IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Можеш да четеш нали ? Търсенето на наеми се увеличи сериозно от Април месец насам.
    За останалото ще се досетиш сам....:-)
    Досетил се е , че на 1 Април ще да е било Барабар с полюциите за 30 000 евро за гараж

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Ами Пловдив, Пловдив 300г. все си е тoploc
      Пловдив е ок сега , не знам как е бил като цени преди 100 години / Яндоксчо знае сигурно/ , но макар да има добра транспортна локация / на пътя от Турция/, която е еквивалент на морското пристанище донякъде и фабрики сега / обясних че те са нещо временно доказано в историята/ ще има бъдеще в близките няколко десетилетия / поради новите производства/, но за 100 години не бих бил толкова сигурен.... Производство, което може да бъде на всяко друго място по света не е достатъчно надежден дългосрочен показател....Закриването на 20% от тези фабрики ще доведат до бърз колапс на всичко останало поради свързаните местни бизнеси с тях и доходите на хората от тях изразходвани в тези бизнеси, данъци и т.н.....Виж историята на Бъфало в Щатите.... След подобна случка / дано не стане/ бавно Пловдив ще отиде до равнището на град с университет. като основна ценност...
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.08.2021, 19:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ама начи ако затворят и не моа да си купя мастичката ти ще си виновен щото не четеш с разбиране хахаххаха :-)
        Що мислиш ти дадох примера с Бъфало и Детройт ? Промишлените центрове са днес ги има утре са в Китай. Това НЕ Е устойчив в десетилетията елемент като столица и море....особено пък сега.... Гледал ли си какво е останало от някогашните градове покрай златните трески, мини и т.н. ?
        Това ако някой си мисли, че наличието на фабрика за гащи гарантира цените на имотите след 100 години и го брои за локация е голяма заблуда и си е негов проблем....:-)
        Фабриката бачка 10-20-30-50 години амортизира се и се закрива и прави на ново място. Колко фабрики имат 100+ години история като процент от всички ? Виж парламент, университет, болница , парк, морско пристанище и т.н. не можеш толкова лесно да преместиш....:-)
        Не подценявай локацията....не са толкова елеметарни нещата...., а че брокитата злоупотребяват с понятието е отделен въпрос ....Ето добре, че Лидъла ми е на няколко минути та ще успея :-)
        много пишеш - малко казваш
        тичай ти казвам до лидл че ще затворят
        а до тогава мисли - как са мислили купилите
        с 5 торби злато в столица Търново 1879 год.
        пък и 30-40 години след това (борбата за столица
        не е 1 година )
        ето ти локацияяяяяя
        5 кила злато сега са 500 гр

        това беше за идеята - сравненията исторически

        утре ще говорим само за столицата
        и защо локацията е ЛЪЖОВЕН БРОКЕРСКИ ТРИК
        и къде са и слабите страни
        които са много
        много
        но естествено се премълчават от
        клакьорите на ръста

        пропуснахме основното -
        ИДЕ СПАД В ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ
        най вече през металите
        но и през кеш няма да е малък
        но пък ще е дълъг
        хихихиих

        Коментар


        • Ами Пловдив, Пловдив 300г. все си е тoploc

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

            Ама тебе не те познавам, приятел. Идеята ми е, че от всички тези хора, нито един не е със собствени средства. Чисто по статистическа извадка, не мисля, че съм улучил 30-те процента, по-скоро тези 30, за които не помня кой беше говорил по-долу, са 70%.
            Кот Доди нема скоро или късно има пълна статистика на АВ за сделки и брой ипотеки / може да не са за сделка/. Толкова ли е трудно да го разбереш ?
            Ако искаш ще ти изтегля файла. Ето за последното тримесечие:
            СВ - София 9736 сделки 1489 + 3269 , което е 49%, но отново това не са само ипотеки за нова покупка....Реално и в момента пак са 30-40%, а на запад са 70%+
            Предполагам си млад и затова такава ти е извадката от познатите ти. Е при моите покупки 90% от съседите ми собственици са над 40 години / често децата им живеят там , но това е друг въпрос/ и всички са с кеш....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение

