IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

    Разликата е че има под номинална стойност на бефебето.Според мен са защита при хиперинфлация
    БФБ,то в случая не знам изобщо защо се споменава?
    Това подобие на борса мисля че дори няма нужда да бъде обсъждано.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      След краха от 1929 година хората са мислели че това е временно,но следва Голямата депресия и....индексите се връщат на нивата си от 1929 година едва 25 години по-късно ...това са фактите....затова в момента се намираме в една историческа точка,която е без аналог...Имаме война,и то не каква да е ,имахме Ковид,с всички мизерии и извращения с него от икономическа гледна точка....
      Разликата е че има под номинална стойност на бефебето.Според мен са защита при хиперинфлация

      Коментар


      • Левът е най-стабилната паричка. В последните 22 години доларът е между 1.3 и 2.3 лева. Така, че споко. ПС. Питайте Милен Велчев колко беше долара кога обърна дълга в евро.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Всички видяха, че щатските лихви се вдигат, започна да се купува долара и цената се вдига. Ако вдигнат лихвите в Европа еврото ще се засили, така си мисля. Кога се очаква това, какво говорят?

          Иначе в главата ми е микс от странни мисли, щатите нямат интерес от силен долар, дефлацията винаги ще искат да я избегнат, може би по някакъв начин ще направят по-голяма инфлация или директно ще сринат долара и еврото? Да кажат, че заради еди си какво, примерно не могат да си плащат задълженията държавите, правим голямото зануляване, трябва да въвдем цифровото евро или долар и даваме по малко пари на всеки гражданин според потребностите. Вообще, според мен ще се случат неща, които са невероятни от днешна гледна точка и не са се случвали исторически, някакъв черен лебед ще дойде, за средата на септември си мисля, нещо като 2008г. х 5. Така, че как да си запазим спестяванията и сегашното материално положение за мен е най-сложния въпрос. Акциите направо ги забравям, може и има такива, които ще поскъпнат, но се чудя в даден момент дали ще мога да си дръпна парите от някой брокер. Да знаеш, че долара или еврото ще те спаси, златото или имотите, тогава да инвестираш в него, но и аз се чудя като manyyy кой е начина.
          След краха от 1929 година хората са мислели че това е временно,но следва Голямата депресия и....индексите се връщат на нивата си от 1929 година едва 25 години по-късно ...това са фактите....затова в момента се намираме в една историческа точка,която е без аналог...Имаме война,и то не каква да е ,имахме Ковид,с всички мизерии и извращения с него от икономическа гледна точка....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            Федералният резерв може да направи историческо увеличение от 100 базисни пункта след умопомрачителната инфлация.
            Фючърсите показват шанс едно-към-две за супер голям скок през юли.
            Със сигурност ще има: Удри, бай Джероме!

            Само че в двойката евро/долар има твърде много политика и подозирам, че вече са се разбрали да не допускат долара да стане прекалено скъп, но понеже тук очакват рецесията да удари по-силно - съм склонен да се обзаложа, че лихвените увеличения в Европа като цяло ще се движат на не повече от 60-80% от презокеанските. Само че ако Ецб вдигне лихвите с комичните 0.25% (макс. 0.5% като за начало) това допълнително ще ускори поскъпването на долара и като нищо ще го видим над 2.10 още преди края на лятото.

            п.п. За спестяванията - ако питаш Андрешко от бункера и бурканите с кисело зеле по-надеждно няма!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Всички видяха, че щатските лихви се вдигат, започна да се купува долара и цената се вдига. Ако вдигнат лихвите в Европа еврото ще се засили, така си мисля. Кога се очаква това, какво говорят?
              21 ЮЛИ 2022 е Армагедона за Лагард

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                В левове защото лихвата по левови депозити ще е по висока,до месеци,долара в момента е на връх,който е купил на ниски нива е друго но сега да купуваш долари,не.
                Всички видяха, че щатските лихви се вдигат, започна да се купува долара и цената се вдига. Ако вдигнат лихвите в Европа еврото ще се засили, така си мисля. Кога се очаква това, какво говорят?

