IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

    Днес приключих сделка - Връбница, панел, 1 ет. 1 130€/ метъра.
    В последните два месеца:
    Гео Милев, тухла, 2000 г, без асансьор 5 ет. - 1 600€/метъра (с много голям пазарлък).
    М. ливади - запад, тухла, 2019 г. 2 034€/метъра ( с наддаване);
    Стрелбище - панел, 3-ст, 1 540€/метъра (тук минаха тънко);
    Център - магазин, тухла 1 580 €/ метъра (прилична цена);
    В момента преговарям:
    М. ливади на Акт 14 - 1579/ метъра и втори на 1780.

    Та това е пазара...
    Стадото е подплашено,

    Преди 7-8 години имаше двустайни маломерни апарти до метро за 30 000 евро и стояха с месеци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      знам, че нямам избор и затова параметрите ми са плаващи. търся добра локация.

      като казвам къща имам предвид със земя желателно над 800квадрата.
      ако е само земя гледам да е с ток, вода и улица. ливади не ме интересуват.

      ако прецениш, че има нещо подходящо пиши на лични да ти дам мейл.
      Имаш лични.

      Коментар


      • Мигранти от чужбина ще има, но когато един хубав апартамент в центъра е 300К евро, че даже ако е на последен етаж с гледка и над 400К, възниква въпросът дали тези мигранти да не си купят много по-хубав имот за същите пари в чужбина и там да си живеят, където и без това са свикнали и удобствата са много по-големи. Защото верно в София има много голям напредък за последните 20 години, но пак има много какво да се желае.

        Под мигранти от чужбина имам предвид българи, защото чужденците ще са под наем за известно време и ако купят ще е чисто спекулативно с идеята да продадат.

        Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Защото София има лимитирана алтернатива в страната / морето и Пловдив до някъде/ , Стара Загора след края на Мариците е труп, всичко останало е вече труп на доизживяване - селските райони за обслужване на земеделски дейности има нужда от пъти по-малко население с увеличена механизирания и автоматизация, производство в малките градове не може да се прави с пенсионери / няма достатъчно и качествена работна ръка/ , няма пазар достатъчно голям в района. Заплащането не е достатъчно високо никъде извън София за поддръжка на нормален живот - разбирай да построия нов дом, а не да ползваш наследството на родителите си, децата ще израстат във вредна социална среда .... безкрай са нещата /писах ти ги и преди/
        Поради това остава София и чужбина. За чужбина който е поискал е отишъл вече , но последните 2 години показаха, че чужбината е сложен момент. В същото време София намалява всяка година разликата с развитите градове в чужбина във всеки смисъл / доходи, удобства и т.н./ така че механичният прираст ще го има и в близките 50 години След това ще има и достатъчно мигранти от чужбина... Така че тези 20К дето се изнесоха за няколко месеца сега се върнаха с лихвите.....
        За сградите бях достатъчно ясен. Трябва ли да го разяснявам пак ? При да речем нека са 700К жилища в момента в София приемам че 200К ще са ок и на 100г останалите 500К трябва да се подменят на всеки 100 години. по описаните в предните постове причини.
        И в близките 50 години населението на София ще се УВЕЛИЧАВА харесва ли ти или не....На страната ще намалява разбира се....то и няма нужда от толкова население в провинцията така или иначе....

        ПП В центъра е така поради краха на еърите. Разбира се безумие е да се дадат същите и по-големи пари за сграда на 100 години с вестибюл и без паркомясто и т.н. сравнено с желано друго място съвременно построено до метро.... Прочети другите постове за подмяната на сградите...., но ако ти харесва центъра сега е момента....:-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
          Параметри и ценови диапазон?
          Избор нямаш голям...

          Принципно къща върви със земя, но имам и такава без земя.
          Имам и доста земя...
          знам, че нямам избор и затова параметрите ми са плаващи. търся добра локация.

          като казвам къща имам предвид със земя желателно над 800квадрата.
          ако е само земя гледам да е с ток, вода и улица. ливади не ме интересуват.

          ако прецениш, че има нещо подходящо пиши на лични да ти дам мейл.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
            https://m.imot.bg/details/1d160709156172580

            Янко доде в темата и рече: в Банско цените ще се срутят до 90%.

            ======
            …и те взеха, че се срутиха до €1000/м2.
            ======

            хихихихи
            а и си е така
            хихихихи

            това сигурно е било 1600€ /м2
            преди да се сринат главоломно цените

            възможно е и да е банско - брокерска обява
            за повдигане и ъп на цените
            но трудно
            много трудно
            хихихихи

            Коментар


            • https://m.imot.bg/details/1d160709156172580

              Янко доде в темата и рече: в Банско цените ще се срутят до 90%.

