IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    И да мислите, и да анализирате имотите ще станат скъпи за несвикналите. За чакащия човек или което и да е същество няма шанс. Закон на природата.
    Но...икономиката и пазара на имоти са друга бира ще кажат някои. В този контекст преди часове говорих с една кака - имат с мъжа си 5 апартамента на Поморие. Тя каза - руския квартал си не струва. Сегментация ли е това? Да. Докато има къщи от руснаци и се продават някои - нооо, никак не без пари. От 400К€ тръгват свестните имоти. Докато кимизарници все ще има и то по 15К€. И каза - всичко свестно обявено за продажба се купува. Народ с пари - беше моя отговор. Кво да кажа на жена която бегло познавам от служебен антураж и се заговорихме съвсем случайно за тези неща.
    ПП: та и човек не знае от лакомията на строители и инвеститори даже да е купил имотче дали строежите ще продължат и докога превръщайки района б нискобюджетна кочина с компромисно ниски цени. И не без причина.
    печатницата за пари запали пожарът, а у нас евтиния кредит е маслото, което продъжава да се налива... докога не знам.
    резултатът е бум в строителството и имотния сектор като цяло.

    което е за живеене и лично ползване - ОК, ама това което е за отдаване си е под натиск от презастрояването, застаряването и бягането на млади кадри в чужбина. В последните години колко относително млади лекари зачезнаха не като теб за годинки гурбет, а директно със семействата си. В същото време Юли Толкин и лъвчетата му захлупват яко...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



      Пишем счетоводен софтуер все пак и уважаваме професията и законодателството.
      От години нямаме касов апарат и 100% приходът ни е по банка - няма скрито покрито.
      Неразпредлена печалба (любимото за черна каса) не държим. Данъците си плащаме, а след това разпределяме дивидент (съответно с платени данъци).

      Ако имаш желание заповядай да ти покажа счетоводните документи.

      ... и си декларирай дохода от наем в пълен размер...

      ПП при текущите данъчни ставки човек трябва да е идиот или наистина дребна душица, за да не си плаща данъците...
      Всичко е на на мен хахахаха
      От години нямаме касов апарат, хахахахаха, това кърти всички мивки!!!!
      Last edited by aleks262; 17.06.2023, 10:28.

      Коментар


      • И да мислите, и да анализирате имотите ще станат скъпи за несвикналите. За чакащия човек или което и да е същество няма шанс. Закон на природата.
        Но...икономиката и пазара на имоти са друга бира ще кажат някои. В този контекст преди часове говорих с една кака - имат с мъжа си 5 апартамента на Поморие. Тя каза - руския квартал си не струва. Сегментация ли е това? Да. Докато има къщи от руснаци и се продават някои - нооо, никак не без пари. От 400К€ тръгват свестните имоти. Докато кимизарници все ще има и то по 15К€. И каза - всичко свестно обявено за продажба се купува. Народ с пари - беше моя отговор. Кво да кажа на жена която бегло познавам от служебен антураж и се заговорихме съвсем случайно за тези неща.
        ПП: та и човек не знае от лакомията на строители и инвеститори даже да е купил имотче дали строежите ще продължат и докога превръщайки района в нискобюджетна кочина с компромисно ниски цени. И не без причина.
        Last edited by bulgarian lev; 16.06.2023, 23:51.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten

          бъртраме, ти мен не ме исли,
          ....

          Пишем счетоводен софтуер все пак и уважаваме професията и законодателството.
          От години нямаме касов апарат и 100% приходът ни е по банка - няма скрито покрито.
          Неразпредлена печалба (любимото за черна каса) не държим. Данъците си плащаме, а след това разпределяме дивидент (съответно с платени данъци).

          Ако имаш желание заповядай да ти покажа счетоводните документи.

          ... и си декларирай дохода от наем в пълен размер...

          ПП при текущите данъчни ставки човек трябва да е идиот или наистина дребна душица, за да не си плаща данъците...
          Last edited by aleks262; 17.06.2023, 10:26.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Кавръчето ще купи, когато си прецени - има пари и в момента да купи, а кога ще реши си е негова работа - без кредит.
            По отношение на ратко фирма или частно лице - да си плаща данъците , да си декларира доходите и да развива империята. Ти нали беше стожер на плащането на данъците или бъркам.
            Аз на Кавръчето не мога да му давам наклон, кога и какво да купува, виж в това ти си майстора. Ратко е перфектен с данъците си, при теб имаше някои неясноти, но се изясниха, когато се разбра, че на твое име няма нищичко, тоест ти не само, че не си никакъв инвеститор, ти просто си зависим от жена си.

            пп Извинявай, но проверката това показа
            Last edited by Bailor; 16.06.2023, 23:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Берти, прекрасно знаеш, че в България, това няма корпоративно ниво, освен, ако не смяташ, че Ратко е корпорация. Пак бягаш по тъчлинията, а Накавръка си остана, без обяснения защо така му се получи? Той от кой трябва да получи този отговор? От летящия холандец или от теб?
              Кавръчето ще купи, когато си прецени - има пари и в момента да купи, а кога ще реши си е негова работа - без кредит.
              По отношение на ратко фирма или частно лице - да си плаща данъците , да си декларира доходите и да развива империята. Ти нали беше стожер на плащането на данъците или бъркам.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Моделът с малките жилища работи по цял свят, но за да го работиш наистина успешно (уточнявам преди да си минал на корпоративно ниво, където са други бизнеспроцесите и има хора по веригата, които си движат нещата) са нужни качества, които ратко притежава и демонстрира ежедневно тук. Аз с неговите маломерки ще докарам сигурно в пъти по-малко доходност - не е за мен това.

