IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Кавръков, напълно съм съгласен, че лихвите ще натиснат търсенето надолу. Но има още няколко други за нагоре, вкл. твоят пример за инфлацията, която вдигна себестойността на строителството. Къде ще са равновесните нива, не знам.
    Лихвите ще натиснат надолу финансирането от страна на банките за ново строителство. В резултат от това ще имаме по-малко нови имоти на пазара и по-затегнат режим на ипотечно финансиране. Ако сега банките финансират на акт 14 и 15 и дават заеми при 10% самоучастие, в бъдеще ще финансират само на акт 16 и над 20% самоучастие. В резултат от това ще имаме по-свит, но за сметка на това по-скъп пазар, включително и в сферата на наемите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.24chasa.bg/amp/10801304

      Асен Македонов доскоршния председател на Световната Федерация на недвижимите имоти...

      Въпрос на време е балона при имотите да се спука...
      Четете коректно и безпрощистрастно мнение на специалист.Засяга темата и за района на Докторски паметник,и за всичко с пазара
      Много коретно мнение на човека.
      при една тежка икономическа криза всеки актив, който не може да произвежда или няма пазар това, което се произвежда с него - ще бъде бреме.
      жилищен имот, който има наемател е вероятно да носи доходност и в тежки условия - вероятно по-ниска, но все пак доходност.
      празен имот, който в момента не носи дохдо е слабо вероятно да носи доход по време на по-трудни времена.

      удари ли ликвидна криза - забравете за тухлените депозити. или ще се продават на цени, които ще са силно неприятно за продавачите или няма да се продават и ще са еквивалент на замразен капитал за N-години напред.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Ще, ще... евентуално от септември...

        Представям си, как съм взел с ипотека 100000 лв и изведнъж от 580лв ми става вноската 600лв, докато заплатата ми е нарастнала с 300лв.. Ще се разплача.
        Ми варианти различни може дори и без да ти вдигнат лихвата да не можеш да плащаш ипотеката...Зависи светлото топлото и папото колко ще скъпнат....Да не забравяме че може изобщо да не ти вдигнат заплатата или по лошо да я загубиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.24chasa.bg/amp/10801304

          Асен Македонов доскоршния председател на Световната Федерация на недвижимите имоти...

          Въпрос на време е балона при имотите да се спука...
          Четете коректно и безпрощистрастно мнение на специалист.Засяга темата и за района на Докторски паметник,и за всичко с пазара
          Много коретно мнение на човека.
          Кавръков, напълно съм съгласен, че лихвите ще натиснат търсенето надолу. Но има още няколко други за нагоре, вкл. твоят пример за инфлацията, която вдигна себестойността на строителството. Къде ще са равновесните нива, не знам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Щото не са умни като Нрадев да им де дебел врата и да са 20 години у темата, без да купят нищо.
            Няма такива тесногръди рапони като някои тук.............
            Вчера пием бостънски кисел с шофьора на търговски представител на едно посолство. Той ми сподели, че шефа му работи с прогностици в няколко големи банки от Централна и Източна Европа.
            Всички очакват удвояване на цените на имотите в големите градове до 2030г.
            Ако сега си вземеш апарт струващ 200 000, при ГПР 3.01% и вноска 852, 59лв. за 180 месеца, до 2030г., ако ги сметнем 8г., ще са изплатени 81, 948лв., а цената му вече ще е 400 каймета.
            Тия прогностици какво са прогнозирали 2007 година,а ги питай?

            Коментар


            • https://www.24chasa.bg/amp/10801304

              Асен Македонов доскоршния председател на Световната Федерация на недвижимите имоти...

              Въпрос на време е балона при имотите да се спука...
              Четете коректно и безпрощистрастно мнение на специалист.Засяга темата и за района на Докторски паметник,и за всичко с пазара
              Много коретно мнение на човека.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Ще, ще... евентуално от септември...

                Представям си, как съм взел с ипотека 100000 лв и изведнъж от 580лв ми става вноската с 600лв, докато заплатата ми е нарастнала с 300лв.. Ще се разплача.
                Тия 300 лева увеличение са заминали в още 100 посоки защото удара с цените е от клечките за зъби до ипотечната вноска.Тази ситуация винаги е налице ,когато има такава инфлация съчетана с планове за поскъпване на кредитите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Ще, ще... евентуално от септември...

