IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.capital.bg/politika_i_ik...ite_za_koleda/

    Шенген през крив макарон Холандия официално раздели България и Румъния за влизането им в европейската зона без граничен контрол

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Мише, аз коментирах платена публикация, с която не съм съгласен, а ти и другия брокер почнахте с ироничните подмятания с необосновани предположения за мен относно това как и с кого живея. Ами нека да ви обясня, че да не гадеете. Спирам вече, че наистина е досадно.
      https://fakti.bg/bulgaria/735965-rec...-mesechna-baza

      Рецесията е тук: Обявите за работа през ноември са със сериозен спад на месечна база

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        всъщност ти занимаваш аудиторията с кой живееш, с кой не живееш и на колко си години.
        стискай кеша.
        Мише, аз коментирах платена публикация, с която не съм съгласен, а ти и другия брокер почнахте с ироничните подмятания с необосновани предположения за мен относно това как и с кого живея. Ами нека да ви обясня, че да не гадеете. Спирам вече, че наистина е досадно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение



          Апелирам да не занимаваме аудиторията с ненужни лични обяснения, а да се върнем към генезиса на темата, а именно с колко очаквате да се покачат цените на жилищата през 2023? Да бързам ли да купувам или да стискам кеша?
          Не знам за какво ще купуваш апартамент . Много различно е ако купуваш за себе си или за да го даваш под наем. При това трябва да си отговориш ако е под наем какви наематели ще искаш защото и това има значение. При всички случай знаеш ли какво точно търсиш мнението ми е да купуваш когато имаш възможност и най-важното когато намериш точния за теб имот. Поне така правя, аз.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            И този път непозна (а ми се искаше този път да си прав). Това, че от 18 годишен не живея с родители и не съм бил под наем не означава, че съм имал собствено жилище. Собствено жилище имам от 2011 г., тогава бях на 31 г. И да ти спестя поредните неточни предположения ще добавя, че съм го купил с 0 лв. помощ от роднини/близки.
            Апелирам да не занимаваме аудиторията с ненужни лични обяснения, а да се върнем към генезиса на темата, а именно с колко очаквате да се покачат цените на жилищата през 2023? Да бързам ли да купувам или да стискам кеша?
            всъщност ти занимаваш аудиторията с кой живееш, с кой не живееш и на колко си години.
            стискай кеша.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sky05 Разгледай мнение
              Здравейте момчета и момичета!
              Как сте? Сдобихте ли се с някой нов имот?
              С два броя, Скай. През май.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                Чудя се в Щатите като направят предвидената рецесия догодина и после пуснат печатницата. С колко точно ще се отрази в отрицателно изражение поевтиняването на тухлата. Досега повече от 20% на година не сме виждали, но да предположим, че стигнем 25% от текущите нива. Отчитайки инфлацията и всичко останало, това ще е по-скоро индексация, отколкото спад. За тези които ще оспорват заложените 25% от мен, само ще кажа, че паричната маса, която циркулира в момента е само с 5% по-ниска от пиковите си нива евър.
                пуснат ли бързо печатницата ще бъде надгробния камък на долара, еврото, паунда и йената - ако предвиждаш този сценарии златото и сребото са твоят избор.

                не казвам, че няма да печатят - знаете, че жълтото ми е в кръвта, но си мисля, че ще опитат да отложат следващото печатане - поне засега такива индикации дават с рязкото обръщане в монетарната политика.

                пример за неразумно печатане беше ковид 'помоща' в резултат на това инфлацията се върна и ни изплющя яко - не си мисли, че при едно бързо крашване ще се повтори. Даже и да свалят лихвите при един флаш-краш това не значи, че ще си раздуват балансите като изкупуват дълг.

