IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Къде ги намирате толкова ларж тъщи? Казвай, ако жена ти има млада и хубава сестра да ти ставам баджанак

    П.С. Сегашната ми тъща Мерцедес кара, ама цепи лева на 2. Като в лафа за българина, че най го е страх да не настине и да не се мине.
    Аааа, тъщата не си я давам :-) Сега и вдигнаха пенсията с 30 лева :-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.10.2022, 12:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo
      Звучи страхотно.

      Аз съм събрал пари за един тристаен по цени от 2015 г. Парите не стигат за хубав апарт в София и не ми трябва такъв.


      Но съм решил да ги дам на брат ми на заем (той има 2 деца), да купи той хубав апарт и да може да ги осигури. И ще ми ги върне когато може.

      Евго, ти описа част от проблема - много хора са събрали за по 1 тристаен, виждат инфлацията и какво да направят ?!
      Правят се паралели с 2008. Ами те са тотално грешни. Да речем, че сме минали цените от тогава с 20% / не знам дали е толкова/ обаче в същото време доходите и спестяванията са поне по 3 , ипотечките засега са делено на 3 като процент / това ще се промени/, в провинцията няма бъдеще за обикновен млад човек и потока е ясен. Сега имам нов Западноевропеец наемател- той е супер доволен от живота тук.... ПЕСТИ. Нещо, което е било немислимо в неговата страна където е живял на 30 км от голям град / двоен наем и петорни битови сметки/ от заплата до заплата на НУЛА....
      Само фрустрираните гастери пропуснали момента не могат да видят къде и какво е София.... Гоцето и Радомир :-))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        От тъщата разбира се основно и от келнерски бакшиши,- на село като ударят една сливова и оставят поне по 50 стинки ....
        А и съм на заплата не съм бизнесмен....те казват много се вдигали....
        Къде ги намирате толкова ларж тъщи? Казвай, ако жена ти има млада и хубава сестра да ти ставам баджанак

        П.С. Сегашната ми тъща Мерцедес кара, ама цепи лева на 2. Като в лафа за българина, че най го е страх да не настине и да не се мине.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Браво

          От къде ще вземеш пари за тези 3 апарта на един етаж?
          От тъщата разбира се основно и от келнерски бакшиши,- на село като ударят една сливова и оставят поне по 50 стинки ....
          А и съм на заплата не съм бизнесмен....те казват много се вдигали....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Новички сте в темата и не знаете, че Берти си пише ей така / ГоУемото Мяу го чакаме вече 6 години при имотите/... иначе сладкодумно и убедително :-)
            Купих с ипотечка началото на 2007 поради СИГУРНОСТ / имах премеждия през 2005 с едно тъмно зелено и инвеститор измамник - успешно за мен приключили, но не за 50 други / и поради лихвената разлика - ипотека в една банка и депозит в друга ми донесоха около 3000 лева / за оня период ми бяха важни/ докато не погасих кредита.
            Имота сега струва примерно 3 пъти повече / 800 евро в Гоцето ново/ , живял съм десетина години там на ново и сега носи малко наем.... Много яко прекарване...мъка :-)
            Сегашните ми покупки 2016-17 година бяха кеш.... Исках да взема ипотечки обаче тъщата не даде..... Голяма грешка е да се слушат тъщите по финансови въпроси....
            Последните 2 години вече имах позволение за ипотечка, но не стигнах да свестен зелен инвеститор като място и условия....
            Вече нямам нужда от ипотечки / долара поскъпна и кеша се върна/....
            Сега люпим семки и съм записан в листа на чакащите при любимият ми инвеститор за нещо , което ще започне да се строи след 1-2 години... Там ще купя 1 етаж / вероятно 3 апарта/ и приключвам с имотите....Тва ако се доредя....
            Вече приоритетите ми са други, че живота е кратък - да инвестирам в чаветата и да ги водя по кораловите рифове / няма ваксоограничения/
            Браво

            От къде ще вземеш пари за тези 3 апарта на един етаж?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              Ще е на -20% само ако продаде. А ако не се налага, чака и това е, тази игра е за търпеливи
              Новички сте в темата и не знаете, че Берти си пише ей така / ГоУемото Мяу го чакаме вече 6 години при имотите/... иначе сладкодумно и убедително :-)
              Купих с ипотечка началото на 2007 поради СИГУРНОСТ / имах премеждия през 2005 с едно тъмно зелено и инвеститор измамник - успешно за мен приключили, но не за 50 други / и поради лихвената разлика - ипотека в една банка и депозит в друга ми донесоха около 3000 лева / за оня период ми бяха важни/ докато не погасих кредита.
              Имота сега струва примерно 3 пъти повече / 800 евро в Гоцето ново/ , живял съм десетина години там на ново и сега носи малко наем.... Много яко прекарване...мъка :-)
              Сегашните ми покупки 2016-17 година бяха кеш.... Исках да взема ипотечки обаче тъщата не даде..... Голяма грешка е да се слушат тъщите по финансови въпроси....
              Последните 2 години вече имах позволение за ипотечка, но не стигнах до свестен зелен инвеститор като място и условия....
              Вече нямам нужда от ипотечки / долара поскъпна и кеша се върна/....
              Сега люпим семки и съм записан в листа на чакащите при любимият ми инвеститор за нещо , което ще започне да се строи след 1-2 години... Там ще купя 1 етаж / вероятно 3 апарта/ и приключвам с имотите....Тва ако се доредя....
              Вече приоритетите ми са други, че живота е кратък - да инвестирам в чаветата и да ги водя по кораловите рифове / няма ваксоограничения/
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.10.2022, 11:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                Пазарът на недвижими имоти се балансира и до края на годината не се очакват големи изненади в цените - Bloomberg (bloombergtv.bg)

                Амааа... Как така?!!! Какви са тези брокерски лакърдии?!!! Ами ние? Къде е нашият очакван сриФФФФ????

