IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Ами аз с конспирации не се занимавам - сигурно си има отделен форум за това!?
    Щом са ги обявили - приемам, че са там.

    И като ще говорим за борда - ни интересуват именно пасивите, а не активите!


    п.п.
    Борда не е грижа (поне за момента)!
    По-скоро умувам тия да ги броим ли за новия Льохман 'баджанак' или не?
    Дали има и други нагазили с 2-та крака там? ... Как ще се отрази на м/у банковия пазар?

    https://www.investor.bg/a/541-kripto...i-likvidatsiya
    Аз пък казвам, че ни интересуват точно активите. Пасивите са напечатаният кеш, който според закона за борда трябва да има покритие в твърда валута. Ако го няма това покритие, значи левовете са само едни хартии, а държавата няма и лев заделен, т.е. фалирала.

    Всеки един баланс има равни (номинално) активи и пасиви и въпросът е винаги този: струват ли активите толкова, че да покрият задълженията. Важи както баланса на ФЕД, така и за този на Зимбабве. И докато ФЕД може да печата и задълженията да са в собствена валута, то при Зимбабве (т.е. България) не е така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
      Мда, тези парични средства и ценни книжа (гледай активите) дали ги има или са потънали в нечий джоб? Знаеш добре, че обикновено пасивите са ясни и се приемат за даденост, активите обаче подлежат на преоценяване. Немалко компании си заминаха така от днес за утре - днес имат вземания, утре се оказва, че тези вземания ги няма. Така беше и с Гърците. Ти вЕрваш ли на тези чантаджии от БНБ? Аз лично се питам колко ли милиарда от тези 71 милиарда общо липсват? И дали утре нема да с еокаже, че имаме парична маса в обръщение, имаме фискален резерв и пр. само на хартия, а насреща няма и стотинка покритие?
      Ами аз с конспирации не се занимавам - сигурно си има отделен форум за това!?
      Щом са ги обявили - приемам, че са там.

      И като ще говорим за борда - ни интересуват именно пасивите, а не активите!


      п.п.
      Борда не е грижа (поне за момента)!
      По-скоро умувам тия да ги броим ли за новия Льохман 'баджанак' или не?
      Дали има и други нагазили с 2-та крака там? ... Как ще се отрази на м/у банковия пазар?

      https://www.investor.bg/a/541-kripto...i-likvidatsiya

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Еее, еее, еее........ по-кротко, тигри !

        Тука 'ептен без никакъв надзор сте се развилняли....

        https://www.bnb.bg/Statistics/StBNBB...thly/index.htm

        - Знаете ли коя графа точно да гледате?
        - Знаете ли какво значи "неснижаем остатък"?
        - Знаете ли колко му е размера и т.н. и т.н.
        Мда, тези парични средства и ценни книжа (гледай активите) дали ги има или са потънали в нечий джоб? Знаеш добре, че обикновено пасивите са ясни и се приемат за даденост, активите обаче подлежат на преоценяване. Немалко компании си заминаха така от днес за утре - днес имат вземания, утре се оказва, че тези вземания ги няма. Така беше и с Гърците. Ти вЕрваш ли на тези чантаджии от БНБ?

        Аз лично се питам колко ли милиарда от тези 71 милиарда общо липсват? И дали утре нема да с еокаже, че имаме парична маса в обръщение, имаме фискален резерв и пр. само на хартия, а насреща няма и стотинка покритие?
        Last edited by ejonny2376; 09.03.2023, 11:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

          ОК. Тогава защо още си в български форум и коментираш цени по 3000+ евро които очевидно следиш подробно по имотните сайтове?
          За да оставел брокерите да гладуват. Споко. Никой няма да бяга от БГ, нито пък жон-виртуалний ще се завърне.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            За чуждестранните инвеститори ситуацията в България е пределно ясна!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              При такъв сценарий не само че няма да пазарувам мезонети, а ще гледам да се отърва от абсолютно всичко на родна земя и то по най-бързия начин. През 1990 година България имаше все още младо население. Сега няма кой да вдигне държавата от подобна криза. Ще станем територия за заселване на бежанци от Афганистан, под опеката на ЕС, а името "България" ще остане само историческо понятие. Замисли се само - ние сме първата държава след Турция посока Западна Европа. Защо избщо сме в ЕС и защо ни приеха? Отделно апетитите на Русия към нас. Нищо чудно и България да е фронт на неизбежната война между Русия и НАТО.

              Трудно ми е да го кажа, но бих посъветвал всеки един човек да бяга с 200 от България при първа възможност. Отбелязвам, че преди 10 години бях на точно противоположното мнение.
              ОК. Тогава защо още си в български форум и коментираш цени по 3000+ евро които очевидно следиш подробно по имотните сайтове?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                При такъв сценарий не само че няма да пазарувам мезонети, а ще гледам да се отърва от абсолютно всичко на родна земя и то по най-бързия начин. През 1990 година България имаше все още младо население. Сега няма кой да вдигне държавата от подобна криза. Ще станем територия за заселване на бежанци от Афганистан, под опеката на ЕС, а името "България" ще остане само историческо понятие. Замисли се само - ние сме първата държава след Турция посока Западна Европа. Защо избщо сме в ЕС и защо ни приеха? Отделно апетитите на Русия към нас. Нищо чудно и България да е фронт на неизбежната война между Русия и НАТО.

