IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ефектът на затегнато кредитиране тепъва ще се усеща в Европа, а в България ще дойде както винаги със закъснение. Местните консуматори разбират, че нещо не е ок едва, когато им се обадят от банката и ги поканят да предоговарят условия или директно ги зарадват с честитка на база вече съществуващ договор със съответни условия даващи възможност да се индексира лихвата.

    Банковите служители ВИНАГИ действат и говорят само и единствено на база ТЕКУЩИ условия на институцията в която работят. Така е редно и няма кой да се сърди, че е изтеглил хубав кредит на още по-хубава лихва, а след някой и друг месец лихвата спряла да е хубава. Не е работа на лихваря да отваря очите на клиентелата, защото ще си изгони половината клиентела - там си за пари, това са ти условията,а ако не ти харесва да си си чел договра и да си мисли.

    Затова докато условията не се променят рязко под давление на централите майки и/или в следствие на форс мажор събития е съвсем нормално да върви влака на ипотечното кредитиране, което в момента храни едно 30%(поне) от пазара на ново строителство.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • https://www.investor.bg/a/534-novini...mments-listing
      Сделките с бизнес имоти в Германия записаха спад от 50% в края на 2022 г.


      Покачващите се лихви и отслабващата икономика намалиха апетита на инвеститорите за сключване на сделки

      11:30 | 09.01.23 г.

      Пазарът на недвижими имоти в Германия понесе силен удар през четвъртото тримесечие на 2022 г., когато инвеститорите избягваха сключването на сделки на фона на покачващите се разходи за финансиране, пише Bloomberg.

      Стойността на общите инвестиции в бизнес имотите в страната достигна 9,9 млрд. евро през последните три месеца на 2022 г., което е спад от 50% спрямо средното ниво за последните пет години за периода, показват данни на звеното на BNP Paribas за недвижими имоти, публикувани в понеделник. Резултатът се дължи до голяма степен на покачващите се лихви, отслабващата икономика и рекордната инфлация, посочват експертите.

      Влошаващата се среда означава, че „много големи трансакции, които вече бяха на етап маркетинг, не се осъществиха“, след като нарастващите разходи за финансиране предизвикаха несъгласия между ценовите очаквания на купувачите и продавачите, обясни Маркъс Цорн, главен изпълнителен директор на BNP Paribas Real Estate в Германия. Трендът вероятно ще продължи през първата половина на 2023 г., но ще се обърне през втората, допълни анализаторът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Може би сега е момента да смениш панелката с по-добър имот. Потърси какво се продава на пазара, после поискай съответната цена. Не се прецаквай като бота да излезеш в кеш и 6 години да не намериш нищо.
        Бонке стига дава акъли, ами дай доказателства че съм продал ап.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Нито един от тримата не живее в Оборище, но ще обикаляте из Заимов? Или виртуална разходка?
          Но сме на 5-10 мин пеша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Успех, ние с Лева, ще се радваме да ни станеш съсед Лятото ще се срещаме в градинката, докато разхождаш наследника
            Нито един от тримата не живее в Оборище, но ще обикаляте из Заимов? Или виртуална разходка?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Успех, ние с Лева, ще се радваме да ни станеш съсед Лятото ще се срещаме в градинката, докато разхождаш наследника
              +100

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Ние имаме голям и скъп имот в провинцията - може да работи като семеен хотел или къща за гости.

                Ако се продаде, ще си купя аристократичен апартамент в Парк Заимов.

                1000 лв наем ще вземам на месец и по сметка ще ги събирам. Ще ходим на круиз с някоя мацка (като от "Първичен инстинкт") и ще си пазарувам от моловете в чужбина и ще си поръчвам богати менюта в софийските ресторанти.

                Успех, ние с Лева, ще се радваме да ни станеш съсед Лятото ще се срещаме в градинката, докато разхождаш наследника

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Както решиш ,но едно ще ти напиша, прави каквото правиш ама преди да сключиш брак
                  Ние имаме голям и скъп имот в провинцията - може да работи като семеен хотел или къща за гости.