                писнА ми да чекам!!! ...и мекичките ми втръснаха!!!
                Така е защото едни "премъдри" понижители "прозряха", че 90% от потребителите са брокери, които надуват цените на имотите. С комисионните си, тези брокери са купили "Блумбърг" и почти всички международни медии. Изкупили са и всички български банки, които инатливо продължават да държат лихвите ниски, с цел цените но имотите да останат високи. Нищо, в старческа възраст, някои ще хванат страхотна промоция през 2029г. на 6000€/м2 панелка в Люлин

                Коментар


                • Пазарът на недвижими имоти се балансира и до края на годината не се очакват големи изненади в цените - Bloomberg (bloombergtv.bg)

                  Амааа... Как така?!!! Какви са тези брокерски лакърдии?!!! Ами ние? Къде е нашият очакван сриФФФФ????

                  писнА ми да чекам!!! ...и мекичките ми втръснаха!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
                    въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

                    има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

                    ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
                    Привет,

                    електромобилите са доста скъпи и трудно ще навлязат у нас. А и съгласно политиките на ЕС се насърчава използването на влакове и самолети и да нямаш твой автомобил,

                    Ние също имаме хубаво имение в провинцията в автентичен битов стил (и луксозно изпълнение), но е много неликвидно и не може да се продаде.

                    Дали няма да стърчи един ден като символ на човешката лакомия и глупост,

                    Коментар


                    • Въпрос към всички които ни казаха, че 2022-ра ще има поевтиняване: Какво става? Къде са дискаунтите? Остават още 3 месеца и годината мина, а пак имаме поскъпване.
                      Last edited by keep_calm; 04.10.2022, 09:28. Причина: Темата не е отдушник за проблемите ви. Не започвайте отново!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
                        въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

                        има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

                        ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
                        Нужда от ток. Ще има. И ще има криза. АЕЦ беше необходим. С ТЕЦовете играят куркапан, изнудване и псевдоекология. Газ - машина за управление, политизиран инструмент както и ядрените централи - в ресора на великите сили. Прекупвачи по веригата. Най-вероятно неизгодни договори за панелните инвеститори, а те ще се и нароят. Година за година все по неизгодни. Липса на регулации и контрол. Бизнес за 5 дена или 5 години и айде кой опрал опрал, другите го духат. Късно сме се сетили, не като братчеда ми. Нула шанс за успех според мен. Купата си задоволява собствен интерес. Това е друго. Щом сменяш един бизнес през 3 години значи и модела ти е изграден на временни врътки, кражби, връзки или просто загуба. Това не е инвестиция а покриване на загубите от предишно заиграване. Опит и краш. Хазарт. Липса на дългосрочна алтернатива. Неоправдан риск.
                        бях ли точен за прост доктор?
                        Last edited by bulgarian lev; 04.10.2022, 00:26.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение


                          добре те е посъветвал
                          големи "майтапи" се очакват по темата....
                          То и други мои познати в Плевен и София които знаят нещата ме посъветваха да не се захващам. Договори, цени, промени следващата година, подводни камъни за начинаещи колкото щеш. Скъпи уроци не ми се учат, лесни пари няма докато не се наиграеш. Това знам аз. И го спазвам стриктно. А че ще има майтапи съм убеден.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
                            въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

                            има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

                            ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
                            Аз не мога да бъда едър инвеститор там. Аз съм лекар и успешно инвестирам в ъпгрейдите които всеки ден ме зоват. В последните години - от 2014 насам моята (т.нар молекулярна патология) и на онколозите (те са ми работодател и изискват каквото им трябва за лечението...а аз освен прецизна и персонализирана диагноза за всеки пациент, трябва и на техните изисквания да дам отговор, или в други случаи да препоръчам лично аз определено генно-молекулярно изследване или FISH, CISH, MLPA analysis или просто цито-генетичен анализ) част от медицината не ни позволява да поемем инфото.
                            Скъпо е, драги Берти подобно обучение, трае десетки години след завършване и носи кинти едва когато обединиш всичко в едно.
                            Last edited by bulgarian lev; 03.10.2022, 23:59.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              то си беше доста затихнало, но покрай избухването на цената на енергийните борси си стана пак актуално и няма по-добър мотиватор за инвестиране в мощности от добрата ценя.
                              въпросът е какво правим,когато се пусне яко мощност (в цяла южна Европа и не само се пускат ударно такива централи)

                              има едно голямо обаче и то е навлизането на електромобилите. Един елетромобил с батерия 75кв увеличава, че и утроява месечното потребление на едно домакинство даже при умерене употреба. Това би довело до значително увеличение на потреблението на ел енергия за сметка на бензин, дизел и газ.

                              ще поживеем ще видим, но за лични нужди никога не е зле да има алтернатива човек (където е възможно).
                              Мен повече ме притесняват заявените 12 000 MW, тва са си нови 12 реактора, като тези в Козлодуй.

                              https://www.capital.bg/biznes/energe...sa_podadeni_v/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                                Същото беше преди 15 години, само че с перките. Не искам да влизам в подробности, но не си ли човек на батко и братко, загубите могат да са 7-цифрени суми. Още ме е яд като се сетя, че имаше доста интелигентни хора, които изгоряха, щото вярваха, че у нас нещата вече не вървят по "схема".
                                За изгарянето, вероятно са пробвали по програмите! Аз обмислям със собствени пари и продажба на свободния пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X