              Ама тебе не те познавам, приятел. Идеята ми е, че от всички тези хора, нито един не е със собствени средства. Чисто по статистическа извадка, не мисля, че съм улучил 30-те процента, по-скоро тези 30, за които не помня кой беше говорил по-долу, са 70%.
              Извинявай! Не съм искал да обидя никого.Тук има доста хора, които купуват само кеш и не трябва да се слагат вички под общ знаменател.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                хайде тичай до лидл че ще затворят

                само като видях че сравняваш софия
                с париж лондон ню йорк и прихвам да се смея

                а търново и русе с още 2-3 града (без софия) за времето което говоря
                са били почти 70 % от промишленоста на БГ
                и със сигурност купуващите къщи там - мислейки за ЛОКАЦИЯ
                са имали пари за 20 къщи у Коньовица ахахахаахахах

                но - ЛОКАЦИЯ хахахаха
                на ви локация - зАгуби тая торба с пари

                та така и у софеа след време
                седи грей се
                новите ти комшии вече са на кап. Андреево
                динко пак тръгва
                ахахахахахахахаах

                ти си като Божинката бе
                ''враца ми е ню йорк ''
                хихихихих
                намери го в тубата
                Ама начи ако затворят и не моа да си купя мастичката ти ще си виновен щото не четеш с разбиране хахаххаха :-)
                Що мислиш ти дадох примера с Бъфало и Детройт ? Промишлените центрове са днес ги има утре са в Китай. Това НЕ Е устойчив в десетилетията елемент като столица и море....особено пък сега.... Гледал ли си какво е останало от някогашните градове покрай златните трески, мини и т.н. ?
                Това ако някой си мисли, че наличието на фабрика за гащи гарантира цените на имотите след 100 години и го брои за локация е голяма заблуда и си е негов проблем....:-)
                Фабриката бачка 10-20-30-50 години амортизира се и се закрива и прави на ново място. Колко фабрики имат 100+ години история като процент от всички ? Виж парламент, университет, болница , парк, морско пристанище и т.н. не можеш толкова лесно да преместиш....:-)
                Не подценявай локацията....не са толкова елеметарни нещата...., а че брокитата злоупотребяват с понятието е отделен въпрос ....Ето добре, че Лидъла ми е на няколко минути та ще успея :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Има 1 безспорен и ти го пиша за 3-ти път. СТОЛИЦА. Това стига.
                  столица е много обширно
                  и издишаш
                  и люлин е столица
                  и надежда и орландовци и бусманци

                  голема ЛОКАЦИЯ
                  а ония културни и исторически особености
                  дето си ги изброил
                  са само за екскурзианти от радомир
                  като посетят СТОЛИЦАТА
                  там не е за живеене

                  айде тичай че се оплете съвсем
                  и да не си забравиш маската
                  че ще останеш без бира

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                    Аз купувам със собствени средства. Това проблем ли е?
                    п.п. И за да не ми се обезценяват парите ги влагам в kot dodi.
                    Ама тебе не те познавам, приятел. Идеята ми е, че от всички тези хора, нито един не е със собствени средства. Чисто по статистическа извадка, не мисля, че съм улучил 30-те процента, по-скоро тези 30, за които не помня кой беше говорил по-долу, са 70%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Всичко което съм купил е в близост до някоя подобна забележителност / не задължително от този списък/ , която ПРЕДПОЛАГАМ / може да сбъркам/ ще е такава и след 100 години. Разбира се и следващата ми покупка ще бъде в близост до подобно нещо....
                      Огромна рядкост е някой град да е съизмерим като важност със Столицата на дадена държава. Обикновено само морски или океански градове могат да конкурират през годините столица без излаз на море. Та в този смисъл Търново /особено - няма нищо специално в този град освен централното му местоположение, което не е достатъчно за генериране на финансови потоци и от там на цени на имотите/ и Русе са били винаги обречени да са губещи спрямо София, Варна и Бургас....
                      Та отново - съгласен съм че локацията е изменчиво нещо, но има някои неща които седят през вековете и не мърдат - Париж е там, Лондон е там, Ню Йорк си е там и т.н. А виж къде е Бъфало или Детройт сега и къде са били ? От тук ще разбереш кое има стойност през десетилетията и вековете и кое се изпарява за няколко десетилетия и е временна стойностна локация.... :-) Много грешиш , че локацията няма съвсем никаква стойност във времето....:-)

