IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    евго, ти май пак си слушал какво си хортуват бабите под чадърите на свободната зона
    Аз ви давам инфо от извора.

    За с. Ваклино ми го разказа един съсед, той така продал.

    Ами ако един ден няма наематели в СФ, какво ще правиш с модела си?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      ДДС не се дължи при отдаване под наем на жилище на физическо лице.
      браво джонка,
      сега всички, които продават стоки и услуги на фл трябва да съдят нап и да си искат ддс-то обратно.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
        Знаете ли, че богатите българи от Източна България живеят не в гр. Варна, а в гр. Добрич, в кв. Гази Баба.

        Става дума за пачкосани арендатори, платежоспособни и не са случайни хора.

        През 1999 -2003 г. са купували земя от заблудени стари хора по 30 лв и по 80 лв за декар. Интересното е, че в онези времена нямаше да допуснат студентчета от София (като мен и Бертрам) да играят на техния пазар, докато отиде студентът в Добруджа, докато намери продавачите, те са действали бързо и са заграбили всичко. А в поземлените комисии на много места се правят злоупотреби, вкл. със земите на починали хора без наследници.
        евго, ти май пак си слушал какво си хортуват бабите под чадърите на свободната зона
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Не виждам какво те учудва 1400 лв месечно режийни за този лукс? С калорифер можеш да ги изхарчиш всичките повярвай ми, но реалистично с парно или климатици при тези панорамни прозорци е поне 500 лв месечно, отделно имаш други сметки, чистачка поне 700, или ти ще си чистиш сам на 300 м2? Човек който плаща 5000 за наем дали ще си чисти сам?
          В Б-стан е класика човек с 1000 лева заплатка да има 500 лева вноска за айФон така че ...парвенющинката е навсякъде.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от velchev Разгледай мнение

            Режийни за 2151лв (или 1408 ако броим ДДС) не мога да докарам дори и да пусна денонощно калорифер срещу отворен прозорец. Момичета вземащи за "компания" на час не влизат в режийни, нали? Пък и самият апартамент е магнит за лесни мацки, мечтаещи някой ден да заживеят постоянно в него.
            Не виждам какво те учудва 1400 лв месечно режийни за този лукс? С калорифер можеш да ги изхарчиш всичките повярвай ми, но реалистично с парно или климатици при тези панорамни прозорци е поне 500 лв месечно, отделно имаш други сметки, чистачка поне 700, или ти ще си чистиш сам на 300 м2? Човек който плаща 5000 за наем дали ще си чисти сам?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Личи, че съм чел законите. Личи и че съм имал практически такива случаи, в които съм отдавал фирмени активи на частни лица и знам как се третира счетоводно подобна сделка.
              Искаш ли да се обзаложим, че ако го наемеш като физическо лице ще ти се начисли ДДС?

              Дай още няколко такива обяви, днес съм по-свободен, ще ги прослушаме всички

              От чисто търговска гледна точка, брокерите няма да ти го напишат без ДДС ако може да се избегне при 90% от вероятните клиенти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Аз познавам един, който е продал в землището на село Ваклино (до Каварна) по 80 лв през 2001 г.

                Интересно е, че има "лоша земя" в някой области и тя не е интересна, не се търси и не се обработва.
                Дори сега тази земя да струва 2000лв пак е било по изгодно да купиш в София на 5лв земи попадащи в регулация по същото време

