IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Добре, да видим колко ще паднат цените ,аз съм съгласна да купя още някой и друг апартамент на хубава локация
    и ще направиш грешка -
    дълго много дълго време няма да има полза
    от актива ''имот'' освен за живеене

    мисля че го писах вече

    но също така мисля че захлюпвачите - повишители
    няма да имат този дерт и тази грижа на бъдещето
    поради една елементарна причина
    хихииххихихи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

      Ти не разбираш - колежката иска да каже че много хора притежават по няколко жилища в София, не само имагинерните на тукашните брокери.
      Демек, всеки втори има по два хапартамента.
      доайенката много добре го знае това но няма какво да напише друго
      всички опорки падат една по една и на ежемесечните захлюпвачи вече
      не им остава много голямо поле за изява
      освен картинките и наивно -детските въпросчета на холандско- банската инвеститорка
      в сгромолясани активи

      ама ...как така ? не може да .....бъде
      хихихихихи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
        200 000 празни жилища в София

        https://19min.bg/news/8/156231.html?...iOm2UpJdcWSrEo

        АМА ....КАК ТАКА . УжасТ - КОЙ ЩЕ ГИ ЗАХЛЮПИ . НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ
        Чакай сега, ти не разбираш, един от брокерите тук с ник pwse или нещо подобно каза, че в края на годината имотите свършвали Даже имам скрииншот на поста и съм си го сложил до тези на Дъри и Бони в топ 3

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Ти там ще летиш ниско, на метлата
          Но ме разочарова де, очаквах 13 апартамента да си измислиш... слабо днеска, слабооо
          Хахаха, толкова "има" един понижител, не и аз хахаха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            джони много правилно си мисли
            и аз мисля като джони

            а именно : празните апартаменти са УЖАСНО МНОГО
            и изобщо не са ''разни строителни компании ''
            а са на хора не живеещи вече в БГ , на много собственици
            поради смърт на старите или на все още живи
            бабуляци изничащи като духове зад прозорците
            това е все - В ДОБРИ ЛОКАЦИИ , които
            допълнително ще сринат пазара излязат ли за продан

            и лично аз смятам че цифрата е даже ЗАНИЖЕНА

            хихихихиххи
            Добре, да видим колко ще паднат цените ,аз съм съгласна да купя още някой и друг апартамент на хубава локация

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              т.е. кимизарника от гарсониера е станал маломерен двустаен с кухненски бокс
              Жалкари хахахахаха! Като поставя под съмнение цените (щото си говориш ей-така, дори квадратура няма тук), имаме 64хил + 15 хил + още един ремонт оттогава (за София - два) и каква стана тя... спечелиха само брокерастите веднъж 2х2000 евра и втори път 2х4000 и нотариусите къде 2 пъти по толкова. Което и ни води до причината да си тук въобще
              Надявам се ,че се разбираш какво пишеш защото на мен не ми стана ясно откъде си измисли тази гарсониера. Не ти продавам нищо за да пиша квадратури ,но след като толкова ти е интересно по спомен е около 66 кв.м. Колкото до комисионните на брокерите не знам колко са ,но дори да са плащали и по 3 % не е зле.

              Коментар


              • 200 000 празни жилища в София

                https://19min.bg/news/8/156231.html?...iOm2UpJdcWSrEo

                АМА ....КАК ТАКА . УжасТ - КОЙ ЩЕ ГИ ЗАХЛЮПИ . НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  т.е. кимизарника от гарсониера е станал маломерен двустаен с кухненски бокс
                  Жалкари хахахахаха! Като поставя под съмнение цените (щото си говориш ей-така, дори квадратура няма тук), имаме 64хил + 15 хил + още един ремонт оттогава (за София - два) и каква стана тя... спечелиха само брокерастите веднъж 2х2000 евра и втори път 2х4000 и нотариусите къде 2 пъти по толкова. Което и ни води до причината да си тук въобще
                  тотално неразбиране на материята
                  нямам съмнение, че никога не си се и доближавал до покупка.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Оооо, не ми говори за Вади и Ливади само, там крака ми няма да стъпи ! Не знам какви хора си купуват там да си призная.
                    Колкото до стария сграден фонд, това което казваш го пиша и аз , много хора са извън страната, но не дават под наем и не продават.
                    Ти там ще летиш ниско, на метлата
                    Но ме разочарова де, очаквах 13 апартамента да си измислиш... слабо днеска, слабооо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Значи е купил 2007, но сградата е с акт 16 от 2013. И е живял там 10 години, пък и 30% доходност от наеми е изкарал между другото.
                      Нещо нещата май мъъъничко не се вързват - освен ако за "инвеститорите" в имоти не важат някои други правила за събиране и умножение.
                      И тоя го напипва - по-черен и по-дебел с по-яки вени

