IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение


    добре те е посъветвал
    големи "майтапи" се очакват по темата....
    То и други мои познати в Плевен и София които знаят нещата ме посъветваха да не се захващам. Договори, цени, промени следващата година, подводни камъни за начинаещи колкото щеш. Скъпи уроци не ми се учат, лесни пари няма докато не се наиграеш. Това знам аз. И го спазвам стриктно. А че ще има майтапи съм убеден.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
      въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

      има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

      ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
      Аз не мога да бъда едър инвеститор там. Аз съм лекар и успешно инвестирам в ъпгрейдите които всеки ден ме зоват. В последните години - от 2014 насам моята (т.нар молекулярна патология) и на онколозите (те са ми работодател и изискват каквото им трябва за лечението...а аз освен прецизна и персонализирана диагноза за всеки пациент, трябва и на техните изисквания да дам отговор, или в други случаи да препоръчам лично аз определено генно-молекулярно изследване или FISH, CISH, MLPA analysis или просто цито-генетичен анализ) част от медицината не ни позволява да поемем инфото.
      Скъпо е, драги Берти подобно обучение, трае десетки години след завършване и носи кинти едва когато обединиш всичко в едно.
      Last edited by bulgarian lev; 03.10.2022, 23:59.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
        въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

        има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

        ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
        Мен повече ме притесняват заявените 12 000 MW, тва са си нови 12 реактора, като тези в Козлодуй.

        https://www.capital.bg/biznes/energe...sa_podadeni_v/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
          Същото беше преди 15 години, само че с перките. Не искам да влизам в подробности, но не си ли човек на батко и братко, загубите могат да са 7-цифрени суми. Още ме е яд като се сетя, че имаше доста интелигентни хора, които изгоряха, щото вярваха, че у нас нещата вече не вървят по "схема".
          За изгарянето, вероятно са пробвали по програмите! Аз обмислям със собствени пари и продажба на свободния пазар.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

            Колко къщи бре мамин? Селище ли ще строиш? Нали вече купи каравана, за какво са ти къщи. 20кВ на къща или за общо за къщите? Как ги изчисли още сега колко кВ ще са ти нужни? На мен по ми звучи като приказки на ангро (100% характерно за теб).
            Не се напрягай излишно - две ще са къщите - една за семейството и една за гости-близки, а някой ден всяко от децата ще има по една, за да има мир.
            Няма да развивам туризъм. В 5-те декара имам лозе, оранжерия, сериозен кладенец, малка спомагателна постройка, склад за техника и продукция. Ако се справя с къщите съм си набелязал и едно местенце за малко цехче, а докато стане цехчето на друго място под наем.
            Като станат къщите Фендтът отива при крети в Гърция.

            Разбира се винаги има препъни камъни, но си мисля, че от 2018-та до сега доста път съм извървял и доста неща съм научил - като имам да уча три пъти по толкова. За мяуто си говоря, но никога не съм спирал да окуражавам който му е мерак да се занимава, да строи, комасира, обработва и въобще да създава нещо. Много по-вълнуващо е от това да плесна 200К ойро за един тристаен и да смятам капиталова час по час и да си чакам наема на месец,тримесечие, полугодие в зависимост как съм се разбрал с наемателя. И това е ок, но при набалончен пазар създаването на нещо е по-смислено.

            пък нека да е ангро... щом си казал... като ми каже някой това няма да стане го приемам като забавно предизвикателство.


            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
              въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

              има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

              ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
              Защо да има алтернатива за лични нужди? Ако е заради аварии, едва ли малък ФЕЦ е нужен. А ако се притеснявате че ще свърши ел енергията - ние изнасяме 1/4 навън и пак се пускат нови мощности.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                ясно домашна - добър избор и лесно се правят сега. нямам нужда от контакти, мой добър познат си направи фирма и изгражда такива централки, като ми станат къщите ще си сложа задължително поне 20кв за собствени нужди.

                около мен са полудели да правят фотоволтаични централи - едната 100кв я монтира съсед до няколко месеца, а на един парцел, който ми измъкнаха под носа (11 декара) ще има предполагам около 1 МW централа, поне за това го гласят - готиното е, че точно там имам събрани едни 60 декара в блок, който сам се сещаш,че в момента, когато тези централки са готови и има читаво трасе за присъединяване - почва да струва повече от 'просто нива'
                не, че съм се залетял да продавам. Продавам само това, което не ми трябва. Имам едни 10 декара на първокласен път купени за под 1000лв, които се чудя дали да не пусна за някой авантюрист солараджия
                Колко къщи бре мамин? Селище ли ще строиш? Нали вече купи каравана, за какво са ти къщи. 20кВ на къща или за общо за къщите? Как ги изчисли още сега колко кВ ще са ти нужни? На мен по ми звучи като приказки на ангро (100% характерно за теб).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Имам първи братовчед, по бащина линия, експерт във фотоволтаиците, притежава бая сносен актив. Отказа ме, преди няколко години, каза, ако е, прави го за собствени нужди, не се набивай в област където и аз се изненадвам всеки ден.
                  Толкова от мен.

