IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Пообиколи и ще намериш. Нали не искаш да ти дам адреса си :-) Днес няма да излизам повече, ама след 1-2 дена мое да напрая 1 снимка ако държиш, ама само на тротоара и улицата надолу без да се виждат околностите.... Ще трябва да ми се довериш, че е от пред нас :-)
    ОК, чакам и ти вЕрвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Къде са тези чисто нови тротоари в Гоцето? Много съм любопитен.
      Пообиколи и ще намериш. Нали не искаш да ти дам адреса си :-) Днес няма да излизам повече, ама след 1-2 дена мое да напрая 1 снимка ако държиш, ама само на тротоара и улицата надолу без да се виждат околностите.... Ще трябва да ми се довериш, че е от пред нас :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        При мен улиците са нормални / няма нито 1 дупка до булеварда/, има и чисто нови тротоари. Колите са малко в повече и е време за зона, но не ме бърка имам си гараж с топла връзка.... Само язък, че асансьора ми не спира вътре в гаража :-))))
        Миналата седмица ходих на гости за освещаването на новият апарт на най-добрият ми приятел от детството в Папура 4. Блока е топ - целият в гранит и ковано желязо , асансьори Орона. Около блока му засега е ок, но скоро ще се позастрои яко и тогава ще видим как е....
        Къде са тези чисто нови тротоари в Гоцето? Много съм любопитен.

        Коментар


        • Сега съм в една огромна болница в Копенхаген,не мога да кача снимки.Извънземна работа е вътре.Все едно си в друга вселена.Нещо като Токуда но още по хай левъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Казвай си колкото искаш. Може и някой да ти повярва, но няма да съм аз :-)
            От изброените маслото си е немско и ще е по-евтино със сигурност, захарта и щам фъстъка са експортни стоки пак поради обем и транспорт там ще са по-евтини. Брашното аПсурт да е по-евтино, за олиото не съм сигурен, но се съмнявам. И преди съм ти писал и ми омръзна да повтарям от 10 000 продукта асортимент е вероятно/възможно да има 1000 по-евтини.
            за ресторантите нямам идея кое колко е сега и за последно помня цените във Франкфурт преди 2 години. Между 2 и 5 пъти по-скъпо от София. Но качеството е по-добро.... И рзбира се не трябва да се пие алкохол, че бутилка вино под 50 евро трябва с лупа да я търсиш по менютата.... и пак няма :-)
            Както се казва вярвай си в каквото искаш не ми пречиш :-)
            Тинтири-минтири и дрън дрън. Пишеш абсолютно неверни глупости. Или си рядко заблуден индивид, който не може да сравни две числа, или просто пишеш невярна информация из нета.

            ПС: Немското масло там е по-евтино от Българското тук. Нещо да ми кажеш? Цена 1,34 Евро за 250 грама.

            Брашното:
            https://www.ebag.bg/brashno-sofiia-m...k-tip-500/9356
            https://www.aldi-nord.de/sortiment/n...0.article.html

            Да не продължавам, че ще стане много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Най-лошото е когато живееш в мизерия, а си мислиш. че си в рая. Тогава не може да ти се помогне.
              Излез се поразходи из Гоцето и ми кажи има ли поне едно нещо, което да е като хората. Една нормална улица, един нормален тротоар...Няма, няма и да има.
              При мен улиците са нормални / няма нито 1 дупка до булеварда/, има и чисто нови тротоари. Колите са малко в повече и е време за зона, но не ме бърка имам си гараж с топла връзка.... Само язък, че асансьора ми не спира вътре в гаража :-))))
              Миналата седмица ходих на гости за освещаването на новият апарт на най-добрият ми приятел от детството в Папура 4. Блока е топ - целият в гранит и ковано желязо , асансьори Орона. Около блока му засега е ок, но скоро ще се позастрои яко и тогава ще видим как е....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                В Дания имаш чувството, че всеки камък е реден с човешка ръка. Ходиш по алеи, тротоари, улици и се кефиш на живота. Наоколо картинка.
                Не просто стандарт, плащайки тези цени и данъци хората живеят като Европейци.

                Тези, които се кефят на ниската сметка за парно, а наоколо едно бетонно гето с камари кал и боклуци наоколо, дупки и локви, по 10 автомобила на редица по несъществуващите вече тротоари, въздух с аромат на изгоряла гума - ами смешни са ми.
                Хихихи , има да си мечтаеш за Гоцето :-) Перфектно е :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  То тези наеми си видял за какво са. За ставащите са други наемите. Иначе да имат въпреки всичко по-добра покупателна способност от нас. Цялата Скандинавия е така....световен лидер са в този показател.
                  Хубаво е че си забелязал и другата страна, че за малко да си помисля, че съм пропуснал рая....:-)
                  Най-лошото е когато живееш в мизерия, а си мислиш. че си в рая. Тогава не може да ти се помогне.
                  Излез се поразходи из Гоцето и ми кажи има ли поне едно нещо, което да е като хората. Една нормална улица, един нормален тротоар...Няма, няма и да има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    За Копенхаген не знам, не съм ходил отдавна там.
                    За немския Лидъл обаче мога отново и отново да кажа, че е с 20% по-евтин от Софийския, тъй като бях там миналата седмица. Цените са скочили минимално за 1 година. Олио, брашно, захар, масло, шам-фъстък - всичко по-евтино от София.

