IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Не бих се учудил от Хаджи Димитър примерно да е по-бързо до НДК отколкото от Изток, въпреки малко по-дългото разстояние. А северозападнали квартали - Бизнеспарк нещо не я виждам логиката, ако толкова ти е важен Бизнеспарка, ще живееш в прекрасния квартал Младост 4.
    Логиката ми е проста - южните райони са пренаселени и с огромни задръствания в самите тях. Накъдето и да тръгнеш - център, друг район или дори и съседен южен квартал, първо трябва да излезеш от собственото си задръстване.
    Логиката ти е проста, но невярна. Северозападналите квартали са най-зле транспортно, освен ако не си стоиш в тях. Но в тях търсенето на добре платена работа или на добро училище е като да търсиш швед-програмист. На юг и изток е точно обратното.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Ето и една статития по въпроса, която преди 10 мин видях. Горе-долу съвпада с това, което разказах в предния пост. Важното е, че някои регулативни органи вече почват да разследват нечувано високите цени на транспорта.

      https://www.hellenicshippingnews.com...tainer-prices/
      Нищо, Китай пуска влак директно до Европа. 14 дни е пътя.
      Кофти ситуация. И горивата ще се изстрелят до небесата след година. Нали ще трябва да пазим и планетата.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Масово се чака да почнат намаленията поради спаднали поръчки в Китай и въвеждане на режим на тока в много провинции, но корабните линии ще контрират с разреждане на броя на отплаванията, защото нечуваните нива на цените им се услаждат много. Както казват англичаните, движим се в некартографирана територия. През октомври всички линии удължиха септемврисйките нива до края на месеца, което не беше се случвал отдавна, а една линия даже намали с 10 %. Все пак декември и януари обкновено са натоварени месеци в нормални години, така че сигналите са противоречиви.
        Ето и една статития по въпроса, която преди 10 мин видях. Горе-долу съвпада с това, което разказах в предния пост. Важното е, че някои регулативни органи вече почват да разследват нечувано високите цени на транспорта.

        https://www.hellenicshippingnews.com...tainer-prices/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          ДостъпЪТ не е ужасен, защото кеф ти Козяк, кеф ти Черни Връх, кеф ти Вапцаров. А и имаш метро, което е на 600 метра.
          Не че хваля особено района, София е все пак. Но Гоцето е най-долнопробно гето, сравнено с там.
          Кеф ти Черни Връх?? Пробвал ли си?
          Вапцаров по бива, ама след половин час, когато стигнеш до него с колата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Стана ми интересно за пиковите часове. Да вземем например Изток, предположи колко време отнема сутрин с кола до НДК, до Шератон, до парламента, до Витошка, до Славейков, до Кристал. Дай предположение и за вечер наобратно и ми кажи кой северен или западен район е по-добре от този "кошмар". А пък ако вземеш Тех-парка, Бизнес-парка, Мега-парка, небостъргачите Милениум и Капитал, северозападналите райони губят по един допълнителен час всекидневно. Виж до Централна гара, Лъвов мост, Татарли е друга бира.
            Не бих се учудил от Хаджи Димитър примерно да е по-бързо до НДК отколкото от Изток, въпреки малко по-дългото разстояние. А северозападнали квартали - Бизнеспарк нещо не я виждам логиката, ако толкова ти е важен Бизнеспарка, ще живееш в прекрасния квартал Младост 4.
            Логиката ми е проста - южните райони са пренаселени и с огромни задръствания в самите тях. Накъдето и да тръгнеш - център, друг район или дори и съседен южен квартал, първо трябва да излезеш от собственото си задръстване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              жонка,
              кола караш ли?
              Едно време карахме по козяк да избегнем задръстването по черни връх. Ама това беше преди 15 години
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                ДостъпЪТ не е ужасен, защото кеф ти Козяк, кеф ти Черни Връх, кеф ти Вапцаров. А и имаш метро, което е на 600 метра.
                Не че хваля особено района, София е все пак. Но Гоцето е най-долнопробно гето, сравнено с там.
                жонка,
                кола караш ли?
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                  Джонката и кола няма и затова говори глупости. Достъпа до ж.г. Южен Парк е ужасен.
                  ДостъпЪТ не е ужасен, защото кеф ти Козяк, кеф ти Черни Връх, кеф ти Вапцаров. А и имаш метро, което е на 600 метра.
                  Не че хваля особено района, София е все пак. Но Гоцето е най-долнопробно гето, сравнено с там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Хм, Гоцето го наплю за задръстванията ама по Козяк опитвал ли си се да минеш с кола надолу към Арсеналски?
                    Джонката и кола няма и затова говори глупости. Достъпа до ж.г. Южен Парк е ужасен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      100км ми е малко далече.
                      аз гледам да се стига до там за не повече от час.
                      ти ли беше с контейнерите
                      как са тенденциите за тая зима
                      Масово се чака да почнат намаленията поради спаднали поръчки в Китай и въвеждане на режим на тока в много провинции, но корабните линии ще контрират с разреждане на броя на отплаванията, защото нечуваните нива на цените им се услаждат много. Както казват англичаните, движим се в некартографирана територия. През октомври всички линии удължиха септемврисйките нива до края на месеца, което не беше се случвал отдавна, а една линия даже намали с 10 %. Все пак декември и януари обкновено са натоварени месеци в нормални години, така че сигналите са противоречиви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        То и аз такова търся да е на до 100 км от София, колкото по-близо, толкова по-добре.
                        100км ми е малко далече.
                        аз гледам да се стига до там за не повече от час.
                        ти ли беше с контейнерите
                        как са тенденциите за тая зима
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Как точно дефинираш "чиста площ"? Със или без стени? Терасите влизат ли?