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Джони, не си мисли ,че има толкова напълно празни апартаменти собственост на хора, ако ги има са собственост на разни строители и компании. Лично ,аз се съмнявам ,че цифрата е такава.
                        джони много правилно си мисли
                        и аз мисля като джони

                        а именно : празните апартаменти са УЖАСНО МНОГО
                        и изобщо не са ''разни строителни компании ''
                        а са на хора не живеещи вече в БГ , на много собственици
                        поради смърт на старите или на все още живи
                        бабуляци изничащи като духове зад прозорците
                        това е все - В ДОБРИ ЛОКАЦИИ , които
                        допълнително ще сринат пазара излязат ли за продан

                        и лично аз смятам че цифрата е даже ЗАНИЖЕНА

                        хихихихиххи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Не си прав и ще ти дам прост пример. Апартамент с една спалня ,но отделна кухня, тухлен се купи за 64000 евро през 2007 г. след това направен ремонт за около 30000 лева и апартамента стана с две спални. Хората, живеят пет години в него ,а след това го дават под наем и преди шест месеца го продадоха за 130000 евро. Локацията е Английската гимназия. Точка !
                          т.е. кимизарника от гарсониера е станал маломерен двустаен с кухненски бокс
                          Жалкари хахахахаха! Като поставя под съмнение цените (щото си говориш ей-така, дори квадратура няма тук), имаме 64хил + 15 хил + още един ремонт оттогава (за София - два) и каква стана тя... спечелиха само брокерастите веднъж 2х2000 евра и втори път 2х4000 и нотариусите къде 2 пъти по толкова. Което и ни води до причината да си тук въобще
                          Last edited by redcretin; 24.09.2021, 11:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Сградата му е много добра, строена е 2013-1014, акт 16 там накъде взе. Самият аз изпуснах от лакомия оферта там. Така че не говори глупости за периода на покупка, за цените също не си наясно. Наемател си бил у Софето по това време - 2007, ясно ми е в кво си живял, некоя гарсоНерка за 150 лв. Вие с Ботича ги напипвате - ти гарсониери под наем, той имоти за покупка - за чудо и приказ. ...па и ти де - оттогава си се развил правилно с покупката трепач в Солун.
                            Значи е купил 2007, но сградата е с акт 16 от 2013. И е живял там 10 години, пък и 30% доходност от наеми е изкарал между другото.
                            Нещо нещата май мъъъничко не се вързват - освен ако за "инвеститорите" в имоти не важат някои други правила за събиране и умножение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

                              Прав съм ,а примера наистина е прост, както си го определила сама. Другия път напиши 32 000 евро ,цена 2007 и така ще докараш 4 пъти увеличение.

                              Не си прав, защото примера е истински и не е нужно да пиша цени от 2000 год. за да ти го покажа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Огледай се из новопостроените квартали - Вади и Ливади. В сгради с акт 16 от последните 3-4 години поне половината имоти са с висящи кабелаци и се вижда отвън, че никога не са пипани. А старият сграден фонд? В моята кооперация в Иван Вазов например има 4 апартамента, на които собствениците са разни наследници, отдавна емигрирали. Има и 3 апартамента с по една бабичка вътре. Това са все имоти на добри локации, които не са на пазара, но в които не живее никой. Черната цифра е много по-голяма.

                                Любопитен съм какви данни ще изскочат от преброяването - уж казаха, че щели да броят и празните имоти.
                                Оооо, не ми говори за Вади и Ливади само, там крака ми няма да стъпи ! Не знам какви хора си купуват там да си призная.
                                Колкото до стария сграден фонд, това което казваш го пиша и аз , много хора са извън страната, но не дават под наем и не продават.

                                Коментар

                                Working...
                                X