IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Браво Селена ,
    Хубаво им го каза в лицето,то даже няма какво да се добави ...нашето море е пълна помия ,пълна,нормалните хора там не ходят...
    Казвам го със съжаление това
    хубава храна по нашето море много трудно може да се намери, а чисто още по-трудно.
    за качествена риба уж скъпите ресторанти в гърция са на цени по-добри от нашите вип по морето.
    Една от хубавите им риби синегрида хапваме за 80Е килото , но като погледнеш идва 16лв за 100гр.. , а по нашите 'топ' места за някакви измислени риби са по 20+ кинта стоте грама (така ги обявяват в менютата нащите и затова така го пиша)...

    В България само края на август началото на септември за 3-4 дни кокото децата да знаят, че имаме море .. и при това не всяка година.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Оооо, аз “гастарбайтерката” какви истории имам


      Ще ги запазя за зимата. От мене чао и приятна вечер
      Чао и поздрави на Испания,да пиеш едно калимочо с екстра лимон и за мен както се казва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ха ха ,тия наистина са били много прости типове.
        Оооо, аз “гастарбайтерката” какви истории имам


        Ще ги запазя за зимата. От мене чао и приятна вечер

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Аз мога и една друга история да ти разкажа - преди години два простака от Бургас решават да отворят възможно най-просташкия бар на пъпа на Марбея на … кредит, който щели да изплащат от … оборота на бара. Да, де, ама в бара (беше потресаващ кич) не влизаше жив клиент предвид околните заведения … и …фалираха с гръм и трясък, а аз освен че им оправях бакиите си изкарах една почивка на тази коста.

          Тези двамата така и не разбраха защо фалираха. Ама вика в Бургас капанчето вървеше …. Те така те …
          Ха ха ,тия наистина са били много прости типове.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Сам си си отговорил що в БГ дори Хемус се строи незаконно и от фирми, дето после се продават на клошари след яко кражба на пари от бюджета.
            ПП: километър немски път е по-евтин от българския, в цял свят трудно ще намериш по-скъп всъщност. Никъде не се краде чак толкова!
            То нещата горе-долу отиват до проста аритметика - като няма високи данъци, няма голям бюджет за обществени нужди, оттам няма как да има приемливи държавни и обществени услуги. То и затова мечтата на всички е частна улица, частна болница, частно училище, частна охрана, на частно да си навсякъде, защото другото е пълен батак.

            https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022...ef=home_layer2
            Ето и потвърждението - всеки калъф може да е шофьор и да предизвика подобни трагедии. Данъци и застраховки смешни. Затова и 4 лв. бензин никой не плаши, пак си карат като за последно. Бог да ги прости невинните.
            Last edited by Pringles; 16.07.2022, 20:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Браво Селена ,
              Хубаво им го каза в лицето,то даже няма какво да се добави ...нашето море е пълна помия ,пълна,нормалните хора там не ходят...
              Казвам го със съжаление това
              Аз мога и една друга история да ти разкажа - преди години два простака от Бургас решават да отворят възможно най-просташкия бар на пъпа на Марбея на … кредит, който щели да изплащат от … оборота на бара. Да, де, ама в бара (беше потресаващ кич) не влизаше жив клиент предвид околните заведения … и …фалираха с гръм и трясък, а аз освен че им оправях бакиите си изкарах една почивка на тази коста.

              Тези двамата така и не разбраха защо фалираха. Ама вика в Бургас капанчето вървеше …. Те така те …
              Last edited by Selena; 16.07.2022, 20:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Те офертните цени вече са до небесата.
                Въпросът е защо броят на обяви продава в София (не съм гледал за другите региони) всеки ден качва поне с по 200 броя?
                Би следвало да намалява, че всичко се изкупува на дебелите цени.. наред.

                Това го наблюдавах миналата 2021 година,офертните само се качваха и намаляваха,сега е обратното само се качват

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  О, направих този експеримент миналата година точно в стария Несебър. Плажове - 0, качество на обслужването - 0, тъпият тарикат таксиджия (дебела мазна свиня родно производство) искаше да ни остави на кълдъръма с куфарите, а дебилът от хотела накрая стопли и успя да му каже кактова да не стане. Вътре в хотела - баш до една прекрасна църква друг дебил като похвалих мебелите стана червен като рак (кой знае от коя къща ги е крал).

                  Дебилката сервираща закуските по стар бг обичай първо обслужваше чуженците с по-качествените плодове и после се сещаше за нас докато не я направих на салата.

