IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
    https://novini.bg/biznes/pazari/726581
    Цените скачали, моля ви се. Не ги е срам, тука какви води от 9 кладенеца се носят, те ще скачат.
    Поскъпването на жилищата за първите три месеца на годината е 11,5%- за следващите 3 спад в 20% на интереса и огледите и то още преди да са вдигнали лихвите ?
    Как е ?
    То не е само да качаме статии дето пльоскат заглавия за кликбейт да има да кликат за реклами хората
    Last edited by X_Y; 05.07.2022, 20:42.

    Коментар


    • https://novini.bg/biznes/pazari/726581
      Цените скачали, моля ви се. Не ги е срам, тука какви води от 9 кладенеца се носят, те ще скачат.
      Last edited by X_Y; 05.07.2022, 20:40.

      Коментар


      • https://www.capital.bg/biznes/pazari...o_e_signal_za/
        • Цените на металите падат заради опасенията от все по-вероятната рецесия.
        • Котировките на медта са се понижили с повече от 20% от най-високата си стойност през март.
        • Цинкът се продава с над 1000 долара за тон по-евтино, отколкото през април.
        Цените на суровините спадат, което е сигнал за наближаваща рецесия

        Медта, петролът и пшеницата се продават на значително по-ниски цени

        На този фон мога да кажа че ни очаква стагфлация заедно с дългова криза .
        Дълга е в пъти над този от 2008 година ,в момента Централните банки няма вече инструменти да се борят с нови кризи ,защото няма как от днес за утре да се вдигне производителността на стоки и услуги за да може всичко да бъде поето от икономиката +да вкарат нови изкупувания и реално да има къде те да отидат
        По конкретно криза в стил 70-те +тази от 2008 година: Проблемите в предлагането и самата инфлация изключват меко приземяване и това е видно по всички показатели които виждаме
        Най-важния въпрос ?
        Кризата ще бъде ли краткотрайна или по дълбока ?-За мен именно поради нуждата от бързото озаптяване на инфлацията ,не бива да очакваме краткотрайна криза ,тоест кризата ще бъде силна и дълбока.
        Реалното и финансовото благосъстояние ще се понижават, а задълженията и коефициентите на обслужване на дълга ще се усилват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Екстрадация накъде? Към тяхната матушка русия? Ми нещо не щат, иначе не можеш им затвори устите колко великая и магучая била.
          Няма значение ,лустрацията е била прилагана успешно в някои страни след падането на режима ,в момента тези държави са свободни от ченгеджийската мафия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Има исторически предпоставки -Африка е била под влияние на колонизатори-получава култура и порядки в някаква степен ,западно мислене ...България -робство 500 години ,след робството тръгваме напред ..но после идват комунистите ,и те затриват целия напредък ,който сме имали,айде 45 години без интелигенция,изпотрепали са де що намерят търговци,индустриалци,банкери всичко в масови гробове ,аз затова съм радетел за прочистването на България от техните отрочета,деца,внуци,просто ектрадация и изземване на имущество,не нужно да има убийства ,със Закон за лустрацията и първата точка която да гласи всеки който има родствена,и каквато и да било косвена роднинска връзка със ДС,комунистическия режим до девето коляно да бъде отстранен от всякаква държавна служба,власт и допир с държавата ,+ екстрадация
            Екстрадация накъде? Към тяхната матушка русия? Ми нещо не щат, иначе не можеш им затвори устите колко великая и магучая била.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Аз това съм го казвал и преди - предпочитам 10.000 Евро на квадрат, но в град с Европейски облик. За тази кочина и 1000 Евро са твърде много. Доста места съм пообиколил, единствено София е станала по-зле отколкото беше преди 20 години. Дори в Африка има значителен напредък. Ние вървим назад по всички показатели - икономически, политически, социални, демографски, инфраструктурни. Ние не сме независима държава - упрарляваме се от американски и руски кукловоди. Една пиклива Македония ни се присмя. Що за държава е това - без население, без суверенитет, без нищо?
              Има исторически предпоставки -Африка е била под влияние на колонизатори-получава култура и порядки в някаква степен ,западно мислене ...България -робство 500 години ,след робството тръгваме напред ..но после идват комунистите ,и те затриват целия напредък ,който сме имали,айде 45 години без интелигенция,изпотрепали са де що намерят търговци,индустриалци,банкери всичко в масови гробове ,аз затова съм радетел за прочистването на България от техните отрочета,деца,внуци,просто ектрадация и изземване на имущество,не нужно да има убийства ,със Закон за лустрацията и първата точка която да гласи всеки който има родствена,и каквато и да било косвена роднинска връзка със ДС,комунистическия режим до девето коляно да бъде отстранен от всякаква държавна служба,власт и допир с държавата ,+ екстрадация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Този имот е колекционерски, не е за обикновената работническа класа.
                трябва още 100К евро поне за нови довършителни. Това е 'закрепено', но не става за 'колекционерски имот' в този му вид.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  На теб ако сега не ти харесват цените, без "презастрояване" щяха да са по 5. Няма никакво презастрояване, напротив, даже трябва да одобряват все по високи сгради на прилични отстояния на мястото на старите особено до паркове и хубави гледки, с високи сгради повече апарти ще имат хубавите гледки.

