IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Трябва да се чете ситния шрифт, когато взимаме кредит. С Виза и Мастър залогът си беше бъдещи вземания, но при Дайнърс се оказа, че си имат и хедж - запис на заповед. При лизингите също има тънкости. Уж залогът е самата стока - примерно кола. Уж колата е застрахована. Но застраховката не се интересува, колко е остатъчната стойност по лизинга. При кражба се плаща по каталожна цена. Така един колега олекна с 20к. Още по-лошо е, че застраховката не покрива някои щети. При ПТП шофьорът трябва да е трезвен и да има валидна книжка. Но ако крадецът е пил или му е изтекла книжката - обезщетение няма. А лизинга си иска парите, защото стоката е повредена. Преди да ме обвините, че го мисля прекалено много - крали са ми два от трите лизинга. От тих, но комуникативен квартал. Между Студентски и Дианабат, до посолствата на Симеоновско шосе. За рисковете при потребителски или ипотека не знам нищо. Не съм ползвал такива. Ще е полезно някой патил да разкаже.
    Еиж ги ти простаците. Уникални. Мерси, че ме светна. И за каква сума се опитваха да те наквасят?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Подобни методи на ценообразуване водят до изключителен успех във всяко бизнес начинание.
      Повечето колеги тук индексират наемите си веднъж годишно. Аз не съм индексирал моите от близо година. За това питам, дали при официална инфлация от близо 20% си индексират наемите също с толкова. Първоначално изглежда нещо лошо, но не е. Аз им правя мечешка услуга на моите. Когато е поскъпнал ресторанта, хората излизат по-рядко. Когато е поскъпнал кашкавалът, хората ядат "заместващи продукти". Но когато им вдигнеш и наемът, хората се взимат в ръце и си искат индексиране на заплатите. А когато го получат, отново излизат навън и отново ядат кашкавал от мляко. Колегите, които индексират наемите си редовно, се грижат за успеха на наемателите си.

      Коментар


      • Bнeзaпният oбpaт нa жилищния пaзap в CAЩ cpинa тъpceнeтo и тлacĸa цeнитe нaдoлy-тoлĸoвa нaдoлy, чe ce вpъщa нa нивaтa oт 2009 г. нacaм.

        Cpeднaтa цeнa нa aпapтaмeнти в 20-тe гoлeми aмepиĸaнcĸи гpaдa пpeз aвгycт e cпaднaл c 1,3% нa мeceчнa бaзa, нaй-мнoгo oт мapт 2009 г., cпopeд индeĸca Ѕ&Р СоrеLоgіс Саѕе-Ѕhіllеr. Toвa e втopият пopeдeн мeceц нa cпaд, пишe Вlооmbеrg.

        https://money.bg/property/vrashtane-...ta-potava.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Беше запис на заповед, но как могат да ти пробутват зз заедно с кк. Това не разбрах. Егати мошениците. Я ми я обясни тази врътка?
          Трябва да се чете ситния шрифт, когато взимаме кредит. С Виза и Мастър залогът си беше бъдещи вземания, но при Дайнърс се оказа, че си имат и хедж - запис на заповед. При лизингите също има тънкости. Уж залогът е самата стока - примерно кола. Уж колата е застрахована. Но застраховката не се интересува, колко е остатъчната стойност по лизинга. При кражба се плаща по каталожна цена. Така един колега олекна с 20к. Още по-лошо е, че застраховката не покрива някои щети. При ПТП шофьорът трябва да е трезвен и да има валидна книжка. Но ако крадецът е пил или му е изтекла книжката - обезщетение няма. А лизинга си иска парите, защото стоката е повредена. Преди да ме обвините, че го мисля прекалено много - крали са ми два от трите лизинга. От тих, но комуникативен квартал. Между Студентски и Дианабат, до посолствата на Симеоновско шосе. За рисковете при потребителски или ипотека не знам нищо. Не съм ползвал такива. Ще е полезно някой патил да разкаже.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ако не беше в Школата на МВР и си част от шапкарите и ти щеше да си като него,а не да делиш парче двор с родата и да имаш все половинки имоти.Абе един цял вземи като хората,даже и един апартамент не можа да купиш стандартен,то са все недомислици и преправяния
            Лесно можеш да влезеш в Агенцията по вписванията и да разгледаш ЦЕЛИТЕ ми апартаменти от 1994г. и от 2021г., вместо да пишеш небивалици.

            ПП Не знам за какви школи бълнуваш, като целия форум знае прекрасно от 14 години, че съм завършил СУ.