                    А ресторантите - цените в средностатистическа кръчма колкото в Хепито, само дето качеството е x10.
                    Да не говорим за дюнерите - един дюнер 4,50 Евро, но с истинско телешко и пресен хляб.
                    В София гледах някъде из центъра "телешки дюнер", голям 1/4 от немския, много съмнителен цвят на месото - към 9-10 лева беше.
                    Казвай си колкото искаш. Може и някой да ти повярва, но няма да съм аз :-)
                    От изброените маслото си е немско и ще е по-евтино със сигурност, захарта и щам фъстъка са експортни стоки пак поради обем и транспорт там ще са по-евтини. Брашното аПсурт да е по-евтино, за олиото не съм сигурен, но се съмнявам. И преди съм ти писал и ми омръзна да повтарям от 10 000 продукта асортимент е вероятно/възможно да има 1000 по-евтини.
                    за ресторантите нямам идея кое колко е сега и за последно помня цените във Франкфурт преди 2 години. Между 2 и 5 пъти по-скъпо от София. Но качеството е по-добро.... И рзбира се не трябва да се пие алкохол, че бутилка вино под 50 евро трябва с лупа да я търсиш по менютата.... и пак няма :-)
                    Както се казва вярвай си в каквото искаш не ми пречиш :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Може и да има по направени апарти,не знам,но този е шит.
                      Относно цените,си ги плащат,без проблем.
                      Тук е скъпо,много скъпо,всичко е по 2,3 на БГ цените.Дизела е на 2.90 лв,Бензина на 3.20 лв.
                      Заплатите са около 130,150,160 крони на час.
                      При 4000,5000 крони наем,и заплата около 30000 крони,цените не са проблем за работещите тук.
                      Стандарта е висок,скъпо е ,но самата покупателна способност е по висока,спрямо нашата в нашата страна.Храните спрямо техните заплати са по достъпни от при нас,малък асортимент като при соца у нас ,но с много високо качество.
                      Карат го по скотски и не се оплакват,казва като цяло са по сурова нация
                      децата ги блъскат в едни талашитени кошове отпред на колелото и така ги карат навънка,виждат им се само главите.
                      Едно облиза целия самолет на Уиз еър ,а майка му само го гледаше отстрани,в детската градина спят по пода,съседката вика мръсно,пясъци хич не им дреме.
                      В Дания имаш чувството, че всеки камък е реден с човешка ръка. Ходиш по алеи, тротоари, улици и се кефиш на живота. Наоколо картинка.
                      Не просто стандарт, плащайки тези цени и данъци хората живеят като Европейци.

                      Тези, които се кефят на ниската сметка за парно, а наоколо едно бетонно гето с камари кал и боклуци наоколо, дупки и локви, по 10 автомобила на редица по несъществуващите вече тротоари, въздух с аромат на изгоряла гума - ами смешни са ми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Може и да има по направени апарти,не знам,но този е шит.
                        Относно цените,си ги плащат,без проблем.
                        Тук е скъпо,много скъпо,всичко е по 2,3 на БГ цените.Дизела е на 2.90 лв,Бензина на 3.20 лв.
                        Заплатите са около 130,150,160 крони на час.
                        При 4000,5000 крони наем,и заплата около 30000 крони,цените не са проблем за работещите тук.
                        Стандарта е висок,скъпо е ,но самата покупателна способност е по висока,спрямо нашата в нашата страна.Храните спрямо техните заплати са по достъпни от при нас,малък асортимент като при соца у нас ,но с много високо качество.
                        Карат го по скотски и не се оплакват,казва като цяло са по сурова нация
                        децата ги блъскат в едни талашитени кошове отпред на колелото и така ги карат навънка,виждат им се само главите.
                        Едно облиза целия самолет на Уиз еър ,а майка му само го гледаше отстрани,в детската градина спят по пода,съседката вика мръсно,пясъци хич не им дреме.
                        То тези наеми си видял за какво са. За ставащите са други наемите. Иначе да имат въпреки всичко по-добра покупателна способност от нас. Цялата Скандинавия е така....световен лидер са в този показател.
                        Хубаво е че си забелязал и другата страна, че за малко да си помисля, че съм пропуснал рая....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Каврък, да не би да написа без да искаш, че панелката в Красна е по-люкс от жилищата в топ град като Копенхаген ?!
                          Това не може да бъде. Предвид, че тока е няколко пъти по-скъп за битови потребители там се чудя колко ли плащат...

