IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ,
    Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Познавам хора наистина без нито един имот, които изкарват повече от целия форум взет заедно, живеят под наем в хубави къщи и си живеят живота. Такъв е например моят съдружник, който държи мажоритарен дял при нас. Над два милиона Евра брутен годишен доход, отделно е акционер в още куп компании и оттам прави сигурно още поне толкова. Ами живее под наем човекът, около 4000 Евро плаща за голяма къща. Жена му рисува картини и си е отворила ателие в центъра на Щутгарт - пак под наем, чиста загуба ми каза че е, но и угажда и я финансира - няма как, иначе развод и половината имущество го няма. Дъщеря му учи в Манхаймския икономика, каза че била в общежитие, щото така искала - пращал и по 2000 Евро месечно. Няма и имоти в Испания/Италия, всеки път ходят на различно място по почивки. Колата му е фирмена A8-ца, жена му кара Панамера пак фирмена, на брат си и родата е раздал също коли и какво ли още не (всички го обикалят и го изстискват). Каквото спести отива в акции и така доходите му автоматично скачат.

    Та според теб този човек дали е на "кука" щото нямал кофтори като теб? Хората като него бягат от имоти като от чума, защото на никой не му се занимава да ги поддържа, да търси наематели и да се разправя.
    И ако спихне бизнеса - няма семейство, няма къща, няма Панамера. И гол кат куче ще има да роптае, че друг му е виновен. Твоя човек ще разбере колко е прецакан в момента, в който настъпи кризата за която понижителското съсловие бленува.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Стратезите с куките дето ги не лапат. На кука са откак са се родили ама го не знаят.
      Познавам хора наистина без нито един имот, които изкарват повече от целия форум взет заедно, живеят под наем в хубави къщи и си живеят живота. Такъв е например моят съдружник, който държи мажоритарен дял при нас. Над два милиона Евра брутен годишен доход, отделно е акционер в още куп компании и оттам прави сигурно още поне толкова. Ами живее под наем човекът, около 4000 Евро плаща за голяма къща. Жена му рисува картини и си е отворила ателие в центъра на Щутгарт - пак под наем, чиста загуба ми каза че е, но и угажда и я финансира - няма как, иначе развод и половината имущество го няма. Дъщеря му учи в Манхаймския икономика, каза че била в общежитие, щото така искала - пращал и по 2000 Евро месечно. Няма и имоти в Испания/Италия, всеки път ходят на различно място по почивки. Колата му е фирмена A8-ца, жена му кара Панамера пак фирмена, на брат си и родата е раздал също коли и какво ли още не (всички го обикалят и го изстискват). Каквото спести отива в акции и така доходите му автоматично скачат.

      Та според теб този човек дали е на "кука" щото нямал кофтори като теб? Хората като него бягат от имоти като от чума, защото на никой не му се занимава да ги поддържа, да търси наематели и да се разправя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Всички собственици сме яко прецакани, сън не ме лови че не направих като оня, дето продаде в Чайка за да си купи битхуйни по 50к долара. Или па като другия, дето продаде 2 апарта на връО през 2017, и си държи кеша в банка от тогаз.
        Стратезите с куките дето ги не лапат. На кука са откак са се родили ама го не знаят.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от AMG2023

          Това е като да влезеш в кръчма в Плевен да си поръчаш филия със сол и те да ти поискат 100лв за услугата и ти да си поръчаш още една филия - не го разбирам.Хвалиш се че си се прецакал или че искаш да покажеш че имаш пари?
          Но хората от малките градчета в бг са неспасями случаи кълват на какво ли не.
          Ми можеше да сменя квартирата, под наем го бях взел за майка ми да е до нас близо, апарта щяха да го отнесат. И сега цените са нагоре. За вашите представи ги подаряват.
          Ела си поръчай и тук и където поискаш филия, апартамент, мома ако щеш. Дали ще ти обърне някой внимание, на тебе от големия град? Стой си некълващ, после ще кълвеш пак, ама нема да можеш да лапнеш куката, че ще е големичка.
          100К евра нищо не са чак толкоз, кой ще ви дава подаръци за жилища с тези жълти стотинки не знам.
          Last edited by bulgarian lev; 24.06.2023, 11:25.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение
            Свръх парично предлагане има още преди точката на излитане с десетилетия . Прилича ми на финален момент , отоклкото на ново начало , както го изкарват повишителчета .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Иде криза и безработица ,вижда се по фирмите вече ,причината е че високата инфлация ги притиска от 2 страни,от едната са високите разходи от другата са тесните граници в които могат да вдигат цените и маржовете,в същото време в цял свят банките свиват кредита и вдигат лихвите .Това са процесите, и те ще се отразят на пазара
              За последните няколко години ние не сме имали ситуация в която да има криза ,защото се наливаха пари във всяка дупка,само че сега дефицитът стана толкова голям че няма вече място за маневри.Представи си го така ,давам ти пари ,давам ти още и още само че ти в един момент може да върнеш и изработиш,едни 30% само от това дето съм ти дал,разликата какво я правим?Тя е дефицит имаш повече дълг ,много повече отколкото може да изработиш,да върнеш в икономиката като БВП,и сега идва вече сметката на тоя гуляй .



