IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Обявите на жилища под наем растат, цените им падат и ще бъде интересно скоро време.
    Хората, които са накупили и то с ипотетки, за да дават под наем, не ги виждам.

    Коментар


    • Този същия Краси Петров, който преди две години прогнозираше, че "светът ще фалира до шест месеца"?
      Yandox,не ме карай да те репликирам след всеки малоумен пост, че ще компенсирам липсата си на активност през годините.
      Last edited by cecostef; 13.11.2021, 13:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

        Правилно е да се пише безсмислен, а не безмислен, както е правилно и всяко изречение да започва с главна буква. А това дали постът ми е безсмислен си е твое мнение, но явно не всички мислят така, щом има лайкове под него.
        Написал съм "инвестиция" в кавички, защото и покупката на жилище за живеене си е вид инвестиция. Ти явно имаш предвид под инвестиция, само спекулативната препродажба на жилище с цел печалба. И не аз, а ти си написал:
        ДА НЕ СЕ КУПУВАТ СЕГА ИМОТИ !!!

        всеки закупил през 2021 - ще загуби част от парите си
        през следващите 3-5 години


        Сигурно ако зависи от теб, ще затвориш за следващите 10 години строителството и търговията с недвижими имоти. Добре е, че не си фактор и нямаш влияние в тези сфери. Сигурно същите прогнози и препоръки си ги давал и преди 3-5 години.
        Дано по-малко хора са те послушали.
        Давал е, ама тогава беше Кондора. После жилищата качиха 40% и Кондора отлетя в небитието

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

          Ами не допускаш ли, че има хора които предпочитат повече да четат (в моя случай), а по-малко да публикуват безсмислени и манипулативни мнения (твоя случай). И не - не съм купил нито през 2021, нито ще купувам през 2022, защото си имам достатъчно голямо жилище, което даже след години след като децата отраснат и си поемат по свой път ще ми бъде прекалено голямо за нуждите, но тогава ще мисля как ще постъпвам. За разлика от моите нужди имам достатъчно познати, които имаха нужда от закупуване на жилища и съм следил действията им. Няма нито един който закупи и да е съжалявал, но от тези които преди време се чудеха и слушаха съвети от "експерти" като тебе, сега съжаляват (на част от тях парите се стопиха, а други пак закупиха но на по-високи цени).
          И не съм Цецко, не знам как реши да ме прекръстиш.

          не - не допускам - ама изобщо

          и изобщо не ме интересува съдбата ти и личните ти
          преживявания
          нито тези на ''едни приятели ''

          не знам кои са тия ''експерти '' от едно време
          аз съм от експертите от ''сегашното време ''
          хихихихих
          и СЕГА НЕ Е ЗА ПОКУПКА НА ИМОТ тъй като сме на върха на тренда

          все пак ако някой иска да си закупи имот СЕГА въпреки че ще ЗАГУБИ
          част от парите си - никой не го спира

          експертите казват че сега НЕ Е ВРЕМЕ ЗА КУПУВАНЕ НА ИМОТ
          (да ти пусна ли професора по икономика Краси Петров )
          Last edited by keep_calm; 13.11.2021, 14:53. Причина: престанете да се заяждате !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

            голем/ а си

            хихихих

            ник от 2006 с 15 мнения
            колко ли спящи клетки са направили брокерите
            още преди далечната 2008
            явно не са си взели поука тогава
            нищо - то до два пъти - не се брои

            И ДА - сега не е време ЗА ПОКУПКА НА ИМОТ
            А Б С О Л Ю Т Н О !!!!

            трябва да са ти подарили 300 К
            трябва да е станало невъзможно живеенето ти по друг начин
            за да КУПИШ на върха - при условие че ЦЕНИТЕ
            ЩЕ ПАДАТ
            но който е балък и иска да си губи парите - да купува

            апропо , цецко , ти купи ли 2021
            Ами не допускаш ли, че има хора които предпочитат повече да четат (в моя случай), а по-малко да публикуват безсмислени и манипулативни мнения (твоя случай). И не - не съм купил нито през 2021, нито ще купувам през 2022, защото си имам достатъчно голямо жилище, което даже след години след като децата отраснат и си поемат по свой път ще ми бъде прекалено голямо за нуждите, но тогава ще мисля как ще постъпвам. За разлика от моите нужди имам достатъчно познати, които имаха нужда от закупуване на жилища и съм следил действията им. Няма нито един който закупи и да е съжалявал, но от тези които преди време се чудеха и слушаха съвети от "експерти" като тебе, сега съжаляват (на част от тях парите се стопиха, а други пак закупиха но на по-високи цени).
            И не съм Цецко, не знам как реши да ме прекръстиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

              Правилно е да се пише безсмислен, а не безмислен, както е правилно и всяко изречение да започва с главна буква. А това дали постът ми е безсмислен си е твое мнение, но явно не всички мислят така, щом има лайкове под него.
              Написал съм "инвестиция" в кавички, защото и покупката на жилище за живеене си е вид инвестиция. Ти явно имаш предвид под инвестиция, само спекулативната препродажба на жилище с цел печалба. И не аз, а ти си написал:
              ДА НЕ СЕ КУПУВАТ СЕГА ИМОТИ !!!

