IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Просто пишете на лични или в друга тема.
    रादोस्त

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Тези имена ,които цитира за първи път ги чувам.
      Леле, това показва само ,че нищо не разбираш от българска живопис и скулптура Чакай ще ти помогна и дано не ме тръкне модерацията, че не трябва да си толкова бос в тази област

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...BA%D0%BE%D0%B2

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92...BB%D0%BE%D0%B2

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...82%D0%BE%D1%80)

      https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

      Last edited by Dury; 27.06.2022, 10:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Много семейства и хора са се облагодетелствали от разни фондове и подобни в цяла България, да съгласна съм с теб, но той твърди ,че Пеевски, определя пазара на НИ ,а това е глупост на квадрат.
        той е далеч, крети също
        и двамата казват неща, които са така наложени през тяхната реалност и условия, но предвид на личната си позиция малко пресоляват манджата.

        Всъщност Пеевски, Борисов, Божков и тн и обръчите около тях са пряко или косвено свързани с огромни парични потоци, които се изливат в реденето на тухли и бетон. По-големите риби играят инвеститори и перат пари и генерират печалби, а по-малките риби типично по български бухат всички пари, които са успели да отвлекат през схемите на обръчите - в НИ.
        Много милиарди се стекоха в сектора именно защото се отвори тази ножица между бедни и богати, а и защото е модрено да се купуват апартаменти...ако, че демографията е трагична.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Евго, и ние с Лева, работим и получаваме заплати при мен свободен кеш извън това ми се намира защото давам няколко имота под наем с високи наеми и не харча от тези пари, но пък не всичко влагам в НИ. Например сега се върнах до София, защото от доста време "врънкам" един познат да ми продаде една картина на Казаков, и накрая се съгласи ,та бързо отидох да си я взема Сега чакам да се навие един сладур да ми продаде и един Васил Стоилов и ако/ когато стане ще съм много щастлива. Купих си и една скулптура от Савов, отново ми донесе радост и удоволствие. На много места човек може да похарчи пари, които няма да загубят стойност.
          Тези имена ,които цитира за първи път ги чувам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Много семейства и хора са се облагодетелствали от разни фондове и подобни в цяла България, да съгласна съм с теб, но той твърди ,че Пеевски, определя пазара на НИ ,а това е глупост на квадрат.
            Ami, някои понижители толкова дълбоко вярваха в някои от факторите за спад в цените, че някои процеси за да си ги обяснят в последствие, залитат в конспиративни теории..могъщата ръка на Пеевски или Божков, които надуват цените на пазара и данните по вписванията. Това е толкова смехотворно и несъстоятелно, колкото и 30-те кандидат купувачи в София или фениксовите %-ти.
            Като всеки емигрирал понижител, обаче и този не пропусна да си излее злобата върху Столицата ни Така по-лесно се търпят несгодите в личен план и света става по-подреден в главите им.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Ефекта е такъв от поне две десетилетия и повярвай дори и да ги няма точно тези отклонявания на средства ще се намерят други както е по цял свят.
              Нали не мислиш, че да си намалиш данъците с покупка на НИ ,не бърка в бюджета на съответната държава ? Хиляди хватки има не само в БГ или Швейцария, а и по всички земни кълбета хахаха
              Много ми е смешно като някой си мисли, че корупцията е само у нас. Всеки с добър доход прави чудесии да си намали данъчната тежест.
              Last edited by X_Y; 27.06.2022, 10:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                Добро утро,

                навън е горещо лято, в Добруджа се пече хлаба на родината. Предстоят отпуски.

                А в икономиката има инфлационна вълна, хората пълнят килерите и пазарят и други стоки ударно,

                И аз също гледам да наместя всеки лев, който ми остава в края на месеца. На заплата работя и нямам тези възможности като Дъри и Лева да купувам по много и на едро или големия финансов ресурс на Джонката.