                  Ако се продаде, ще си купя аристократичен апартамент в Парк Заимов.

                  1000 лв наем ще вземам на месец и по сметка ще ги събирам. Ще ходим на круиз с някоя мацка (като от "Първичен инстинкт") и ще си пазарувам от моловете в чужбина и ще си поръчвам богати менюта в софийските ресторанти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Когато дойде този момент, ще има отделна детска стая.

                    Холът ми е 21 кв.м. чисти и може да се сложи спалня в него, както правят в "Бригада нов дом".

                    Не ми е опция да си консолидирам апартаментите, защото така си губя наема.

                    По-скоро, живот и здраве, един ден и двата ще ги продам и ще дам парите на наследниците ми. Да си купят каквото им харесва,
                    Както решиш ,но едно ще ти напиша, прави каквото правиш ама преди да сключиш брак

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Може би сега е момента да смениш панелката с по-добър имот. Потърси какво се продава на пазара, после поискай съответната цена. Не се прецаквай като бота да излезеш в кеш и 6 години да не намериш нищо.
                      Може това да е правилно, но всички сме съгласни ,че на Евго, му трябва по-голям и хубав апартамент, а не панелки Предполагам, че мнението ти е по-правилно от моето

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Тогава, изобщо не си помисляй за продажба сега. Изчакай известно време и тогава ако решиш ги продавай и двата и си купи един голям нов на хубаво място, че за детето ще ти трябва отделна стая
                        Когато дойде този момент, ще има отделна детска стая.

                        Холът ми е 21 кв.м. чисти и може да се сложи спалня в него, както правят в "Бригада нов дом".


                        Last edited by Evgo; 09.01.2023, 11:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                          Ако, трябва да сме искрени никога няма да изпусна изгодна сделка, аз не съм идиот все пак. Тази покупка обаче не е по-изгодна от покупката ми на гаража на ул.Оборище, е там ударих кьоравото и последната ми сделка на къщата в Созопол. Апартамента в Гео Милев ,беше за ремонт и цената му тогава щеше да е най-много 70-75000 € при това с чакане и брокерски комисион. Така , жената си взе парите кеш чисти ,а имаше и друго което няма да го напиша в този форум. Да, сделката беше изгодна и за мен и за нея, което е хубаво
                          Интересното е статистически ,че винаги се включвате като пирани в тандем с Бонка ,при такива коментари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                            Привет,

                            по-долу пишете дали ще има клиенти за новите, луксозни строителства в СФ.

                            За новите не знам дали ще има, но имам няколко клиенти за единя ми апартамент, хора от блока го иска за деца или внуци. Подозирам, че искат и тънка цена. Аз обаче го стискам и не мисля скоро да го продавам (въпреки че не е кой знае какво).

                            Поздрави
                            Може би сега е момента да смениш панелката с по-добър имот. Потърси какво се продава на пазара, после поискай съответната цена. Не се прецаквай като бота да излезеш в кеш и 6 години да не намериш нищо.

                            Коментар


                            • Ако, трябва да сме искрени никога няма да изпусна изгодна сделка, аз не съм идиот все пак. Тази покупка обаче не е по-изгодна от покупката ми на гаража на ул.Оборище, е там ударих кьоравото и последната ми сделка на къщата в Созопол. Апартамента в Гео Милев ,беше за ремонт и цената му тогава щеше да е най-много 70-75000 € при това с чакане и брокерски комисион. Така , жената си взе парите кеш чисти ,а имаше и друго което няма да го напиша в този форум. Да, сделката беше изгодна и за мен и за нея, което е хубаво

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo

                                Да, отдавам го.
                                Тогава, изобщо не си помисляй за продажба сега. Изчакай известно време и тогава ако решиш ги продавай и двата и си купи един голям нов на хубаво място, че за детето ще ти трябва отделна стая

                                Коментар

                                Working...
                                X