IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
    Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
    Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
    Минаваш да се похвалиш,а!

    Коментар


    • Въпрос към всички мислители и умозаключители: Миналата година купих жилищен имот за 62к евро, обзаведен. След боядисване на стените и почистване за 500 лв., отдадох имота под наем с месечен наем 550 лв. Имот като този в същата сграда, но на по-висок етаж, се продава за 100к евро, и мисля, че за 1 седмица го капарираха. Колко съм се набутал и какви загуби ще търпя от тук нататък?
      Парите бяха почти кеш, с малка част потребителски кредит, вече погасен.
      Last edited by Meandmyself; 20.04.2022, 13:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        Ако спестяват чисто кеш и стискат депозити са тотал щета, но ако спестяват в разни други неща може и да не са толкова 'леш'.
        Зачети малко какво се случва и със инвеститорите в 'тули' след пукането на техния балон при това в мега-гъсто населена територия. Влачат се с години, че и десетилетия по корем и вложените средства в НИ на балонизираните цени + доходността от тия НИ са много болезнен урок.
        Ми, не знам кой се влачи с десетилетия по корем, ти лично познаваш ли някой такъв.
        Аз виждам имот, който преди точно 20 години сме купили за 33500$, в момента ето този е почти сходен по параметри:

        https://m.imot.bg/details/1j164614845664848

        624% ръст.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Хаха, ами нали под постовете си пише кога е правена редакцията бе, човек!?!
          Още повече след като си ме цитирал, каква редакция, какво триене те гони......... конспиратореее?
          Аз искам да те пофаля, че в дизайна си добър :-)
          Айде че тръгвам да водя чаве на училище. Спряха плюенето и го върнах.... тва за конспирациите :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            С редактирането на постове си добър..., ама само с това....:-) Требе и мислене върху това дето си изрязал :-)

            Дори и да има няколко процента минус за период от 32 години / БЕЗ наемите - изтрий го пак :-)))) / пак е многократно по-добре от виртуалното нищо за периода :-)

            Юлка, не е проблем че си некомпетентен по темата и с цифрите.... повечето са като теб, затва пускат такива доказателствени постове от доказан балон в имотите , който показва силата на тулата :-))))
            Хаха, ами нали под постовете си пише кога е правена редакцията бе, човек!?!
            Още повече след като си ме цитирал, каква редакция, какво триене те гони......... конспиратореее?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Чети тука за сериозните неща ,не се отклонявай

              https://www.infostock.bg/infostock/c...atsii-po-sveta

              Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити в САЩ се покачват тази година и надхвърлиха 5% този месец за първи път от повече от десетилетие.

              „Стегнатият пазар на труда и растежът над тенденцията тази година трябва да подкрепят жилищното строителство, но по-високите пазарни лихвени проценти и продължаващото затягане на Фед вероятно ще бъдат пречки за сектора“, каза Майкъл Дарда, главен икономист в MKM Partners. „Наистина, Фед заяви, че възнамерява жилищното строителство да се забави и ще продължи да се затяга, докато не го направи.“

              Тези ефекти ще се разпространят глобално в цял свят !
              Разбра ли за Токио кое, как е ? :-)
              На теория от горната новина трябва да видим как се е отразила на цените в Щатите първо. И след една година ще видим същите ценови промени и при нас.
              Ама тва е на теория. На практика ЕЦБ и Киро Харварда не следват едно към едно ФЕД та ще е интересно и забавянето може да не е 1 година , а 2-3 или повече.
              По-важният фактор у нас е броят разрешителни. Като ги видим за първото тримесечие ще стане ясно накъде духа вятъра....

              ПП И да паднем и да бием пак ще се напием = и инфлация да има , и да нема имотите все са ок :-))))
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 12:47.

              Коментар


              • https://twitter.com/ecb/status/1514653005664210948

                Ето това клипче от Туитъра от преди 4 дни е -ЕЦБ то казва-Пътешествието към нормализация и вдигане на лихви започва !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Берти, айде по-сериозно.
                  Зачети какво се случва с инвеститорите в Nikkei 225 , пада 4-5 пъти и още е 30% под върха...Това в свръхиндутриализирана и развита държава и прогнози към онзи момент как ще отвее дори Щатите по БВП....
                  Толкова за алтернативите.
                  Урока от имотният балон в Токио показва, че по-добре тула отколкото друго по безспорен начин :-)

                  ПП Добре е да разбереш/прочетеш защо се е стигнало до имотният балон първо преди да правиш изводи. Защото той е СЛЕДСТВИЕ на проблем, а не първопричината за проблем/ И от там са резултатите за него и другите неща.
                  Чети тука за сериозните неща ,не се отклонявай

                  https://www.infostock.bg/infostock/c...atsii-po-sveta

                  Лихвите по 30-годишните ипотечни кредити в САЩ се покачват тази година и надхвърлиха 5% този месец за първи път от повече от десетилетие.