                Въпреки че хвалбите на хората винаги са малко преекспонирани,

                Поздрави
                Евго, и ние с Лева, работим и получаваме заплати при мен свободен кеш извън това ми се намира защото давам няколко имота под наем с високи наеми и не харча от тези пари, но пък не всичко влагам в НИ. Например сега се върнах до София, защото от доста време "врънкам" един познат да ми продаде една картина на Казаков, и накрая се съгласи ,та бързо отидох да си я взема Сега чакам да се навие един сладур да ми продаде и един Васил Стоилов и ако/ когато стане ще съм много щастлива. Купих си и една скулптура от Савов, отново ми донесе радост и удоволствие. На много места човек може да похарчи пари, които няма да загубят стойност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Той даде пример с него ,но замисли се за ефекта цялостно не само от него ,а за хилядите точки през които тези пари се отклоняват от бюджета на България
                  Ефекта е такъв от поне две десетилетия и повярвай дори и да ги няма точно тези отклонявания на средства ще се намерят други както е по цял свят.
                  Нали не мислиш, че да си намалиш данъците с покупка на НИ ,не бърка в бюджета на съответната държава ? Хиляди хватки има не само в БГ или Швейцария, а и по всички земни кълбета хахаха

                  Коментар


                  • Добро утро,

                    навън е горещо лято, в Добруджа се пече хлаба на родината. Предстоят отпуски.

                    А в икономиката има инфлационна вълна, хората пълнят килерите и пазарят и други стоки ударно,

                    И аз също гледам да наместя всеки лев, който ми остава в края на месеца. На заплата работя и нямам тези възможности като Дъри и Лева да купувам по много и на едро или големия финансов ресурс на Джонката.

                    Въпреки че хвалбите на хората винаги са малко преекспонирани,

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Много семейства и хора са се облагодетелствали от разни фондове и подобни в цяла България, да съгласна съм с теб, но той твърди ,че Пеевски, определя пазара на НИ ,а това е глупост на квадрат.
                      Той даде пример с него ,но замисли се за ефекта цялостно не само от него ,а за хилядите точки през които тези пари се отклоняват от бюджета на България

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Има логика в това което казва и то голяма ,всичките милиарди които точат от бюджета ,всички кръгове около властта ,а това са стотици семейства се изпират в имоти ,не само в София разбира се,а и в чужбина ,но и в София има не малко
                        Много семейства и хора са се облагодетелствали от разни фондове и подобни в цяла България, да съгласна съм с теб, но той твърди ,че Пеевски, определя пазара на НИ ,а това е глупост на квадрат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение



                          Та неща дури не е чула такова нещо,следва,че няма как да е вярно....
                          Па айде да помогнеме на дури да чуе....
                          На ти дури...ЧУУУУУУВАЙ;


                          Депутатът от ДПС Делян Пеевски, който е санкциониран по глобалния закон "Магнитски" на САЩ, продължава с удърната продажба на имоти, пише "Капитал". Обектите са много и включват големи имения в периферията на столицата, апартаменти в града, незастроени парцели, магазини и офиси и дори и почивна станция на Витоша, чиято обща стойност какъв начин е финансирана внушителната стойност от 15 млн. лева.
                          Понеже не виждам връзка, моля те да ми обясниш, как с 15 млн. лева и то фиктивни имотни сделки между свързани лица, доколкото разбирам, може и да греша, се въздейства върху софийския пазар за имоти, който е за стотици милиони а може и милиард, не знам точно?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Не ме разсмивай ,моля те. Някакви хора направили покупко-продажби на под 100-тина имота и те определяли пазара в София. Хайде, малко по-сериозно, а ! Разбирам, че си далеч и нямаш никаква представа от пазара в София, но не бъди смешен ако обичаш, че чак на мен ми става жал !!!
                            Има логика в това което казва и то голяма ,всичките милиарди които точат от бюджета ,всички кръгове около властта ,а това са стотици семейства се изпират в имоти ,не само в София разбира се,а и в чужбина ,но и в София има не малко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение


                              Та неща дури не е чула такова нещо,следва,че няма как да е вярно....
                              Па айде да помогнеме на дури да чуе....
                              На ти дури...ЧУУУУУУВАЙ;


                              Депутатът от ДПС Делян Пеевски, който е санкциониран по глобалния закон "Магнитски" на САЩ, продължава с удърната продажба на имоти, пише "Капитал". Обектите са много и включват големи имения в периферията на столицата, апартаменти в града, незастроени парцели, магазини и офиси и дори и почивна станция на Витоша, чиято обща стойност надхвърля 15 млн. лева.

