IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    айде честито -прогнозите са за още по-високи лихви

    https://www.investor.bg/novini/130/a...temvri-353812/
    Лагард намекна за по-силно увеличение на лихвите към септември

    Ако темповете останат над целевото равнище за целия период, през деветия месец на годината ЕЦБ може да увеличи лихвата с 0,50 пункта

    ПРИПОМНЕТЕ СИ ПРИКАЗАКАТА ЗА БАНКЕРА И ЧАДЪРЧЕТО
    лихвите, за да бутнат пазара трябва да ги вдигат поне 5-6 пъти и ще се проточи. Въпросът е ще им омекнат ли коленете при задаващата се криза и дали няма да пуснат печатницата преждевременно.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

      Защото не е купил, когато е могъл и го е яд.
      Това важи за теб,знаем се

      Коментар


      • Кризата я чакайте през цените на петрола.
        Вече вдигаме цените 3 пъти седмично вместо само в Петък,В момента сме на 3.40 за дизела с ДДС.
        Петък още не е дошъл.
        Това е ,мисля че бях точен.
        Цените ще се вдигат докато не клекне икономиката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Кавръков, питам се защо постоянно пишеш в тази тема, след като изобщо не си в час!
          Това ли ти е "великото" повишение на лихвите - 0,25% ?!
          Защото не е купил, когато е могъл и го е яд.
          Last edited by X_Y; 09.06.2022, 18:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            Какви карти им давате?
            Фирмени,за гориво.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Кавръков, питам се защо постоянно пишеш в тази тема, след като изобщо не си в час!
              Това ли ти е "великото" повишение на лихвите - 0,25% ?! Че тя тази стойност е в рамките на статистическата грешка.
              При реална инфлация от над 30-35%, вдигане на лихвите с ~ 0.3% е като да се мъчиш угасиш огромна огнена клада с капка вода.
              А в България БНБ с колко вдига лихвите? С 0-ла ли?

              Това което си ни публикувал всъщност показва, че цените на жилищата в България и през следващата година са ↑ ↑ ↑
              Намери си друга тема в която да си губиш времето. Цените на имотите няма да паднат, както ти се иска.
              Чакай сега ,и хората ти обясниха,това е началото .
              До края на годината лихвите ще скочат със около 133 пункта,това е на ниво Централна банка.
              Както ти каза и Левонката,на гише,тоест на търговската банка вече лихвата скача с 3%.
              В момента лихвите са около 3,4%,сметни още толкоз,двойно отиват
              Както каза и друг потребител стягай гащите за криза,мен не мисли,на мен вече ми се молят за горивата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Кой ти каза какво се очаква ?
                Като стане горивото 5 лева ,а и няма да го има ,според теб какво се очаква ?
                Днес ми обади фирма,немска от камарата на Германия.
                Бързат да вземат карти без коментар на цената щото ще им гарантираме количества,не цени,количества.
                Какви карти им давате?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  айде честито -прогнозите са за още по-високи лихви

                  https://www.investor.bg/novini/130/a...temvri-353812/
                  Лагард намекна за по-силно увеличение на лихвите към септември

                  Ако темповете останат над целевото равнище за целия период, през деветия месец на годината ЕЦБ може да увеличи лихвата с 0,50 пункта

                  ПРИПОМНЕТЕ СИ ПРИКАЗАКАТА ЗА БАНКЕРА И ЧАДЪРЧЕТО
                  Кавръков, питам се защо постоянно пишеш в тази тема, след като изобщо не си в час!
                  Това ли ти е "великото" повишение на лихвите - 0,25% ?! Че тя тази стойност е в рамките на статистическата грешка.
                  При реална инфлация от над 30-35%, вдигане на лихвите с ~ 0.3% е като да се мъчиш угасиш огромна огнена клада с капка вода.
                  А в България БНБ с колко вдига лихвите? С 0-ла ли?

                  Това което си ни публикувал всъщност показва, че цените на жилищата в България и през следващата година са ↑ ↑ ↑
                  Намери си друга тема в която да си губиш времето. Цените на имотите няма да паднат, както ти се иска.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    там е работата, че у нас не се очертава да има безработица.
                    Кой ти каза какво се очаква ?
                    Като стане горивото 5 лева ,а и няма да го има ,според теб какво се очаква ?
                    Днес ми обади фирма,немска от камарата на Германия.
                    Бързат да вземат карти без коментар на цената щото ще им гарантираме количества,не цени,количества.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                      там е работата, че у нас не се очертава да има безработица.
                      ОК, щом така казвате, значи няма повод за притеснение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Лихвите сами по себе си няма да са големия проблем (поне в началото). 1% нарастване на лихвата докарва около 9% нарастване на месечната вноска. Звучи стряскащо и за много хора ще е проблем, но сумите в България са малки и до 1% нарастване на лихвата естествено би се усетило, но може би няма да е катаклизъм. При 150к евро кредит 1% нарастване на лихвата ше е около 80 евро покачване, които в нормална ситуация може да бъде преглътнато с преструктуриране на разходите. Проблема е, че със забавянето на лихвите се надяваха да дадат тласък на икономиката а това не се случи. Сега ще има период с :
                        висока инфлация ( защото лихвите бяха забавени)
                        +
                        вдигане на лихви (защото инфлацията все пак трябва да бъде спряна)
                        +
                        очертаваща се жестока икономическа криза (войната + зелената сделка)

                        Тия трите заедно ще докарат катастрофа. Най простия маркер за криза е безработицата. Не съм сигурен дали е валиден за всичко , но за цените на имотите е валиден. Последната година цените на имотите се качваха стремглаво в държави с ниска безработица. Колко се качиха в Италия ? А сега проверете колко е безработицата в Италия и колко е в Чехия.

                        Икономическа криза => фалити => безработица => имотна криза, това е същия сценарии като 2008. Както виждате лихвите не са част от уравнението, та не знам защо всички говорите за лихви. Ако има криза ще паднат имотите , ако няма , няма да паднат. Не искам да си мисля какво ще стане ако има криза но имотите не паднат в абсолютна стойност. Не разбирам защо повишителите се надяват на такова развитие.
                        там е работата, че у нас не се очертава да има безработица.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                          Какви са фирмите ( малки,средни,големи) ? Или всякакви.
                          Всякакви имам от персонал със 2 човека до над 100 служители

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Германия и някои други европейски страни са в режим на ограничаване на тока и енергията през идващата зима,очертават се трудни месеци.
                            Управлявам около 400 фирми като акаунт мениджър,и вече започва да се усеща .
                            Нямат пари или бавят плащанията,оплакват се от липса на постъпления.

                            Какви са фирмите ( малки,средни,големи) ? Или всякакви.

                            Коментар


                            • https://bnr.bg/horizont/post/1016598...rozonata-ot-68
                              ЕЦБ вдига лихвите, очаква инфлация в еврозоната от 6,8%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                да, те звездите само чакат да получат писмо от накавръков и веднага ще го гласуват.
                                мисля, че доста надценяваш "звездите"
                                1. за пример - Бареков е евродепутат
                                2. Кат' чуят ЕКО и откачат (масово)

                                ако им се пусне мухата ще падне голямо мислене ХАХАХАХАХА, убеден съм ...........
                                Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X