IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Ето, затова не купувам без сериозен брокер на зелено... ако инвеститора поиска да направи такъв номер дали брокера ще му позволи, ако така си прецака стотиците дългогодишни клиенти? Затова давам брокерски, да има кой да ме защити в определен момент.
    Които купува зелено с брокер е истински балък.Адвокат излиза по-евтино.Не че ако стане Мяу договора има значение.
    Last edited by nradev; 06.02.2022, 19:41.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Пак не четеш внимателно, затова не си увеличаваш имотите си. ШАфиора цитира шефа си.
      Да но увеличавам парите сиТи като си увеличваш имотите защо пиеш Пещерска мастика.Ако лихвите ги вдигнат ще трябва да минеш на студена вода.
      Last edited by nradev; 06.02.2022, 19:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Ето, затова не купувам без сериозен брокер на зелено... ако инвеститора поиска да направи такъв номер дали брокера ще му позволи, ако така си прецака стотиците дългогодишни клиенти? Затова давам брокерски, да има кой да ме защити в определен момент.
        Ако стане Мяу как те защитава брокера.А и ти говориш все едно че тоя брокери всички са топ юристи.Те повечето са с килийно обарозвание и са станали брокери защото за друго не стават.

        пп.Не че като стане Мяу договора е от значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Ми ще поживеем и ще видим...Щом шАфИОра гарантира аз няма да споря с него.Според мен нито лихвата ще е такава нито цената.
          То шАфИора на дипломата е открил финансово перпертум мобиле.Познавам и други шАфИори дето са инвестирали на кредит с голям ливъридж.Всичките са се наа.......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            Да не си се ушил на зелено.
            Не ,това е от един форум ,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Ето, затова не купувам без сериозен брокер на зелено... ако инвеститора поиска да направи такъв номер дали брокера ще му позволи, ако така си прецака стотиците дългогодишни клиенти? Затова давам брокерски, да има кой да ме защити в определен момент.
              Брокера да те защити ???
              Дай по сериозно.
              Явлена е една от най сериозните агенции за имоти в България,да не кажа нйа добрата,с нйа силния юридически екип...казвам го защото бях там,и да ти кажа няма брокер който да е наясно какво ще направи един строител.Дори и да го познава от много години.В момента всички са рискови.Грийн Лайф са едно от силните имена,о виж за ккаво иде реч В началото на 2021 тръгнах към един проект н аИдея Хоум,които също са в топ строителните компании,криха апартаментите и ги качваха не знам колко пъти и вдигнаха цените с едни 20% още 6 месеца преди планове за разрешение за строеж,и на финала не само че не почнаха строежа есента на 2021 година,ами не съм сигурен сега дали изобщо са почнали ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Пазете се от Green Life....


                Искам да предупредя хората от групата за една порочна практика, която за съжаление ще става все по-често срещана в идните месеци: Желанието на строителите да индексират цените на жилищните проекти на зелено без това да е заложено въобще в договорите.
                Доста се говореше за това, но ето че сега дойде и на моята глава Въпросният строител е компанията Green Life. За договори сключени преди 2 години се иска по доста безпардонен начин "индексация на цените на проектите заради инфлацията на материалите". Не само това, ами и отлагат завършването на проекта за след 6, че даже 8 месеца след крайния срок по договора.
                От инвеститорска група е...
                Ето, затова не купувам без сериозен брокер на зелено... ако инвеститора поиска да направи такъв номер дали брокера ще му позволи, ако така си прецака стотиците дългогодишни клиенти? Затова давам брокерски, да има кой да ме защити в определен момент.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Да не си се ушил на зелено.
                  Шегуваш се.
                  Last edited by cecostef; 06.02.2022, 18:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение
                    А защо строители_инвеститори също прибягват до услугите на брокерски фирми при новоизградените си обекти?
                    Това са само пишман строителите дето нямат пари и ги притискат срокове( Те 90% от фирмите са такива .Чули че се лапа яко и юрош на маслините.).Сериозните фирми си има маркетингови отдели.


                    пп.Новоизградени звучи оптимиситчно.Обикновено е на дупка.
                    Last edited by nradev; 06.02.2022, 20:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Пазете се от Green Life....


                      Искам да предупредя хората от групата за една порочна практика, която за съжаление ще става все по-често срещана в идните месеци: Желанието на строителите да индексират цените на жилищните проекти на зелено без това да е заложено въобще в договорите.

