IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Днес четох дълъг материал в известен седмичник - как инфлацията при храните е резултат от картел между 5-те най-големи търговски вериги. И че държавата е импотентна и не иска да се намеси. И че големи интереси стоели зад това да се спре ограбването на хората, принудени да купуват мляко, кашкавал, сирене, яйца и месо с 50,100 и 200% надценка.

    И че големите шефове на тези вериги имали банкерски заплати и живеели луксозно, в полите на Витоша, с хубави коли, с шантонерки,
    Евго ,

    Цените на храните се определят от обема производство в съответната държава,държавните субсидии в тази насока и технологиите които дават опции за по -голям добив,така че картела на веригите е следствие от липсата на по-горните няколко неща ,които липсват в България .
    Това е ,няма ли държавна линия за евтини и достъпни храни забрави,а държавата не и дреме за хората ,това е ясно .

    Коментар


    • https://manager.bg/%D1%84%D0%B8%D0%B...ta-za-lihvite-
      Спад на борсите в Европа на фона на опасенията за лихвите* !!!


      Акциите на компаниите от сектора на недвижимите имоти (SX86P) се понижиха с 3,09%, като цената на книжата на германската LEG Immobilien се понижи с 10,88%, след тъй като фирмата за недвижими имоти спря изплащането на дивиденти.?????

      Акциите започнаха да се понижават, след като коментари от показанията на Пауъл пред Сената подействаха като предупреждение, че терминалната ставка на централната банка вероятно ще бъде по-висока от очакваното поради упорито силните икономически данни.

      „Това просто повдига идеята, че може да се наложи да направят повече (Фед)“, каза Кати Бостянчич, главен икономист в Nationwide. „Фактът, че те дори са готови да ускорят увеличението дава нова сила на идеята, че правят политическа грешка – че това води до твърдо приземяване за икономиката“, добави тя.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз не споря, с теб сме смятам по много точки на една позиция. Просто имам притеснения, че нещо нередно става в държавата - краде се и се изнасят парите както стана 89-та година. Не е логично да сме с най-ниски лихви в Европа, нито да се бори инфлацията с допълнително наливане на пари. Правим точно обратното на това, което правят богатите. Те затягат, ние разхлабваме, едновременно с това поддържаме борд. Има нещо гнило и страшно в това.
        Днес четох дълъг материал в известен седмичник - как инфлацията при храните е резултат от картел между 5-те най-големи търговски вериги. И че държавата е импотентна и не иска да се намеси. И че големи интереси стоели зад това да се спре ограбването на хората, принудени да купуват мляко, кашкавал, сирене, яйца и месо с 50,100 и 200% надценка.

        И че големите шефове на тези вериги имали банкерски заплати и живеели луксозно, в полите на Витоша, с хубави коли, с шантонерки,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          След като населението доброволно си подарява парите на банките дори при нулеви лихви /отделно таксите/, вместо да ги вложи някъде или да намери друг подходящ начин на съхранение, какво да кажем?

          Левовите кредити са обвързани с депозитните лихви. Навремето имаше Софибор, вече и него го няма, БНБ се е превърнала във второ НСИ (и освен едни МЗР почти нищо друго не определя), а банките с най-голяма радост експлоатират финансовата неграмотност на населението - това е.

          Експериментът може да е успешен, ама може и да не е .......................

          (ще ме намериш в другата тема, не ги следя двете, днес нещо скучая)
          Една част от населението се експлоатира от банките.Друга част се радва на невиждано ниски лихви по кредитите.
          Както е казал народът:"Юнак вино пие,бунак лозе копа".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            Аз не споря, с теб сме смятам по много точки на една позиция. Просто имам притеснения, че нещо нередно става в държавата - краде се и се изнасят парите както стана 89-та година. Не е логично да сме с най-ниски лихви в Европа, нито да се бори инфлацията с допълнително наливане на пари. Правим точно обратното на това, което правят богатите. Те затягат, ние разхлабваме, едновременно с това поддържаме борд. Има нещо гнило и страшно в това.
            След като населението доброволно си подарява парите на банките дори при нулеви лихви /отделно таксите/, вместо да ги вложи някъде или да намери друг подходящ начин на съхранение, какво да кажем?

            Левовите кредити са обвързани с депозитните лихви. Навремето имаше Софибор, вече и него го няма, БНБ се е превърнала във второ НСИ (и освен едни МЗР почти нищо друго не определя), а банките с най-голяма радост експлоатират финансовата неграмотност на населението - това е.

            Експериментът може да е успешен, ама може и да не е .......................

            (ще ме намериш в другата тема, не ги следя двете, днес нещо скучая)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              За да намалява резерва трябваше и икономиката да не расте (респ. приходи от данъци), да не се теглят заеми и прочее...