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Склададжия да си позволи 1900 плюс ДДС плюс режийни, сумарно поне 3000 евро?
                  ​​​​​​Ти що не го вземеш нали си падаш по лукс и показност, защо да даваш милион?
                  Режийни за 2151лв (или 1408 ако броим ДДС) не мога да докарам дори и да пусна денонощно калорифер срещу отворен прозорец. Момичета вземащи за "компания" на час не влизат в режийни, нали? Пък и самият апартамент е магнит за лесни мацки, мечтаещи някой ден да заживеят постоянно в него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Много лесно може да се разреши спора, обади се и попитай колко трябва да плащаш като го наемеш.
                    Няма какво да питам - аз ти цитирам законово как стоят нещата, ти ми говориш как ДДС-то било разход и как винаги се начислявало.
                    Не всеки знае всичко, затова и сме тук, да се учим един от друг.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Никой с акъла си не би дал такива пари за апарт в България. За тези пари можеш да си купиш в Калифорния или Лондон. За наема също- за 2000 евра на месец можеш да живееш в хотел
                      Това се обяснява вече няколко месеца тук , но агитаторите и привържениците на ръста ,продължават да упорстват, че в момента закупуването на имот с цел инвестиция или наем било изгодно.
                      Всеки нормален човек с бързи сметки
                      и съпоставяния , вижда че в момента това е една от най лошите инвестиции - имот.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Бъркаш. ЗДДС е точно за фирмите, регистрирани по ДДС. Ако не си регистриран, ти няма как да начисляваш ДДС когато и да било.
                        В случая обаче доставката е освободена във всички случаи (ако се отдава за жилищни нужди на физ. лице). Ако се отдаде на юридическо лице, ДДС се начислява.
                        Много лесно може да се разреши спора, обади се и попитай колко трябва да плащаш като го наемеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Да разбира се, ако аз примерно ти давам този апартамент под наем, не начислявам ДДС защото не съм фирма регистрирана по ДДС. Само че в обявата се казва изрично наема е без ДДС, което е очевиден намек че ДДС трябва да се начисли защото се отдава от фирма регистрирана по ДДС.
                          Бъркаш. ЗДДС е точно за фирмите, регистрирани по ДДС. Ако не си регистриран, ти няма как да начисляваш ДДС когато и да било.
                          В случая обаче доставката е освободена във всички случаи, независимо дали си регистриран или не (ако се отдава за жилищни нужди на физ. лице). Ако се отдаде на юридическо лице, ДДС се начислява.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Жонката и Заплатката ДДСто никога не го смятат (не се дължало по различни причини, пишели го в обявите ей така).

                            Личи си, че са вряли и кипяли в бизнеса
                            Личи, че съм чел законите. Личи и че съм имал практически такива случаи, в които съм отдавал фирмени активи на частни лица и знам как се третира счетоводно подобна сделка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              ЗДДС
                              Доставка, свързана със земя и сгради

                              Чл. 45. (1) Освободена доставка е прехвърлянето на правото на собственост върху земя, учредяването или прехвърлянето на ограничени вещни права върху земя, както и отдаването и под наем или аренда.
                              (2) (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Учредяването или прехвърлянето на право на строеж се смята за освободена доставка по ал. 1 до момента на издаването на разрешение за строеж на сградата, за която се учредява или прехвърля правото на строеж.
                              (3) Освободена доставка е и доставката на сгради или на части от тях, които не са нови, доставката на прилежащите към тях терени, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тях.
                              (4) Освободена доставка е и отдаването под наем на сграда или на част от нея за жилище на физическо лице, което не е търговец.
                              (5) Алинея 1 не се прилага по отношение на:
                              1. прехвърлянето на право на собственост върху урегулиран поземлен имот по смисъла на Закона за устройство на територията, с изключение на прилежащия терен към сгради, които не са нови;
                              2. прехвърлянето на право на собственост или други вещни права, както и отдаването под наем на оборудване, машини, съоръжения и постройки, неподвижно закрепени към земята или изградени под повърхността и;
                              3. прехвърлянето на право на собственост или други вещни права, както и отдаването под наем от къмпинги, караванни паркове, ваканционни лагери, паркингови площи и други подобни;
                              4. прехвърлянето на право на собственост на прилежащи терени към нови сгради, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тези терени.
                              (6) Алинея 4 не се прилага при настаняване в хотели, мотели, вилни и туристически селища, самостоятелни стаи, вили, къщи, бунгала, къмпинги, хижи, туристически спални, странноприемници, ханове, пансиони, караванни паркове, ваканционни лагери, почивни станции, балнеоложки центрове и санаториални комплекси.
                              (7) В случаите на доставка по ал. 1, 3 и 4 доставчикът може да избере тя да бъде облагаема.
                              Да разбира се, ако аз примерно ти давам този апартамент под наем, не начислявам ДДС защото не съм фирма регистрирана по ДДС. Само че в обявата се казва изрично наема е без ДДС, което е очевиден намек че ДДС трябва да се начисли защото се отдава от фирма регистрирана по ДДС.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                БВП за второто тримесечие расте с най-много за последните 30 години

                                https://www.investor.bg/ikonomika-i-...godini-335065/

                                До края на годината ще има още 10% поскъпване
                                Хехе, избрали сте да вярвате на захаросаното представяне на данните!?
                                Та ние сме с 4-тите най-лоши показатели в ЕС, а даже има сектори със спад на год. база:
                                Строителство (-1.1%), промишленост (-0.9%)...

                                https://trud.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D...0%D1%82%D0%B0/

                                Коментар

                                Working...
                                X