                  Наближи тръгването ни и съвпадна с празника на Несебър - 15ти август - нито един от дебилите на рецепцията не си направи труда да ни предупреди, че затварят достъпа до таксита, а същия ден имахме полет от Сафово (оказа се много по-приятно модерно място за почивка без толкоз претенции) до София.

                  Та… в този ред на мисли, какви точно цени очаквате? Да, градчето има атмосфера, но обслужването е под всякаква критика, таксиджиите са мошеници - летище Сарафово - Несебър седи един на гише и иска 80 лв., а цената навън е 50 лв.

                  Магазините в градчето за малко по-ценни стоки бяха с абсурдно високи цени. Мога да продължавам за липсващите плажове и многото хотели, но не си струва, така че драги, напротив много даже съм си в час.

                  От все пак криворазбран патриотизъм не им оставих коментар в букинга колкото точно са зле в сравнение с други туристически държави и дестинации.

                  Та, какви точно да са цените в това градче? Като в Сен Тропе ли? Хайде Холан.
                  Браво Селена ,
                  Хубаво им го каза в лицето,то даже няма какво да се добави ...нашето море е пълна помия ,пълна,нормалните хора там не ходят...
                  Казвам го със съжаление това

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                    Ела на морето, за да видиш цените. Направи няколко огледа, ориентирай се в пазара. Аман от дървени философи живеещи на майната си, не ви ли омръзна да коментирате неща от които нямате представа?
                    Стига с това море вече,факта че си се набил,излъгал,както искаш го наречи с имот там си е твой проблем,ей го в статията на Лорда от Блиц пише че брокерите по морето нямали работа,та идвали в София да работят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                      Ела на морето, за да видиш цените. Направи няколко огледа, ориентирай се в пазара. Аман от дървени философи живеещи на майната си, не ви ли омръзна да коментирате неща от които нямате представа?
                      О, направих този експеримент миналата година точно в стария Несебър. Плажове - 0, качество на обслужването - 0, тъпият тарикат таксиджия (дебела мазна свиня родно производство) искаше да ни остави на кълдъръма с куфарите, а дебилът от хотела накрая стопли и успя да му каже кактова да не стане. Вътре в хотела - баш до една прекрасна църква друг дебил като похвалих мебелите стана червен като рак (кой знае от коя къща ги е крал).

                      Дебилката сервираща закуските по стар бг обичай първо обслужваше чуженците с по-качествените плодове и после се сещаше за нас докато не я направих на салата.

                      Наближи тръгването ни и съвпадна с празника на Несебър - 15ти август - нито един от дебилите на рецепцията не си направи труда да ни предупреди, че затварят достъпа до таксита, а същия ден имахме полет от летището в Сарафово (оказа се много по-приятно модерно място за почивка без толкоз претенции) до София.

                      Та… в този ред на мисли, какви точно цени очаквате? Да, градчето има атмосфера, но обслужването е под всякаква критика, таксиджиите са мошеници - летище Сарафово - Несебър седи един на гише и иска 80 лв., а цената навън е 50 лв. Ресторантите - нон стоп скандали с клиентите и ако не е група не те поглеждат. Уникално ниско ниво. Кога наш келнер/сервитьорка ще се научи да се усмихва, да казва добър ден и довиждане на клиента за мен е уникална загадка съперничеща с разгадаването на някоя древна писменост.

                      Магазините в градчето за малко по-ценни стоки бяха с абсурдно високи цени спрямо европейските. Местното население бе потънало в някакво уникално провинциално високомерие. Мога да продължавам за липсващите плажове и многото хотели, но не си струва, така че драги, напротив много даже съм си в час.

                      От все пак криворазбран патриотизъм не им оставих негативен коментар в букинга колкото точно са зле в сравнение с други туристически държави и дестинации.

                      Та, какви точно да са цените в това градче? Като в Сен Тропе ли? Хайде Холан. Сега като им доплува и някоя мина са тип топ.
                      Last edited by Selena; 16.07.2022, 20:13.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        Те офертните цени вече са до небесата.
                        Въпросът е защо броят на обяви продава в София (не съм гледал за другите региони) всеки ден качва поне с по 200 броя?
                        Би следвало да намалява, че всичко се изкупува на дебелите цени.. наред.

