IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
    Тъпо е да си имал пари за жилище, да се вдигнат цените с 50 и повече процента, да настане инфлация 30 процента и вече да нямаш пари за жилище, понеже във форума пише, че ще има мяу и ти чакаш големия срив на квартира/при мама.
    Разбрах. Обаче, според мен, това е тъпо само на индивидуално ниво. За икономиката е най-добре ресурсите да не се разпиляват между мързеливи, нерешителни или неадекватни участници. Ако сам си изкарал парите за жилище, просто ще изкараш още 50% отгоре и всичко е точно. Ако си ги получил в наследство, дарение или друг икономически неустойчив начин, за обществото е по-добре този ресурс да премине в правилните ръце.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
      Истината е, че никой не предвиди ковид и това е нормално.

      Другата истина обаче е, че никой не предвиди покачването след ковид, освен BONI. Всички дружно мяукаха в хор.
      Тъй че, който купил купил, който е.., е...л. Няма драма, не е края на света, въпреки, че е малко тъпо. здраве да е.
      Няма драма, няма край ,всичко предстои и свикването с новите цени и доходи също

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Не разбрах кое му е тъпото.
        Според мен е тъпо човек навършил 18 години да не си взема самостоятелно инвестиционните решения, било за имоти, било за друг актив.

        Коментар


        • Тъпо е да си имал пари за жилище, да се вдигнат цените с 50 и повече процента, да настане инфлация 30 процента и вече да нямаш пари за жилище, понеже във форума пише, че ще има мяу и ти чакаш големия срив на квартира/при мама.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
            Истината е, че никой не предвиди ковид и това е нормално.

            Другата истина обаче е, че никой не предвиди покачването след ковид, освен BONI. Всички дружно мяукаха в хор.
            Тъй че, който купил купил, който е.., е...л. Няма драма, не е края на света, въпреки, че е малко тъпо. здраве да е.
            Не разбрах кое му е тъпото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              През 2017 г. цените вече бяха скъпи, а моментът за покупка беше до 31.12.2015 г.

              Скай се появява тук от дъжд на вятър и не може да се води комуникация с нея, подобно на жените в сайтовете за запознанства - непостоянни.

              Вината си е на Кавръков, който още 2015 г. трябваше да купи евтин апарт и да си го "оправи" по свой вкус.

              Обаче, колегите не можаха да му налеят в главата какво се прави ("Ще дойде мяу.", "Предстои нещо фундаментално." , "Иде криза."). Толкова писане и нямаше хубав резултат.

              Здраве да е, не е фатално. Лошото е, че 100 000 евро трудно се изкарват в БГ и трудно се изплащат.
              Така ли, през 2017-та Купата казваше цитирам дословно: "Цените на имотите са скъпи, НО не е късно, още по-скъпи ще стават." Казваше нивата за следващата година и познаваше с точност до +/- 1-2%.

              Коментар


              • Истината е, че никой не предвиди ковид и това е нормално.

                Другата истина обаче е, че никой не предвиди покачването след ковид, освен BONI. Всички дружно мяукаха в хор.
                Тъй че, който купил купил, който е.., е...л. Няма драма, не е края на света, въпреки, че е малко тъпо. здраве да е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                  за мечтата на Кольо кавръка вече се искат 220К... А през 2017-та беше само 65К... Да предположим, че догодина му направят заветните -40% дискаунт. Как мислите дали ще го купи?
                  [ATTACH=CONFIG]n3966176[/ATTACH]
                  Направо си е цена за захлупване. И то за жилищна площ да живееш.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не знам чел ли си 2017-та, но тогава и аз 'търсех' апарт, който да се хареса на кавръчето, но предлагането не отговаряше на очакванията му ( визирам красните поляни, етаж, шум и тн).

                    това, че аз не бих купил там не означава, че не постнах и аз няколко апарта
                    всъщност тогава постнах и на вълчо и си комукирах със скай и други колеги от форума,които имаха мерак да купят - някои купиха.
                    за мен лично 2017-та вече не беше интересно в София, защото след фалита на КТБ беше добре да се купи и беше ясно, че ще тръгва нова вълна в НИ (и тогава го писах постно и кратко).

                    мисля, че темата за имотите е достатъчно интересна и динамична, за да циклим едно и също в стил искрено и лично

                    euribor 6m скоро ще тества 2% и е повече от сигурно, че ще го бие, а преди по-малко от година беше -0.5% - в същото време БНБ пасува и според мен играе в един отбор с банките, които са 'ларж' и окуражават хората да вземат 'изгодни кредити'....