              всеки закупил през 2021 - ще загуби част от парите си
              през следващите 3-5 години


              Сигурно ако зависи от теб, ще затвориш за следващите 10 години строителството и търговията с недвижими имоти. Добре е, че не си фактор и нямаш влияние в тези сфери. Сигурно същите прогнози и препоръки си ги давал и преди 3-5 години.
              Дано по-малко хора са те послушали.
              голем/ а си

              хихихих

              ник от 2006 с 15 мнения
              колко ли спящи клетки са направили брокерите
              още преди далечната 2008
              явно не са си взели поука тогава
              нищо - то до два пъти - не се брои

              И ДА - сега не е време ЗА ПОКУПКА НА ИМОТ
              А Б С О Л Ю Т Н О !!!!

              трябва да са ти подарили 300 К
              трябва да е станало невъзможно живеенето ти по друг начин
              за да КУПИШ на върха - при условие че ЦЕНИТЕ
              ЩЕ ПАДАТ
              но който е балък и иска да си губи парите - да купува

              апропо , cecostef , ти купи ли 2021
              Last edited by keep_calm; 13.11.2021, 12:51. Причина: Обръщайте се към другите участници с никовете им от форума. Спазвайте добрият тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                не се заяждам с никой само казвам фактите такива, каквито са.
                хихиххи

                а фактите са :

                ИДЕ СПАД В ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ

                РЪСТА ПРИКЛЮЧИ ЗА дълги години

                кой продал - продал
                кой не - ще търпи загуби от покупката си ако е
                през последната година
                а ако е недовършен строеж до 2029 няма да има завършване

                за печалба изобщо не се говори в уравнението

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                  ами аз съм упоменал изрично ''за инвестиция ''

                  оттук насетне поста ти е безмислен като
                  отговор на мой цитата
                  защото говориш не по това което съм написал
                  Правилно е да се пише безсмислен, а не безмислен, както е правилно и всяко изречение да започва с главна буква. А това дали постът ми е безсмислен си е твое мнение, но явно не всички мислят така, щом има лайкове под него.
                  Написал съм "инвестиция" в кавички, защото и покупката на жилище за живеене си е вид инвестиция. Ти явно имаш предвид под инвестиция, само спекулативната препродажба на жилище с цел печалба. И не аз, а ти си написал:
                  ДА НЕ СЕ КУПУВАТ СЕГА ИМОТИ !!!

                  всеки закупил през 2021 - ще загуби част от парите си
                  през следващите 3-5 години


                  Сигурно ако зависи от теб, ще затвориш за следващите 10 години строителството и търговията с недвижими имоти. Добре е, че не си фактор и нямаш влияние в тези сфери. Сигурно същите прогнози и препоръки си ги давал и преди 3-5 години.
                  Дано по-малко хора са те послушали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
                    Берти, даваш прогноза за 40-процентов спад, в последствие цените растат минимум с толкова.
                    Това е поне 80% девиация, другото са празни приказки
                    то това е смисълът на темата - разни хора коментираме своите виждания.
                    един счита, че ще поскъпнат, а друг, че ще поевтинеят.
                    ако всички мислим еднакво няма да има дискусия.

                    мен лично последните 2 години ме изненадват сериозно, но то си беше ясно, че печатането ще избие ... въпросът е, че не изби дългът (все още) - това с неизбилия дълг ме изненадва.


                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      от 2017-та края да сме коректни във времето. От тогава смятам, че инвестирането в пазар, който не отчита демографията и се раздува с бясни темпове- е грешка. За 'бързи' пари акциите дадоха по-голяма печалба, а и са с по-добра ликвидност.
                      За дългосрочно да се инвестира в жилищни НИ - трябва да се отчита демографията. Обръщам внимание жилищни НИ - тях трябва някой да ги обитава. Някой с достатъчно доходи.

                      За лично ползване - стига човек да си хареса винаги е ОК според мен и стига да има парите. Ако тегли кредит има още фактори, които трябва да отчете.

