IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

    Аз няма да изляза на загуба от моите фондове, които са гарантирани поне да нямаш загуба. Съгласен съм с общите формулировки, но ми кажи на каква ниска цена ще влезеш в имоти, като търсиш в София, ако беше Свиленград по щеше да имаш вход. Загуби 7 години и цена на вход 900€ на метър, да не кажа че и по-ниска вероятно.
    Че аз имам да чета и уча много нови неща свързани с работата ми, като спра да работя спирам и да чета. Аз съм high level, не някакъв капут, 90% от колегите в страната пишат небивалици и грешни или неизпипани неща. Защото са спрели преди поне 15 години назад. И не им пука. Гледат си кинтата да влааа, ич ги не е еня.
    Колко ти е Total Expense Ratio-то? Почти сигурно си над 1,5% според мен. И имаш максимум 100-200 различни акции вътре. Просто някой печели пара на твой гръб, друго не става.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      https://money.bg/finance/kolko-e-nov...-na-sasht.html

      Дали не е сигнал за новото печатане? Понижение на лихвите? И новото нормално 9% инфлация?
      https://www-investor-bg.cdn.ampproje...o-e-neobhodimo


      Дьо Гало: Лихвите трябва да останат високи, колкото е необходимоТой призова към повече търпение и упоритост, след като Френската централна банка публикува новите си прогнози

      Скоро няма да е

      Колкото ни клатиха нас с вдигане толкова сега ще клатят и със свалянето...търпение търоение и в същото време вземи тия скъпи заеми,и плащай още и още

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        Аз няма да изляза на загуба от моите фондове, които са гарантирани поне да нямаш загуба. Съгласен съм с общите формулировки, но ми кажи на каква ниска цена ще влезеш в имоти, като търсиш в София, ако беше Свиленград по щеше да имаш вход. Загуби 7 години и цена на вход 900€ на метър, да не кажа че и по-ниска вероятно.
        Че аз имам да чета и уча много нови неща свързани с работата ми, като спра да работя спирам и да чета. Аз съм high level, не някакъв капут, 90% от колегите в страната пишат небивалици и грешни или неизпипани неща. Защото са спрели преди поне 15 години назад. И не им пука. Гледат си кинтата да влааа, ич ги не е еня.
        Всеки губи ,няма как ,аз също съм загубил,не казвам лошо за теб или друг говорим си нещата такива каквито са.Имоти,акции печели се добре и от двете ,стига все пак две три неща да се знаят и спазват.В крайна сметка ,след 10 години ,е добре да имаш едни 10,20,30,40 хиляди или повече в зависимост от размера пари дето са ти изработили фондовите пазари защото знаеш какви са разходите и ликвидността при имотите .Разправии и тем подобни...

        Коментар


        • https://money.bg/finance/kolko-e-nov...-na-sasht.html

          Дали не е сигнал за новото печатане? Понижение на лихвите? И новото нормално 9% инфлация?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            И ще ти кажа още едно нещо.Инвестициите в акции и в имоти имат едно общо нещо.Купуваш при най ниската възможна цена.Няма инвестиция при висока цена.Бъфет казва добър бизнес НО на подценена цена.Инвестиция не е да купиш акцията на цена в космоса както и имота.Инвестиция не е да купиш коя да е акция или кой да е имот,същото е .Дебнеш и чакаш добрите компании,добрите бизнеси имат своите моменти на слабост и влизаш,колкото се може на по тънка цена и после си лягаш спокоен.Направих лека грешка,да купя на висока цена не че ще загубя но печалбата ми няма да е толкова голяма .Осъзнавам че донякъде уменията ми за търговия мога да ги доразвия в акциите ,все още се уча и затова не влязох с големи суми,а с малко но все пак пари за да имам отговорност за тях.Полека лека ...и така ...но не бих си оставил парите на някой друг да ми ги управлява ,защото това е пак казвам обир, даже не е и да си дал на паричен мениджър,там пак има повече отговорност че и печалби донякъде
            Аз няма да изляза на загуба от моите фондове, които са гарантирани поне да нямаш загуба. Съгласен съм с общите формулировки, но ми кажи на каква ниска цена ще влезеш в имоти, като търсиш в София, ако беше Свиленград по щеше да имаш вход. Загуби 7 години и цена на вход 900€ на метър, да не кажа че и по-ниска вероятно.
            Че аз имам да чета и уча много нови неща свързани с работата ми, като спра да работя спирам и да чета. Аз съм high level, не някакъв капут, 90% от колегите в страната пишат небивалици и грешни или неизпипани неща. Защото са спрели преди поне 15 години назад. И не им пука. Гледат си кинтата да влааа, ич ги не е еня.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
              Само забележи конкретно в тази тема как брокеразите са се озлобили и пишат почти денонощно предимно лични нападки и споделят статии с мокрите сънища на други брокери.
              Темата е трудна за четене от няколко дни!
              Как трудна? Хич не е трудна.Аз съм вкарал 40 пациента в канализацията и четивото е приятно

