IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
    ,

    Едва ли ще направи впечатление даже, това е средна цена. Ето цялото търсене:

    https://m.imot.bg/results?rub=1&type...build=1&sort=1
    Когато видя на живо някой, който е купил двустайна панелка в Слатина за средно 160 000Е, ще я заменя с къщата ми в Пулия. Само ще си взема саксията с маслини.

    Коментар


    • Голяма борба за паритета на еврото тече в момента. Кой я купува тая шума не ми е ясно. Само ми е ясно че на каквото и понижение на имотите да се надявате това ще трябва да мине през серизно поскъпване на еврото, поне 20% от тука и сигурно 25% като свърши да пада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        ако продадеш слатинския панел на тия цени - ще бъде сделката на темата за поне една петилетка!!
        Едва ли ще направи впечатление даже, това е средна цена. Ето цялото търсене:

        https://m.imot.bg/results?rub=1&type...build=1&sort=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Вече и аз не знам какво да мисля. Колето през 15 мин. рути цените на имотите, а цената на етажа у Карлово е покачил. Какво става? Кольо да не е таен повишител?
          И аз се чудя. Кольо се радва на бъдещ спад, само на имотите на другите, своя му дига цената. Better, пък съветва да продаваме, а стиска 3бр. като шампион по канадска борба...е на кой да вярваме вече..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Е, то аз при това положение, пак ли треа да дигам цената на този:

            https://m.imot.bg/details/1b165601444526068
            Вече и аз не знам какво да мисля. Колето през 15 мин. рути цените на имотите, а цената на етажа у Карлово е покачил. Какво става? Кольо да не е таен повишител?
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Гледам в imot.bg., като по-популярен сайт, предложенията за продажба в по-читавите квартали, за мен, на София - Редута, Изток, Гео Милев и Яворов. Обявите са само по една страница на квартал, докато преди разлиствах по часове и трудно заспивах. Това означава охлаждане на пазара - сделките намаляват. Като няма продавачи, няма и купувачи, ако ще купувачите да се заложат с пълни контейнери кеш на всеки ъгъл. Истината е, че има въздържане и от двете страни - едните не продават от страх от последваща инфлация, другите вече са нагазени от инфлацията и ръстът на доходите не успява да я догони, а да включим и предстоящите по-високи лихвени проценти по кредитите. Имотният пазар е вързан за кредитния. Навремето нямаше кредити и ставаше само, ако обереш банка. Имотите бяха вързани с обирите. Така и малкото обявени цени никой не знае колко са адекватни. Ще последва едно замръзване, но ще дойде момент, когато продавачите ще имат нужда все пак да продават, колкото и да стискат нотариалния акт под дюшека и да му баят срещу уроки от срив на цените, отлагайки покупката на бунгало за обраслия двор на Банско. Винаги ще има нужда от свежи пари за нещо. Това ще бъде една съвкупна нужда от свежи пари след дълговременно, никой не знае колко, изчакване за покупко-продажба. Дотогава ще има натрупана нова инфлация, вероятно по-кротка, но цените на имотите ще започнат нов живот, докато достигнат равновесна точка. Към този момент те ще са по-евтини или да го кажем - по-достъпни в сравнение с днес. Макар, че числата трудно ще бъдат разбрани като поевтиняване или покачване и тук ще се развихри Троянската война между обитателите на Красна поляна и тези на Докторската градина, чийто спор ще отеква чак до 2029 г.. Защото в крайна сметка стойността винаги е константна и е въпрос на това докъде е опънат ценовия ластик. Всички тук са наясно с понятията цена и стойност. Сега сме във време на голям пик на цената спрямо нейната равновесна точка, най-малкото това се усеща по степента на достъпност - не може имотите да станат така недостъпни само за няколко месеци или години и парите за гарсониера от 2017 г. сега да не стигат и за входната врата на блока. Сега с парите за вратата ще очакваме да купим гарсониера на 17-тия етаж в ЕПК-то на Кавръков, като ще трябва да додадем пари за още една гарсониера, разбира се. Тези флуктуации са разгърнати между всеки две съседни кризи, като сегашната следва тази от 2008 г. и сега ще последва картината от 2009-2013 г., когато имотите замръзнаха като цени и който има кеш може да направи, както тогава, някое добро попадение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Е, то аз при това положение, пак ли треа да дигам цената на този:

                https://m.imot.bg/details/1b165601444526068
                ако продадеш слатинския панел на тия цени - ще бъде сделката на темата за поне една петилетка!!
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Съгласен съм и на 70 хиляди долара ,айде от мен да мине ,ама ако падне курса ще е в евро
                  Е, то аз при това положение, пак ли треа да дигам цената на този:

                  https://m.imot.bg/details/1b165601444526068

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    И у швабско ли са 3 пъти надценени? Нищо там има и социални жилища, точно като за гастарбайтери от източна Европа. (полуобзаведени без канапета)
                    Кога отиваш? Знаем, че следиш гастарските само, не е новина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Откъде знаеш, че съм безимотен? Имам 3 броя! Нито продавам, нито купувам, не съм и брокер. Имотът е за живеене, стане ли инвестиция, работата става като коина и акциите - яко нагоре, сетне бам надолу! Актив, който оди само нагоре. - нЕма!
                      Е, как така имаш 3 и не си ги продал за да си купиш утре 6? Действаш против собствената ти логика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Кольо утрешната ми оферта е: 78К лв. (мога да ти кажа и офертата ми за вдругиден) Валидността на днешната оферта изтича в 12.00 довечера. Имаш време помисли трезво и не слушай арменските простотии.
                        Съгласен съм и на 70 хиляди долара ,айде от мен да мине ,ама ако падне курса ще е в евро

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Бях в Президентството на обяд ,изивнявай че се забавих /ходя в стола на Народното събрание че съм беден понижител/,та какво казваш ?
                          За 70 000 евро си стискаме ръцете и ще имаш имот на 50 км от Пловдив в бързо развиващ се район + 2 гаража
                          Кольо утрешната ми оферта е: 78К лв. (мога да ти кажа и офертата ми за вдругиден) Валидността на днешната оферта изтича в 12.00 довечера. Имаш време помисли трезво и не слушай арменските простотии.
                          Last edited by bulgarian lev; 13.07.2022, 15:12.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Аз нямам! Визирам тез с панелките на гоцето на 3500 евра. Ако ги жътнат сега, след 2-3 год могат да си купят същите на 1700 евра.
                            3500 евра се искат ,това е само желание на собственика иначе ако сега струват 1800 ,ще струват 1000

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                              Или да поизчака 4 год и да си купи 3....
                              Само 1 объркала се ракета да думне някой блок в каварна или балчик, не 3 ами 10 ще можеш да си купиш, ама кво ще го правиш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                                Вкусно ли готвят?
                                Да,все пак там ходят от министерствата ,и Народното Събрание ,даже Радев тъкмо се качваше за нанякъде да върви ,бяха приготвили кортежа .
                                Цените ....народни една салата +джоланче,карт.пюре сос и ф.хляб струва около 4,80 и порциите са съвсем прилични ,по натам ако затворят стола само за Президенството ще изкарам и карта че съм от Президенството ,че сега се водя към друго министерство

                                Коментар

                                Working...
                                X