                              Преди празниците фирмата "Интръст" на Пеевски продаде имущество в страната за 4,85 млн. лева на компанията "Стройко 2011", която е собственост ММА треньора Севастиян Костов. Сега купувачът е същият, което повдига въпроса по какъв начин е финансирана внушителната сделката за толкова имоти. Костов няма други фирмени участия освен в спортния си клуб за бойни изкуства. Не се вижда и да са сключени ипотеки върху придобитите имоти, така че произходът на средствата му е доста любопитен.

                              Продадени са имения в престижните южни квартали на София в подножието на планината. Безспорна перла в пакета е къща на ул. "Златен век" 31 в "Симеоново", която е оценена на 4.5 млн. лв. В Имотния регистър тя е описана като еднофамилна жилищна сграда с 450 кв.м застроена площ, като обаче тя е двуетажна, така че реално РЗП вероятно е близо двойно по-голяма. На парцела от 2.4 дка има и пристройка гараж 70 кв.м, а според сателитните снимки има басейн. В допълнение е прехвърлен и съседният терен 835 кв.м заедно с разположената на него сграда. Тя е използвана за гараж за лимузини, давани под наем.

                              Севастиян Костов се е сдобил и с друга двуетажна къща на съседната улица "Иван Богданов" 2 за 2 млн. лв. Тя е само с 350 кв.м РЗП и с по-малък двор, като целият парцел е под декар. За сметка на това отделно сред покупките му е и съседната доста по-неугледна двуетажна къща със 120 кв.м застроена площ, разположена на 1.2 дка терен, която е оценена на под 900 хил. лв. А също и три залепени незастроени парцела с общо близо 2.5 дка площ.

                              Още една от скъпите покупки е за 2.5 млн. лв. Това е триетажна къща на ул. "Диамант" 47 в края на "Горна баня" с 800 кв.м РЗП, като към нея има и двуетажна обслужваща сграда със 109 кв.м площ. Те са разположени на 2.1 дка терен, като преди входа улицата е запречена от бариера. На съседния незастроен парцел има тенис корт, до който, видимо от сателитните снимки, достъп има само откъм имението. А като бонус върви и съседната двуетажна къща на ул. "Каменица" 32А с оценка 793 хил. лв.

                              Последната по-значима къща е в "Бояна" на "Панорамен път" 59, в близост до Княжевската гора. Двуетажната сграда със 158 кв.м площ плюс 58 кв.м лятна кухня е оценена на 1.37 млн. лв. Сред имотите е и бившият почивен дом на Полиграфическия комбинат, който е навътре в самия парк Витоша.

                              Освен всичко това има и още множество имоти в самата София. В няколко сделки са прехвърлени много апартаменти, офиси и гаражи в имота на ул. "Ралевица" 79 в кв. "Манастирски ливади", където е и понастоящем регистрацията на самото "Интръст". Един офис и три гаража са прехвърлени не на "Стройко 2011", а на управителя й и доскоро неин едноличен собственик - Виктор Недялков.

                              Други локации са улица "Атанас Далчев" 6 в кв. "Изгрев", където са продадени няколко апартамента на обща стойност 2 млн. лв., както и Royal Park Residence в "Бояна" на ул. "Лунна папрат". Там има два апартамента, единият от които с внушителните 732 кв.м, които са прехвърлени при оценка 1.7 млн
                              Не ме разсмивай ,моля те. Някакви хора направили покупко-продажби на под 100-тина имота и те определяли пазара в София. Хайде, малко по-сериозно, а ! Разбирам, че си далеч и нямаш никаква представа от пазара в София, но не бъди смешен ако обичаш, че чак на мен ми става жал !!!
                              Last edited by X_Y; 27.06.2022, 09:40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                Цените на металите се сриват...

                                https://m.investor.bg/novini/130/a/c...-kriza-354905/
                                Хе,хе......ония ден във форума на инвестора...днес като статия в инвестора.....
                                нещо май виждам дейжаву от времето ,когато бях присъстващ в тия форуми....
                                Тогава се шегувах.....сега пак да повторим как се шегувах:

                                Ако искате да знаете както става по света днес,четете инвестор.бг

                                А ако искате да знаете какво ще стане със света УТРЕ,тогава четете ФОРУМИТЕ на инвестор.бг

                                Коментар

                                Working...
                                X