IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Концентрирай се върху собствените си загуби, вместо да се фокусираш върху моята личност. Аз цитирам медия, като не ти харесват, изложените факти, жалвай се там.
    https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...-evtinite-pari


    Тука се концентрирай ,споменават теб,НО не са брокери за съжаление...


    За собствениците на жилища много по-ниските лихви по ипотеките помогнаха за преодоляването на стагниращия растеж на заплатите. Ниските лихви също насърчиха поскъпването на жилищата и на други активи. Хората, които притежаваха скъпи жилища, имаха странното усещане, че имотите им печелят повече от самите тях.

    Байлорчо,

    Тука си 1,:1 ти ,да не се познаваш с тоя дето е писал статията ?



    Краят на една ера: с какво ще запомним периода на евтините пари? Политиката на ниски лихвени проценти беше съпроводена с фалшивото усещане за охолност


    За КРАЙ се говори в статията !!!
    Last edited by nkavrakov1982; 06.11.2022, 10:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Не, писах цена 150к евро за апартамент в бял квартал. Просто предположихте че това са две спални, хол и кухня. Е има и такива разбира се, но вече са над 200-250к според състоянието. И ще са за изриване от пода до тавана.
      Ми не. Предположихме нормален ап. т.е не първи (с решетки на прозорците като в пандиз ) или последен, или такъв без асансьор или такъв където са живели клошари. Търсим съвсем нормален ап от 100 кв за 150к евра. Давайте.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        трай трайчо за зелена трЕва
        Те тия трайчовци, по 5-7 години траяха, сега надигат вой, ама остаряха от чЕканье

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
          Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав
          Бони не е прав ,затова и се ската...напълно ясно знае че това вече е минало,не го очакваше затова и си трае...

          https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...-evtinite-pari


          Краят на една ера: с какво ще запомним периода на евтините пари? Политиката на ниски лихвени проценти беше съпроводена с фалшивото усещане за охолност

          От днес е статията,да не помислите че нещо старо поствам

          За собствениците на жилища много по-ниските лихви по ипотеките помогнаха за преодоляването на стагниращия растеж на заплатите. Ниските лихви също насърчиха поскъпването на жилищата и на други активи. Хората, които притежаваха скъпи жилища, имаха странното усещане, че имотите им печелят повече от самите тях.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Само брокерите останаха ,да те утешават ,същите дето те предадоха Остров да беше тая държава пак нямаше да се спасиш от теслата дето иде
            Концентрирай се върху собствените си загуби, вместо да се фокусираш върху моята личност. Аз цитирам медия, като не ти харесват, изложените факти, жалвай се там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Съвсем скоро тези символични лихви ще бъдат само спомен.
              трай трайчо за зелена трЕва
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Все още може да се каже, че в България цените на недвижими имоти поддържат най-ниски нива в сравнение с цяла Европа. Заради очакваното приемане на еврото вероятно през 2023 г. цените плавно ще се покачват и когато влезем в еврозоната ще имаме едно по-драстично повишаване до достигане на нива, близки до цените в Западна Европа.

                https://www.economic.bg/bg/a/view/ev...o-evropejskite

                И ОЩЕ:

                Банките все още не са повишили драстично лихвите и това не се очаква да се случи скоро на нашия пазар.

                Само брокерите останаха ,да те утешават ,същите дето те предадоха Остров да беше тая държава пак нямаше да се спасиш от теслата дето иде

                Коментар


                • Все още може да се каже, че в България цените на недвижими имоти поддържат най-ниски нива в сравнение с цяла Европа. Заради очакваното приемане на еврото вероятно през 2023 г. цените плавно ще се покачват и когато влезем в еврозоната ще имаме едно по-драстично повишаване до достигане на нива, близки до цените в Западна Европа.

                  https://www.economic.bg/bg/a/view/ev...o-evropejskite

                  И ОЩЕ:

                  Банките все още не са повишили драстично лихвите и това не се очаква да се случи скоро на нашия пазар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                    Съвсем скоро тези символични лихви ще бъдат само спомен.
                    Също неясно защо дават фиксирана на 3% при положение че същата банка твърди публично, че се увеличат с 1.5% само 2023! I call bulshit!


                    От статията преди 3 дни:

                    Основният сценарий на УниКредит предвижда, че лихвите по ипотечните кредити у нас ще нараснат с около 1,5% в рамките на повече от една година. Но при негативен сценарий може да се стигне до по-голямо увеличение на цената на кредитите, а оттам и корекцията на цените на жилищата ще е по-голяма, предупреди икономистът.
                    Last edited by Chio; 06.11.2022, 10:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                      Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав
                      това е част от рекламна кампания в стил - цените започват от...
                      идеята е да се шуми и да се раздаде където може нещо още.
                      за реалните мераклии за подобни кредити лихвите ще са по-различни, защото ще има обаче, понеже и така.
                      реално тези, за които лихвата ще е 2.99% ще са пренебрежимо малък процент, но рекламата върви именно с тези % като слоган.

                      червейчето на кукичката
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                        Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав
                        Съвсем скоро тези символични лихви ще бъдат само спомен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                          Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав
                          Лошо, че не покриват нотариалните такси при прехвърляне на ипотеки от други банки, иначе бих се възползвал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Я кажи колко е наема на 50-100г селска къща?
                            Точно кръгла НУЛА. И 100% данък да сложиш все нула лева ще прибере държавата.
                            Аз искам да си плащат 10% данък за предполагаемите доходи, както искат 10% от фирмите данък предварително на база оборот от миналата година.
                            Какъв е проблема да си живееш САМ в къща (или кооперация). Трябва да се облагат повече тези които НЕ ЖИВЕЯТ ТАМ, не им е основно жилище. С него те могат и правят бизнес и не плащат нищо за това поне 90%. Аз НИКОГА НЕ СЪМ ПЛАЩАЛ данък за наемите които съм прибирал и прибирам. Моите родители също. И не смятам че е правилно
                            Многоимотниците в апартаменти плашат направилите къщи на село. Като че ли високите данъци няма да започнат от централните части на градовете? То в някои села може да е без данък като част от програма да задържат и привличат хора и това е обяснимо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Е това е, сега за нас е коридор, времената са различни и сега е непрактично такова помещение при толкова малък апартамент спрямо него.
                              В повечето случаи са нямали избор - малки апартаменти са наблъскани едни до други, а холокухнята е била непозната концепция. Вестибюлът при повечето има градена камина, която отоплява целия апартамент. За да се осъвремени - иска почти почти невъзможна преработка, но точно това правят инвеститори с цел даване под наем. Даже има мераклии вкарват бокса в самия център на сградата - как минава канала и водата, какво мислят съседите за пералнята, а при готвене какво се случва са все въпроси за отговор.
                              Но това не ги спира - от 77м2 вадят две стаи (бившата кухня като малка спалня) и холокухня 30м2. Което си е апартамент 90м2 ново строителство, не е ли така?
                              Реален пример, в който не вярвах, докато не го реализираха. Съшият "коптор" като разпределение и състояние на 1ви етаж, 66м2, беше преработен на двуспален. Обявата за наем с чисто нови мебели и уреди беше 750е. Бяха се постарали с някакви артистични хрумвания. Как ви се струва 66м2 за оправен коптор, да се отдава за 750е? Да, топ локейшън е, но това продава, особено при наема, другото идва после.

                              Коментар


                              • Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав

                                Коментар

                                Working...
                                X