IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Във Виена нова сграда на идентично място ще бъде 20 000 евро на квадрат .... в завършен вид за 500-1000 евро на квадрат макс. То всъщност няма и къде на подобно място да има ново строителство във Виена. Трябва да се бутне старо ако някой им разреши. Направо на 50К на квадрат ще отиде....

    Пп Аз съм бедно момче от село и не мога да си позволя такива имоти. Правя каквото мога по силите си без да се надскачам. Освен това Гоцето ми харесва повече от Яворов.... по-близо ми е до Радомир....иначе апарта е завършен не по-лошо от всеки Виенски апарт...
    ПП2 Нека 80 квадрата във Виена или Германия са 120 квадрата ново у нас. Като сложиш надценката за ново на Запад която е МИНИМУМ 40% става едно към едно. Ти си смятай както искаш....и продължаваш да се чудиш що са така цените...
    ПП3 Ооо , пак ли брокер станах :-)))) Не ме зимат бре Джони от години ИСКАМ да стана, за да имам достъп първи до оферти, ама неам качества и не мога да се класирам уви :-( Кавръка мислех да ми е поне агент , ама бързо се отказа....:-(
    Виена няма идентични места със София Щото ако имаше, щяха да са с предписание за събаряне.

    Коментар


    • https://www.facebook.com/marketplace...4738553222548/

      3 стаен за 180 000 до НДК и петте кьошета .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        И пак, за пореден път се правиш на ударен. Смятам на база СВЕТЛА ПЛОЩ. Наличната площ за живеене. Не ме интересуват нито общите части, нито РЗП-то, нито какво пише в документите за собственост. Повтарял съм го 1000 пъти вече. Когато сравнявам цените на апартамент 80 квадрата във Виена, очаквам да го сравня с жилище с идентична големина в София. При новото строителство за София това са едни 120 квадрата, при старото 100 квадрата. При новото освен това сравнявам цените на завършени апартаменти, защото в Германия и Австрия те се предават завършени, не на шпаколовка.

        Ето ти пример на ново за цена от около 5200 Евро в София (около 45 квадрата СВЕТЛА ПЛОЩ), при това на абсолютен боклук като сграда, етаж и пр:
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...rul&f1=1&fe7=1

        Това според теб по ли е достъпно отколкото идентичен имот във Виена с цена да речем от 10к на квадрат? Качеството същото ли ще е? Брокерските ви лъжи стават наистина супер нагли. Очевидни факти, подплатени с числа, а вие продължавате да говорите неистини.

        ПС: Като са ти ниски и достъпни цените това горното що не го купиш? Нова сграда, локация, всичко.
        Само че едно е да пишеш, друга е реалността.
        Във Виена нова сграда на идентично място ще бъде 20 000 евро на квадрат .... в завършен вид за 500-1000 евро на квадрат макс. То всъщност няма и къде на подобно място да има ново строителство във Виена. Трябва да се бутне старо ако някой им разреши. Направо на 50К на квадрат ще отиде....

        Пп Аз съм бедно момче от село и не мога да си позволя такива имоти. Правя каквото мога по силите си без да се надскачам. Освен това Гоцето ми харесва повече от Яворов.... по-близо ми е до Радомир....иначе апарта е завършен не по-лошо от всеки Виенски апарт...
        ПП2 Нека 80 квадрата във Виена или Германия са 120 квадрата ново у нас. Като сложиш надценката за ново на Запад която е МИНИМУМ 40% става едно към едно. Ти си смятай както искаш....и продължаваш да се чудиш що са така цените...
        ПП3 Ооо , пак ли брокер станах :-)))) Не ме зимат бре Джони от години ИСКАМ да стана, за да имам достъп първи до оферти, ама неам качества и не мога да се класирам уви :-( Кавръка мислех да ми е поне агент , ама бързо се отказа....:-(
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.01.2022, 11:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