              Тук там виждам и аз обаче масирана паника.Както животното усеща че ще го колят,това се забелязва и в тяхното поведение.А и те самите го знаят,но искат да се самозалъжат и да избягат от реалността.Но няма как


              Last edited by X_Y; 20.09.2023, 10:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Добре. Прав си.
                И ще ти кажа още едно нещо.Инвестициите в акции и в имоти имат едно общо нещо.Купуваш при най ниската възможна цена.Няма инвестиция при висока цена.Бъфет казва добър бизнес НО на подценена цена.Инвестиция не е да купиш акцията на цена в космоса както и имота.Инвестиция не е да купиш коя да е акция или кой да е имот,същото е .Дебнеш и чакаш добрите компании,добрите бизнеси имат своите моменти на слабост и влизаш,колкото се може на по тънка цена и после си лягаш спокоен.Направих лека грешка,да купя на висока цена не че ще загубя но печалбата ми няма да е толкова голяма .Осъзнавам че донякъде уменията ми за търговия мога да ги доразвия в акциите ,все още се уча и затова не влязох с големи суми,а с малко но все пак пари за да имам отговорност за тях.Полека лека ...и така ...но не бих си оставил парите на някой друг да ми ги управлява ,защото това е пак казвам обир, даже не е и да си дал на паричен мениджър,там пак има повече отговорност че и печалби донякъде

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Казваш, ако имаш няколко имота няма проблем да ти ги вземат, ама ако имаш голяма сума пари или акции да не ти ги пипат
                  Не. Само имотите. И аз това мислех да го питам, ама съм на години и с дефицити.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Не бързайте новия социализъм със стария обирджийски комунизъм.Писал съм по темата.
                    Казваш, ако имаш няколко имота няма проблем да ти ги вземат, ама ако имаш голяма сума пари или акции да не ти ги пипат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Не разбираш,ти не си инвестирал в акции,ти си си дал парите на някаква банка която те обира с такси,прибира ти доходността за това че не се интересуваш,кое как ,и къде и на финала ти хвърля трохите от 24 часа само скока да кажем от днес който е реализиран.
                      Това не е инвестиране ,това е ....не знам ...даже ще ти кажа че и пасивно инвестиране не мога да го нарека щото при пасивното си отваряш сметката купуваш 50 дяла от евро ETF,и лягаш да спиш,ама дори и там има едни 8,10% доходност дето ти лично си я прибираш може и повече де ,щото както Радев направи изби рибата с тех индекса.И така ...много хора като чуят акции и бягат,но не говорим за акции говорим за конкретни бизнеси 5,10,15 не повече избрани подбрани сектори и проблеми няма ...Така че в тоя случай ти не си инвестирал нищо,просто си си дал парите на банката и тя те обира, иначе щом и 16 годишните си отварят сметка и правят пари сам се замисли за какво иде реч,и още парите ти не са в БГ ,а са в сметка на най голямата банка в света далеч от БГ,я да те питам кое по добре Уникредит илк Джей Пи Морган?,дето оня ден с една аматьорска атака свалила всичко защити на бг банките и хората не можаха и да банкират.Но не се пише на кило ,сякаш месец два ,седмица четеш и действаш,моя грешка е че не го направих по рано
                      Добре. Прав си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Кавръче, а "паричната реформа" на комунистите от 47 година подкрепяш ли я? - всички банкноти излизат от обръщение и започват да се издават нови- до 200 лева ти ги обменят 1 към 1 от 200 до 2000 за всеки лев ти дават процент, а над 2000 директно ти ги изземват в полза на държавата?
                        Не бързайте новия социализъм със стария обирджийски комунизъм.Писал съм по темата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          Това ме радва. Имам и там средства. И никво продаване. Виждаш ли кво е да имаш топки и при спад да не продаваш. Щом си влязъл си поел риска. Чакаш. Но кинтата там е недостатъчна и за селска къща. Разбираш ли че и количеството на вложените средства има значение. С 20К€ нищо няма да направя и 10 години да стоя в акции. Имаш ли обаче 10 пъти по толкова купуваш имот. Не правиш дребни сметки. Това е актив който чак след 10 години ще усетиш че не си сбъркал като си го купил. Джобните ти кинти в акции ще ти позволят да си купиш каравана втора употреба. И то с късмет.
                          Не разбираш,ти не си инвестирал в акции,ти си си дал парите на някаква банка която те обира с такси,прибира ти доходността за това че не се интересуваш,кое как ,и къде и на финала ти хвърля трохите от 24 часа само скока да кажем от днес който е реализиран.
                          Това не е инвестиране ,това е ....не знам ...даже ще ти кажа че и пасивно инвестиране не мога да го нарека щото при пасивното си отваряш сметката купуваш 50 дяла от евро ETF,и лягаш да спиш,ама дори и там има едни 8,10% доходност дето ти лично си я прибираш може и повече де ,щото както Радев направи изби рибата с тех индекса.И така ...много хора като чуят акции и бягат,но не говорим за акции говорим за конкретни бизнеси 5,10,15 не повече избрани подбрани сектори и проблеми няма ...Така че в тоя случай ти не си инвестирал нищо,просто си си дал парите на банката и тя те обира, иначе щом и 16 годишните си отварят сметка и правят пари сам се замисли за какво иде реч,и още парите ти не са в БГ ,а са в сметка на най голямата банка в света далеч от БГ,я да те питам кое по добре Уникредит илк Джей Пи Морган?,дето оня ден с една аматьорска атака свалила всичко защити на бг банките и хората не можаха и да банкират.Но не се пише на кило ,сякаш месец два ,седмица четеш и действаш,моя грешка е че не го направих по рано