                Трудно ми е да го кажа, но бих посъветвал всеки един човек да бяга с 200 от България при първа възможност. Отбелязвам, че преди 10 години бях на точно противоположното мнение.
                хахахахаха, ама знаеш всички обяви наизуст, че с откога с колко дискаунт са. Ти що не се пръждосаш от темата. (От БГ вече те оттървахме)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                  Е тогава как ще си пазаруваш мезонети на Южен парк по 300 евро квадрата, само си викаш дано, дано!
                  При такъв сценарий не само че няма да пазарувам мезонети, а ще гледам да се отърва от абсолютно всичко на родна земя и то по най-бързия начин. През 1990 година България имаше все още младо население. Сега няма кой да вдигне държавата от подобна криза. Ще станем територия за заселване на бежанци от Афганистан, под опеката на ЕС, а името "България" ще остане само историческо понятие. Замисли се само - ние сме първата държава след Турция посока Западна Европа. Защо избщо сме в ЕС и защо ни приеха? Отделно апетитите на Русия към нас. Нищо чудно и България да е фронт на неизбежната война между Русия и НАТО.

                  Трудно ми е да го кажа, но бих посъветвал всеки един човек да бяга с 200 от България при първа възможност. Отбелязвам, че преди 10 години бях на точно противоположното мнение.
                  Last edited by ejonny2376; 09.03.2023, 11:41.

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	44.JPG
Views:	1
Size:	29.4 КБ
ID:	4036763


                    http://www.worldgovernmentbonds.com/...ia-vs-germany/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Получава се нещо сравнимо с късния СОЦ. Поддържаме един стабилен официален курс към твърдите валути. Но покритието (необходимо да се поддържа този курс т.е. валутния борд) намалява и скоро ще изчезне, а парите се изнасят с куфарчета. Сценарият след това е ясен - фалит на държавата, заем от МВФ и се връщаме на изходната позиция от 90те.
                      Е тогава как ще си пазаруваш мезонети на Южен парк по 300 евро квадрата, само си викаш дано, дано!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        И аз си мисля, че се харчат парите заделени за борда и ако гръмне това.....
                        Еее, еее, еее........ по-кротко, тигри !

                        Тука 'ептен без никакъв надзор сте се развилняли....

                        https://www.bnb.bg/Statistics/StBNBB...thly/index.htm

                        - Знаете ли коя графа точно да гледате?
                        - Знаете ли какво значи "неснижаем остатък"?
                        - Знаете ли колко му е размера и т.н. и т.н.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          4 евро на кв от Частно лице, пак в Лозенец. Кви 11 евро ?????????? ХХААААААхахахахаааа

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65h&f1=1&fe7=1
                          Click image for larger version

Name:	99.JPG
Views:	1
Size:	40.2 КБ
ID:	4036759

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Къде 11 евро бе Ратко? На Младост? Защо някой ще дава 11 евро, като може да си наеме в Лозенец на 5,60 евро? На будали ни правиш май?
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...5pd&f1=1&fe7=1
                            не съм казвал да е в младост.
                            праввех опростени сметки, при колко наем би се вързала цената
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Вие хептен ни взехте за шарани тук, 3,70 евро/кв на Лозенец:

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65h&f1=1&fe7=1
                              Към апартамента има и дворче с беседка за отдих и барбекю!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Най ме притеснява фактът, че БНБ не реагира адекватно. Бордът се поддържа очевидно чрез топене на резерва. Продължават да раздават пари наляво и надясно, лихвите са по-ниски от Западна Европа (което е абсурно на фона на рисковия профил на страната). В един момент този борд ще рухне, няма как БНБ да го поддържа вечно ако не затегне политиката си.

                                България е изправена пред катастрофа заради абсурдното управление. Може би все пак беше по-добре да влезем в Еврозоната (с всичките и негативи), явно нашите некадърници не са в състояние сами да задържат нещата. Тук всички се хвалят как заплатите в София растяли, а не си задават въпроса откъде идват тези пари. Със сигурност тези пари не са в следствие на повишаване на производителността. България не произвежда абсолютно нищо. Чака ни гръцки сценарий без да има кой да ни спаси.
                                И аз си мисля, че се харчат парите заделени за борда и ако гръмне това..... Гърция ще ни се стори като приказка, защото тях ги спасиха, нас няма кой да ни спасява. Дали не е това причината внезапно да махнат много държави от списъка с офшорни зони? Дали не се готвят да изнесат мангизите към Дубай?

                                Коментар

                                Working...
                                X