                      И понеже знам, че ще почнеш да разнасяш Кавръчето - той не успя да си хареса, когато обикаляше сериозно,че и аз му тръсих и се нервих, че все не си харесва, но всеки човек е различен.

                      Помня как с теб коментирахме сгради, които се строяха в нашата махала. Отдавана са пълни и бяха на добри цени - що не взе? Две ти бях пратил, които на зелено бяха 850 диапазона.

                      та всеки си преценява и да не преувеличаваме, че някой харчи или не харчи 100К евро, че прочел нещо в тема от форум , тема която е пълна с 85% заяждания.


                      ПП Песи сега видях, че си споменал Скай. Скай купи защото искаше и и трябваше - точно такъв тип хора купуват и винаги съм бил ЗА подобни сделки от подобни хора. Обикалящите сгради на ареткса и разтеглящи локуми визираш вероятно.
                      Берти, даваш прогноза за 40-процентов спад, в последствие цените растат минимум с толкова.
                      Това е поне 80% девиация, другото са празни приказки

                      Коментар


                      • не се заяждам с никой само казвам фактите такива, каквито са.
                        Last edited by keep_calm; 13.11.2021, 11:53. Причина: придържайте се към темата!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                          ...а измислителя на гоУемото МЯУ, колко навалица спаси от покупки от 2016-та до сега, щото "утре ще дойде" "ластика е опънат", "ножицата е разтворена", ще има 40% дискаунти... и тн.
                          от 2017-та края да сме коректни във времето. От тогава смятам, че инвестирането в пазар, който не отчита демографията и се раздува с бясни темпове- е грешка. За 'бързи' пари акциите дадоха по-голяма печалба, а и са с по-добра ликвидност.
                          За дългосрочно да се инвестира в жилищни НИ - трябва да се отчита демографията. Обръщам внимание жилищни НИ - тях трябва някой да ги обитава. Някой с достатъчно доходи.

                          За лично ползване - стига човек да си хареса винаги е ОК според мен и стига да има парите. Ако тегли кредит има още фактори, които трябва да отчете.

                          И понеже знам, че ще почнеш да разнасяш Кавръчето - той не успя да си хареса, когато обикаляше сериозно,че и аз му тръсих и се нервих, че все не си харесва, но всеки човек е различен.

                          Помня как с теб коментирахме сгради, които се строяха в нашата махала. Отдавана са пълни и бяха на добри цени - що не взе? Две ти бях пратил, които на зелено бяха 850 диапазона.

                          та всеки си преценява и да не преувеличаваме, че някой харчи или не харчи 100К евро, че прочел нещо в тема от форум , тема която е пълна с 85% заяждания.


                          ПП Песи сега видях, че си споменал Скай. Скай купи защото искаше и и трябваше - точно такъв тип хора купуват и винаги съм бил ЗА подобни сделки от подобни хора. Обикалящите сгради на ареткса и разтеглящи локуми визираш вероятно.
                          Last edited by keep_calm; 13.11.2021, 11:32. Причина: не се заяждайте
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                            Не всеки купува с цел "инвестиция". Има хора, които купуват с цел живеене. И на тях ли трябва да им пълним главите с глупости как цените сега били високи и щели да паднат утре, вдругиден или след една година. А фактори като инфлация и поскъпване на енергоносители и строителни материали явно нямат отношение към тази тема и са актуални за живеещите на Луната.
                            ами аз съм упоменал изрично ''за инвестиция ''

                            оттук насетне поста ти е безмислен като
                            отговор на мой цитата
                            защото говориш не по това което съм написал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                              ...а измислителя на гоУемото МЯУ, колко навалица спаси от покупки от 2016-та до сега, щото "утре ще дойде" "ластика е опънат", "ножицата е разтворена", ще има 40% дискаунти... и тн.
                              Ех спомени.... Ама то верно за 40% дискаунт се пишеше, а то станаха над 40% ръст от тогава....:-)
                              Чудя се колко от временните звезди като боровинката, фениксчо и т.н. реално са купили ? Те поне твърдяха че имат кеша....Или още чакат срива....
                              И браво на Скай момичето, което има повече топки от мЕлеонерите в темата. Взе рисков кредит тогава , но сега си има покрив над главата...., а и пълнеха главата за жълтици по същото време.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                тук бая народ проспа възможностите си за покупки, чакайки "догодина"
                                само ботчо ако знаеш колко негови колеги е спасил да не купят последните 5 години....
                                ...а измислителя на гоУемото МЯУ, колко навалица спаси от покупки от 2016-та до сега, щото "утре ще дойде" "ластика е опънат", "ножицата е разтворена", ще има 40% дискаунти... и тн.

                                Коментар

                                Working...
                                X