            Коментар


            • Федералното правителство въведе планираната забрана за пари в брой при закупуване на недвижими имоти. Кабинетът даде зелена светлина за проекта на втората част от закона за прилагане на санкциите, съобщиха от правителствени среди. Това трябва да предотврати анонимни транзакции в бъдеще. Санкциите срещу руските олигарси - наложени след руската атака срещу Украйна - също трябва да бъдат по-лесни за прилагане. Нотариусите да следят за забраната и да подават сигнали за нарушения.

              https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23674124.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Една интересна история за Оверат. Велик футболист и успешен инвеститор в имоти още на 22! :

                Още в първата година в Кьолн той намери на сравнително ниска цена земя в един от кварталите на града, където аз и още няколко млади съотборници изградихме шест многофамилни къщи. В средата на 60-те, на 22 години, имах няколко имота плюс голям склад. Баща ми още беше загрижен. Затова се наложи да го взема със служебната кола и да го разведа из имотите си. Няма да забравя никога това пътуване. Той седеше до мен с шапка на главата. Когато разбра, че всичко това е мое, видях как сълзите започнаха да се стичат по бузите му. Едва тогава му стана ясно, че съм си стъпил на краката."

                https://webcafe.bg/retro/kogato-razv...ori-sveta.html

                А, тука някои плужеци и до 42 ще си стоят по детски стаи и ще умуват и анализират
                Ако не беше в Школата на МВР и си част от шапкарите и ти щеше да си като него,а не да делиш парче двор с родата и да имаш все половинки имоти.Абе един цял вземи като хората,даже и един апартамент не можа да купиш стандартен,то са все недомислици и преправяния

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  Отпусканата компенсация от 25 стотинки за всеки литър бензин и дизел спира от 1 декември тази година. Това обяви във вторник финансовият министър Росица Велкова.

                  От думите на министъра стана ясно, че мярката е определена като "проблемна" от Европейската комисия, тъй като на общия пазар на ЕС подобен стимул се прилага само у нас. Брюксел дори е изпратил изрично запитване до България.

                  https://www.mediapool.bg/pomoshtta-o...ews341204.html
                  И още неща се спират догодина ,но няма да Ви казвам,нека е изненада.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    само до 42?
                    нее, това е за цял живот.
                    никога няма да зарадват престарелите си родители, че най-сетне се изнасят.
                    И теб може да изнесем,някъде по Банкя ,хем по чист въздух,че в София вече няма места въпреки разширенията на ЦСГ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Добре, де, ама статията няма нищо общо с НИ. Малко се пренавиваш.
                      Аха сори,тия имоти и строителството се движи явно от принтери и извънземните идват да строят с невидими технологии..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        Една интересна история за Оверат. Велик футболист и успешен инвеститор в имоти още на 22! :

                        Още в първата година в Кьолн той намери на сравнително ниска цена земя в един от кварталите на града, където аз и още няколко млади съотборници изградихме шест многофамилни къщи. В средата на 60-те, на 22 години, имах няколко имота плюс голям склад. Баща ми още беше загрижен. Затова се наложи да го взема със служебната кола и да го разведа из имотите си. Няма да забравя никога това пътуване. Той седеше до мен с шапка на главата. Когато разбра, че всичко това е мое, видях как сълзите започнаха да се стичат по бузите му. Едва тогава му стана ясно, че съм си стъпил на краката."

                        https://webcafe.bg/retro/kogato-razv...ori-sveta.html

                        А, тука някои плужеци и до 42 ще си стоят по детски стаи и ще умуват и анализират
                        само до 42?
                        нее, това е за цял живот.
                        никога няма да зарадват престарелите си родители, че най-сетне се изнасят.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Отпусканата компенсация от 25 стотинки за всеки литър бензин и дизел спира от 1 декември тази година. Това обяви във вторник финансовият министър Росица Велкова.

                          От думите на министъра стана ясно, че мярката е определена като "проблемна" от Европейската комисия, тъй като на общия пазар на ЕС подобен стимул се прилага само у нас. Брюксел дори е изпратил изрично запитване до България.

                          https://www.mediapool.bg/pomoshtta-o...ews341204.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.pariteni.bg/novini/rabot...botnici-244033


                            Строителни фирми освобождават работници Около 500 компании са спрели дейност, каза председателят на Камарата на строителите инж. Илиян Терзиев

                            25 октомври 2022 09:51
                            Добре, де, ама статията няма нищо общо с НИ. Малко се пренавиваш.

                            Коментар


                            • Една интересна история за Оверат. Велик футболист и успешен инвеститор в имоти още на 22! :

                              Още в първата година в Кьолн той намери на сравнително ниска цена земя в един от кварталите на града, където аз и още няколко млади съотборници изградихме шест многофамилни къщи. В средата на 60-те, на 22 години, имах няколко имота плюс голям склад. Баща ми още беше загрижен. Затова се наложи да го взема със служебната кола и да го разведа из имотите си. Няма да забравя никога това пътуване. Той седеше до мен с шапка на главата. Когато разбра, че всичко това е мое, видях как сълзите започнаха да се стичат по бузите му. Едва тогава му стана ясно, че съм си стъпил на краката."

                              https://webcafe.bg/retro/kogato-razv...ori-sveta.html

                              А, тука някои плужеци и до 42 ще си стоят по детски стаи и ще умуват и анализират

                              Коментар


                              • https://www.pariteni.bg/novini/rabot...botnici-244033


                                Строителни фирми освобождават работници Около 500 компании са спрели дейност, каза председателят на Камарата на строителите инж. Илиян Терзиев

                                25 октомври 2022 09:51

                                Коментар

                                Working...
                                X