IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам един въпрос към имотните специалисти.
    Предстои да продаваме с брат ми етажа от къщата който наследихме.Единия етаж е продаден със задната част на двора на други хора.Нашата част се състои от етажа,южната част на двора и голям гараж,(монолинта сграда ,двоен с канал,и ток.).
    Проблема е че първо няма скица,това ще го направим,но основната част от казуса е че когато баща ми и брат му са си поделили къщата ,самия гараж като постройка не са го описали никъде и само на думи са се разбрали че гаража е за баща ми.И сега казуса е по какъв начин ,ние с брат ми можем да го впишем и в последствие да бъде напраена скица с гаража и етажа.Ходихме пролетта при нотариус и ни казаха че единия начин е със свидетели,другия е с брата на баща ми,който е жив да се впише ,въпроса ми е по скоро свързан с това какво се изготвя при котариус за въпросния гараж,ако отидем ние с брат ми,и брата на баща ми(нашия чичо),при един нотариус Документално какво се изготвя ,и как се процедира?Имаме документи за етажа,нотариален акт,и удостоверение за наследници,самия гараж в момента седи като ничий ,нито е наш,нито е на тези които са купили етажа над нас,географски е в нашата половина на двора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the Judge
      Това всичко Б...
      ??? .. ти не беше ли чукнал 50-те.
      освен, че си хроничен фантазьор(меко казано) си и невъзпитан. филмът 'жените на другите' с измислени намеци го прилага в последните години на лорда, на кавръка, на мен, на крети, а вероятно и на още хора с които си водил интернет 'войни'. Мисля, че е крайно време да си дадеш сметка, че тук никой не е анонимен било скрит зад опониращи си сам себе си профили и подкрепящи се все пак работиш в ИТ сектора и трябва да си наясно кое колко е защитено в подобен род форуми.

      Изявите ти във форума мога да си ги обясня единствено с някакъв сериозен дефицит в реалния живот.

      Искрено ти пожелавам ти крепко здраве, за да може да се радваш на нещата, които животът ще ти поднесе.


      ПП с потребителя яндокс общо и комуникация(!) нямам... точно защото съм наясно с неговите функции и цели... с измислени профили няма смисъл да се занимава човек... също с глупости по форуми.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

        И аз това питах на няколко пъти, но смислен отговор така и не получих. България е сред най-бързо намаляващите по население държави, а и застарява. Дори големите градове вече почти нямат прираст на населението, а е въпрос на време то да тръгне надолу.
        Така че собствениците на тези 200 хил. апартамента не знам точно какво очакват, защото и в момента куп апартаменти стоят ненаети, а след 4-5 години положението ще е по-зле. Купувачи също не знам откъде ще се появят.
        именно от тези 200 000 празни апартамента
        ще започне голямото ''ПУУУУУУУУУККККККККК''

        разбира се и в добавка с кризата която се задава
        и ще бъде таткото на всички кризи

        имота ВЕЧЕ и на тези цени
        НЕ СТАВА за съхранение на стойност

        БЕШЕ КАКВОТО БЕШЕ
        кой купил до 2017 - купил
        ако не му потрябва наличен и свеж КЕШ
        може да устиска
        купилите 2020 и 2021
        купилите със кредит или коптор само ''да запазим парите '' - дотук са

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Интересно, цените като тръгнат надолу тея дето държат тези 200 000 празни имота какво ще правят?

          И изобщо със застаряващото ни население колко точно е притокът от хора към София, че да има някакъв фундамет зад тези имоти.


          И аз това питах на няколко пъти, но смислен отговор така и не получих. България е сред най-бързо намаляващите по население държави, а и застарява. Дори големите градове вече почти нямат прираст на населението, а е въпрос на време то да тръгне надолу.
          Така че собствениците на тези 200 хил. апартамента не знам точно какво очакват, защото и в момента куп апартаменти стоят ненаети, а след 4-5 години положението ще е по-зле. Купувачи също не знам откъде ще се появят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            В статията става въпрос за 40К , а не за 400К.... Хърсев подготвя почвата....хората да не се изненадат след нова година.
            Няма да го направят за 10К щото всеки ще си ги дръпне и в бурканя, но 50К примерно не бих държал в буркани...., а ако имам 400К ще ми е малко сложно да ги направя на 10 сметки в 10 банки....Ако си пък фирма е съвсем безумие подобно нещо....
            Та вече на всички ще стане ясно че кеша трябва да се похарчи за нещо / каквото и да е/, което пък ще доведе до бонус ИНФЛАЦИЯ и завъртаме цикъла.
            Ако подобно нещо наистина се въведе от банките това са директно 10% за имотите не само в София, а и в Тутракан...

