IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    800лв минимална от 01.01.2023
    умира не инфлацията а работещия човек !
    На този етап инфлацията ще бъде овладяна само чрез рецесия! ФЕД ще води ЕЦБ ще следва, а най-ощетена ще е Източна Европа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Отново хумор в изобилие! Къде забрави борда бе човек, с тези милиарди заеми кредитният рейтинг отива в киреча! Вече имаме официално предупреждение за кредитния реитинг и неофициално предупреждение за дефицита! Мислете малко преди да пишете...инфлацията загива...още ли не ви е ясно?
      800лв минимална от 01.01.2023
      умира не инфлацията а работещия човек !
      Last edited by pa4anga; 29.05.2022, 21:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        На тебе основната ти грешка е че не можеш да повярваш колко много пари ще се напечатат съвсем скоро. Най-водещия показател е Китай. Те са се около 6 месеца пред САЩ тоя цикъл. Затягаха миналата година още парите сега тръгнаха към рецесия и фалити и тоя месец кацна рекорден държавен харч, по-голям от тоя на ковида, общо 5 трилиона в долари излиза. И тов е за малък Китай само. Там е диктатура и комунизъм и ще успеят със микромениджмънт на икономиката да навлязат в нови ниши особено в технологичния сектор и биологията.

        Фед в момента затягат както Китай затягаха миналата година и догодина ще почне печатането, там републиканците ще спрат държавните харчове поне.

        В Европа докато стане време за затягане вече ще трябва да се печата. До края на годината сигурно пак ще има спасяване на Италия и Гърция минимум. Няма републиканци в Европа да спрат харчовете. Само популизъм и евро-илюзии. България най-много ще пострада понеже управляващите ги е страх да повдигнат въпрса за българския интерес. Така че най-добрия им ход е да се нагълтат с дългове и после Европа да си каже айде да ги спасим тея тука за 20-30милиарда пък после да си продава децата да слугуват за едната ипотека по 30 години.
        Отново хумор в изобилие! Къде забрави борда бе човек, с тези милиарди заеми кредитният рейтинг отива в киреча! Вече имаме официално предупреждение за кредитния реитинг и неофициално предупреждение за дефицита! Мислете малко преди да пишете...инфлацията загива...още ли не ви е ясно?
        Last edited by Laconic; 29.05.2022, 21:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
          Укрите не искат на планина, искат първа линия море. Излъгаха държавата че ще се местят, а си останаха в хотелите. Изведнъж намериха пари и възможност да останат по черноморието. Нека хубаво ги видят идиотите, които блееха състрадателно в началото.
          съвсем скоро ще имаме същите проблеми, като немците с ИТ-тата и докторите от афганистан и франсетата с братските негри от африка.
          Last edited by ratten; 29.05.2022, 21:14.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
            Укрите не искат на планина, искат първа линия море. Излъгаха държавата че ще се местят, а си останаха в хотелите. Изведнъж намериха пари и възможност да останат по черноморието. Нека хубаво ги видят идиотите, които блееха състрадателно в началото.
            И ме караха да ги настанявам безплатно. Че нямам сърце

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              На тебе основната ти грешка е че не можеш да повярваш колко много пари ще се напечатат съвсем скоро. Най-водещия показател е Китай. Те са се около 6 месеца пред САЩ тоя цикъл. Затягаха миналата година още парите сега тръгнаха към рецесия и фалити и тоя месец кацна рекорден държавен харч, по-голям от тоя на ковида, общо 5 трилиона в долари излиза. И тов е за малък Китай само. Там е диктатура и комунизъм и ще успеят със микромениджмънт на икономиката да навлязат в нови ниши особено в технологичния сектор и биологията.

              Фед в момента затягат както Китай затягаха миналата година и догодина ще почне печатането, там републиканците ще спрат държавните харчове поне.

              В Европа докато стане време за затягане вече ще трябва да се печата. До края на годината сигурно пак ще има спасяване на Италия и Гърция минимум. Няма републиканци в Европа да спрат харчовете. Само популизъм и евро-илюзии. България най-много ще пострада понеже управляващите ги е страх да повдигнат въпрса за българския интерес. Така че най-добрия им ход е да се нагълтат с дългове и после Европа да си каже айде да ги спасим тея тука за 20-30милиарда пък после да си продава децата да слугуват за едната ипотека по 30 години.
              Оф омръзна ми да чета глупости.Европа никога нникого е е спасявала.Европа е фалирала.Печатането е до време после идва сблъсъка с реалността...В Европа предстои такова обедняване че ви е бедна фантазията..Това е началото.А не дай си Боже и климата да се повреди ще тотален гняс..

              Коментар


              • Укрите не искат на планина, искат първа линия море. Излъгаха държавата че ще се местят, а си останаха в хотелите. Изведнъж намериха пари и възможност да останат по черноморието. Нека хубаво ги видят идиотите, които блееха състрадателно в началото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Живея на Дружба. Пълно е с украинки с деца. Като влезеш в Лидъл се говори само на руски. Не съм чул да говорят украински.
                  Два дни бях на Златни. Същата работа. Там има и много германци. Е, не са истински германци, много са бели. Излизат вечер и правят яки купони.
                  Вчера тука в Слатина една майка ме шашна, защото превключи на украински с най-малкото от трите чавета. Две седмици е тука и само и единствено на руски си говореше с децата.