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Пътя е един


                            Н А Ц И О Н А Л И З А Ц И Я!!!

                            ИзземвАне на жилищни единици само и единствено в името на народа!

                            Фактите са налице ,действията също..

                            Експертна група, създадена от бившата берлинска коалиция R2G, представи доклад правителството, в който се посочва, че национализацията на 240 000 апартамента в Берлин в съответствие с резултатите от референдума на Deutsche Wohnen & Co Enteignen ще се счита за конституционна.

                            https://fakti.bg/imoti/816502-planir...0-000-jilishta

                            Планират национализацията на 240 000 жилища германия-жилища-берлин
                            Германия разработва проект на закон за социализацията на апартаменти

                            Още през септември 2021 г. 59,1% от жителите на Берлин подкрепиха идеята за национализиране на жилищата на референдум по този въпрос.
                            Сегашното правителство обаче не направи много за прилагането на резултатите от референдума

                            Народа е казал един път имало е даже референдум!
                            Кавръче, а "паричната реформа" на комунистите от 47 година подкрепяш ли я? - всички банкноти излизат от обръщение и започват да се издават нови- до 200 лева ти ги обменят 1 към 1 от 200 до 2000 за всеки лев ти дават процент, а над 2000 директно ти ги изземват в полза на държавата?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Само забележи конкретно в тази тема как брокеразите са се озлобили и пишат почти денонощно предимно лични нападки и споделят статии с мокрите сънища на други брокери.
                              Темата е трудна за четене от няколко дни!
                              Това не са брокери. Брокерите са нива над тях.Това са хора с проблеми,ментални,физически,психически, хора вече на години които са натрупали дисбаланси и дефицити и в условията на анонимност живеят в своя смешен свят.И който се съмнява в думите ми нека си припомни как виеха и плаче ха когато затриха темата. Според темата нормален човек ще страда ли толкова за някакви си тема в жълт сайт,понеже Инвестора отдавна е станал клонинг на вестник Труд

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/538-pazari...t-inflatsiyata

                                За който разбира де...не за аматьори

                                Акциите - най-добрите пазители от инфлациятаНякои компании просперират в условията на повишени цени
                                Това ме радва. Имам и там средства. И никво продаване. Виждаш ли кво е да имаш топки и при спад да не продаваш. Щом си влязъл си поел риска. Чакаш. Но кинтата там е недостатъчна и за селска къща. Разбираш ли че и количеството на вложените средства има значение. С 20К€ нищо няма да направя и 10 години да стоя в акции. Имаш ли обаче 10 пъти по толкова купуваш имот. Не правиш дребни сметки. Това е актив който чак след 10 години ще усетиш че не си сбъркал като си го купил. Джобните ти кинти в акции ще ти позволят да си купиш каравана втора употреба. И то с късмет.

                                Коментар

                                Working...
                                X