            ПП Кой ти е казал, че имотите са неликвиден актив ?!?! Всичките ми имоти в София са продаваеми / с кеша в сметката / за седмица..../ съседи на повикване/.... Ама да не съм малоумен да го правя....освен за евентуална трансформация към друг имот....Тва ако имах проблемен такъв....
            Засега мисля че е за 400хил, някои банки готвят и за над 200 хил. 0,7%. Питах с две, засега не се ангажират с прогнози. Ще уведомели своевременно. Не идват добри времена. Не олио, чакъл ще купуваме.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Интересно ли ти е?Питай строителите. Ако си поредния безимотен клошар, отсега ти казвам, че няма да те огрее да станеш щаслив собственик на лелеяния имот преди да почне простатата ти да се обажда и да се чудиш кога си бил мъж
              аве, няма ме, няколко месеца тука, пак същите бълнувания и мантри, без доводи.
              Олиото, строителите, тока, Путин .....
              Медта падна наполовина спрямо 2020, желязото следва.
              1100Е ако е на зелено, за тях има достатъчно, не се бой, правят се доста шмекерии със материалите, ДДС и разходите,
              Дай някакъв друг довод или целта ви със Каравански е да лелеяните само, белким темата е първа ?
              Last edited by hazard; 08.10.2021, 00:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Интересно, цените като тръгнат надолу тея дето държат тези 200 000 празни имота какво ще правят?

                И изобщо със застаряващото ни население колко точно е притокът от хора към София, че да има някакъв фундамет зад тези имоти.


                Интересно ли ти е?Питай строителите. Ако си поредния безимотен клошар, отсега ти казвам, че няма да те огрее да станеш щаслив собственик на лелеяния имот преди да почне простатата ти да се обажда и да се чудиш кога си бил мъж

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Интересно, цените като тръгнат надолу тея дето държат тези 200 000 празни имота какво ще правят?

                  И изобщо със застаряващото ни население колко точно е притокът от хора към София, че да има някакъв фундамет зад тези имоти.


                  Щом сега не продават, ако/когато през 2029-та тръгнат цените надолу, пък хептен ще се откажат да продават и ще си ги държат празни. Ей така да има, но цени надолу ще гледаш през крив макарон. Всичко поскъпва, нооо цените на имотите ще падат. Уууумееен си бреееей! Чеканье му е майката и търпение е нужно. Добре дошъл в темата олимпиецо.

                  Коментар


                  • Интересно, цените като тръгнат надолу тея дето държат тези 200 000 празни имота какво ще правят?

                    И изобщо със застаряващото ни население колко точно е притокът от хора към София, че да има някакъв фундамет зад тези имоти.

                    Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Oчаква ни 10% инфлация до края на 2021: доц. Григор Сарийски
                    200 000 жилища в София купени с цел инвестиция стоят празни: Никола Янков - Експат Капитал


                    Бонке, ти другите тухлари не вдявате ли две-три прости неща ?

                    Миналата и тази година са продадени жилища за 9+6=15 млрд лв, да, народа има още 70 млрд лв в банките, но са на влогове предимно до 10к.
                    Е, кой и какви мангизи ще е следващия балък за 100к евро в Люлин, на замазка ? Че то му трябват още поне 25к евро, за да може да спи там.
                    Е, може някой пенсиниращ се гастар, ама те вече не се бутат у градовете на тая възраст.

                    Високите цени ще активират невъобразимо много строители, т.е. ще има доста предлагане за в много близкото бъдеще.

                    Хеле пък, ако някой ахмак си вземе от банката на изплащане за +20 год на тия цени .... лихвата е зарибяващо "фиксирано" ниска за първите три-пет години, после следва ОЛП.

