IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    точно съм пре**ебан спекулант,
    всъщност в случая трябва да говорим за загуба, не за печалба.

    от спекулации в акции съм на малък процентен +
    но си е жив късмет и повече нема да барна.
    Нали знаеш какво е инвеститор.Това е провлил се спекулант.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Чети добре какво съм написал
      Искаш да кажеш, че образованието на чаавето е излязло колкото две маломерки в Младост? Ми то в Оксфорд не е толкоз бре!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Косьо проста задача :
        Ти си лихвар и раздаваш кредити
        Раздаваш,раздаваш,включваш такси ,лихви комисионни и така нататък
        Идват обаче времена в които инфлацията става толкова голяма че ти реално почваш да губиш въпреки всичко което си заложил
        Въпроса е как ще си събереш парите ?
        Взел си активи за залог срещу заемите- дори в заложната къща на 30% лихва ти искат да заложиш някакъв актив

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          Нямам много апартменти защото не се движа със стадото ,обаче имам други активи.Нали знаеш поговорката "Където има навалица,далавера няма."


          пп.ЗЗ за имоти ли се брои защото имам.


          А Ратко е по-скоро спекулант,ама успешен.Печалбата от покупки и продажби му е повече от наемите.
          точно съм пре**ебан спекулант,
          всъщност в случая трябва да говорим за загуба, не за печалба.

          от спекулации в акции съм на малък процентен +
          но си е жив късмет и повече нема да барна.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Колега,

            ти се имаш за голям експерт, а същевременно имаш малко инвестиции в имоти / апартаменти.

            А Ратко има голяма бройка апарти и всеки месец му влиза паричен поток от тях. Така че той си знае материала и разбира,
            Нямам много апартменти защото не се движа със стадото ,обаче имам други активи.Нали знаеш поговорката "Където има навалица,далавера няма."


            пп.ЗЗ за имоти ли се брои защото имам.


            А Ратко е по-скоро спекулант,ама успешен.Печалбата от покупки и продажби му е повече от наемите.
            Last edited by nradev; 19.01.2022, 18:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Жонка смело в облигации и акции за кво са ти тия тули
              Без облигации.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                За пореден път не схвана за какво се говори.
                Еми само ипотечни кредити са и в ума и може би съзнанието и се замъглява

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Радев има 2 маломерки в Младост, новинка. Значи докато убеждава другите колко лоша инвестиция са имотите, той самия инвестирал в... имоти.
                  За пореден път не схвана за какво се говори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Радев има 2 маломерки в Младост, новинка. Значи докато убеждава другите колко лоша инвестиция са имотите, той самия инвестирал в... имоти.
                    Чети добре какво съм написал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Човека е налял пари за 2 маломерки в Младост в обучението на сина си ,инвестирал е там и сега продължава на борсите
                      Радев има 2 маломерки в Младост, новинка. Значи докато убеждава другите колко лоша инвестиция са имотите, той самия инвестирал в... имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Искаш да кажеш, че 15 години супер успешни инвестиции на борсата, с колосална доходност, не стигат и за панелна таванска гарсониера в Дружба!?
                        Човека е налял пари за 2 маломерки в Младост в обучението на сина си ,инвестирал е там и сега продължава на борсите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
                          Принципа е един: Купува се евтино, продава се скъпо!

                          А до това с инфлацията - има я и то осезателно, ще се увеличи още, после ще намалее - инфлация!
                          Относно лихвите - няма как да не ги вдигнат, поне до стряскащите 2-3%, а в някой региони на света, да стигнат и двуцифрени числа, но в страни като US, Франция, Италия, даже и Китай, ако минат тия граници за повече от тримесечие, ще започнем да наблюдаваме и държавни фалити!
                          Банките - ако не отпускат кредити и/или не въвеждат нови такси, ще фалират! Даже можем да станем свидетели на парадокси, като: +1% лихва по влоговете и -1% такса съхранение над 100 кЕ, т.е. крайна ефективност 0%
                          ...
                          Имотите - ценово ще растат и растат и пак растат, като в промеждутъците, някой на зор, някой заблуден, ще пуска по-атрактивна цена, но даже и такава, тя пак ще е във възходящ тренд, въпроса е, да се възползвате от флуктуацията

                          извода:
                          Loop до първото изречение!
                          Косьо проста задача :
                          Ти си лихвар и раздаваш кредити
                          Раздаваш,раздаваш,включваш такси ,лихви комисионни и така нататък
                          Идват обаче времена в които инфлацията става толкова голяма че ти реално почваш да губиш въпреки всичко което си заложил
                          Въпроса е как ще си събереш парите ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            То и Бъфет има само 0,6% в имоти.Преписвам от него.Ако броим и гарсониерата която ми е за живеене имам над 50% в имоти.
                            Искаш да кажеш, че 15 години супер успешни инвестиции на борсата, с колосална доходност, не стигат и за панелна таванска гарсониера в Дружба!?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              В една детска градина учителите са на щат в делегиран бюджет ,реално директорката може сама да прецени колко учители и трябват и да ги назначи,докато някои други части от персонала са към общината и това е за да може общината поемайки допълнителни бройки персонал да има повече бюджет не заради друго и така ако например в една детска градина има нужда от 2 бройки ,но общината съкрати щата ,градината е принудена да оперира с по малко хора ,а все пак говорим за деца .Имай в предвид че сестрите отговарят за контрола в качеството на храните ,отделно и за децата при спешни случай или ако се разболеят .
                              Пак говорим за компютри, които се оказали компоти. Досега говорихме, че директори и медицински сестри се назначават от кметовете, а ти ми казваш че не е така и започваш да ми говориш за учителите.
                              Както и да е - ТОЧКА по този въпрос, защото след малко ще ни трият.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                                Хайде запознай ни с тези изключения! Какви са тези медицински сестри на "отделен щат" в общинските детски градини?
                                Може и на лично съобщение, че пак започнахме да омазваме темата.
                                В една детска градина учителите са на щат в делегиран бюджет ,реално директорката може сама да прецени колко учители и трябват и да ги назначи,докато някои други части от персонала са към общината и това е за да може общината поемайки допълнителни бройки персонал да има повече бюджет не заради друго и така ако например в една детска градина има нужда от 2 бройки ,но общината съкрати щата ,градината е принудена да оперира с по малко хора ,а все пак говорим за деца .Имай в предвид че сестрите отговарят за контрола в качеството на храните ,отделно и за децата при спешни случай или ако се разболеят .

                                Коментар

                                Working...
                                X