              Инстинктивно пак навлизаш в конспиративни теории, фалшификации и прочее.... не ми се спори на тази тема, съжалявам.
              Аз не споря, с теб сме смятам по много точки на една позиция. Просто имам притеснения, че нещо нередно става в държавата - краде се и се изнасят парите както стана 89-та година. Не е логично да сме с най-ниски лихви в Европа, нито да се бори инфлацията с допълнително наливане на пари. Правим точно обратното на това, което правят богатите. Те затягат, ние разхлабваме, едновременно с това поддържаме борд. Има нещо гнило и страшно в това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                За да оставел брокерите да гладуват. Споко. Никой няма да бяга от БГ, нито пък жон-виртуалний ще се завърне.
                Те вече гладуват, затуй са така злобни, чал пичнаха да гонят за различно мнение. Брокеразииии свърши папуто, сега грабвайте мотиките вашта м.а калпазанска. Мааарш на нивата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                  хахахахаха, ама знаеш всички обяви наизуст, че с откога с колко дискаунт са. Ти що не се пръждосаш от темата. (От БГ вече те оттървахме)
                  Ей гладник, казах ти хващай мотиката, свърши папуто, калпазанин.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    И къде е? Тайна, нали?

                    изобщо не си разбрал ситуацията
                    колегата пита при какъв наем би се вързала цена от 3к Е
                    не знам къде е тая цена, просто сметнах, че за да си заслужава, според мен
                    наема трябва да е към 11евро квадратя
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Юлка, преди 10 год (когато имах мангизи в Ктб) пак гледахме подобни успокояващи данни, после видЕхме "Назад, назад, моме Калино". Да не стане и сега така? Да ти кажа, честно аз на тая понци схема наречена "централна баМка" вяра - нЕмам. По разбираеми причини.
                      Частните банки какво общо имат с баланса на Емисионно?
                      Още повече в условия на борд БНБ не може да е кредитор от последна инстанция.
                      п.п.
                      А и хората /които бяха в рамките на гарантирания размер/ нали си взеха парите от КТБ?
                      По-точно от Фонда. Просто трябваше да почакат няколко месеца.

                      Иначе за това що няма осъден банкер/политик - пак не е мястото тук да го обсъждаме!
                      (спирам да бутам тая неактуална тема)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        Ограденото перо е фискалният резерв, който е "днес го има, утре го няма".

                        Моят въпрос към теб е - откъде идват парите, които поддържат ниските лихви, които се плащат за пенсии и увеличаване на заплати, които се раздават на килограм от държавата, а резервът стои на хартия непокътнат? Това не ти ли е съмнително? Ако резервът намаляваше, щях да съм по-спокоен - поне щяхме да знаем, че държавата издиша и че парите свършват. А тук се харчи като за световно, а резервът се държи висок. Това говори за фалшификация на горния баланс, за надуване на акивите и за харчене на пари, които ги нямаме.
                        За да намалява резерва трябваше и икономиката да не расте (респ. приходи от данъци), да не се теглят заеми и прочее...

                        Инстинктивно пак навлизаш в конспиративни теории, фалшификации и прочее.... не ми се спори на тази тема, съжалявам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Еее, еее, еее........ по-кротко, тигри !

                          Тука 'ептен без никакъв надзор сте се развилняли....

                          https://www.bnb.bg/Statistics/StBNBB...thly/index.htm

                          - Знаете ли коя графа точно да гледате?
                          - Знаете ли какво значи "неснижаем остатък"?
                          - Знаете ли колко му е размера и т.н. и т.н.
                          Юлка, преди 10 год (когато имах мангизи в Ктб) пак гледахме подобни успокояващи данни, после видЕхме "Назад, назад, моме Калино". Да не стане и сега така? Да ти кажа, честно аз на тая понци схема наречена "централна баМка" вяра - нЕмам. По разбираеми причини.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            не съм казвал да е в младост.
                            праввех опростени сметки, при колко наем би се вързала цената
                            И къде е? Тайна, нали?

                            Коментар


                            • Който трябва да пали свещи -
                              USD Initial Jobless Claims 195K 190K

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Изясни си първо схемата на борда, респ. какво представлява ограденото перо, колко може да е, колко не може да е... и така.

                                Иначе общите счетоводни правила от типа 'Актив = Пасив' - те са ясни...

                                Ограденото перо е фискалният резерв, който е "днес го има, утре го няма".

                                Моят въпрос към теб е - откъде идват парите, които поддържат ниските лихви, които се плащат за пенсии и увеличаване на заплати, които се раздават на килограм от държавата, а резервът стои на хартия непокътнат? Това не ти ли е съмнително? Ако резервът намаляваше, щях да съм по-спокоен - поне щяхме да знаем, че държавата издиша и че парите свършват. А тук се харчи като за световно, а резервът се държи висок. Това говори за фалшификация на горния баланс, за надуване на акивите и за харчене на пари, които ги нямаме.
                                Last edited by ejonny2376; 09.03.2023, 12:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X