                  „Стегнатият пазар на труда и растежът над тенденцията тази година трябва да подкрепят жилищното строителство, но по-високите пазарни лихвени проценти и продължаващото затягане на Фед вероятно ще бъдат пречки за сектора“, каза Майкъл Дарда, главен икономист в MKM Partners. „Наистина, Фед заяви, че възнамерява жилищното строителство да се забави и ще продължи да се затяга, докато не го направи.“

                  Тези ефекти ще се разпространят глобално в цял свят !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Ако спестяват чисто кеш и стискат депозити са тотал щета, но ако спестяват в разни други неща може и да не са толкова 'леш'.
                    Зачети малко какво се случва и със инвеститорите в 'тули' след пукането на техния балон при това в мега-гъсто населена територия. Влачат се с години, че и десетилетия по корем и вложените средства в НИ на балонизираните цени + доходността от тия НИ са много болезнен урок.
                    Берти, айде по-сериозно.
                    Зачети какво се случва с инвеститорите в Nikkei 225 , пада 4-5 пъти и още е 30% под върха...Това в свръхиндутриализирана и развита държава и прогнози към онзи момент как ще отвее дори Щатите по БВП....
                    Толкова за алтернативите.
                    Урока от имотният балон в Токио показва, че по-добре тула отколкото друго по безспорен начин :-)

                    ПП Добре е да разбереш/прочетеш защо се е стигнало до имотният балон първо преди да правиш изводи. Защото той е СЛЕДСТВИЕ на проблем, а не първопричината за проблем/ И от там са резултатите за него и другите неща.
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 12:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Високите температури вътре са също вредни колкото и по ниските,наистина вредни.При Вас жените е трудно за обяснение поради биологията ви,но едни 20 градуса са добре ,над тях и под тях не е ок.
                      Аз съм почитател на чистия въздух и ниските температури. Правила съм много преходи в зимни условия. Но на летните жеги не издържам. Случвало ми се е да губя козите, обрано казано.
                      В трапезарията и всекидневната температурата е 23 градуса. В едната спалня е 18 градуса, а в другата 19 градуса. В кухнята и коридорите не съм я мерила. В едната баня е около 25 градуса. Същата температура за съжаление е и в единият килер.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Това ярко показва дълбоката лична трагедия на дългосрочния спестител
                        Мъка Лорде, мъка....
                        Цифрите са толкова показателни, че не би трябвало да има никакъв спор. И това води до извода, че има проблем.... с цифрите....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Я, явно си се събудил и активизирал!


                          Хаха, напротив, точно същото имах предвид! И точно затова написах, че чак след 31 год. имотите достигат нивата от '90, но само в номинално изражение, защото 100 йени през '90 са повече от 100 йени днес!
                          В реално изражение все още са под нивата от '90-та!


                          Гледай си конспиративните теории - очевидно там ти е силата!
                          С редактирането на постове си добър..., ама само с това....:-) Требе и мислене върху това дето си изрязал :-)

                          Дори и да има няколко процента минус за период от 32 години / БЕЗ наемите - изтрий го пак :-)))) / пак е многократно по-добре от виртуалното нищо за периода :-)

                          Юлка, не е проблем че си некомпетентен по темата и с цифрите.... повечето са като теб, затва пускат такива доказателствени постове от доказан балон в имотите , който показва силата на тулата :-))))
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:47.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Песимиста прави плахи опити от интерес и към други неща.Хора като Левчо отдавна проумяха че има и други печеливши инвестиции освен имоти и започна да инвестира още преди години и във фондове и то с помощта и инфо от Радев,за което му правя чест.
                            Както е видно е доволен от действията и решенията си.
                            Песимиста се е занимавал с много неща, много отдавна когато някои във форума дори не са били родени и е наясно с голяма част от тях. Неслучайно се е спрял на тулите. Поне така съм чувал от трети лица :-)))). И преди написах, че ще инвестирам в акции, ЕТФ-и малко когато паднат с поне 30% от сегашното им ниво....
                            Левчо малко е инвестирал в други неща за забавление. Доволен от играта, но резултата е много далеч от добър....

                            Коментар


                            • Я, явно си се събудил и активизирал!

                              Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              Подозирам, че не ти е ясно какво показват тези йени дето съм ги качил затва ще ти го преведа - това е кумулативната инфлация в Япония за последните 32 години - 12.5% към днешна дата.
                              Хаха, напротив, точно същото имах предвид! И точно затова написах, че чак след 31 год. имотите достигат нивата от '90, но само в номинално изражение, защото 100 йени през '90 са повече от 100 йени днес!
                              В реално изражение все още са под нивата от '90-та!

                              Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              ПП Иначе Юлката е запознат с НПО-тата подозирам....:-)
                              Гледай си конспиративните теории - очевидно там ти е силата!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                Дошъл ти е акъла.По -добре късно отколкото никога. Мисля че и с нивите ще си доста напред.В каква валута са ти фондовете.И тия 55К лева или еуро
                                Значи 7% / което е супер резултат за акции и такива фондове/ е по-добре от 20% от тула.... Дообре....
                                ПП сори Левчо, ама понеже Радев не мое да смята да му разясня :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.04.2022, 11:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X