                Берти, прекрасно знаеш, че в България, това няма корпоративно ниво, освен, ако не смяташ, че Ратко е корпорация. Пак бягаш по тъчлинията, а Накавръка си остана, без обяснения защо така му се получи? Той от кой трябва да получи този отговор? От летящия холандец или от теб?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Моделът с малките жилища работи по цял свят, но за да го работиш наистина успешно (уточнявам преди да си минал на корпоративно ниво, където са други бизнеспроцесите и има хора по веригата, които си движат нещата) са нужни качества, които ратко притежава и демонстрира ежедневно тук. Аз с неговите маломерки ще докарам сигурно в пъти по-малко доходност - не е за мен това.

                  нямам съмнение
                  но не е заради това, което си мислиш
                  ако искаш, ще ти кажа, но трябва да предупредиш модераторите да не трият
                  ок ли си
                  препоръка е

                  Коментар


                  • като говорим за имотни лъвчета

                    https://twitter.com/MnogoZle/status/1669714157011075073

                    е това е ментор! яката работа

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Интересно, защо твоята гениална стратегия на инвестиране в маломерки, модитата просто омаловажиха и целия интересен според мен спор с Бертрам, го затриха? Предполагам, че е имало неистово двойно подаване на сигнали за нередност от Накавръка и покровителя му.
                      Моделът с малките жилища работи по цял свят, но за да го работиш наистина успешно (уточнявам преди да си минал на корпоративно ниво, където са други бизнеспроцесите и има хора по веригата, които си движат нещата) са нужни качества, които ратко притежава и демонстрира ежедневно тук. Аз с неговите маломерки ще докарам сигурно в пъти по-малко доходност - не е за мен това.


                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • [QUOTE=nkavrakov1982;n4078457]
                        Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        "Може да се окаже, че високите лихви са били отклонение
                        На фона на задаващите се дългови кризи снижаването им може да дойде по-скоро, отколкото инвеститорите очакват"


                        до тук що-годе добре, обаче:

                        "Горко на инвеститорите в облигации - след като претърпя опустошителни двуцифрени загуби в проценти през 2022 г., пазарът на финансови инструменти с фиксиран доход остава по-крехък от когато и да било след кризата с високорисковите ипотечни кредити, пише за Financial Times Николай Марков, старши икономист в Pictet Asset Management. Той посочва, че индексът Move - внимателно следен измерител на волатилността в цените на облигациите - наскоро достигна най-високите си нива от почти 15 години.

                        Още по-притеснително е, че волатилността е особено изразена при държавните ценни книжа на САЩ, барометърът за световните дългови пазари, смята икономистът."


                        Не виждам проблем със съкровищни бонове до падеж?
                        В статията,става въпрос за сделки с дългови инструменти ,които са дългосрочни и особено рискови.Я купи едни 6% на вторичен пазар с падеж след 6 месеца и искам да ми намериш къде и кой ще ти даде 3% доходност чиста за 6 месеца?
                        вече бях започнал да се притеснявам за теб
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Е, от целия капитал+ потребителски кредит, е било само началото..а накрая 500 бона, не знам, кой идиот преценява, че си дребна душа и инвестирайки в маломерки, утре печалбата ти няма да е над милион и половина примерно. Това маминия инвеститор няма да го постигне и в следващи поколения.
                          ми, бъртрам
                          препоръка е

                          Коментар


                          • [QUOTE=ratten;n4078419]"Може да се окаже, че високите лихви са били отклонение
                            На фона на задаващите се дългови кризи снижаването им може да дойде по-скоро, отколкото инвеститорите очакват"


                            до тук що-годе добре, обаче:

                            "Горко на инвеститорите в облигации - след като претърпя опустошителни двуцифрени загуби в проценти през 2022 г., пазарът на финансови инструменти с фиксиран доход остава по-крехък от когато и да било след кризата с високорисковите ипотечни кредити, пише за Financial Times Николай Марков, старши икономист в Pictet Asset Management. Той посочва, че индексът Move - внимателно следен измерител на волатилността в цените на облигациите - наскоро достигна най-високите си нива от почти 15 години.

                            Още по-притеснително е, че волатилността е особено изразена при държавните ценни книжа на САЩ, барометърът за световните дългови пазари, смята икономистът."


                            Не виждам проблем със съкровищни бонове до падеж?
                            В статията,става въпрос за сделки с дългови инструменти ,които са дългосрочни и особено рискови.Я купи едни 6% на вторичен пазар с падеж след 6 месеца и искам да ми намериш къде и кой ще ти даде 3% доходност чиста за 6 месеца?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              налага се да призная, че няма нищо гениално тук
                              просто вложих, колкото имах + потребителски първия път
                              чак после започнаха да ми се изясняват нещата
                              за сигналите си прав, но става по малко по-различен начин
                              бъртрам може да ти каже как
                              Е, от целия капитал+ потребителски кредит, е било само началото..а накрая 500 бона, не знам, кой идиот преценява, че си дребна душа и инвестирайки в маломерки, утре печалбата ти няма да е над милион и половина примерно. Това маминия инвеститор няма да го постигне и в следващи поколения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Интересно, защо твоята гениална стратегия на инвестиране в маломерки, модитата просто омаловажиха и целия интересен според мен спор с Бертрам, го затриха? Предполагам, че е имало неистово двойно подаване на сигнали за нередност от Накавръка и покровителя му.
                                налага се да призная, че няма нищо гениално тук
                                просто вложих, колкото имах + потребителски първия път
                                чак после започнаха да ми се изясняват нещата
                                за сигналите си прав, но става по малко по-различен начин
                                бъртрам може да ти каже как
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X