              ======
              …и те взеха, че се срутиха до €1000/м2.
              ======

              хихихихи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Не знам дали Маверик няма предвид чистата площ без общите части, обзаведен и т.н....., но има много оферти по и дори над 2К в Ливадите, а за малки апарти не е никакъв шок подобна цена в момента.
                И преди ти писах - вземи отвори сайта, виж обявите обади се на някоя, отиди разходи се и виж на живо....Накратко слез на Земята в София....стига с тоя Марс :-))))
                Давам цени на релевантен показател, а той е чиста площ. Ако се заиграем с РЗП-то става сложно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Мда..., този в Стрелбище наистина е минал тънко, а за Ливадите Запад писах, че няколко пъти се разхождах в тях напоследък и не са във вида който бяха преди 10-15 години....
                  Как се купуваха с кеш или с кредит ?
                  Магазин - собствени, останалото - смесено.
                  п.п. Има подобрения доста. В момента изток над мол-а е по-интересен. Оформи се хай-клас до "парка".
                  Last edited by maverik; 09.10.2021, 01:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение


                    М. ливади - запад, тухла, 2019 г. 2 034€/метъра ( с наддаване)

                    демек нещо като 3 стаи над 200 000 евро, това без такси по придобиване, ремонт и обзавеждане ?!?
                    нещо като 300 000 евро минимум или над половин милион лева ... за да влезеш да живеш в 3 те стаи ..
                    това повече ми изглежда като брокерска полюция от колкото като действителност,
                    но може, щом ти казваш, а и аз както по рано казах, в българия душевно болни хора не липсват
                    Не знам дали Маверик няма предвид чистата площ без общите части, обзаведен и т.н....., но има много оферти по и дори над 2К в Ливадите, а за малки апарти не е никакъв шок подобна цена в момента.
                    И преди ти писах - вземи отвори сайта, виж обявите обади се на някоя, отиди разходи се и виж на живо....Накратко слез на Земята в София....стига с тоя Марс :-))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      Днес приключих сделка - Връбница, панел, 1 ет. 1 130€/ метъра.
                      В последните два месеца:
                      Гео Милев, тухла, 2000 г, без асансьор 5 ет. - 1 600€/метъра (с много голям пазарлък).
                      М. ливади - запад, тухла, 2019 г. 2 034€/метъра ( с наддаване);
                      Стрелбище - панел, 3-ст, 1 540€/метъра (тук минаха тънко);
                      Център - магазин, тухла 1 580 €/ метъра (прилична цена);
                      В момента преговарям:
                      М. ливади на Акт 14 - 1579/ метъра и втори на 1780.

                      Та това е пазара...
                      Мда..., този в Стрелбище наистина е минал тънко, а за Ливадите Запад писах, че няколко пъти се разхождах в тях напоследък и не са във вида който бяха преди 10-15 години....
                      Как се купуваха с кеш или с кредит ?

                      Коментар


                      • Я, бегай си играеш със сините чипове...

                        Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                        Нема кво да ядат, стоят гладни и се мръщят на цените в хранителните магазини, ама наддават за ултра скъпи курници според Маверикчо.
                        В тая тема много падна нивото, наистина.

                        Коментар


                        • Нема кво да ядат, стоят гладни и се мръщят на цените в хранителните магазини, ама наддават за ултра скъпи курници според Маверикчо.
                          В тая тема много падна нивото, наистина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение


                            М. ливади - запад, тухла, 2019 г. 2 034€/метъра ( с наддаване)

                            демек нещо като 3 стаи над 200 000 евро, това без такси по придобиване, ремонт и обзавеждане ?!?
                            нещо като 300 000 евро минимум или над половин милион лева ... за да влезеш да живеш в 3 те стаи ..
                            това повече ми изглежда като брокерска полюция от колкото като действителност,
                            но може, щом ти казваш, а и аз както по рано казах, в българия душевно болни хора не липсват
                            Ми смятай го както искаш - 63,89 м2 - 130 К... 5К беше наддаването

                            Подобри офертата значително за Св. Троица.
                            Около 1 080 може да говорим...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                              Ма ти верно си само у форума...


                              М. ливади - запад, тухла, 2019 г. 2 034€/метъра ( с наддаване)

                              демек нещо като 3 стаи над 200 000 евро, това без такси по придобиване, ремонт и обзавеждане ?!?
                              нещо като 300 000 евро минимум или над половин милион лева ... за да влезеш да живеш в 3 те стаи ..
                              това повече ми изглежда като брокерска полюция от колкото като действителност,
                              но може, щом ти казваш, а и аз както по рано казах, в българия душевно болни хора не липсват
                              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                              Коментар


                              • Ма ти верно си само у форума...
                                Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                                лева може, ама евро .. аз лично не мога да го повярвам, не че луди хора няма

                                Коментар

                                Working...
                                X