                      Както казах айде стига ми толко, че Лидъл ще затвори :-))))
                      хайде тичай до лидл че ще затворят

                      само като видях че сравняваш софия
                      с париж лондон ню йорк и прихвам да се смея

                      а търново и русе с още 2-3 града (без софия) за времето което говоря
                      са били почти 70 % от промишленоста на БГ
                      и със сигурност купуващите къщи там - мислейки за ЛОКАЦИЯ
                      са имали пари за 20 къщи у Коньовица ахахахаахахах

                      но - ЛОКАЦИЯ хахахаха
                      на ви локация - зАгуби тая торба с пари

                      та така и у софеа след време
                      седи грей се
                      новите ти комшии вече са на кап. Андреево
                      динко пак тръгва
                      ахахахахахахахаах

                      ти си като Божинката бе
                      ''враца ми е ню йорк ''
                      хихихихих
                      намери го в тубата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                        каква локация е била Бояна
                        преди 100 години бе
                        ахахахахаахахахахахаахахахахахаха
                        колко къщета - коптори
                        е могло да се купи с парите за хубава къща в
                        в центъра на Търново например
                        сигурно 50 ахахахаах

                        било е смрадливо и кално село
                        с диви непоръбени шопи
                        сега е добра локация - да
                        но СЕГА

                        няма нито един критерии по който
                        някой да каже и заложи че така ще е след
                        30 /50 /70 години

                        горното важи за всяка една ''добра локация '' в момента

                        Локацията е просто брокерски трик
                        Има 1 безспорен и ти го пиша за 3-ти път. СТОЛИЦА. Това стига.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Сега не знам как е, но до преди 1-2 години покупките с кредит бяха под 30-40% от сделките. За ново на добро място от собствен опит мога да ти кажа, че пак тогава 95% от покупките бяха без кредит. Строителите особено на желани места предпочитат купувачи без финансови проблеми, които имат нужда от кредит за покупка защото са ненадеждни.... При по-големи проекти или на не толкова желани места процента на хората с кредити ще бъде по-голям.
                          Принципно България е в топ 3 като страна с най-малко ипотечни кредити ползвани при покупка и процент на ипотекирани жилища в Европа. Т.е. процента на ипотеките е вероятно да се увеличава с годините. След ковид обаче расте процента на сделките с кеш.... Така ще бъде още известно време....и после ипотеките отново ще вземат превес.
                          При повишаване на лихвите разбира се че ще има отлив на купувачи и на теория това трябва да доведе и до спад на цените / в конкретният момент обаче това е дискусионни поради други фактори/
                          Схемите на плащане са много и различни при строителите. ... Има и такива с 90% след Акт 16
                          Не е ли малко 30-40% Аз лично бих заложил на 70-80%, ако толкова голяма част се финансира със собствен капитал, това би трябвало да доведе до спадането на депозититие в банките (те си растат постоянно). Другият вариант е да се разпродават масово други активи (акции имоти по провинцията) за да се купуват нови жилища в София (аз такова нещо не съм чул). Другото странно нещо е че ако примем че жилищтната експанзия се финансира със собствен капитал капитал основно излиза, че тези хора са проспали периода като цените бяха ниски и сега купуват на скъпото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                            аахахахахаахахахахах
                            с големия пост само показваш малки знания

                            така като това в черното са мислили
                            преди 120/130 години и купуващите в топ центъра на Търново и Русе
                            ама баш така - и са броили торби със злато (милиони сега )
                            няма я Локацията - няма
                            и никой не е говорил за петрич или радомир за къшата на деда ти
                            говорил съм за големи бг градове
                            били равни на софия за врмето си

