IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	Capture1.JPG
Views:	1
Size:	56.3 КБ
ID:	4020254


    На този не бих дал и една рупия, защото той може да докара срив на доставките и да ускори инфлацията. Жалко, че други са го финансирали и сега спука гумите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

      Може може, като е наследство от баба, при това наводнение на наемния пазар и 400лв на бая хора ще им дойдат дюшеш. Пълно е с такива. Ние сме световен феномен. Ако някой знае за друга държава с такова съотношение цени/наем... да каже!
      И що да не може. Някои сме се усетили и сме купили на нормални цени, НЕслушайки умниците у форума.
      Купувал съм и готов, обзаведен в центъра за 50 евра. Сега мога да му взема 100. какъвто и наем да вземам, не ми зависи живота от това. Данъка сгради и такса смет са 100 кинта.
      Децата като пораснат още малко, ще го ползват. Големи драми, големи сметки...


      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Нещо си се объркал. И ти като рибарчето се въртите в темите за имоти и злато за нови шарани ама нямаааа. В тези теми хората са здраво стъпили на краката си. Харесват физиката и не биха си дали пари по мажовци и празни обещания:-) Трудно се намират нови балъци за да налеят свежи пари в акции за да можете да минимизирате загубите и да излезете от борсата.
        Напротив - ти нещо си се объркал.
        Във форума на Investor редовно/или от време на време си пиша в темите за имоти, в темата за биткойн, в темата за войната, в темата за политика, и в темата за БФБ.
        Ха-ха, ти ако си мислиш, "че си търся балъци" които да ми налеят свежи пари в акциите, значи въобще не си в час.
        Тея акции, които държа, са много популярни и много купувани от инвеститорите по цял свят. Ако си мислиш, че съм опрял до феновете на тухли в някакъв си полу-западнал български форум да ми вдигнат акциите, значи съвсем, ама съвсем не си в час със случващото се в момента по света и у нас.
        Last edited by Frosty; 02.02.2023, 17:02.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          Нещо си се объркал. И ти като рибарчето се въртите в темите за имоти и злато за нови шарани ама нямаааа. В тези теми хората са здраво стъпили на краката си. Харесват физиката и не биха си дали пари по мажовци и празни обещания:-) Трудно се намират нови балъци за да налеят свежи пари в акции за да можете да минимизирате загубите и да излезете от борсата.
          Тук всички са с ипотеки и няма свободен капитал за щуротии. Всичко е вложено старателно и качествено в различни печеливши локации. Даже сега покрай грипната епидемия всеки си обиколи имотите и не го хвана карантината. Само това ЕЦБ им бърка в здравето, но нали БНБ не се влияе от неговите решения още, както и на тях не им дреме за нашата инфлация. 20 европейски държави си вдигат лихвата на десетина години и после си я свалят. Безделници.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Слава Богу, днес акциите в портфейла ми скачат като диви коне!
            Гледам си в момента текуща доходност: Само за първия месец от новата година ~ + 9 500 в джобчето... а остават още 12... Ако до края на годината се запази този темп ще бъда много доволен!
            Усещам как през новата година голяма част от имотаджиите ще зарежат туйлите и ще си прелеят парите в акции...
            Това просто е неизбежно


            Нормален инвеститор, който е с акъла си, вече не може да се съблазни от алтернативата на имотаджиите да набие 120 000 евра в тухли, и после да тръгне да ги отдава за 350 евро на месец.
            Накрая на годината НАП като го одрусат със данъци и доходноста от имотите става съвсем смешна!
            Смях в залата за поклонниците на тухлите, шпакловката и замазката!
            Големите бг-"инвеститори" в тухли тръгнаха да отдават за 250-350 евра на месец!
            Нещо си се объркал. И ти като рибарчето се въртите в темите за имоти и злато за нови шарани ама нямаааа. В тези теми хората са здраво стъпили на краката си. Харесват физиката и не биха си дали пари по мажовци и празни обещания:-) Трудно се намират нови балъци за да налеят свежи пари в акции за да можете да минимизирате загубите и да излезете от борсата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

              И с една ипотечка така леко ако е гарнирано положението се очертава парти с много секс, но само пасивен...
              Добре, че са ипотекарите да помогнат на Лагард да овладее инфлацията през банките и ипотеките, че нещо и се изплъзва напоследък - Китай отвори, Русия нападна, фирмите вдигат заплатите и всичко поскъпва - храна, енергия, суровини. Няма кой да плати сметката и хоп - лихвите скочили.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Сложих ти лайк, но при акциите може да гризнеш моркова,
                Да, наистина, има такава вероятност.
                То затова всеки има глава на раменете си, и сам си решава.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Здравейте,
                  Какво ви е мнението за Нове Хоумс
                  https://novehomes.bg/
                  Затворен комплекс, до метростанция Красно село, гледам, че цената на квадрат може да спадне до около 1200-1300 Евро. Минах наскоро, видях че работят, преди имаше новини за това, как са им спрели строежа, но после са се оправили. Чудя се дали да не купя там, за собствено ползване. Мога да изчакам още година и половина, не съм на зор, определено ме привлича цената и това че е близо до метростанция, като съм наясно, че после ще трябва да се плаща по 100на лева някъде месечно за подръжка.
                  Интересно ми е някой дали има повече информация за там, или хора, които са живяли в подобни комплекси и могат да напишат, плюсове и минуси.