                  добре те е посъветвал
                  големи "майтапи" се очакват по темата....
                  Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Имам първи братовчед, по бащина линия, експерт във фотоволтаиците, притежава бая сносен актив. Отказа ме, преди няколко години, каза, ако е, прави го за собствени нужди, не се набивай в област където и аз се изненадвам всеки ден.
                    Толкова от мен.
                    то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
                    въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

                    има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

                    ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      ясно домашна - добър избор и лесно се правят сега. нямам нужда от контакти, мой добър познат си направи фирма и изгражда такива централки, като ми станат къщите ще си сложа задължително поне 20кв за собствени нужди.

                      около мен са полудели да правят фотоволтаични централи - едната 100кв я монтира съсед до няколко месеца, а на един парцел, който ми измъкнаха под носа (11 декара) ще има предполагам около 1 МW централа, поне за това го гласят - готиното е, че точно там имам събрани едни 60 декара в блок, който сам се сещаш,че в момента, когато тези централки са готови и има читаво трасе за присъединяване - почва да струва повече от 'просто нива'
                      не, че съм се залетял да продавам. Продавам само това, което не ми трябва. Имам едни 10 декара на първокласен път купени за под 1000лв, които се чудя дали да не пусна за някой авантюрист солараджия
                      Имам първи братовчед, по бащина линия, експерт във фотоволтаиците, притежава бая сносен актив. Отказа ме, преди няколко години, каза, ако е, прави го за собствени нужди, не се набивай в област където и аз се изненадвам всеки ден.
                      Толкова от мен.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Същото беше преди 15 години, само че с перките. Не искам да влизам в подробности, но не си ли човек на батко и братко, загубите могат да са 7-цифрени суми. Още ме е яд като се сетя, че имаше доста интелигентни хора, които изгоряха, щото вярваха, че у нас нещата вече не вървят по "схема".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          И аз сериозно се бях засилил за 1MW, но като гледам колко много станах маймуните на кльона, май ще се отказвам. Там дет всеки се тика аз не участвам.
                          да
                          стане ли гъсто файдата е малко, но ще видим как ще се развие драмата с енергоносителите изкопаеми горива.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            ясно домашна - добър избор и лесно се правят сега. нямам нужда от контакти, мой добър познат си направи фирма и изгражда такива централки, като ми станат къщите ще си сложа задължително поне 20кв за собствени нужди.

                            около мен са полудели да правят фотоволтаични централи - едната 100кв я монтира съсед до няколко месеца, а на един парцел, който ми измъкнаха под носа (11 декара) ще има предполагам около 1 МW централа, поне за това го гласят - готиното е, че точно там имам събрани едни 60 декара в блок, който сам се сещаш,че в момента, когато тези централки са готови и има читаво трасе за присъединяване - почва да струва повече от 'просто нива'
                            не, че съм се залетял да продавам. Продавам само това, което не ми трябва. Имам едни 10 декара на първокласен път купени за под 1000лв, които се чудя дали да не пусна за някой авантюрист солараджия
                            И аз сериозно се бях засилил за 1MW, но като гледам колко много станах маймуните на кльона, май ще се отказвам. Там дет всеки се тика аз не участвам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              и с доставчик на рапица.. ок..,но тон два нафта на година няма да ме съборят ..ама въобще..
                              ​​​​​​горивата са акцизна стока и не си струва разправията..да не говорим, че и с биодизела се берат яко ядове като почне да прави парцали.
                              е, щом с 1-2 тона нафта минаваш ясен си. Купувай си тогава, не си струва разправията, а и ще трябва да се учиш. Горивата са акцизна стока, но олиото не е , има лек нюанс. Както и да е, забрави.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Ти не можеш да четеш или не можеш да осмисляш написан текст? Къде съм ти писал да садиш рапица? Въпреки, че рапица се сади на земя баш като твоята 7-ма и нагоре категория.
                                и с доставчик на рапица.. ок..,но тон два нафта на година няма да ме съборят ..ама въобще..
                                ​​​​​​горивата са акцизна стока и не си струва разправията..да не говорим, че и с биодизела се берат яко ядове като почне да прави парцали.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X