IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
    Аз не споря, с теб сме смятам по много точки на една позиция. Просто имам притеснения, че нещо нередно става в държавата - краде се и се изнасят парите както стана 89-та година. Не е логично да сме с най-ниски лихви в Европа, нито да се бори инфлацията с допълнително наливане на пари. Правим точно обратното на това, което правят богатите. Те затягат, ние разхлабваме, едновременно с това поддържаме борд. Има нещо гнило и страшно в това.
    След като населението доброволно си подарява парите на банките дори при нулеви лихви /отделно таксите/, вместо да ги вложи някъде или да намери друг подходящ начин на съхранение, какво да кажем?

    Левовите кредити са обвързани с депозитните лихви. Навремето имаше Софибор, вече и него го няма, БНБ се е превърнала във второ НСИ (и освен едни МЗР почти нищо друго не определя), а банките с най-голяма радост експлоатират финансовата неграмотност на населението - това е.

    Експериментът може да е успешен, ама може и да не е .......................

    (ще ме намериш в другата тема, не ги следя двете, днес нещо скучая)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      За да намалява резерва трябваше и икономиката да не расте (респ. приходи от данъци), да не се теглят заеми и прочее...

      Инстинктивно пак навлизаш в конспиративни теории, фалшификации и прочее.... не ми се спори на тази тема, съжалявам.
      Аз не споря, с теб сме смятам по много точки на една позиция. Просто имам притеснения, че нещо нередно става в държавата - краде се и се изнасят парите както стана 89-та година. Не е логично да сме с най-ниски лихви в Европа, нито да се бори инфлацията с допълнително наливане на пари. Правим точно обратното на това, което правят богатите. Те затягат, ние разхлабваме, едновременно с това поддържаме борд. Има нещо гнило и страшно в това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        За да оставел брокерите да гладуват. Споко. Никой няма да бяга от БГ, нито пък жон-виртуалний ще се завърне.
        Те вече гладуват, затуй са така злобни, чал пичнаха да гонят за различно мнение. Брокеразииии свърши папуто, сега грабвайте мотиките вашта м.а калпазанска. Мааарш на нивата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

          хахахахаха, ама знаеш всички обяви наизуст, че с откога с колко дискаунт са. Ти що не се пръждосаш от темата. (От БГ вече те оттървахме)
          Ей гладник, казах ти хващай мотиката, свърши папуто, калпазанин.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            И къде е? Тайна, нали?

            изобщо не си разбрал ситуацията
            колегата пита при какъв наем би се вързала цена от 3к Е
            не знам къде е тая цена, просто сметнах, че за да си заслужава, според мен
            наема трябва да е към 11евро квадратя
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Юлка, преди 10 год (когато имах мангизи в Ктб) пак гледахме подобни успокояващи данни, после видЕхме "Назад, назад, моме Калино". Да не стане и сега така? Да ти кажа, честно аз на тая понци схема наречена "централна баМка" вяра - нЕмам. По разбираеми причини.
              Частните банки какво общо имат с баланса на Емисионно?
              Още повече в условия на борд БНБ не може да е кредитор от последна инстанция.
              п.п.
              А и хората /които бяха в рамките на гарантирания размер/ нали си взеха парите от КТБ?
              По-точно от Фонда. Просто трябваше да почакат няколко месеца.

              Иначе за това що няма осъден банкер/политик - пак не е мястото тук да го обсъждаме!
              (спирам да бутам тая неактуална тема)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                Ограденото перо е фискалният резерв, който е "днес го има, утре го няма".

                Моят въпрос към теб е - откъде идват парите, които поддържат ниските лихви, които се плащат за пенсии и увеличаване на заплати, които се раздават на килограм от държавата, а резервът стои на хартия непокътнат? Това не ти ли е съмнително? Ако резервът намаляваше, щях да съм по-спокоен - поне щяхме да знаем, че държавата издиша и че парите свършват. А тук се харчи като за световно, а резервът се държи висок. Това говори за фалшификация на горния баланс, за надуване на акивите и за харчене на пари, които ги нямаме.
                За да намалява резерва трябваше и икономиката да не расте (респ. приходи от данъци), да не се теглят заеми и прочее...

                Инстинктивно пак навлизаш в конспиративни теории, фалшификации и прочее.... не ми се спори на тази тема, съжалявам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Еее, еее, еее........ по-кротко, тигри !

                  Тука 'ептен без никакъв надзор сте се развилняли....

                  https://www.bnb.bg/Statistics/StBNBB...thly/index.htm

                  - Знаете ли коя графа точно да гледате?
                  - Знаете ли какво значи "неснижаем остатък"?
                  - Знаете ли колко му е размера и т.н. и т.н.
                  Юлка, преди 10 год (когато имах мангизи в Ктб) пак гледахме подобни успокояващи данни, после видЕхме "Назад, назад, моме Калино". Да не стане и сега така? Да ти кажа, честно аз на тая понци схема наречена "централна баМка" вяра - нЕмам. По разбираеми причини.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    не съм казвал да е в младост.
                    праввех опростени сметки, при колко наем би се вързала цената
                    И къде е? Тайна, нали?