                  Обаче високи сгради трудно се строят в земетръсна зона. Не че не може ама строителния контрол трябва да е читав, а нашия не могат да направят разлика между подпорна стена и хотел, даже с командираовани инспектори 12 на брой не установиха нищо нередно до Созопол.
                  Аз това съм го казвал и преди - предпочитам 10.000 Евро на квадрат, но в град с Европейски облик. За тази кочина и 1000 Евро са твърде много. Доста места съм пообиколил, единствено София е станала по-зле отколкото беше преди 20 години. Дори в Африка има значителен напредък. Ние вървим назад по всички показатели - икономически, политически, социални, демографски, инфраструктурни. Ние не сме независима държава - упрарляваме се от американски и руски кукловоди. Една пиклива Македония ни се присмя. Що за държава е това - без население, без суверенитет, без нищо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                    Стойностно за какво? Офис, с цел отдаване? Не само няма гараж ами дори и асансьор няма. Качество на живот ли е това?
                    Този имот е колекционерски, не е за обикновената работническа класа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Един от основните проблеми на София е презастрояването, който води след себе си и останалите по веригата (като чистота, поддържане и прочее), но презастрояването води до намаляването на зелените терени, изсичането на дървета, усвояване на площи, а дърветата: 1. Намаляват праха и замърсяването; 2. Намаляват разпространението на шума (иначе гледаш тук как глухите малоумници си крещят, вместо да си говорят, дори когато са в офиса - без да си дават сметка, че вече не са на спирката)! Глухари, сър...

                      п.п.
                      Ако има район в Сф, който да ми допада за живеене - това е района под парк-хотел Москва, на границата с Борисовата. Старите тухлени кооперации без асансьор в центъра и с избити колони, за да напъхат лъскавите магазини в тях, не знам колко биха издържали на един малко по-силен трус?
                      На теб ако сега не ти харесват цените, без "презастрояване" щяха да са по 5. Няма никакво презастрояване, напротив, даже трябва да одобряват все по високи сгради на прилични отстояния на мястото на старите особено до паркове и хубави гледки, с високи сгради повече апарти ще имат хубавите гледки.

                      Обаче високи сгради трудно се строят в земетръсна зона. Не че не може ама строителния контрол трябва да е читав, а нашия не могат да направят разлика между подпорна стена и хотел, даже с командираовани инспектори 12 на брой не установиха нищо нередно до Созопол.

                      Коментар


                      • Един от основните проблеми на София е презастрояването, който води след себе си и останалите по веригата (като чистота, поддържане и прочее), но презастрояването води до намаляването на зелените терени, изсичането на дървета, усвояване на площи, а дърветата: 1. Намаляват праха и замърсяването; 2. Намаляват разпространението на шума (иначе гледаш тук как глухите малоумници си крещят, вместо да си говорят, дори когато са в офиса - без да си дават сметка, че вече не са на спирката)! Глухари, сър...

                        п.п.
                        Ако има район в Сф, който да ми допада за живеене - това е района под парк-хотел Москва, на границата с Борисовата. Старите тухлени кооперации без асансьор в центъра и с избити колони, за да напъхат лъскавите магазини в тях, не знам колко биха издържали на един малко по-силен трус?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Центъра на София не става за живеене и го казвам,защото съм живял години в Яворов.
                          Има много причини за това,и сградите са на по 100 години неподдържани масово+липсата на пространство,разбити улици,,мръсотия ,и още и още
                          Отново много грешна представа. Много пъти съм писала къде живея в София и изобщо не съм съгласна с теб. Къщата ми през 2028 г. ще стане на 100 г. и е много добре поддържана. Имам си и двор и два гаража и пространство около мен. Улиците в цяла София, трябва да се поддържат по-добре ,но около мен изобщо не е мръсно, има два прекрасни парка и е прекрасно място да живее човек.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                            Стойностно за какво? Офис, с цел отдаване? Не само няма гараж ами дори и асансьор няма. Качество на живот ли е това?
                            Центъра на София не става за живеене и го казвам,защото съм живял години в Яворов.
                            Има много причини за това,и сградите са на по 100 години неподдържани масово+липсата на пространство,разбити улици,,мръсотия ,и още и още

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                              А иначе ето това е вече стойностно:
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...3z1&f1=1&fe7=1
                              Стойностно за какво? Офис, с цел отдаване? Не само няма гараж ами дори и асансьор няма. Качество на живот ли е това?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Много ми е интересно как пък ги сметна точно 223500. Уникални идиоти има в България и тази обява е самото доказателство.

                                А иначе ето това е вече стойностно:
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...3z1&f1=1&fe7=1
                                Признавам, че катедралата ми е слабост, районът малко отвъд нея - не. Доколкото разбирам сте гражданин на света, бюджетът е сериозне предвид на примерите, които публикувате. Та в този ред на мисли, кое си струва повече като инвестиция - апартамента на Московска с гледка към катедралата или този, макар и по-малък:
                                https://www.idealista.it/en/immobile/25059929/
                                Същите пари, но гледката е малко по-различна.

                                Коментар

                                Working...
                                X