                  Това да си украинец само макетата го разбират истински.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ама аз може би искам да имам и щото мое кеша да не ми стигне разчитам на помощ от приятел :-)))
                    И на жокер, Песи. Кога да купим. . А помощта от публиката я виждаме.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Е как да стане кат ни АЗ ни ти имаме апарт в Глифада?
                      Отдвана съм отсядал в Глифада по 2 пъти годишно, правех си паузи по 2-3 дена летейки през Атина. Никога не е било евтино там. Не знам колко е било през периода когато се развихри дълговата криза на Гърция.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        По темата колега! Нямам време за алабализмите Ви.
                        И коя ти е темата? Увеличените депозити, които водят спад при имотите? Договорните ипотеки, които показвали надценени имоти? Пълни глупости. Поскъпването ще продължи защото все повече пари се изливат. И по света и в България.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Пак произволни твърдения. Многократно ти обяснявах грешните допускания. И при дял покупки с кредит, и при законови/ договорни ипотеки, и при паричните агрегати и кво ли не. Всичко това е по теми "дето разбирам" и го правя от години тук. Естествено ти всичко си знаеш от "самосебе си", нема нужда да четеш. Много такива "селфмейди" се изтърколиха в темата, на кви ли не глупости сме се наслушали.
                          По темата колега! Нямам време за алабализмите Ви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Това , че аз не съм чел "икономически книжки" не означава, че Вие сте чели. Дотук разсъжденията Ви са свързани с моята особа, което със сигурност не Ви е от компетенцията. Може би е време да започнете да коментирате по темите , които сте научили от прочетените "книжки" за да се види какво пък толкова сте прочели.
                            Пак произволни твърдения. Многократно ти обяснявах грешните допускания. И при дял покупки с кредит, и при законови/ договорни ипотеки, и при паричните агрегати и кво ли не. Всичко това е по теми "дето разбирам" и го правя от години тук. Естествено ти всичко си знаеш от "самосебе си", нема нужда да четеш. Много такива "селфмейди" се изтърколиха в темата, на кви ли не глупости сме се наслушали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              кои хора бе, ботчо?
                              някой за когото си чул ли?
                              ела по софия да видиш дали са си тръгнали
                              или питай некой познат от морето ако имаш
                              Живея на Дружба. Пълно е с украинки с деца. Като влезеш в Лидъл се говори само на руски. Не съм чул да говорят украински.
                              Два дни бях на Златни. Същата работа. Там има и много германци. Е, не са истински германци, много са бели. Излизат вечер и правят яки купони.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Ха-ха, пак стигнахме до "ти си нисък, аз съм висок".

                                Единствената причина да ги разтягаме тия локуми е, че четящите "икономическа литература" твърдяха, че имало 67 млрд депозити, които шяли да натискат цените на имотите нагоре. Въобше дори не им мина през акъла, че депозитите може да са генерирани от продажби на имоти. Какво ще правим тук? Ще си въртим едни имоти ли ?

                                Ако не можете да разберете , че българските левове не могат да стигнат до банка в Китай или Австралия а щом са в българска банка ще се опитват да генерират депозити язък ви за книжките. Дали се продават коли, чепове за зеле или имоти, няма значение. Сигурно има разлики с набирането на калитал от фирмите и сметките , които се използват за оборотни разход ( както и да се наричат) , но вероятно накрая всичко това отива в накакъв бакалски тефтер, от едната страна е сумата която банката е приела, от другата са кредитите, които може да раздаде. Кредитите генерират депозити и в съшото време са фунция на депозитите, ако опростите системата ше видите , че всъшност имоти, коли или чепове за зеле даже не са необходими и количеството депозити ше си расте докато някой не спре раздаването на кредитите. Докато депозитите могат да растат с итерациите, имотите, колите и т.н. могат да растат с производителността. България не е шампион по производителност и сигурно затова инфлацията е двойна на тази в останалия свят. Ако намалеят кредитите ше намалеят депозитите, инфлацията отива надолу, в същото време броя на чеповете за зеле е същия и цената им ще падне (особено пък ако имате вече 3 чепа, които не използвате)

                                Та верно е , че не съм чел икономически книжки. Не е страшно ако съм сбъркал и на 100% с неверни допускания. Страшно, ще е ако съм прав дори частично. Защото изчакайте да видите какво става като стигнем до вектори. кърнъли и т.н ... В тази област съм чел книжки, вероятно ще съм прав в по-голяма степен отколкото за депозитите, и картинката няма да Ви хареса.

                                За начало, който има 15 мин. за губене, да види това: https://www.youtube.com/watch?v=ggWYkes-n6E
                                Който пък не разбира защо го пускам, може би ще се усети, че не би трябвало да прави прогнози за пазара на чепове за зеле.

                                Айде добро утро на всички.
                                На тебе основната ти грешка е че не можеш да повярваш колко много пари ще се напечатат съвсем скоро. Най-водещия показател е Китай. Те са се около 6 месеца пред САЩ тоя цикъл. Затягаха миналата година още парите сега тръгнаха към рецесия и фалити и тоя месец кацна рекорден държавен харч, по-голям от тоя на ковида, общо 5 трилиона в долари излиза. И тов е за малък Китай само. Там е диктатура и комунизъм и ще успеят със микромениджмънт на икономиката да навлязат в нови ниши особено в технологичния сектор и биологията.

                                Фед в момента затягат както Китай затягаха миналата година и догодина ще почне печатането, там републиканците ще спрат държавните харчове поне.

                                В Европа докато стане време за затягане вече ще трябва да се печата. До края на годината сигурно пак ще има спасяване на Италия и Гърция минимум. Няма републиканци в Европа да спрат харчовете. Само популизъм и евро-илюзии. България най-много ще пострада понеже управляващите ги е страх да повдигнат въпрса за българския интерес. Така че най-добрия им ход е да се нагълтат с дългове и после Европа да си каже айде да ги спасим тея тука за 20-30милиарда пък после да си продава децата да слугуват за едната ипотека по 30 години.

                                Коментар

                                Working...
                                X