                  Представям си, как съм взел с ипотека 100000 лв и изведнъж от 580лв ми става вноската 600лв, докато заплатата ми е нарастнала с 300лв.. Ще се разплача.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Така, значи от това разбрах със сигурност ,че ти никога ама никога не си продавал или купувал имот. Наистина ли мислиш, че брокера ти определя цената на която ще продаваш ? Глупости ! Странно е от твоите уста да прозвучи за брокер на НИ и думата експерт и оценител, но ти си знаеш след като мислиш така защо не работиш с тези експерти Продавача търси бърза сделка и не го интересува дали има или няма обява след като има купувач насреща ! Какво като стигне до много хора една обява, купувача е един ! Бабата, никак не беше сенилна ,а много симпатична жена при това сделката мина през нотариус, а в тази професия мошениците са малко не ,че ги няма ,но този не е такъв.
                    Не разбирам защо търсиш под вола теле ? Може би едва сега разбираш ,че добрия брокер може да ти донесе и много ползи с което да си заслужи всеки един даден от теб лев
                    Дъри, изумен съм от подкрепата на мнението на Заплатата. Явно има доста хора, които мислят, че е неморално да купиш евтино. Представям си ги тези хора, обажда им се някой и им казва, има гараж. Отиват те на оглед и знаят, че средната цена е 15,000 евро в района.

                    Жената казва: - искам 10,000 евро.
                    Купувача вика: - не може, 15,000 ти давам.
                    Бабата се запъва: - ама как, аз искам 10,000!
                    Ама слушай бабче, това е ниска цена, за да не те ощетя, дамвам ти 15,000!
                    - Ама баби, аз съм го купила някога за 10,000 лв, искам 10000 евро сега!
                    - Не може бабче, не е морално да ти дам само 10000!
                    - Ама момче, грях ми на душата ако ти взема 15,000 евро, 10,000 искам и край!!!

                    По-скоро тези хора ще купят гаража с усмивка, радост и няма да се замислят а в същото време във форума порицават другите, които са го направили. Ще си спестя квалификациите за тях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Каква партийна линия те гони? Ти да не си станал активист някакъв, партиец? Поредното доказателство че най-некадърните, не можещите и наглите се бутат в политиката.
                      Каврък преди 77 години комунистите са взели всичко на дядо ми. Той и неговите братя са имали 300 декара земя, през 20-30те са имали освен земи, дюкяни, търговия са правели, Шевролет са имали, правели са превози. Имало е към 2-3000 автомобила в България тогава. Всичко почти са им взели партията и селските завистници. Дядо ми е лежал в Белене, хвърлят го веднага след като се връща от фронта.
                      Мога много да разказвам, но има ли смисъл.
                      Тоя път няма да ви мине номера. Ще ядете дебелия.
                      Хващай правия път овреме, че малко те в блъскал живота май?
                      ​​
                      Че ти това сега ли го разбра...Некадърниците да голяма сила и са непобедими
                      Last edited by X_Y; 06.02.2022, 11:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Щото не са умни като Нрадев да им де дебел врата и да са 20 години у темата, без да купят нищо.
                        Няма такива тесногръди рапони като някои тук.............
                        Вчера пием бостънски кисел с шофьора на търговски представител на едно посолство. Той ми сподели, че шефа му работи с прогностици в няколко големи банки от Централна и Източна Европа.
                        Всички очакват удвояване на цените на имотите в големите градове до 2030г.
                        Ако сега си вземеш апарт струващ 200 000, при ГПР 3.01% и вноска 852, 59лв. за 180 месеца, до 2030г., ако ги сметнем 8г., ще са изплатени 81, 948лв., а цената му вече ще е 400 каймета.
                        Ми ще поживеем и ще видим...Щом шАфИОра гарантира аз няма да споря с него.Според мен нито лихвата ще е такава нито цената.

