IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    тези още доста пъти ще трябва да правят -5000, за да се продаде
    Темпото е много добро, след година ще е на 1/2 цена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
      Берлин, бре повишители, БЕРЛИН. На 2.5км от центъра.
      Ready to move: Bright 2-room apartment next to Schillerpark - Wedding - 1 bed apartment for sale - imotbg
      Тук вероятно шЪ си чупят краката да наемат и то за не по-малко от 1200 евра. Джонка?

      Коментар


      • Като спихне бизнеса така става + 14% дискунт разбира се -

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8w4235&f1=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Фрости, кво се радваш на тея стинки нз. Гледам те пишеш в темата за коня от 2014 та год. (както и един друг твой аркадаш ) когато цената е била 200$. Ако тогава, (вместо да хейтиш и гледаш отстрани), беше вкарал само 10 000 гущера, сега (даже на тоя срив с 60%) щеше да си мЕльонер в гущери.
          Еми какво да направя?! Аз съм един скромен дребен инвеститор, дребна риба. Не съм от супер-рисковите агресивни играчи и спекуланти, затова се радвам и на тези стинки. Колкото и малко да са...
          Мога само да благодаря на Бога, че продължават да ми влизат в джоба и в тези смутни времена...
          Затова избягвам криптото, което е твърде много волатилно и напрягащо за мен .... Който има топки и смелост, е свободен да инвестира и в биткойни, и съответно да се радва на още по-голяма доходност...

          ... ~ + 10 600



          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            тези още доста пъти ще трябва да правят -5000, за да се продаде
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Ти така ли направи? Щот и аз е сега, ако знаех числата за следващия тираж, даже и 10 000 гущера не ми трябват - 2 ми стигат. И от днеска за утре - мильонЕр Кво ще се занимаваме с акции, макции, тухли, коне...попълваш фиша и берекет.
              Да. Точно така направих, но 3 години по-късно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                Добре, че са ипотекарите да помогнат на Лагард да овладее инфлацията през банките и ипотеките, че нещо и се изплъзва напоследък - Китай отвори, Русия нападна, фирмите вдигат заплатите и всичко поскъпва - храна, енергия, суровини. Няма кой да плати сметката и хоп - лихвите скочили.
                Мдааа май ипотекарите (ака робите) ще платят хесапа.... пак...

                Коментар


                • ЕПК-то е вече хит -

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8w41du&f1=1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Фрости, кво се радваш на тея стинки нз. Гледам те пишеш в темата за коня от 2014 та год. (както и един друг твой аркадаш ) когато цената е била 200$. Ако тогава, (вместо да хейтиш и гледаш отстрани), беше вкарал само 10 000 гущера, сега (даже на тоя срив с 60%) щеше да си мЕльонер в гущери.
                    Ти така ли направи? Щот и аз е сега, ако знаех числата за следващия тираж, даже и 10 000 гущера не ми трябват - 2 ми стигат. И от днеска за утре - мильонЕр Кво ще се занимаваме с акции, макции, тухли, коне...попълваш фиша и берекет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Слава Богу, днес акциите в портфейла ми скачат като диви коне!
                      Гледам си в момента текуща доходност: Само за първия месец от новата година ~ + 9 500 в джобчето... а остават още 12... Ако до края на годината се запази този темп ще бъда много доволен!
                      Усещам как през новата година голяма част от имотаджиите ще зарежат туйлите и ще си прелеят парите в акции...
                      Това просто е неизбежно


                      Нормален инвеститор, който е с акъла си, вече не може да се съблазни от алтернативата на имотаджиите да набие 120 000 евра в тухли, и после да тръгне да ги отдава за 350 евро на месец.
                      Накрая на годината НАП като го одрусат със данъци и доходноста от имотите става съвсем смешна!
                      Смях в залата за поклонниците на тухлите, шпакловката и замазката!
                      Големите бг-"инвеститори" в тухли тръгнаха да отдават за 250-350 евра на месец!

