IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
    Имотният пазар в България: хората имат желание, но нямат пари

    https://www.economic.bg/bg/a/view/im...B0%D1%80%D0%B8

    Хахахахаха, описан е профила на перонния заяк ..петрогъсчо припозна ли се батино?
    Вследствие на това тази година ставаме свидетели на свиване на подписаните договори с 50%“

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
      Основните две причини, поради които масово наемодателите не искат да вписват наемателите си по адресна регистрация на квартирата, са следните:
      - не искат да декларират доход от наем и да плащат данък.
      - не им се занимава да го отписват после
      10% данък е смешна причина, отписването е по-големия проблем.

      Коментар


      • Основните две причини, поради които масово наемодателите не искат да вписват наемателите си по адресна регистрация на квартирата, са следните:
        - не искат да декларират доход от наем и да плащат данък.
        - не им се занимава да го отписват после

        Коментар


        • Тея главанаци с ипотеките и мечтите за живот от наеми ,да му мислят

          Last edited by petrg5s; 04.10.2023, 09:01.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Тази не е като другите.
            Много по-голяма е.Много
            Може да има и някакъв РЕЗЕТ на системата даже
            Какво е това РЕЗЕТ бе Петърчо? И английския ли ти е труден?

            Коментар


            • Имотният пазар в България: хората имат желание, но нямат пари

              https://www.economic.bg/bg/a/view/im...B0%D1%80%D0%B8

              Хахахахаха, описан е профила на перонния заяк ..петрогъсчо припозна ли се батино?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение

                Това към момента не е напълно вярно!
                От около две години има механизъм за отписване на регистрираните на даден адрес от срана на собственика на имота /чрез искане до съответната община/!!!
                Сигурни ли сте? Дали става въпрос за настоящ или за постоянен адрес?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Може някои да се смеят, но когато пусна апартамент под наем за един ден през 15 мин по график има около 20 огледа. Провеждам кастинг :-))))
                  С избраните 2-3 щасливци правя повторни срещи или получавам допълнителна информация по телефона. И не, фишове не искам, но намирам информация какви доходи имат, на колко са осигурени и т.н.
                  Колеги хазяи, не ми отговорихте на първия въпрос:
                  позволявате ли адресна регистрация
                  сега ми е интересно и питам дали и вие си давате имота без да сте проверили човека?
                  Аз бях така преди години, когато отдавах старото къще. През 15м. оглед. Сега ще го играя напролет с гараж по тази схема.
                  Last edited by Bailor; 04.10.2023, 08:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                    Принципно е изключение наемател да е регистриран на адреса, който живее. Често хазяите се дърпат да регистрират наематели, че после, като се изнесе, хазяина не може да го отпише от адреса. Трябва наемателя да е добросъвестен и сам да го направи, което е рядкост. Лично аз съм регистрирал на моя адрес един приятел, защото неговия хазяин не искаше да го регистрира на адреса, които беше под наем.
                    Това към момента не е напълно вярно!
                    От около две години има механизъм за отписване на регистрираните на даден адрес от срана на собственика на имота /чрез искане до съответната община/!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                      Може някои да се смеят, но когато пусна апартамент под наем за един ден през 15 мин по график има около 20 огледа. Провеждам кастинг :-))))
                      С избраните 2-3 щасливци правя повторни срещи или получавам допълнителна информация по телефона. И не, фишове не искам, но намирам информация какви доходи имат, на колко са осигурени и т.н.
                      Ако са 20 /ден ,са брокери.Даже и тази цифра е увеличена с една нула
                      За реален клиент може би един на няколко дена.Ако е обор с не перфектна локация,доста повече
                      И как им намираш информация за доходите не става ясно,а и не мисля,че можеш.Иначе това се прави на Запад ,но в хубавите и скъпи райони
                      Сигурно си чел някъде по Интернет за това и фантазираш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Че кой ще се нанесе без да се регистрира!? Нарушение на закона е, ако ги проверят полицаите - акт.
                        Принципно е изключение наемател да е регистриран на адреса, който живее. Често хазяите се дърпат да регистрират наематели, че после, като се изнесе, хазяина не може да го отпише от адреса. Трябва наемателя да е добросъвестен и сам да го направи, което е рядкост. Лично аз съм регистрирал на моя адрес един приятел, защото неговия хазяин не искаше да го регистрира на адреса, които беше под наем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                          Че кой ще се нанесе без да се регистрира!? Нарушение на закона е, ако ги проверят полицаите - акт.
                          не се регистрират

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                            Стига сте вярвали в конспирации в интернет. Крайно погрешно е да се пренася към имотния пазар.
                            Кви конспирации ве момче .Всичко е икономика,там няма конспирации като при брокерите
                            Данните са публични и всеки има достъп до тях.
                            А ако си си зарил главата в пясъка,ще е за твоя сметка впоследствие

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Може някои да се смеят, но когато пусна апартамент под наем за един ден през 15 мин по график има около 20 огледа. Провеждам кастинг :-))))
                              С избраните 2-3 щасливци правя повторни срещи или получавам допълнителна информация по телефона. И не, фишове не искам, но намирам информация какви доходи имат, на колко са осигурени и т.н.
                              Колеги хазяи, не ми отговорихте на първия въпрос:
                              позволявате ли адресна регистрация
                              сега ми е интересно и питам дали и вие си давате имота без да сте проверили човека?
                              Че кой ще се нанесе без да се регистрира!? Нарушение на закона е, ако ги проверят полицаите - акт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Тази не е като другите.
                                Много по-голяма е.Много
                                Може да има и някакъв РЕЗЕТ на системата даже
                                Стига сте вярвали в конспирации в интернет. Крайно погрешно е да се пренася към имотния пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X