                        Коментар


                        • https://btvnovinite.bg/bulgaria/zada...i-ipoteki.html

                          Топ новината

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                            Социализма, винаги е бил един и същ. Отнема се от можещия и се дава на неможещия. Проблема е как да накарат можещия да работи и да го доят на макс без да се оплаква и без да му пада ефективността. Това е причината Източния блок да се разпадне. Това е причината и капитализма да се разпадне, защото напрактика капиталистическите корпорации са едни социалистически организации, в които производителността на труда е граничеща с нула. Виждал съм с очите си, как с даването на един бонус може да се съсипе цял отдел на една компания. Даваш бонус на неможещия, правиш му публична похвала и изведнъж, шефовете се чудят, що бай Иван почнал да кръшка...Ама как така този съвестен човечеч след 10 години в компанията, започна да не работи.

                            ПП. Това между другото е и основната причина България да се обезлюдява.
                            Са тва за можещия и не можещия е някаква мантра която в реалността не съществува...Можещ ли е такъв на който държавата му плаща тока и му дава помощи примерно 60/40?А можещ ли е такъв който върти обществени поръчки с политици и краде???Сега житото стана 50 стинки да сте чули някой земеделец да иска да помага на държавата или да откаже субсидия???Мълчат като суеци и се спотайват...Ама ако ги удари градушка или суша вият на умрело къде е държавата???Та толкова за можещите и кадърните и за социализма и капитализма..същото е.И сега са партийни номенклатурчици и партийни секретари а крадците са безнаказани...Най богатите в цял свят са най безскрупулните крадливите и некадърните....Бог решава кой да е беден и кой богат...в зависимост какво е потребно за неговото развитие...Затова при едни богатството само идва а други цял живот се трепят ама никога не стават богати...Бедността не те прави лош.Ако Бог ти е дал каквото ти е необходимо за да живеш ама ти си недоволен щото не е по лъскаво от на Гошо проблема е в теб..Нито един велик ум не е разполагал с богатство защото о не е необходимо.Дори напротив великите умове са се раждали в скромни семейства.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение
                              А защо строители_инвеститори също прибягват до услугите на брокерски фирми при новоизградените си обекти?
                              Щото не са умни като Нрадев да им де дебел врата и да са 20 години у темата, без да купят нищо.
                              Няма такива тесногръди рапони като някои тук.............
                              Вчера пием бостънски кисел с шофьора на търговски представител на едно посолство. Той ми сподели, че шефа му работи с прогностици в няколко големи банки от Централна и Източна Европа.
                              Всички очакват удвояване на цените на имотите в големите градове до 2030г.
                              Ако сега си вземеш апарт струващ 200 000, при ГПР 3.01% и вноска 852, 59лв. за 180 месеца, до 2030г., ако ги сметнем 8г., ще са изплатени 81, 948лв., а цената му вече ще е 400 каймета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Тва мнение как събра 7 плюса не знам...
                                Живеем в най-дивия комунизъм в момента. Централните банки раздават пари на олигархията и хазяите до степен че всички които работят за парите са вече на ниво крепостни селяни, а "инвеститорската класа" се изтреля на луната от пари. Реално единственото което държи инфлацията още "ниска" е че правителствата печатат пари за фирмите да работят на загуба като продават на сегашни цени. Реалните цени се виждат много добре по енергията например, но и там заляха пазара с помощи за да скрият истинската цена от консуматорите. Дори по Живково време не е имало такова стъкмяване. Хардвардците по образование са комунисти. Поинтересувайте се какви откачалки предподават в Хардвард и ще ви стане лошо.
                                Харвардските ливади са още макс два три месеца....Този път нешата идват отвън.България не е Русия нито Китай и не може да води самостоятелна и независима политика.Светът е полудял как си го представяш всички печатят пари и вземат кредити само ние не...Ние срещу инфлациата на долар и евро няма какво да направим.Единственото нещо за което трябва да внимаваме е да не фалираме преди САЩ..Тия 30 трилиона нямат връщане...Въпроса е по кой път ще тръгнат САЩ и ЕС фалит или дълго точеща се агония...Никой не е над Законите на Природата.Световната финансова олигархия усеща как примката се затяга около врата и...Останат ли хората без пари ще излязат на улицата и Бог да е на помощ на олигархията.Тогава нашите прости еврогейове ще разберат че Гугъл Майкрософт и Фейсбук нямат никаква стойност.Ако и климатичните промени искорят процеса краят ще е още по близо...

                                Коментар

                                Working...
                                X