                      EDIT: Докато писах този пост вече е ~ + 10 100
                      Фрости, кво се радваш на тея стинки нз. Гледам те пишеш в темата за коня от 2014 та год. (както и един друг твой аркадаш ) когато цената е била 200$. Ако тогава, (вместо да хейтиш и гледаш отстрани), беше вкарал само 10 000 гущера, сега (даже на тоя срив с 60%) щеше да си мЕльонер в гущери.
                      Last edited by better; 02.02.2023, 17:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Той бетер- а го написа- ако си купил нещо примерно за 100 хиляди евра, направил си хубав ремонт и го отдаваш 3 години за по 500 лева на месец ще вземеш 18 000 лева за 3- те години. Като извадиш от тях разходите за данъци, брокерски комисионни за наемателите, цената на 1 ремонт след 3 години амортизация и подмяна на мебелите, бе съм сигурен, че ще остане нещо за теб от парите, като добавиш и разправиите и занимавката с поне 3- ма наематели за периода съвсем няма да ти излезе сметката. В случая по- добре да го държиш празен и от време на време да се събирате с приятели или да си водиш по някоя кака
                        Първо за 100 к евра няма нищо. Въпросния ап на базар Левски (май беше 75кв.) там са по 2000 евра на ШЗ. Сложи евтинджос ремонт за 300 евра, станаха 2300х75=172 к евра. т.е 340 к лв. Хвърляш 340 000 лв. за да изкараш едни кирливи 500-600 лв на месец, които са си буквално 2-3 пълни колички в Кауфланд. Голяма далавера няма що. Виж ако ти е стар ап. примерно си го купил преди 15 год на 600 евра/кв, живял си там, амортизирал си го, направил си едно освежаване и си го пуснал на 500-600 по може да се върже.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Другите силни икономики като си удвоиха доходите, гледам, че фалират? Когато се инвестира разумно, удвояването на доходите носи приходи в хазната и накрая, хем вълка е сит, хем агнето цяло. Именно ножицата между ИТ-тата и всичко заето в аутсорсинга спрямо БГ работодателите е достатъчно показателен индикатор, че нещо в политиката куца. Но там има едни умни глави, чиито цялото НСИ им е на разположение и не могат да направят елементарна сметка.
                          Другите не ги гледай. Тук всеки гледа да вземе мангизите, без да свърши нищо. Виж стадиона в Пловдив на какво прилича, виж магистрала Хемус - 1 млрд лв изчезнаха.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                            Берлин, бре повишители, БЕРЛИН. На 2.5км от центъра.
                            Ready to move: Bright 2-room apartment next to Schillerpark - Wedding - 1 bed apartment for sale - imotbg
                            Ми захлупвай, какво чакаш. Цената вундаба. Който му се живее в Берлин, или смята ,че може да стопанисва имот там...

                            Коментар


                            • Берлин, бре повишители, БЕРЛИН. На 2.5км от центъра.
                              Ready to move: Bright 2-room apartment next to Schillerpark - Wedding - 1 bed apartment for sale - imotbg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Че то даже и биткойните, гледам, са се изстреляли нагоре(независимо, че съм абсолютен противник на криптосите, трябва да призная, че в момента ако трябваше да избирам между инвестиция в свръх-набалончени тухли, и криптовалути, бих избрал крипто-валутите)

                                При тия непрекъснато повишаващи се лихвени проценти туйлите ги отпишете.
                                Според моята прогноза ще бъдат в стагнация, или в най-добрия случай в застой поне до 2027-ма... и то ако не настъпят някакви форс-мажорни обстоятелства, защото с тази война наблизо до нас нищо не се знае...

                                Ако стане нещо извънредно поне собствениците на криптоси могат да ги натоварят на флашка, да си хванат самолета и да се ометат за часове в друга държава...
                                Притежателите на акции също могат да кешират за секунди и да си хванат самолета...

                                А ако внезапно настъпи извъредна ситуация в бг, имотаджиите какво ще правят?
                                Как ще си спасят инвестицията?
                                Резонен въпрос...
                                https://www.investor.bg/a/538-pazari...alite-na-paual

                                Лефти продавай
                                Илюзията на пазарите срещу сигналите на Пауъл

                                Нямаме инициатива и желание да прекаляваме с паричното затягане, предупреди управителят на централната банка

                                Коментар

                                Working...
                                X