22.06.2021, 14:21.

                            Коментар


                            • Берти, малко дървен филосф си падаш. А са ми кажи, как точно ще си купиш физическо злато за 100к еуро и де ще го дъжиш, по чекмеджета ли?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                                А според теб имотите баш сега какво са? Имат по-ниска ликвидност, НО и са по-нискорискова инвестиция.
                                ако имаш предвид сравнение наполеон с имот - нямат общо. първото е форма на пари (истински пари), а второто е дълготраен актив, който в един момент може да носи и пасив за собственика си ако е купен надценен и е недооценена доходността , която може да донесе като наем или като капиталова след ваденето на такси, данъци, подръжки за периода за който е държан + се преоцени на база инфлацията за периода.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X