                          И дай цени до Южния Парк край Ам. Посолство. Остави ги тези гета - Манастирски, Гео Милев, Стрелбище, Гоцета и подобни клоаки.
                          Добре де, ще коригирам "застроена площ".
                          BTW, в годините се променят стандартите чрез промени в ЗУТ, но са такива - каквито са. Не съм ги гласувал аз, нито ти. Относно терасите - през годините, до определент момент не влизат, после са 1/3, окончателно са част от жилището и в площта. Стените са в застроена площ. Има си закони и стига ревахте за тая светла, чиста площ, че ставате смешни.
                          А относно споменатия район - 02.2021 г. - 1 830 €/ метъра. Но тогава бе доста тънко...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            знам, че нямам избор и затова параметрите ми са плаващи. търся добра локация.

                            като казвам къща имам предвид със земя желателно над 800квадрата.
                            ако е само земя гледам да е с ток, вода и улица. ливади не ме интересуват.

                            ако прецениш, че има нещо подходящо пиши на лични да ти дам мейл.
                            Имам, зависи къде търсиш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Всички южни райони са кошмар за придвижване не само до центъра но и вътре в тях. Освен ако си с метро, с кола забрави.
                              Може би само тия около Цариградско са горе долу ок, без пиковите часове, че напоследък и там става страшно.
                              Стана ми интересно за пиковите часове. Да вземем например Изток, предположи колко време отнема сутрин с кола до НДК, до Шератон, до парламента, до Витошка, до Славейков, до Кристал. Дай предположение и за вечер наобратно и ми кажи кой северен или западен район е по-добре от този "кошмар". А пък ако вземеш Тех-парка, Бизнес-парка, Мега-парка, небостъргачите Милениум и Капитал, северозападналите райони губят по един допълнителен час всекидневно. Виж до Централна гара, Лъвов мост, Татарли е друга бира.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                ластика е опънат, ножицата е разчекната от отваряне, канарите и те правят нещо, но не знам точно какво
                                но палачинката скоро ще се обърне и бая голи задници ще лъснат в плиткото


                                "Купувайте, че свършиха"

                                "В цялата страна няма за цяр"

                                Коментар

                                Working...
                                X