IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Създавате своето патио, за да повишите нивото си на комфорт. Затова го направете такова, че да се чувствате в него на своето място.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Не е ама е истина. Знаеш ли какви пари ми отиват сега само за освежаване и преоборудване на новата къща ? Отгоре на всичко реших да и увелича малко терасата на партерното ниво и ми отрязаха главата до коленете , майсторите не се шегуват с инфлацията
      Ох, поолекна ми. На един хал сме и двамата. И си признай, че след ремонта ще продадеш къщата на някой перонец с голям дискаунт и на загуба, защото имотите са си бреме.
      Last edited by bulgarian lev; 02.06.2022, 14:47.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Скъпа, моля те спри с цените на строителните материали, че така и мен ме бодеш право в сърцето. Не е честно.
        Не е ама е истина. Знаеш ли какви пари ми отиват сега само за освежаване и преоборудване на новата къща ? Отгоре на всичко реших да и увелича малко терасата на партерното ниво и ми отрязаха главата до коленете , майсторите не се шегуват с инфлацията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Мдам, та това си е вече удвояване на цените ! Каквото и понижение да има през 2029 г. се съмнявам ,че ще достигнат днешните цени ,а колко ли още ще скочат заради цените на строителните материали само тази година. Ужас !!!
          Скъпа, моля те спри с цените на строителните материали, че така и мен ме бодеш право в сърцето. Не е честно.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            А аз си спомням 2017-та когато му пускахме обяви на по €950/м2 и той за благодарност ни ругаеше и чакаше спад 650-850. Тогава берти пак приятелски му нашепваше: МЯУ, дискаунти, ластици, ножици и тн…
            Мдам, та това си е вече удвояване на цените ! Каквото и понижение да има през 2029 г. се съмнявам ,че ще достигнат днешните цени ,а колко ли още ще скочат заради цените на строителните материали само тази година. Ужас !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Самата кавръкова справка, а когато си спомня, че по времето на първия локдаун беше 1260 € , Кавръков, очакваше драматичен спад и ми става тъжно за всички понижители.
              А аз си спомням 2017-та когато му пускахме обяви на по €950/м2 и той за благодарност ни ругаеше и чакаше спад 650-850. Тогава берти пак приятелски му нашепваше: МЯУ, дискаунти, ластици, ножици и тн… И че от 2009-та, вече било пак време за криза.

              Нищо де, здраве да е, до 2029-та вече време не остана.
              Last edited by bulgarian lev; 02.06.2022, 14:27.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ужаст! Това накавръковата справка ли беше?
                Самата кавръкова справка, а когато си спомня, че по времето на първия локдаун беше 1260 € , Кавръков, очакваше драматичен спад и ми става тъжно за всички понижители.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Ето, и днес как са цените, а само преди две-три седмици бяха със сто евро по-ниски

                  Резултат от Вашето търсене на:
                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                  Средна цена на имотите в извадката: 124373 euro
                  Средна цена на кв.м: 1741 euro.
                  Еми Мяу ко да праиш :-)

                  Излезна ми банер с реклама за Дубайски имоти и като прегледах разпределенията с размери се оказа, че се губят едни 20-ина процента спрямо обявеното....Явно са се научили от нас как да плoщообразуват :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.06.2022, 13:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    Ето, и днес как са цените, а само преди две-три седмици бяха със сто евро по-ниски

                    Резултат от Вашето търсене на:
                    Вид имот: 2-СТАЕН,
                    Местоположение: град София

                    Особености: Тухла
                    Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                    Средна цена на имотите в извадката: 124373 euro
                    Средна цена на кв.м: 1741 euro.
                    Ужаст! Това накавръковата справка ли беше?
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Ето, и днес как са цените, а само преди две-три седмици бяха със сто евро по-ниски

                      Резултат от Вашето търсене на:
                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                      Средна цена на имотите в извадката: 124373 euro
                      Средна цена на кв.м: 1741 euro.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        за 25 години в този пример за който знам от 1лице ед.ч., този имот е поскъпнал 55 пъти (доходите от наеми не ги броя), сега нека някой перонец сам да си пресметне за период от 20 години от 2009 до 2029-та колко ще е поскъпнал 1м2.

                        пп. Да не ми каже някой перонец сега: Този път ще е различно.
                        А, когато сложим и наемите става доста "весело" При мен, за 20 г. от 55000 $ на над 300000 € ,плюс наемите поне още 1-2 Х и работата заспа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Така е и после имотите не отлежавали като виното. Ами, баш си отлежават чудесно и колкото по-отлежали, толкова по-скъпи
                          за 25 години в този пример за който знам от 1лице ед.ч., този имот е поскъпнал 55 пъти (доходите от наеми не ги броя), сега нека някой перонец сам да си пресметне за период от 20 години от 2009 до 2029-та колко ще е поскъпнал 1м2.

                          пп. Да не ми каже някой перонец сега: Този път ще е различно.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            То това е реалността, може да е по 2 вноската, може по-малко, но е станала покупко/продажбата. Аз смятам хората за нелогични същества и не всичко е разум а има много други фактори. Някой се отървават от имот със загуба, защото имат неразбирателство съм съседи, други купуват като са си направили сметката добре или пък лошо, няма как да им влезем в положението и отстрани може да изглежда всякак.
                            Разбира се , има много поводи за покупка и продажба и често те са неправилни от финансова гледна точка , но добри от ''психологическа'' и това компенсира по някакъв начин.
                            Отговора ми беше само , за да покажа, че логиката на купувача ти от финансова гледна точка е тотално сгрешена.... в пъти....и ако е взел решение на тази база не е добре. Ако е на база да се почувстват по-добре с хазяйка банка при към двоен по-голям реален разход вместо истинска хазяйка всичко е точно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Левчо алтернативния репликира:

                              Точно така ще стане утре (най-късно вдругиде) лихвите по ипотечните кредити 6-7%, по депозитите 10-11%, а безработицата 30-40%. Този процес може като нищо да се случи за един следобяд. МЯУ-то иде!
                              Чудя се сега тези котки имат ли толкова дълъг живот, че да им дочакаме МЯУ-кането ?!
                              Аааа сетих се ще чакаме МЯУ-кането на пракотетата. Дано по-възрастните им роднини да са ги научили как се МЯУ-ка..... Вечно не МЯУ няма много им се дърпа/разтяга опашката :-)
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.06.2022, 12:40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                1997-ма на НДК, 55м2 за 9000DM, днес същото пак тази цена само че не за целия апарт, а само за 1м2 от него.
                                1DM=€0,50
                                Така е и после имотите не отлежавали като виното. Ами, баш си отлежават чудесно и колкото по-отлежали, толкова по-скъпи

                                Коментар

                                Working...
                                X