                    Коментар


                    • Който трябва да пали свещи -
                      USD Initial Jobless Claims 195K 190K

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Изясни си първо схемата на борда, респ. какво представлява ограденото перо, колко може да е, колко не може да е... и така.

                        Иначе общите счетоводни правила от типа 'Актив = Пасив' - те са ясни...

                        Ограденото перо е фискалният резерв, който е "днес го има, утре го няма".

                        Моят въпрос към теб е - откъде идват парите, които поддържат ниските лихви, които се плащат за пенсии и увеличаване на заплати, които се раздават на килограм от държавата, а резервът стои на хартия непокътнат? Това не ти ли е съмнително? Ако резервът намаляваше, щях да съм по-спокоен - поне щяхме да знаем, че държавата издиша и че парите свършват. А тук се харчи като за световно, а резервът се държи висок. Това говори за фалшификация на горния баланс, за надуване на акивите и за харчене на пари, които ги нямаме.
                        Last edited by ejonny2376; 09.03.2023, 12:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                          Аз пък казвам, че ни интересуват точно активите. Пасивите са напечатаният кеш, който според закона за борда трябва да има покритие в твърда валута. Ако го няма това покритие, значи левовете са само едни хартии, а държавата няма и лев заделен, т.е. фалирала.

                          Всеки един баланс има равни (номинално) активи и пасиви и въпросът е винаги този: струват ли активите толкова, че да покрият задълженията. Важи както баланса на ФЕД, така и за този на Зимбабве. И докато ФЕД може да печата и задълженията да са в собствена валута, то при Зимбабве (т.е. България) не е така.
                          Изясни си първо схемата на борда, респ. какво представлява ограденото перо, колко може да е, колко не може да е... и така.

                          Иначе общите счетоводни правила от типа 'Актив = Пасив' - те са ясни...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Ами аз с конспирации не се занимавам - сигурно си има отделен форум за това!?
                            Щом са ги обявили - приемам, че са там.

                            И като ще говорим за борда - ни интересуват именно пасивите, а не активите!


                            п.п.
                            Борда не е грижа (поне за момента)!
                            По-скоро умувам тия да ги броим ли за новия Льохман 'баджанак' или не?
                            Дали има и други нагазили с 2-та крака там? ... Как ще се отрази на м/у банковия пазар?

                            https://www.investor.bg/a/541-kripto...i-likvidatsiya
                            Аз пък казвам, че ни интересуват точно активите. Пасивите са напечатаният кеш, който според закона за борда трябва да има покритие в твърда валута. Ако го няма това покритие, значи левовете са само едни хартии, а държавата няма и лев заделен, т.е. фалирала.

                            Всеки един баланс има равни (номинално) активи и пасиви и въпросът е винаги този: струват ли активите толкова, че да покрият задълженията. Важи както баланса на ФЕД, така и за този на Зимбабве. И докато ФЕД може да печата и задълженията да са в собствена валута, то при Зимбабве (т.е. България) не е така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Мда, тези парични средства и ценни книжа (гледай активите) дали ги има или са потънали в нечий джоб? Знаеш добре, че обикновено пасивите са ясни и се приемат за даденост, активите обаче подлежат на преоценяване. Немалко компании си заминаха така от днес за утре - днес имат вземания, утре се оказва, че тези вземания ги няма. Така беше и с Гърците. Ти вЕрваш ли на тези чантаджии от БНБ? Аз лично се питам колко ли милиарда от тези 71 милиарда общо липсват? И дали утре нема да с еокаже, че имаме парична маса в обръщение, имаме фискален резерв и пр. само на хартия, а насреща няма и стотинка покритие?
                              Ами аз с конспирации не се занимавам - сигурно си има отделен форум за това!?
                              Щом са ги обявили - приемам, че са там.

                              И като ще говорим за борда - ни интересуват именно пасивите, а не активите!


                              п.п.
                              Борда не е грижа (поне за момента)!
                              По-скоро умувам тия да ги броим ли за новия Льохман 'баджанак' или не?
                              Дали има и други нагазили с 2-та крака там? ... Как ще се отрази на м/у банковия пазар?

                              https://www.investor.bg/a/541-kripto...i-likvidatsiya

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Еее, еее, еее........ по-кротко, тигри !

                                Тука 'ептен без никакъв надзор сте се развилняли....

                                https://www.bnb.bg/Statistics/StBNBB...thly/index.htm

                                - Знаете ли коя графа точно да гледате?
                                - Знаете ли какво значи "неснижаем остатък"?
                                - Знаете ли колко му е размера и т.н. и т.н.
                                Мда, тези парични средства и ценни книжа (гледай активите) дали ги има или са потънали в нечий джоб? Знаеш добре, че обикновено пасивите са ясни и се приемат за даденост, активите обаче подлежат на преоценяване. Немалко компании си заминаха така от днес за утре - днес имат вземания, утре се оказва, че тези вземания ги няма. Така беше и с Гърците. Ти вЕрваш ли на тези чантаджии от БНБ?

                                Аз лично се питам колко ли милиарда от тези 71 милиарда общо липсват? И дали утре нема да с еокаже, че имаме парична маса в обръщение, имаме фискален резерв и пр. само на хартия, а насреща няма и стотинка покритие?
                                Last edited by ejonny2376; 09.03.2023, 11:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X