                      Доста се говореше за това, но ето че сега дойде и на моята глава Въпросният строител е компанията Green Life. За договори сключени преди 2 години се иска по доста безпардонен начин "индексация на цените на проектите заради инфлацията на материалите". Не само това, ами и отлагат завършването на проекта за след 6, че даже 8 месеца след крайния срок по договора.

                      Най-интересното е, че компанията сама казва, че няма проблем да си завърши сградите, но просто "сметката не излиза както трябвало да бъде", съответно става идея за увеличаване на печалбата, далеч не за предпазване от фалит. И то говорим за сгради с отдавна взет акт 14 и завършен груб строеж.

                      Тактиката им очевидно е да звънят на хората един по един и ги привикват на среща, на която отношението е безкомпромисно и когато се повдигне въпросът за неустойки казват "че може и да ви върнем парите без неустойката".

                      Очевидно е, че това е абсурдно и незаконово поведение и аз лично нямам намерение да го оставя просто така. На всички ни е ясно, че когато започваш един проект си поемаш икономическия риск и че ако материалите бяха паднали с 20% никой нямаше да ни възстанови разликата в парите

                      Надявам се този пост да се види от повече хора и да имате едно на ум и с вашите строители, защото това е практика, която тепърва започва (имам информация и за познати от други проекти).

                      Подобно поведение заслужава и съдебно дело и популяризиране в медиите, като аз съм напълно решен да направя и двете.


                      От инвеститорска група е...
                      Да не си се ушил на зелено.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Щом и шЕфИорите взеха да прогнозират ръст занчи е време да се продава.
                        Пак не четеш внимателно, затова не си увеличаваш имотите си. ШАфиора цитира шефа си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Да видим. Ще е интересно.
                          Междувременно в Инвестора има нова статия, МОЖЕ БИ ЕЦБ ще вдигне лихвите ОЩЕ в края на годината...
                          https://www.investor.bg/pazari/538/a...022-g--345293/
                          ​​​​​
                          Демек, който си държи на влог едни 100 000€, тази година ще изхвърли у реката още едни 5000€, докато чака да се вдигнат лихвите и падат ц ените на имотите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Щото не са умни като Нрадев да им де дебел врата и да са 20 години у темата, без да купят нищо.
                            Няма такива тесногръди рапони като някои тук.............
                            Вчера пием бостънски кисел с шофьора на търговски представител на едно посолство. Той ми сподели, че шефа му работи с прогностици в няколко големи банки от Централна и Източна Европа.
                            Всички очакват удвояване на цените на имотите в големите градове до 2030г.
                            Ако сега си вземеш апарт струващ 200 000, при ГПР 3.01% и вноска 852, 59лв. за 180 месеца, до 2030г., ако ги сметнем 8г., ще са изплатени 81, 948лв., а цената му вече ще е 400 каймета.
                            Щом и шЕфИорите взеха да прогнозират ръст значи е време да се продава.
                            Last edited by nradev; 06.02.2022, 17:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Така, значи от това разбрах със сигурност ,че ти никога ама никога не си продавал или купувал имот. Наистина ли мислиш, че брокера ти определя цената на която ще продаваш ? Глупости ! Странно е от твоите уста да прозвучи за брокер на НИ и думата експерт и оценител, но ти си знаеш след като мислиш така защо не работиш с тези експерти Продавача търси бърза сделка и не го интересува дали има или няма обява след като има купувач насреща ! Какво като стигне до много хора една обява, купувача е един ! Бабата, никак не беше сенилна ,а много симпатична жена при това сделката мина през нотариус, а в тази професия мошениците са малко не ,че ги няма ,но този не е такъв.
                              Не разбирам защо търсиш под вола теле ? Може би едва сега разбираш ,че добрия брокер може да ти донесе и много ползи с което да си заслужи всеки един даден от теб лев
                              Хе хе сделката минала през нотариус.Мъка ,мъка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                                Лихвите ще натиснат надолу финансирането от страна на банките за ново строителство. В резултат от това ще имаме по-малко нови имоти на пазара и по-затегнат режим на ипотечно финансиране. Ако сега банките финансират на акт 14 и 15 и дават заеми при 10% самоучастие, в бъдеще ще финансират само на акт 16 и над 20% самоучастие. В резултат от това ще имаме по-свит, но за сметка на това по-скъп пазар, включително и в сферата на наемите.
                                Да видим. Ще е интересно.
                                Междувременно в Инвестора има нова статия, МОЖЕ БИ ЕЦБ ще вдигне лихвите ОЩЕ в края на годината...
                                https://www.investor.bg/pazari/538/a...022-g--345293/
                                ​​​​​

                                Коментар

                                Working...
                                X