          Дали наистина някой си вярвате, че брокери ще седнат да пишат в този форум, където 99% си чешем езиците и пръстите по клавиатурата от безделие. Тази тема е доказателство, защото не се пише по конкретния казус каквото е заглавието на самата тема, а се обсъждат всякакви второстепенни въпроси.
          По-безсмислена професия от брокерската няма. На тези измамници доходите им зависят изцяло от лъжите, които разпространяват. Съответно и те имат най-голям интерес тези лъжи да циркулират из нета.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Брокерските ви лъжи стават наистина супер нагли.
            Дали наистина някой си вярвате, че брокери ще седнат да пишат в този форум, където 99% си чешем езиците и пръстите по клавиатурата от безделие. Тази тема е доказателство, защото не се пише по конкретния казус каквото е заглавието на самата тема, а се обсъждат всякакви второстепенни въпроси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Джони, прав си че много пъти сме го писали, но ти продължаваш да си живееш със заблудите и после се чудиш що цените са такива у нас. Помисли, че нещо нередно има, в калкулациите ти , за да са такива цените у нас.
              Най-лесният пример е заблудата ти с общите части - сравняваш ново у нас със старо на Запад. да де ама новото на Запад е МИНИМУМ 40% по-скъпо от старото на същото място. Отново МИНИМУМ. В Гърция например е 2-3 ПЪТИ по-скъпо от старото. Общите части у нас са НАДМИНАТИ от по-високите цени за новото на Запад.
              Сега можеш да ми кажеш , че старото там е по-добро от новото тук. Дори и да е така това не променя ГРЕШНОТО ти смятане на цените. И за всеки 1 фактор смяташ така криво и после ама що така са цените... А те у нас все още са ниски и достъпни..., но не за дълго....:-)
              И пак, за пореден път се правиш на ударен. Смятам на база СВЕТЛА ПЛОЩ. Наличната площ за живеене. Не ме интересуват нито общите части, нито РЗП-то, нито какво пише в документите за собственост. Повтарял съм го 1000 пъти вече. Когато сравнявам цените на апартамент 80 квадрата във Виена, очаквам да го сравня с жилище с идентична големина в София. При новото строителство за София това са едни 120 квадрата, при старото 100 квадрата. При новото освен това сравнявам цените на завършени апартаменти, защото в Германия и Австрия те се предават завършени, не на шпаколовка.

              Ето ти пример на ново за цена от около 5200 Евро в София (около 45 квадрата СВЕТЛА ПЛОЩ), при това на абсолютен боклук като сграда, етаж и пр:
              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...rul&f1=1&fe7=1

              Това според теб по ли е достъпно отколкото идентичен имот във Виена с цена да речем от 10к на квадрат? Качеството същото ли ще е? Брокерските ви лъжи стават наистина супер нагли. Очевидни факти, подплатени с числа, а вие продължавате да говорите неистини.

              ПС: Като са ти ниски и достъпни цените това горното що не го купиш? Нова сграда, локация, всичко.
              Само че едно е да пишеш, друга е реалността.
              Last edited by ejonny2376; 17.01.2022, 11:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Никакви крайности, а проста математика.
                Смятали сме тук достатъчно и сме сравнявали с Берлин и Виена.
                Цена наполовина, доходи на 25%, лихви x2. Толкова за достъпността.
                Джони, прав си че много пъти сме го писали, но ти продължаваш да си живееш със заблудите и после се чудиш що цените са такива у нас. Помисли, че нещо нередно има, в калкулациите ти , за да са такива цените у нас.
                Най-лесният пример е заблудата ти с общите части - сравняваш ново у нас със старо на Запад. да де ама новото на Запад е МИНИМУМ 40% по-скъпо от старото на същото място. Отново МИНИМУМ. В Гърция например е 2-3 ПЪТИ по-скъпо от старото. Общите части у нас са НАДМИНАТИ от по-високите цени за новото на Запад.
                Сега можеш да ми кажеш , че старото там е по-добро от новото тук. Дори и да е така това не променя ГРЕШНОТО ти смятане на цените. И за всеки 1 фактор смяташ така криво и после ама що така са цените... А те у нас все още са ниски и достъпни..., но не за дълго....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  А сега ми кажи във Виена теоретично възможно ли е да купиш нещо подценено?