                    Не обърквайте хората, нека си имат пари за черни/трудни дни, ето добавя се енергиен локдаун, и яка инфлация към Ковида, не ми се мисли и за евентуален дигитален локдаун и финансов (борсите) такъв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      Oчаква ни 10% инфлация до края на 2021: доц. Григор Сарийски
                      200 000 жилища в София купени с цел инвестиция стоят празни: Никола Янков - Експат Капитал


                      Бонке, ти другите тухлари не вдявате ли две-три прости неща ?

                      Миналата и тази година са продадени жилища за 9+6=15 млрд лв, да, народа има още 70 млрд лв в банките, но са на влогове предимно до 10к.
                      Е, кой и какви мангизи ще е следващия балък за 100к евро в Люлин, на замазка ? Че то му трябват още поне 25к евро, за да може да спи там.
                      Е, може някой пенсиниращ се гастар, ама те вече не се бутат у градовете на тая възраст.

                      Високите цени ще активират невъобразимо много строители, т.е. ще има доста предлагане за в много близкото бъдеще.

                      Хеле пък, ако някой ахмак си вземе от банката на изплащане за +20 год на тия цени .... лихвата е зарибяващо "фиксирано" ниска за първите три-пет години, после следва ОЛП.
                      Хахахахахахаха, следва ОЛП . Демек ти се караш на банките за ситуацията , като си взел часовник от зрънчо. Слаб организъм комарджия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                        Става страшно

                        МФ повиши прогнозата си за ръста на икономиката до 4%

                        Скоро тристайните панелки в Люлин ще са над 100 хиляди евро.
                        Oчаква ни 10% инфлация до края на 2021: доц. Григор Сарийски
                        200 000 жилища в София купени с цел инвестиция стоят празни: Никола Янков - Експат Капитал


                        Бонке, ти другите тухлари не вдявате ли две-три прости неща ?

                        Миналата и тази година са продадени жилища за 9+6=15 млрд лв, да, народа има още 70 млрд лв в банките, но са на влогове предимно до 10к.
                        Е, кой и какви мангизи ще е следващия балък за 100к евро в Люлин, на замазка ? Че то му трябват още поне 25к евро, за да може да спи там.
                        Е, може някой пенсиниращ се гастар, ама те вече не се бутат у градовете на тая възраст.

                        Високите цени ще активират невъобразимо много строители, т.е. ще има доста предлагане за в много близкото бъдеще.

                        Хеле пък, ако някой ахмак си вземе от банката на изплащане за +20 год на тия цени .... лихвата е зарибяващо "фиксирано" ниска за първите три-пет години, после следва ОЛП.

                        Не обърквайте хората, нека си имат пари за черни/трудни дни, ето добавя се енергиен локдаун, и яка инфлация към Ковида, не ми се мисли и за евентуален дигитален локдаун и финансов (борсите) такъв.
                        Last edited by hazard; 07.10.2021, 23:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          едва ли е купил,
                          но доста време не е писал
                          може нещо нова да е научил от познатите си банкери, политици, комици, секретарки,
                          маникюристки на секретарките и други достоверни източници.
                          Той и Джони има много вътрешна инфо, но нищо не купува

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                            а ти как мислиш? хахахаха
                            едва ли е купил,
                            но доста време не е писал
                            може нещо нова да е научил от познатите си банкери, политици, комици, секретарки,
                            маникюристки на секретарките и други достоверни източници.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              ами, притеснявам че, че тепърва ще се изстрелят нагоре цените.
                              но мани ме ти мене. кажи, ти купи ли нещо
                              успя ли да съхраниш кеша и на колко процента.
                              а ти как мислиш? хахахаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                За какво се притесняваш,нали продаде една маломерка,проблема е в скоростта ....скоростта на парите е толкова бавна че те се оттичат в канала и го задръстват,тогава вече имаме проблем.
                                ами, притеснявам че, че тепърва ще се изстрелят нагоре цените.
                                но мани ме ти мене. кажи, ти купи ли нещо
                                успя ли да съхраниш кеша и на колко процента.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X