              Коментар


              • Първоначално изпратено от AMG2023

                Това е като да влезеш в кръчма в Плевен да си поръчаш филия със сол и те да ти поискат 100лв за услугата и ти да си поръчаш още една филия - не го разбирам.Хвалиш се че си се прецакал или че искаш да покажеш че имаш пари?
                Но хората от малките градчета в бг са неспасями случаи кълват на какво ли не.
                Всички собственици сме яко прецакани, сън не ме лови че не направих като оня, дето продаде в Чайка за да си купи битхуйни по 50к долара. Или па като другия, дето продаде 2 апарта на връО през 2017, и си държи кеша в банка от тогаз.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  И аз го послушах Бони. Баш в Ковид кризата 2021 не, ама 2022 Май месец нахлузих и двата апарта тук в Плевен. Е, то се наложи де. Но помня че продавача на единия казваше и го е мислел, сигурен съм...че ръста приключи и събира за апарт в София. Та искаше и да изповядаме на реална цена за да докаже произход на средства. Казах ОК, но делим разходите по придобиването. И така стана. А дали събра за София съмнявам се. Дано да е успял.
                  Иде криза и безработица ,вижда се по фирмите вече ,причината е че високата инфлация ги притиска от 2 страни,от едната са високите разходи от другата са тесните граници в които могат да вдигат цените и маржовете,в същото време в цял свят банките свиват кредита и вдигат лихвите .Това са процесите, и те ще се отразят на пазара
                  За последните няколко години ние не сме имали ситуация в която да има криза ,защото се наливаха пари във всяка дупка,само че сега дефицитът стана толкова голям че няма вече място за маневри.Представи си го така ,давам ти пари ,давам ти още и още само че ти в един момент може да върнеш и изработиш,едни 30% само от това дето съм ти дал,разликата какво я правим?Тя е дефицит имаш повече дълг ,много повече отколкото може да изработиш,да върнеш в икономиката като БВП,и сега идва вече сметката на тоя гуляй .
                  Last edited by nkavrakov1982; 24.06.2023, 11:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Съвсем скоро ще катурнат правителството ни еврозона ще видиш нито Шенген ,много малко хора знаят че за това евро ни натискат отвън но в България нашите политици не го искат поради много причини ,ако са го искали досега да сме влезли 100 пъти
                    Не го искат за да те лъжат и обират. Кръговете не го щат и натискат политиците. Ще те/ ни обират периодично, но имотите няма да поевтинеят от това. Просто с времето ставаш все по-беден.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Което си е верно си е....
                      Ти беше може би единственият който при локдауна когато цените тръгнаха за 1-2 месеца надолу , каза че ни чака ръст....Помня...никой друг не го очакваше тогава...... аз Ледчо никой....
                      И прогнозите за ръстовете са ти добри....
                      Ето генерално и на мен посоката ми е ясна обаче за настоящата година очакван малък спад поради многото строителство, а то пак ръст.... По-късно особено след разговор със съседа инвеститор-строител ми стана ясно, че спад нема да има.... скоро....Е всъщност 2039 не е толкова далеч де....:-)
                      И аз го послушах Бони. Баш в Ковид кризата 2021 не, ама 2022 Май месец нахлузих и двата апарта тук в Плевен. Е, то се наложи де. Но помня че продавача на единия казваше и го е мислел, сигурен съм...че ръста приключи и събира за апарт в София. Та искаше и да изповядаме на реална цена за да докаже произход на средства. Казах ОК, но делим разходите по придобиването. И така стана. А дали събра за София съмнявам се. Дано да е успял.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Ето и линк
                        Цените на жилищата в Германия падат с рекордните 6,8%
                        Германия вече е бита карта. Друг ще бъде икономическия двигател на Европа. Скоро ще стане очеизвадно и за хората в тази тема.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Остави кой ,какво е предричал гледаме само две неща - високата инфлация и какво е предизвикала тя исторически .
                          Високата инфлация предизвиква активно инвестиране във физически активи, като най-често това са недвижимите имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Опа...за Германия говорехме в другата тема и как 2007 ще ни се стори добра година
                            Най-големия имотен пазар в Европа с най-голям спад от 2000г насам ! -6.8% за Q1

                            А тук повдигачите даже и повишение чакали видиш ли Тотална неориентираност и нулеви икономически познания

                            Това е ТОП новина ! ....и казва много

                            България отдавна надмина Германия по стандарт, по заплати, по платежоспособност....
                            Недей така.

                            Коментар


                            • Ето и линк
                              Цените на жилищата в Германия падат с рекордните 6,8%

                              Цените на жилищата в Германия паднаха с рекорден темп от 6,8% през първото тримесечие на тази година, тъй като по-високите разходи по заемите, инфлацията и по-слабият икономически растеж се отразиха на най-големия пазар на имоти в Европа.

                              Жилищното строителство също се забавя. Едва 21 200 апартамента са одобрени за строителство през април, с 31,9% по-малко от година по-рано. Това е най-големият спад от март 2007 г.
                              https://www.ft.com/content/ce4a62c7-...d-d7cfb38ea580

                              Приятни сънища на повдигачите
                              Last edited by petrg5s; 23.06.2023, 21:29.

                              Коментар


                              • Опа...за Германия говорехме в другата тема и как 2007 ще ни се стори добра година
                                Най-големия имотен пазар в Европа с най-голям спад от 2000г насам ! -6.8% за Q1

                                А тук повдигачите даже и повишение чакали видиш ли Тотална неориентираност и нулеви икономически познания

                                Това е ТОП новина ! ....и казва много

                                Last edited by petrg5s; 23.06.2023, 21:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X