                  Ама като ти казвам подценено имам в предвид поне 30г наема даже няма и да те питам за 25 годишни
                  Ами да, във Виена има такива имоти, които се купуват около и малко под 30 годишни наема. Тук са средните цени за покупка и за наем.
                  Както виждаш повечето райони и там са около или малко над 30, но има и такива под 30.

                  https://www.immopreise.at/Wien/Wohnung/Miete
                  https://www.immopreise.at/Wien/Wohnung/Eigentum

                  Досега говорехме за достъпност, не за надцененост. Във Виена с една заплата се купува повече, отколкото в София. При всички положения в София рискът да не си получиш наемите е по-голям. Съответно и това трябва да бъде калкулирано в цената. При демографската ситуация и броят празни имоти в София, много по ниското качество (съответно кратък живот на сградите) формулите са съвсем различни.

                  Пак повтарям - мен наеми не ме интересуват. Твърде нисък доход, твърде много занимавки. За едни 800-1000 лева да тичаш и да се занимаваш с наематели - не мерси
                  Last edited by ejonny2376; 17.01.2022, 10:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Сакън как ще ги облагаме това са чуждестранни инвеститори
                    е само нас ли да облага ботчо
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                      Няма по-сбъркан град от София, 2 мильона наврени като в кокошарник, с какво друго да го сравняваш
                      В София два милиона никога не е имало и няма да има.Това са фантазии

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Цените в Нумбеото за центъра на София ги умножи по 1.5 и ще получиш реалната картина.
                        Показва средна за центъра - 1850 Евро. Първо, читав имот в центъра под 2500-3000 няма. И второ - на база РЗП, т.е. за светла площ още 20% отгоре.
                        Извън центъра нещата са още по-фалшиви. Нумбеото дава 1200, а оферните са 1800-2000, като тук фалшивите квадрати са още повече, т.е. коефициентът е поне 2.

                        Заради лъжеквадратите София на теория е най-достъпната столица в ЕС, а дефакто е точно обратното.
                        Нумбео не показва цените на читавите според тебе имоти нито в София нито където и да било..Щото според мене е друго според Вено трето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          А сега ми кажи във Виена теоретично възможно ли е да купиш нещо подценено?

                          Ама като ти казвам подценено имам в предвид поне 30г наема даже няма и да те питам за 25 годишни
                          Да, не само възможно а и реално. В София наемите ви отрезвяват, защото хората просто си нямат пари.
                          Що не ме питаш мен бре тарикат, дето хем съм купил в Германия (и не само), хем до момента нямам съотношение цени-наеми повече от 10 години, точно заради това и съм купувал?
                          Last edited by X_Y; 17.01.2022, 10:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Защото сумата беше малка и цената беше под пазарната.
                            А сега ми кажи във Виена теоретично възможно ли е да купиш нещо подценено?

                            Ама като ти казвам подценено имам в предвид поне 30г наема даже няма и да те питам за 25 годишни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Та пак да си дойдем на думата що купи в София а не във Виена или по Германия?

                              Факт е че не си го купил да живееш в него и седи празен и не ремонтиран

                              Що купи в София а не в столица от ЕС?
                              Защото сумата беше малка и цената беше под пазарната.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Никакви крайности, а проста математика.
                                Смятали сме тук достатъчно и сме сравнявали с Берлин и Виена.
                                Цена наполовина, доходи на 25%, лихви x2. Толкова за достъпността.
                                Та пак да си дойдем на думата що купи в София а не във Виена или по Германия?

                                Факт е че не си го купил да живееш в него и седи празен и не ремонтиран

                                Що купи в София а не в столица от ЕС?

                                Коментар

                                Working...
                                X