                            а щом си убеден в черното за след 100 години (ахахахахахахаха)
                            купвай - до НДК , във борисовата градина купи лъвов мост
                            тцтцтцтцтццтцтцтцт
                            ти си ми изброил 5 забележителности на днешна софия бе
                            купуваш ли ги
                            хихиххихихихи
                            я купи у младост или у малинова да ти видя ЛОКАЦИЯТА
                            след 100 години
                            ахахахахаахахахах
                            Всичко което съм купил е в близост до някоя подобна забележителност / не задължително от този списък/ , която ПРЕДПОЛАГАМ / може да сбъркам/ ще е такава и след 100 години. Разбира се и следващата ми покупка ще бъде в близост до подобно нещо....
                            Огромна рядкост е някой град да е съизмерим като важност със Столицата на дадена държава. Обикновено само морски или океански градове могат да конкурират през годините столица без излаз на море. Та в този смисъл Търново /особено - няма нищо специално в този град освен централното му местоположение, което не е достатъчно за генериране на финансови потоци и от там на цени на имотите/ и Русе са били винаги обречени да са губещи спрямо София, Варна и Бургас....
                            Та отново - съгласен съм че локацията е изменчиво нещо, но има някои неща които седят през вековете и не мърдат - Париж е там, Лондон е там, Ню Йорк си е там и т.н. А виж къде е Бъфало или Детройт сега и къде са били ? От тук ще разбереш кое има стойност през десетилетията и вековете и кое се изпарява за няколко десетилетия и е временна стойностна локация.... :-) Много грешиш , че локацията няма съвсем никаква стойност във времето....:-)

                            Както казах айде стига ми толко, че Лидъл ще затвори :-))))

                            Коментар


                            • каква локация е била Бояна
                              преди 100 години бе
                              ахахахахаахахахахахаахахахахахаха
                              колко къщета - коптори
                              е могло да се купи с парите за хубава къща в
                              в центъра на Търново например
                              сигурно 50 ахахахаах

                              било е смрадливо и кално село
                              с диви непоръбени шопи
                              сега е добра локация - да
                              но СЕГА

                              няма нито един критерии по който
                              някой да каже и заложи че така ще е след
                              30 /50 /70 години

                              горното важи за всяка една ''добра локация '' в момента

                              Локацията е просто брокерски трик
                              Last edited by Yandox; 28.08.2021, 18:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Хубу Янчо щом така мислиш :-) За себе си знам кое как е и нямам съмнение в това знание :-).
                                Иначе си прав зимата винаги е по-зле с наемите.... И тази година няма да е различно.
                                А да и да ти кажа, че в някаква степен съм съгласен с теб с визията ти за локацията, че беше гоУема дискусия :-) Разбира се залиташ по крайности и там . Та съгласен съм че локацията е със изменчива стойност във времето, но има някои основни локационни компоненти , които не могат да се пропуснат. Например столицата ще бъде столица и след 100 години, морето ще го има и него след 100 години, НДК ще бъде там още 100 години или СУ или Народното събрание или Борисовата градина и Южният парк и т.н.. Има достатъчно много ФИКСИРАНИ неща, които ще привличат търсене в близост до тях. Има и такива с лесно променлива важност през годините. При тях има и ще има колебания. Например Младостите последните 15 години поскъпнаха много повече от всички други части на София, зоната около Лъвов мост преди 80-100 години топ място сега е по-зле от Люлин ....
                                И разбира се имот в топ центъра на Тутракан или Петрич е обречен. Бил е обречен и през последните 100 години защото никое от тези места няма нищо специално в повече от другите места , които притеглят хората/ Жалко , че прадядо ти не ги е осъзнал тези неща.... :-)

                                Айде стига ми писане...Изпълних си нормата за седмицата и сега пей сърце в Лидъл с надника :-))))
                                аахахахахаахахахахах
                                с големия пост само показваш малки знания

                                така като това в черното са мислили
                                преди 120/130 години и купуващите в топ центъра на Търново и Русе
                                ама баш така - и са броили торби със злато (милиони сега )
                                няма я Локацията - няма
                                и никой не е говорил за петрич или радомир за къшата на деда ти
                                говорил съм за големи бг градове
                                били равни на софия за врмето си

                                а щом си убеден в черното за след 100 години (ахахахахахахаха)
                                купвай - до НДК , във борисовата градина купи лъвов мост
                                тцтцтцтцтццтцтцтцт
                                ти си ми изброил 5 забележителности на днешна софия бе
                                купуваш ли ги
                                хихиххихихихи
                                я купи у младост или у малинова да ти видя ЛОКАЦИЯТА
                                след 100 години
                                ахахахахаахахахах

                                Коментар

                                Working...
                                X