                    В един момент ще лъснат нещата и ще има вой (както с швейцарските кредити) и пак банкерите ще викат ми то външната конюнктура се промени... а тя се промени вече.
                    През 2017 г. цените вече бяха скъпи, а моментът за покупка беше до 31.12.2015 г.

                    Скай се появява тук от дъжд на вятър и не може да се води комуникация с нея, подобно на жените в сайтовете за запознанства - непостоянни.

                    Вината си е на Кавръков, който още 2015 г. трябваше да купи евтин апарт и да си го "оправи" по свой вкус.

                    Обаче, колегите не можаха да му налеят в главата какво се прави ("Ще дойде мяу.", "Предстои нещо фундаментално." , "Иде криза."). Толкова писане и нямаше хубав резултат.

                    Здраве да е, не е фатално. Лошото е, че 100 000 евро трудно се изкарват в БГ и трудно се изплащат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Ами наистина де, той след 25 години (ако го купи сега) тъкмо ще е станал млад пенсионер, който току що е изплатил скъпия апартамент двойно и тройно. Представям си картинката как Кольо черпи за оттърваването от банката.

                      ама по-вероятен е сценария с Тодор:


                      Хахаха, ми то за кво му е на ТодАр вече, хахаха.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                        за мечтата на Кольо кавръка вече се искат 220К... А през 2017-та беше само 65К... Да предположим, че догодина му направят заветните -40% дискаунт. Как мислите дали ще го купи?
                        [ATTACH=CONFIG]n3966176[/ATTACH]
                        То било 219К лева, като видях 219К помислих че е евро, но хич не звучи утешително.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                          Мисля, че е bеrtram, с цялото ми уважение към него, защото инак е умен пич,

                          Изводът е, че всеки трябва да слуша предимно и основно себе си. Това е истината.
                          Лошото е, че който се е набутал, отчаяно иска да докаже, че не се е набутал и така подвежда други хора.
                          не знам чел ли си 2017-та, но тогава и аз 'търсех' апарт, който да се хареса на кавръчето, но предлагането не отговаряше на очакванията му ( визирам красните поляни, етаж, шум и тн).

                          това, че аз не бих купил там не означава, че не постнах и аз няколко апарта
                          всъщност тогава постнах и на вълчо и си комукирах със скай и други колеги от форума,които имаха мерак да купят - някои купиха.
                          за мен лично 2017-та вече не беше интересно в София, защото след фалита на КТБ беше добре да се купи и беше ясно, че ще тръгва нова вълна в НИ (и тогава го писах постно и кратко).

                          мисля, че темата за имотите е достатъчно интересна и динамична, за да циклим едно и също в стил искрено и лично

                          euribor 6m скоро ще тества 2% и е повече от сигурно, че ще го бие, а преди по-малко от година беше -0.5% - в същото време БНБ пасува и според мен играе в един отбор с банките, които са 'ларж' и окуражават хората да вземат 'изгодни кредити'....

                          В един момент ще лъснат нещата и ще има вой (както с швейцарските кредити) и пак банкерите ще викат ми то външната конюнктура се промени... а тя се промени вече.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Скъп е, но според локацията и състоянието е много по-добре, отколкото ЕПК в Красно Село за 220к.

                            Леглото е масив - кое му е лошото? Гарнитурите са май естествена кожа. Един такъв диван върви по 7-8к и нагоре. Много са си добри мебелите.
                            Днешните боклуци от ПДЧ ли харесваш повече? При мен няма абсолютно нищо от ПДЧ.
                            Конкретно спалнята ми е малко старовремска, иначе всичко е хубаво,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo

                              Апартаментът от линка е много скъп, а ремонтът и обзавеждането са от 2000 г., тогава имаше такива бани и такива мебели.

                              Иначе е хубав, в класически стил.
                              Скъп е, но според локацията и състоянието е много по-добре, отколкото ЕПК в Красно Село за 220к.

                              Леглото е масив - кое му е лошото? Гарнитурите са май естествена кожа. Един такъв диван върви по 7-8к и нагоре. Много са си добри мебелите.
                              Днешните боклуци от ПДЧ ли харесваш повече? При мен няма абсолютно нищо от ПДЧ.
                              Last edited by ejonny2376; 19.09.2022, 13:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Интересно скъпа Дюри, защо не смееш да кажеш кой е този съфорумец? Добре би било хората и нещата да бъдат назовавани така както и редно.
                                Мисля, че е bеrtram, с цялото ми уважение към него, защото инак е умен пич,

                                Изводът е, че всеки трябва да слуша предимно и основно себе си. Това е истината.
                                Лошото е, че който се е набутал, отчаяно иска да докаже, че не се е набутал и така подвежда други хора.
                                Last edited by X_Y; 19.09.2022, 13:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X