                Иначе в главата ми е микс от странни мисли, щатите нямат интерес от силен долар, дефлацията винаги ще искат да я избегнат, може би по някакъв начин ще направят по-голяма инфлация или директно ще сринат долара и еврото? Да кажат, че заради еди си какво, примерно не могат да си плащат задълженията държавите, правим голямото зануляване, трябва да въвдем цифровото евро или долар и даваме по малко пари на всеки гражданин според потребностите. Вообще, според мен ще се случат неща, които са невероятни от днешна гледна точка и не са се случвали исторически, някакъв черен лебед ще дойде, за средата на септември си мисля, нещо като 2008г. х 5. Така, че как да си запазим спестяванията и сегашното материално положение за мен е най-сложния въпрос. Акциите направо ги забравям, може и има такива, които ще поскъпнат, но се чудя в даден момент дали ще мога да си дръпна парите от някой брокер. Да знаеш, че долара или еврото ще те спаси, златото или имотите, тогава да инвестираш в него, но и аз се чудя като manyyy кой е начина.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                  В левове... с 0.6 лихва при 30 процентна инфлация.... ти наистина ли, или си правиш майтап
                  Виж сега ,в долари е късно,защото долара е силно волатилен след този скок,ЕЦБ ще реагира със сигурност,бях писал изявление на Холцман,който е от УС на банката от Събота за 0.50 вдигане сега в Юли на лихвите .
                  При тази картинка ние не знаем до няколко месеца какво свиване ще има от ЕЦБ,много хора подценяват еврото,и Еврозоната прекалено крайно ,за да съм ясен,от тук нататък ще виждаме едно състезание по вдигане на лихви,то даже всъщност вече го виждаме,и ако до онзи ден банките се надпреварват да ги свалят и да обезценяват националните си валути то сега сме свидетели на това как Централните банки,започват обратно броене към вдигане на цената на парите .

                  Коментар


                  • Федералният резерв може да направи историческо увеличение от 100 базисни пункта след умопомрачителната инфлация
                    Фючърсите показват шанс едно-към-две за супер голям скок през юли
                    75 базисни пункта също се обмислят за заседанието на Фед през септември

                    https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

                    „Тревожният аспект на данните за CPI беше мащабът на увеличението“, каза Шейн Оливър от AMP. Почти 90 процента от ценовите компоненти на индекса на потребителските цени отбелязаха повишения с повече от 3 процента. „Лично аз смятам, че Фед ще остане на 75 - което все още е високо - ако отиде до 100, изглежда, че ще изпадне в паника."

                    https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23462107.html
                    Last edited by unimog; 14.07.2022, 08:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      https://mymarketnews.ams.usda.gov/filerepo/reports и конкретно за говедата https://www.ams.usda.gov/mnreports/lswbfrtl.pdf

                      Ма що ли изобщо се занимавам.
                      Той говори за Канада май.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin

                        Това е едрата картинка, един смотаняк със сладки приказки. Като му видя бекграунда, ми е ясно и докъде му е капацитета. Ако го оставиш сам да си изкарва хляба, е умрял от глад - затова е в кибуц.
                        Уникален в това зле да интерпретираш текст. Едрата картинка не е този конкретен дървен философ, а кои идеологически течения към даден исторически момент се опитват да доминират планетата. Този, както някой по-долу отбеляза биха могли да го ползват големите батковци за техни си цели. А иначе чух му дрънканиците. Всеки по начетен би го изслушал и би затворил вратата. Толкоз за този.

                        Големо си ми теле. Имаш и светли моменти, ама като забиеш да отговаряш преди осмисляш какво точно пише съфорумеца …

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          В левове защото лихвата по левови депозити ще е по висока,до месеци,долара в момента е на връх,който е купил на ниски нива е друго но сега да купуваш долари,не.
                          В левове... с 0.6 лихва при 30 процентна инфлация.... ти наистина ли, или си правиш майтап

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Хахаха, аз повече време съм живял в немско като собственик, отколкото преди това като наемател
                            Тихо ся, не рипай, обещавам - няма да боли
                            На какво си собственик ти...? Ама ви работи гастербайтерската фантазия, няма спирка. А цените в бг все нагоре
                            Last edited by RUBLA; 14.07.2022, 10:25. Причина: Спазвайте добрия тон!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Ти виждам си се примирил, че ще си умреш като бодър наемател в някое забито швабско гето. Хубаво е човек да приема реалността...чувам, че имало и хубави старчески домове там.
                              Хахаха, аз повече време съм живял в немско като собственик, отколкото преди това като наемател
                              Тихо ся, не рипай, обещавам - няма да боли

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                напротив вярно е
                                проблем е цената на бензина
                                другото им е ок
                                https://mymarketnews.ams.usda.gov/filerepo/reports и конкретно за говедата https://www.ams.usda.gov/mnreports/lswbfrtl.pdf

                                Ма що ли изобщо се занимавам.

                                Коментар

                                Working...
                                X