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Слава Богу, днес акциите в портфейла ми скачат като диви коне!
                    Гледам си в момента текуща доходност: Само за първия месец от новата година ~ + 9 500 в джобчето... а остават още 12... Ако до края на годината се запази този темп ще бъда много доволен!
                    Усещам как през новата година голяма част от имотаджиите ще зарежат туйлите и ще си прелеят парите в акции...
                    Това просто е неизбежно


                    Нормален инвеститор, който е с акъла си, вече не може да се съблазни от алтернативата на имотаджиите да набие 120 000 евра в тухли, и после да тръгне да ги отдава за 350 евро на месец.
                    Накрая на годината НАП като го одрусат със данъци и доходноста от имотите става съвсем смешна!
                    Смях в залата за поклонниците на тухлите, шпакловката и замазката!
                    Големите бг-"инвеститори" в тухли тръгнаха да отдават за 250-350 евра на месец!
                    Сложих ти лайк, но при акциите може да гризнеш моркова,

                    Коментар


                    • Че то даже и биткойните, гледам, са се изстреляли нагоре(независимо, че съм абсолютен противник на криптосите, трябва да призная, че в момента ако трябваше да избирам между инвестиция в свръх-набалончени тухли, и криптовалути, бих избрал крипто-валутите)

                      При тия непрекъснато повишаващи се лихвени проценти туйлите ги отпишете.
                      Според моята прогноза ще бъдат в стагнация, или в най-добрия случай в застой поне до 2027-ма... и то ако не настъпят някакви форс-мажорни обстоятелства, защото с тази война наблизо до нас нищо не се знае...

                      Ако стане нещо извънредно поне собствениците на криптоси могат да ги натоварят на флашка, да си хванат самолета и да се ометат за часове в друга държава...
                      Притежателите на акции също могат да кешират за секунди и да си хванат самолета...

                      А ако внезапно настъпи извъредна ситуация в бг, имотаджиите какво ще правят?
                      Как ще си спасят инвестицията?
                      Резонен въпрос...
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Слава Богу, днес акциите в портфейла ми скачат като диви коне!
                        Гледам си в момента текуща доходност: Само за първия месец от новата година ~ + 9 500 в джобчето... а остават още 12... Ако до края на годината се запази този темп ще бъда много доволен!
                        Усещам как през новата година голяма част от имотаджиите ще зарежат туйлите и ще си прелеят парите в акции...
                        Това просто е неизбежно


                        Нормален инвеститор, който е с акъла си, вече не може да се съблазни от алтернативата на имотаджиите да набие 120 000 евра в тухли, и после да тръгне да ги отдава за 350 евро на месец.
                        Накрая на годината НАП като го одрусат със данъци и доходноста от имотите става съвсем смешна!
                        Смях в залата за поклонниците на тухлите, шпакловката и замазката!
                        Големите бг-"инвеститори" в тухли тръгнаха да отдават за 250-350 евра на месец!
                        И с една ипотечка така леко ако е гарнирано положението се очертава парти с много секс, но само пасивен...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                          Може може, като е наследство от баба, при това наводнение на наемния пазар и 400лв на бая хора ще им дойдат дюшеш. Пълно е с такива. Ние сме световен феномен. Ако някой знае за друга държава с такова съотношение цени/наем... да каже!
                          Нищо учудващо няма.Защото жилища наемат САМО хора,които искат да живеят в тях.И при тоя демографски срив и многото жилища е съвсем нормално цените на наемите да са ниски.И още ще падат.Докато жилища купуват не само хора, които искат да живеят в тях. И това изкривява пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Това е по-добрия вариянт, но все ще има закъсали, които ще отдават под санитарния минимум, както се случва в момента. Не може 2 стаен близо до централна част да се дава за 500 лв. това е абсурдно! Това жилище струва 150 000 евра.
                            Може може, като е наследство от баба, при това наводнение на наемния пазар и 400лв на бая хора ще им дойдат дюшеш. Пълно е с такива. Ние сме световен феномен. Ако някой знае за друга държава с такова съотношение цени/наем... да каже!

                            Коментар


                            • Слава Богу, днес акциите в портфейла ми скачат като диви коне!
                              Гледам си в момента текуща доходност: Само за първия месец от новата година ~ + 9 500 в джобчето... а остават още 12... Ако до края на годината се запази този темп ще бъда много доволен!
                              Усещам как през новата година голяма част от имотаджиите ще зарежат туйлите и ще си прелеят парите в акции...
                              Това просто е неизбежно


                              Нормален инвеститор, който е с акъла си, вече не може да се съблазни от алтернативата на имотаджиите да набие 120 000 евра в тухли, и после да тръгне да ги отдава за 350 евро на месец.
                              Накрая на годината НАП като го одрусат със данъци и доходноста от имотите става съвсем смешна!
                              Смях в залата за поклонниците на тухлите, шпакловката и замазката!
                              Големите бг-"инвеститори" в тухли тръгнаха да отдават за 250-350 евра на месец!

                              EDIT: Докато писах този пост вече е ~ + 10 100
                              Last edited by Frosty; 02.02.2023, 16:46.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Не могат да се отърсят от мисълта че имот на различно място е имот на различно място. С пъти и десетки пъти различна цена. Евго и жена ми разбраха че за съжаление и да имаш сантимент към някой имот трябва да го разкараш. Защото не ти носи нищо, а ти бърка в джоба и лека полека се руши. А ти не ходиш там, щото няма никой и зиме само зазимяваш и точиш води, бойлери и пр.
                                А има местни хора които търсят и купуват. Сега ща не ща ще трябва пак да купувам за да вложа на жената парата в имот който да бъде използваем.
                                Точно!
                                Ама много не ги разбират това, вижте апартаментите на втория и третия етаж, не са на забутано място, в централната част на града се намират.


                                Коментар

                                Working...
                                X