IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    При теб жилището не е напред макар и да седиш доста в тази тема. .
    На тази констатация никой от понижителите няма честен отговор. Дори най-заклетите като bota156, 4i4o-олигото или който се сетиш. Дори мразещия имотите nradev няма откровен отговор по въпроса.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      Така беше с голямото раздаване, което отлита с "приключената" опасност, затворила света.
      От утре как е? Какво взимаш да държиш?
      ДЦК са около нулата вече над 10 години. Какво общо има пандемията? По-скоро обратното след пандемията може и да скочат малко, но колко и докога?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Тоз/тези с търга за 7К€ са помислили и за облигациики, купува се през компании, Джони, избягва се/ връща се ДДС, я накарай Маверик да ти намери собственика. Ще мине през трима най-малко. Ей, пари имаш за 5 апарта в Берлин, само един в Сф захлупи и не разбра как купуват богатите.
        Aйде още един експерт по ддс.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          ДЦК от много време са 0% или направо отрицателни. Не разбирам логиката човек да държи такива, институциите нямат избор, но ти защо?? Не са само имоти, каквото и друго да погледнеш поне следва инфлацията, а ДЦК или влог в банка - на тотална загуба, и това е поне от 5 години вече.
          Така беше с голямото раздаване, което отлита с "приключената" опасност, затворила света.
          От утре как е? Какво взимаш да държиш?

          Коментар


          • По-долу си задал едни въпроси, които са част от миналото...
            Пожелавам ти да си отговориш навреме...
            Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.
              ДЦК от много време са 0% или направо отрицателни. Не разбирам логиката човек да държи такива, институциите нямат избор, но ти защо?? Не са само имоти, каквото и друго да погледнеш поне следва инфлацията, а ДЦК или влог в банка - на тотална загуба, и това е поне от 5 години вече.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                Ето друг дефект на пазара ни. В чуждите столици, с които се сравнява, панелно строителство липсва(с изкл. на Берлин, май, само)
                Но общото надуване на цените, вдига и панелите, дори тези в окаяно състояние на общите части,

                това 7к като налагане ми напомня как в началото на ваксинационната кампания се започна с щастливите лица на този и онзи принц, кралица или градинаря й, щастливо боцнали се и спасили душите си от терзания...
                Пренавиването винаги излиза солено
                съни(тя), не ми се говори колко подскочи всичко старо.
                В нормално общество/обстоятелства/конюнктура, всяко старо е по-евтино, но..., времената са други.
                Прословутите 7К са марджин на пазара. Всяко нещо струва толкова,,колкото някой е платил за него.
                Каква е стойността зад цената, купилият и времето оценяват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  В сметката ще включиш ли инфлацията ? Ако ДЦК са 3%, а инфлацията 10% как ще са имотите и ще се излиза ли от тях ?
                  А пропуснатата капиталова за 5 най-малко години? А пропуснатите наеми? Оооо, не ми се смята.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.
                    Точно в западна европа да са чао имотите няма как да стане освен ако не измре или мигрира половината от населението им. Те имат такъв ужасяващ недостиг на жилища че нищо няма да го реши. Не се очертава в близките няколко години там да станат по-достъпни от сега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.
                      В сметката ще включиш ли инфлацията ? Ако ДЦК са 3%, а инфлацията 10% как ще са имотите и ще се излиза ли от тях ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Принципен съм и не бих напълнил гушата на някой измамник-строител. По-добре сумата да я даря. Само се замисли колко неща могат да се направят с половин милион Евро. Помислил съм по въпроса със завещанието.
                        В зависимост от изходната позиция всеки има различни приоритети. При теб жилището не е напред макар и да седиш доста в тази тема. При мен е НУЖДА и не мога да чакам 10-20 години да купя ''изгодно'' когато вече няма да имам нужда.....
                        Предвид приближаващото ми пенсиониране правя и необходимото чрез тухли, за да мога да купувам насипното сирене и тогава....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                          Ясно, набил си се в ДЦК и ревеш в тема "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти", колко са поскъпнали... жилищните имоти... :O
                          Е само те ли поскъпнаха...?!?


                          Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Добре, почти се доказах. Има още много да се желае! Лека нощ, Пичага, утре съм на тръстиката. Ти виж как са цените и утре ми кажи. Да продаваме ли вече?
                            Цените не ги следя , не ме касаят към момента .Капиталова не смятам , не ми е нужно и това към момента . Празни бурета има много , но истинското вино е кът !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                              Ясно, набил си се в ДЦК и ревеш в тема "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти", колко са поскъпнали... жилищните имоти... :O
                              Е само те ли поскъпнаха...?!?


                              Интересен въпрос. Колко хора спряха да купуват олио след като поскъпна двойно за година ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Продължи стъпка напред поне , надскочи комплекса, старите хора казват "никога не е късно" ,да станеш за резил .
                                Добре, почти се доказах. Има още много да се желае! Лека нощ, Пичага, утре съм на тръстиката. Ти виж как са цените и утре ми кажи. Да продаваме ли вече?
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X