                          ПП За миналият месец сметката ми за парно и топла вода беше 80 лева за апарт с ЧЗП между 100 и 160 квадрата / нарочно не пиша колко точно/ при температура вътре целодневно 25-26 градуса / малки деца и онлайн обучение/. Предполагам Януари след увеличението и по-студен месец ще стигна 150 лева. За подобно нещо в Копенхаген вероятно ще трябва да платя поне хилядарка....
                          За Копенхаген не знам, не съм ходил отдавна там.
                          За немския Лидъл обаче мога отново и отново да кажа, че е с 20% по-евтин от Софийския, тъй като бях там миналата седмица. Цените са скочили минимално за 1 година. Олио, брашно, захар, масло, шам-фъстък - всичко по-евтино от София.

                          А ресторантите - цените в средностатистическа кръчма колкото в Хепито, само дето качеството е x10.
                          Да не говорим за дюнерите - един дюнер 4,50 Евро, но с истинско телешко и пресен хляб.
                          В София гледах някъде из центъра "телешки дюнер", голям 1/4 от немския, много съмнителен цвят на месото - към 9-10 лева беше.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Каврък, да не би да написа без да искаш, че панелката в Красна е по-люкс от жилищата в топ град като Копенхаген ?!
                            Това не може да бъде. Предвид, че тока е няколко пъти по-скъп за битови потребители там се чудя колко ли плащат...

                            ПП За миналият месец сметката ми за парно и топла вода беше 80 лева за апарт с ЧЗП между 100 и 160 квадрата / нарочно не пиша колко точно/ при температура вътре целодневно 25-26 градуса / малки деца и онлайн обучение/. Предполагам Януари след увеличението и по-студен месец ще стигна 150 лева. За подобно нещо в Копенхаген вероятно ще трябва да платя поне хилядарка....
                            Може и да има по направени апарти,не знам,но този е шит.
                            Относно цените,си ги плащат,без проблем.
                            Тук е скъпо,много скъпо,всичко е по 2,3 на БГ цените.Дизела е на 2.90 лв,Бензина на 3.20 лв.
                            Заплатите са около 130,150,160 крони на час.
                            При 4000,5000 крони наем,и заплата около 30000 крони,цените не са проблем за работещите тук.
                            Стандарта е висок,скъпо е ,но самата покупателна способност е по висока,спрямо нашата в нашата страна.Храните спрямо техните заплати са по достъпни от при нас,малък асортимент като при соца у нас ,но с много високо качество.
                            Карат го по скотски и не се оплакват,казва като цяло са по сурова нация
                            децата ги блъскат в едни талашитени кошове отпред на колелото и така ги карат навънка,виждат им се само главите.
                            Едно облиза целия самолет на Уиз еър ,а майка му само го гледаше отстрани,в детската градина спят по пода,съседката вика мръсно,пясъци хич не им дреме.
                            Last edited by nkavrakov1982; 31.12.2021, 12:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                              Значи и двустаен в София е на реални 90 000евро?
                              Диск, надявам се че си добре !
                              Предполагам най-добрата инвестиция в инфлационна среда като тази дето сме и ще бъдем поне още 5 години са знанията и уменията....
                              В същото време тухлите НЕ СЕ продават на никаква цена защото те изостават обикновено от инфлацията с 1-3 години. Дали се купуват не знам, но не мога да похарча 100К евро за обучение.... Ще стане притеснително ако успея да го направя....
                              Имаше оня ден кратко филмче как се справят хората в Аржентина ори 50% инфлация.... Интересно за гледане ако някой е по-млад и не помни 90-те...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Германците затвориха още 3 аеца.
                                В коя ера ще ни пратят ,това не ми е ясно-каменната,мезозой,неозой или направо в хадай(еон),това е въпроса..
                                Сега съм в Копенхаген,в едно старо блокче.
                                Парното работи,колкото да се каже че има парно,и включват малък ел.радиатор.
                                Викам му на брат ми защо не го оправите ,и изобщо за какво плащат парно след като го няма на практика?
                                Отговор нормален ,така и не получих.
                                Съседката си пуска духалката,тотал щета .
                                Не знам за каква енергийна ефективност говорят като само като се обърна виждам едни такива 10 блока около мен само дето нямат никаква изолация.Освен фасадните тухли от време оно,нищо.Иначе са зелени.
                                С две думи,карат си като кучета и това е .
                                Каврък, да не би да написа без да искаш, че панелката в Красна е по-люкс от жилищата в топ град като Копенхаген ?!
                                Това не може да бъде. Предвид, че тока е няколко пъти по-скъп за битови потребители там се чудя колко ли плащат...

                                ПП За миналият месец сметката ми за парно и топла вода беше 80 лева за апарт с ЧЗП между 100 и 160 квадрата / нарочно не пиша колко точно/ при температура вътре целодневно 25-26 градуса / малки деца и онлайн обучение/. Предполагам Януари след увеличението и по-студен месец ще стигна 150 лева. За подобно нещо в Копенхаген вероятно ще трябва да платя поне хилядарка....

                                Коментар

                                Working...
                                X