                        Това е факт Берти. За първи път от много години има реална и сериозна причина за промяна. А тепърва има нови огромни проекти дето не са почнати. А не ги почват щото няма вече кой да ги изкупи ...поне на тези нива....
                        Сега ако не обърнат цените не знам кога.... въпреки инфлацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Идат ужасни месеци за имотния пазар у нас: Жилищата свършват до дни, цените скачат до небесата!

                          https://blitz.bg/ikonomika/idat-uzha...ews897653.html
                          Те офертните цени вече са до небесата.
                          Въпросът е защо броят на обяви продава в София (не съм гледал за другите региони) всеки ден качва поне с по 200 броя?
                          Би следвало да намалява, че всичко се изкупува на дебелите цени.. наред.


                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Сам си си отговорил що в БГ дори Хемус се строи незаконно и от фирми, дето после се продават на клошари след яко кражба на пари от бюджета.
                            ПП: километър немски път е по-евтин от българския, в цял свят трудно ще намериш по-скъп всъщност. Никъде не се краде чак толкова!
                            Не съм отричал, че у нас се краде. Навсякъде е едно и също като крадене. Има разлика само в начините.
                            Това не е оправдание разбира се за кражбите. Ама няма как 1000-10000 човека с доходи по 5К евро разбираш ли да вдигнат протест и да спрат тези кражби. Протести се правят само платени или когато ножа е опрял до кокала и поради това шапка свалям на Западното общество където са се постарали да оставят достатъчно кеш за живот.... под наем....Скоро и при нас така
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2022, 18:55.

                            Коментар


                            • Идат ужасни месеци за имотния пазар у нас: Жилищата свършват до дни, цените скачат до небесата!

                              https://blitz.bg/ikonomika/idat-uzha...ews897653.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Схемата е една и съща в целият свят / и Западният/ не само у нас. Злоупотреба с обществени средства има навсякъде. Дори ако вземем Германия като любимата на Джони. Колко пъти хващаха Немски топ компании да дават подкупи по света за обществени поръчки. Пътищата са им топ ама 1 км от тях струва над 10 пъти повече от нашият км и т.н. Крети например няма никакъв шанс там да спечели обществена поръчка да строи път. Има изисквания на които отговарят само няколко компании и всички други са аут дори да дадат 10 пъти по-ниска цена за същото качество щото не отговарят на някое бумажно изискване. Дори у нас по търговете има правило по спомен, че когато има 1 оферта на много по-ниска цена от другите става греда...
                                Колкото повече обществени средства са събрани чрез данъци или пък заеми то те се разпределят в много ограничен кръг собственици на фирми. Разбира се ако са повече ще има за тротоари, но това ще направи още по-богати този ограничен кръг фирми. Отново няма мен да ми дадат поръчката за тротоарите поради някаква измислена отсяваща причина.В най-добрият случай може да се класирам за подизпълнител на подизпълнителя.
                                И сега идва въпроса как се събират тези обществени средства. Като тези с о 500 евро са издоени до дупка / какво повече да им вземеш като няма спестявания/ се отива да речем на средна класа с 5000 евро. Да речем като 3-ти подизпълнител съм от нея и сега съм взимал 4К нето. Като ме натоварят с още 1К данък то много малка част от него ще отиде за повече плочки , а ще е в офшорката на спечелилият търга. Това в нашият вариант. В Европейският отива пак при същите хора , но пътя е по-различен и не пряк.
                                Така че да ако взимах 5К евро щях да съм твърдо против от моите пари да се прехвърлят на мултимилионерите чрез данъците защото от тези по 500 евро няма какво да вземат повече.

                                ПП Как се става милионер у нас не знам. Не съм такъв. Имам само малко имоти купени в подходящ момент. Доходите ми от много години не са свързани с кръчмите у нас и въобще нищо тук / Радомирската кръчма е извънземна а не Българска :-)/. Камо ли ЗОП и т.н. Просто си плащам данъците у нас защото съм решил да живея тук и децата ми да растат тук. Ако направят прогресивна скала или други подобни ще си плащам данъците в друга държава....За имотните данъци съм с 2 ръце първо да се актуализират оценките и после да се вдигнат ако е нужно.. Не може панеляка срещу мен да плаща пъти по-нисък данък за същата площ като моят имот., а пазарната цена да е подобна
                                Сам си си отговорил що в БГ дори Хемус се строи незаконно и от фирми, дето после се продават на клошари след яко кражба на пари от бюджета.
                                ПП: километър немски път е по-евтин от българския, в цял свят трудно ще намериш по-скъп всъщност. Никъде не се краде чак толкова!

                                Коментар

                                Working...
                                X