                ПП и ако все пак си мислиш, че при следващия маркет краш ще има печатница .. дебни златото. При ликвидни кризи то има неприятния навик да хлътва яко, че го разпродават, за да покриват липси по сметки. (за справка виж 2020 и 2008) - и да 'хлътне' ако пуснат печатницата ще отскочи по 2 по 3 и тогава си вземи 2 имота на цената на 1
                Last edited by bertram; 03.12.2022, 13:05.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  ее трайчо, кой като теб, едва 18 годишен и вече в собствено жилище
                  И този път непозна (а ми се искаше този път да си прав). Това, че от 18 годишен не живея с родители и не съм бил под наем не означава, че съм имал собствено жилище. Собствено жилище имам от 2011 г., тогава бях на 31 г. И да ти спестя поредните неточни предположения ще добавя, че съм го купил с 0 лв. помощ от роднини/близки.
                  Апелирам да не занимаваме аудиторията с ненужни лични обяснения, а да се върнем към генезиса на темата, а именно с колко очаквате да се покачат цените на жилищата през 2023? Да бързам ли да купувам или да стискам кеша?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                    Колега, айде по-леко с иронията. Относно цените, колкото и да не ви се иска продажбите зациклиха и цените вече тръгнаха надолу, който иска да продава сваля от цената, вече и с немислимите до преди няколко месеца 10%.
                    Отново ще те разочаровам, но от 18 годишен не живея с родители (сега съм на 42). Иначе си прав, за режийните съм отделил повечко пари за зимата, както предполагам и ти...
                    ее трайчо, кой като теб, едва 18 годишен и вече в собствено жилище
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Чудя се в Щатите като направят предвидената рецесия догодина и после пуснат печатницата. С колко точно ще се отрази в отрицателно изражение поевтиняването на тухлата. Досега повече от 20% на година не сме виждали, но да предположим, че стигнем 25% от текущите нива. Отчитайки инфлацията и всичко останало, това ще е по-скоро индексация, отколкото спад. За тези които ще оспорват заложените 25% от мен, само ще кажа, че паричната маса, която циркулира в момента е само с 5% по-ниска от пиковите си нива евър.

                      П.С.
                      И сега чета:
                      Никола Стоянов: България ще избегне рецесия, ще отчете рязко забавяне на инфлацията

                      https://www.investor.bg/a/516-politi...a-inflatsiyata
                      Last edited by Bad_Bear; 03.12.2022, 12:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sky05 Разгледай мнение
                        Здравейте момчета и момичета!
                        Как сте? Сдобихте ли се с някой нов имот?
                        Привет ! Радвам се, че се появи отново
                        През м. май си купих втора къща в Созопол. За гаража и малкият апартамент сигурно знаеш.
                        Доволна ли си от покупката на апартамента си , Скай ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                          Задели някой лев за режийните тогава, родителите ти не са длъжни да плащат за всичко.

                          А за цените, трай Трайчо, може да коригират с 5-10% тази година, но не изпускай момента, че от 2024 - нов ръст.
                          Колега, айде по-леко с иронията. Относно цените, колкото и да не ви се иска продажбите зациклиха и цените вече тръгнаха надолу, който иска да продава сваля от цената, вече и с немислимите до преди няколко месеца 10%.
                          Отново ще те разочаровам, но от 18 годишен не живея с родители (сега съм на 42). Иначе си прав, за режийните съм отделил повечко пари за зимата, както предполагам и ти...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            За пореден път се в тотална заблуда. Никога не съм живял под наем.
                            Задели някой лев за режийните тогава, родителите ти не са длъжни да плащат за всичко.

                            А за цените, трай Трайчо, може да коригират с 5-10% тази година, но не изпускай момента, че от 2024 - нов ръст.

                            Коментар


                            • Здравейте момчета и момичета!
                              Как сте? Сдобихте ли се с някой нов имот?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                                https://www.standartnews.com/biznes/...-m-510841.html
                                30 процента скок на сделки за наем.
                                Хахаха. Честито на наемателите. Добре дошле.
                                наемателите имат проблем на пазар на НИ, където има дефицит на жилища
                                на нашия пазар на НИ има дефицит на рационално мислене,което не е същото
                                ще бъде нужно време, но нещата ще се регулират на пазарен принцип - за да се случи това е нужно да се изпука кеш събран от хора без ясна идея какво да го правят...(евтините кредити ги слагам в тази категория)
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X